Skocz do zawartości
dundee

Czy Są Już Zamienniki Do Canon Pixma Ip4200?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem drukarki i spodobał mi się ten canonik (Pixma IP4200) , ale z tego co widzę nie ma nigdzie zamienników. Może źle szukam. Czy wie ktoś gdzie można dostać takie zamienniki? A może ktoś mi poleci inna drukarkę tanią w ekspoatacji. Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również chce kupić tą drukare ,słyszałem wiele dobrego o niej , też niezauważyłem zamienników , mało co widziałem orginał , ale jest to nowa drukareczka i powinny sie pojawić zamienniki , mam pytanie czy idzie w tej drukarc samodzielnie regenerować tusze ? Jest to trudne , bo w HPku to tylko zdejmowało się góre i wszczykiwało tusz , niewiem jak jest w tym CANONKU Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sam zastanawiałem sie nad zakupem tego modelu Canona, jednakże poczytałem, poszperałem, popytałem i zdecyduje sie na Epsona Stylus Photo R300. oto argumenty za i przeciw:

- wydruki Epsona zwłaszcza zdjęć są lepsze - 6 kolorów a nie 4 jak w Canonie, co daje lepsze przejścia barw oraz żywsze kolory (widziałem wydruki z obydwu modeli więc mam porównanie), dotyczy to zwłaszcza zdjęć

- w modelu R300 zniknął prawie problem pobierania tuszu przy rozruchu drukarki

- Canon nieco oszukuje co sami przyznają z tą wielkością kropli 1 pl - w praktyce różnica pomiędzy 1 a 3 pl jest niezauważalna, 1 pl można uzyskać tylko przy wydrukach na materiałach najlepszej jakości oraz w najwyższych rozdzielczościach (co oczywiście prowadzi do szybkiego zużycia tuszy)

- Epson lepiej toleruje "nieorginalny" papier foto - wydruki z Canona są bardzo czułe na papier, przeważnie wychodzą za bardzo ciemne, chyba że używamy oryginalnego papieru foto Canona

- co do rozdzielczości to nie ma sensu drukować w tak wysokich rozdzielczościach ponieważ skutkuje to mega szybkim zniknięciem tuszu

- plusem Canona jest duplex i szybkość wydruku w mono

- i najważniejsza sprawa koszt tuszy:

Canon zastosował w tym modelu nowe tusze ChromaLife100 z wbudowanym chipem elektronicznym mierzącym ilość tuszu w kartridżu i z tego względu nie ma jeszcze zamienników (ponoć gdzieś ktoś już o nich słyszał tylko że nikt nie widział), jak się pojawią to nie sądze żeby były bardzo tanie tak jak np do modelu iP3000, narazie producenci zamienników nie mogą sobie ponoć poradzić z tą elektroniką, oryginały wahają się w cenach 50-60 zł za jeden kolor, co do dolewek to brak jest resetera do tego rodzaju tuszy, nie wiadomo kiedy się pojawi

Epson natomiast stosuje znane już powszechnie rodzaje tuszy, do których są ogólnie dostępne i tanie zamienniki (np http://allegro.pl/item91111275_epson_stylu...00_rx500_.html), komplet wszystkich kolorów dobrej jakości kupimy już za 38 zł (czyli ok. 6,3 zł za kolor), co jest naprawde znakomitym argumentem za Epsonem, oryginały kupimy w podobnych cenach jak Canona, oczywiście tusze Epsona również mają chipy ale dostępne są resetery w cenie 8-11 zł, więc z dolewaniem też raczej nie ma problemów

powszechna jest opinia że Canony z wyższych modeli Pixima mają bardzo czułe głowice na wszelakie nieorginalne tusze, co potwierdziło sie w przypadku np modelu iP3000 który mimo iż był atrakcyjny właśnie ze względu na bardzo tanie zamienniki (3 zł) to głowice padały w nich jak kaczki na ptasią grype, Epson natomiast świtnie radzi sobie z zamiennikami pod warunkiem że w miare będziemy stosować tusze jednego producenta, poza tym jest tu głowica pizoelektryczna, która nie grzeje sie jak w Canonach

- poza tym oba modele mają podobne gabaryty, możliwość druku bezpośrednio z cyfraka, druk bezpośrednio na płytkach cd i dvd

różnica w cenie jest nieznaczna i waha się 40-60 zł za korzyść Canona

 

tak więc za Epsonem przemawia jakośc wydruku i koszt tego wydruku ze względu na dostępność zamienników

za Canonem szybkość i duplex

 

dla mnie wybór jest jasny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forumowiczów ma już doświadczenia z napełnianiem tuszu, ewentualnie z dostępnością resetow i zamienników ??

Nigdzie nie widziałem jeszcze zamienników :( .

 

peepe

Czy faktycznie r220 pobiera tak znacznie więcej tuszu przy rozruchu niż r300?? Hmm, widze, że nie ma już r300.

Zastanawiam się jeszcze nad Epsonem d88

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peepe

Czy faktycznie r220 pobiera tak znacznie więcej tuszu przy rozruchu niż r300?? Hmm, widze, że nie ma już r300.

konstrukcyjnie to ta sama drukarka, R300 ma tylko pewne bajery np. wyświetlacz mono, czytnik kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha.... pierwsze zamienniki do 4200 i to w dodatku z opcją majsterkowania ;) ....

 

peepe

Pytam się Ciebie o to porównanie r300 vs r220 bo sam wyżej napisałeś, że pobiera więcej tuszu niż r300. Prawda to czy tylko plotki ??

Masz r300 więc możesz coś napisać o wstępnym pobieraniu tuszu do rozruchu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...