Skocz do zawartości
zolw

Firewall Systemowy-opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich. Chciałbym zasięgnąć opinii osób bardziej biegłych w sprawie bezpieczeństwa systemów. Zastanawiam się czy systemowy firewall w Windows XP skutecznie chroni przed atakami z sieci? Posiadam orginalny Windows XP Home Edition mam włączone aktualizacje automatyczne, system stoi już prawie rok. Zastanawiam się skoro wszytko co Microsoft zrobił, i nieustanną afere że znaleziono jakieś luki, czy firewall jest rownie dobry w ochronie mojego komputera? Może warto jest się zainteresować innym programem tego typu, który będzie lepiej spełniał swe funkcje od tego co oferuje Microsoft. Powiedzcie mi przyjaciele jak to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na standardowy firewall nie narzekam.

W przypadku domowego kompa celowych atakow raczej nie ma co oczekiwac, a na przypadkowe script kiddies wystarczy.

Zabezpieczen LAN nie mialem okazji sprawdzac.

 

Jak napisal avecezary, dobry antywirus i antyspyware sa duzo bardziej istotne od firewalla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem macie recje osobiscie używam Avast 4.5! rok temu miałem nortona i na szczęscie skączyła mi się subskrypcja tylko kase w błoto wywaliłem :(. Jedak zainteresowałem się firewallem bo kto wie jakie dziadostwo moze trafic sie ktoregoś dnia :). pozostanmy przy firewallu jaki byście polecili chwaliny jest Outpost i Kerio, ktory lepszy, ktory ma wiekszą skutecznośc a może jest jakiś inny o wiele lepszy ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

systemowy ogniomurek wystarczy, do tego koniecznie należy używać do codziennej pracy konta z ograniczeniami, nie tak jak domyślnie na prawach administratora i przydała by się wymiana programu pocztowego, przeglądarki na coś innego niż IE i OE i jest bezpiecznie

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...