Skocz do zawartości
vojt

Asus P5ld2 Deluxe

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kierowane do kolegi Niemca B) : (jako experta w dziedzinie zasilaczy)

Jaki polecasz zasilacz do P5LD2 ? Docelowo bedą na nim dwie grafiki i RAID. (nie chciałbym ryzykować spalenia nowego kompa byle jakim zasilaczem)

Czy ten się nada ? --> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17203

Oczywiście nacisk kładę na koszt/jakość.

a może tak w Zasilaczach bys popytał??? bo raczej ta płyta jakoś wyjątkowa nie jest jeśli chodzi o prądożerność...

 

jesli 2 grafiki to może coś mocniejszego?? ten chieftec zły nie jest ale też żadna rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówią testy, nForce4 Intel Edition jest trochę wydajniejszy od i955X, ale jak pomyślę, że to nVidia to dziękuję. Moim zdaniem jak kupuje się proc Intela to do tego płytę na Intelu.

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ale nie ktorzy nie narzekaja moze faktycznie jest dobra kto nie sprubuje ten sie nie przekona ja chyba kupie ta plyte i podziele sie z wami opinia jak uzbieram na caly kompik

Rób jak uważasz. Ja też czytałem, że A8N-E pod AMD jest OK, ale jak mijają dni jej użytkowania to stwierdzam, że testy można rozbić o... pupę. Owszem pokażą Ci wydajność, ale każdy ma inne podzespoły, to co działało poprawnie recenzentom na sprzęcie X, może nie działać poprawnie komu innemu na sprzęcie Y. Mam na myśli kombinacje kart graficznych, dźwiękówek, napędów optycznych czy dysków. Poza tym sterowniki SW do dysków nVidii to lipa straszliwa a skoro tego ludzie nie polecają instalować to daje do myślenia, że pozostałe sterowniki też nie grzeszą jakością, tylko, że nie każdemu się to ujawni w danej konfiguracji sprzętowej.

 

Co do Intela - miałem dwa konfigi i nigdy problemów nie miałem, chodziło jak złoto, ale po tym jak musiałem oddać kompa ojcu po tym jak padł mu jego komp do pracy - wówczas kupiłem AMD. Co z tego, że proce są super, wydajne i chłodne, skoro płyty pod nie potrafią przyprawić o ból głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno na nf4 IE nie chodza dwurdzeniowce

 

co do zasilki to moze taki huntkey jak ja mam w sigu. od tego chiefa trzymalbym sie zdala. w firmie polegl mi taki jeden po Vinnim 3200+, 2*512 ddr, 6800gs i jednym hdd. moj HK ciagnal sobie moja maszynke z X1900Xt i nie zauwazyl tego zbytnio ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może tak w Zasilaczach bys popytał??? bo raczej ta płyta jakoś wyjątkowa nie jest jeśli chodzi o prądożerność...

 

jesli 2 grafiki to może coś mocniejszego?? ten chieftec zły nie jest ale też żadna rewelacja

To tak przy okazji, żadna rewelacja nie musi być - ważne żeby trzymał napięcia, był PEWNY i nie zjarał płyty jak będzie jakiś skok napięcia w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko...jakbym sprzedawał nowe procki intela(te "nowe" Pentium D) w nizszej cenie niz sklepowa, np. o 50zł-70zł tak samo płyty Asusa w nizszej cenie, myslicie ze ludzie by kupowali? bo nie wiem czy sie w to bawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko...jakbym sprzedawał nowe procki intela(te "nowe" Pentium D) w nizszej cenie niz sklepowa, np. o 50zł-70zł tak samo płyty Asusa w nizszej cenie, myslicie ze ludzie by kupowali? bo nie wiem czy sie w to bawic...

Możesz na próbę zakombinować jakiś 1 egzemplarz i sprawdzić na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki w tym sens ? Nikt nie kupi drożej na allegro (nawet za tyle samo) jak są dostępne w sklepie z pewną gwarancją. Teraz już coraz mniej można taniej kupić na Allegro (niestety).

 

A wracajac do tematu:

Procek jaki kupiłem do tej płyty to Pentium D 805 (wentyl narazie box-owy), zasilacz Huntkey HT400, Pamięci GoodRam DDR2 512MB 667MHz (x 2) - jeszcze nie doszły (Komputronik traci klienta) ,grafika: Gigabyte GeForce 6600GT 128MB 128 PCI-E.

Jak załaduję pamięci to opiszę pierwsze wrażenia i testy.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz mial fajny komplecik, ale z chlodzeniem to kombinuj, bo mi ninja przestaje wystarczac, moze to zboczenie po AMD, ale jak widze 85st w stress to az mnie zaczyna bolec.

Chłodzenie procka i tak idzie do wymiany, najpierw chcę odpalić zestaw na box-owym i sprawdzić temperatury (na niekręconym procku) - następnie wymienić na wydajniejsze chłodzenie (sugestie mile widziane: który ?) i ponownie zrobię testy.

Co sądzisz o TYM lub TYM chłodzeniu ?

Pamięci najwcześniej dotrą we wtorek (w morde). Jeszcze grafika: dylemat między Gigabyte a Galaxy Ultimate, ale to już szczegół.

 

Edit:

Niemiec - załadowałeś już pełen system na ten zestaw który masz ?

Sprawdzałeś na programach typu Photoshop CS + Jakaś obróbka DVD + p2p + Gra + coś tam jeszcze ?? Ciekaw jestem.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Mam pytanko! Właśnie sobie składam kompa:

-płytka: Asus P5LD2 Deluxe,

-grafa: GeForce 6600GT Asus 256MB,

-procek: Intel Pentium4 630 3,0GHz/2MB/800

-twardziel: Maxtor 250GB 7200 16MB SATA II

I nie wiem jaki sobie RAM do tego wybrac. Za bardzo się nie znam na pamieciach wiec bardzo prosilbym o porade . Myslalem o: DDR2 1GB PC5300 667MHz Kingmax bo podobno ta plytka wspiera pamieci o czestotliwosci 667 ale nie wiem czy to dobry wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kase to bierz tak jak radzi atek,(masz większą możliwość rozbudowy) - ale P5LD2 Deluxe to bardzo dobry sprzęt, pamięci tylko 667 - i tak samo jak chcesz taniej to bierz GoodRam 2 x 512/667.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko: jak chce do płytki asus p5ld2 deluxe podpiac 1gb ram to musze podlaczyc tylko ram w dualu 2x512 (667 MHz) czy moge podlaczyc samo 1gb (667 MHz)??

Lepiej będzie w dualu, bo szybciej będą biegać. Ale 1 Gb (w jednej kości) też możesz podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacam do płyty głównej: bawiłem się podkręcaniem (?) procka programem AiBooster z poziomu windy, i tak:

miałem ustawiony overclock na 5 % ( 2946 Mhz na zegarze)

1. najpierw sprawdziłem pamięci programem CPU-Z v1.32 - zakładka MEMORY było:

Frequency : 221

FSB/DRAM : 2:3

Timingi: 5-6-6-18

Zapis-odczyt do i z pamięci bardzo dobry

2. Overclock na 30 % (3460 Mhz - żeby sprawdzić na jakiej frequency pamięci pójdą) i tak:

Frequency : 173 (!)

FSB/DRAM : 1:1

Timingi: 5-6-6-18

Zapis-odczyt do i z pamięci niedobry !

3. Overclock z powrotem na 5 % i TU niespodzianka - (zegar 2806 Mhz):

Frequency : 280,6 Mhz (!)

FSB/DRAM : 1:2

Timingi: 4-4-4-11

Zapis-odczyt do i z pamięci trochę gorszy od pierwszego.

Dlaczego takie różnice przy tym samym overlocku ? No i pamięci zupełnie inaczej i na innej częstotliwości chodzą ! Czym to jest uzależnione ? Ulepszacze typu N.O.S wyłączone.

 

Teraz program AiBooster: zakładka performance mode.

są tam ustawienia overclock-u od 5 do 30 % (to wiadomo) ALE - poniżej są jeszcze opcje związane z FSB i pamięciami m.in.:

FSB888/DDR2-667

FSB900/DDR2-600

FSB950/DDR2-633 itd.

CZY mogę skorzystać z pierwszego ustawienia (mam pamięci 667) przy procku na szynie 533 ?? (PD 805)

 

Może mi to ktoś po ludzku wytłumaczyć dlaczego jak ustawię overclocking na 5% pamięci pracują na wyższej częstotliwości niż jak ustawię na 30 % ??

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...