Skocz do zawartości
juicepp

Asus A6va-q039h Czy Toshiba M70-160 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Sprzedalem tego potwora zd8000 i teraz szukam czegos mniejszego a niekoniecznie słabszego, czytam, śledze fora od 3h i juz mi lep peka, wiec postanowilem napisac swoje spostrzezenia, moze Wy mi pomozecie.

 

wg mnie w gre wchodza nastepujace modele:

 

ASUS A6VA-Q039H 15,4 P-M750 1.86 80 512 DVD [A6VA-Q039H]

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2419

 

lub

 

Toshiba M70-160 PentiumM-760(2.0B) 512MB(DDR2) 80GB(5400) 15,4(TB) DVD-SM(DL) WXPHPL[PSM71E-01600SPL]

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2480

 

Wiec pierwsze co to chce powiedziec iż:

Odrazu usze dokupic kolejną kosc 512 ramu ;)

Toshiba mi sie bardziej podoba :), ma troche szybszy procek, ma glosniki harman/kordon ale jest droższa o 200zł, ma tylko rok gwarancji (za drugi rok) trzeba doplacic okolo 150zł, wiec cena sie juz robi wieksza o 350zł. Asus ma za to kamerke wbudowaną, odrazu ma 2 lata gwarancji (podobno jest mozliwosc rozszerzenia do 3 lat, ale glowy nie daje). Asus daje torbe na lapka i myszke, ale slyszalem ze te torby sa nic warte, wiec to nie ma znaczenia, a myszka to kwestia 40zł. Natomiast podobno w asusie trzeba obnizać napięcie, poniewaz wiatraki sa dosc glosne, nie wiem ile w tym prawdy i po co sie to robi...slyszalem rowniez iż toshiba ma troche lepszza matryce, sa na niej lepsze kolory?

Jeśli ktoś z Was kochanych forumowiczów mial do czynienia z w/w lapkai to prosze o opinie poparte dowodami, a nie jakims tam widzimisie...

tych co nie mieli stycznosci rowniez prosze o zapoznanie sie z w/w lapkami o i rady co do w/w sprzetu.

A moze polecacnie w tej cenie cos innego?

Wazne jest dla mnie wykonanie sprzetu, cena prawie 6000zł to nie bagatelna kwota i nie mam zamiaru jej wydac na jakiś byle shit typu acer, mialem raz w reku acera i juz wiecej nie chce :)

zreszta jestem przyzwyczajony do lux wykonania, mialem zd8000 i bylem zachwycony jego wykonaniem. Prosze o rady i dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedłuk mnie to asus jest bardziel solidniejszy i mniej awaryjny od Toshiba to niewem nie widzałem jej na oczy i nic nie czytał

jak masz 6000zł ale niewiem czy by cie interesował bo mało znanej firmy ChiliGREEN oferuje w tej cenie lapka z grafa Radeon X800 XT 256MB http://www.euronotebook.pl/index.php?page=product&p_id=126

 

podobnego lapka jest recenzja na forum tylko z lepszą grafą

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=173032

 

wybrór nalezy do ciebie pozdro

Edytowane przez robinxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moge wiedzieć dlaczego sprzedałes tego HP ??

tak, byl za duzy i za ciezki, potrzebuje czegos bardziej mobilnego.

przepraszam za napisanie posta nie w tym dziale co trzeba, ale wiecie ;)

szukam dalej i szukam i zobaczcie co znalazlem:

 

http://www.afgcomputers.pl/product_info.ph...23daf6f1868d484

 

czy warto do tego dokladac ten 1000zł wiecej ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshibie można rozszerzyć gwarancje do 4 lat. M70 waży 2.71 kg. więc jest całkiem lekka i taka zgrabna nawet :D

Co do wykonania to jest na wysokim poziomie i jest solidne.

no tak ale widziales tego linka co podalem? za 6200 moge go odebrac we wtrorek/srode w krakowie/katowicach :)

jedyny mankament (w porownaniu do toshiby) to gwarancja tylko na 2 lata.

 

mam jeszcze takie pytanko:

o ile ten procek Intel Centrino Duo T2300 (1.66MHz/FSB667/C2048KB) bedzie szybszy od tego Intel Pentium M 2.0

o ile grafa mobility radeon x700 bedzie szybsza od mobile radeon x1600

??

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile grafa mobility radeon x700 bedzie szybsza od mobile radeon x1600

??

tutaj jest test tego asusa

http://www.hexus.net/content/item.php?item=4359

 

Również jestem zainteresowany tym asusem, u naszych sąsiadów 1450 euro, wiec wychodzi ok 5400 zl. Alternatywa dla niego może być Dell 9400 o 100 euro droższy z taka sama konfiguracja, oprócz grafiki, zamiast ati jest gf 7800.

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie postujacy doceniam Wasza chec pomocy, ale jezeli jeszcze jeden podobny temat znajdzie sie poza dzialem "Co kupic " to prosze o calkowita ignorancje i nieodpisywanie.

przeprosilem przeciez za umieszczenie posta nie w tym miejscu co trzeba... po co te nerwy :oops:

 

dziekuje za baaaardzo szczegolowy opistego modelu, w chwili obecnej jestem raczej zdecydowany zakupic go, aczkolwiek nie na 100% tylko na 99%, toshiba mi sie jednak bardziej podoba, no ale wydajnowsciowo przebija ten asus toshibe o głowe :)

mysle ze we wtorek lub srode bede go miał wiec sie zrewazuje moderatorom za umieszczenie mojego tematu w niewlasciwym dziale i napisze obszerną recenzje wraz z testami, i umieszcze to na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nerwy, tylko porzadek. Post uzytkownika Toshiby M70-110 - niestety nie ma laptopow idealnych:

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=27709

ups :)

dlatego moj wybor narazie to

ASUS A6JA-Q006H T2300/ 15.4/ 80/ 1024/ R.X1600/ DVDSM/ WIFI/ BLUET/ V-C/ XPH

 

jednakowoż z tego co wlasnie wyczytalem TU:

http://www.action.pl/products/product.php?prid=54623

 

piszą tam ze dysk ma predkosc 4200RPM!!!!!!!!!

jak dla mnie to olbrzymi minus... i teraz nie wiem co z tym fantem zrobic, jak to mozliwe ze do laptopa za ponad 6000zł dają tak wolne dyski?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A6JA-Q001H - dysk 5400 rpm:

http://www.notebook-shop.de/main.php?section=shop&group=384

 

... a do PL wypchniemy modele z dyskami 4200 rpm a co ;]

czyli z tego wynika ze moge sobie spokojnie dokupic do niego dysk nawet z 7200rpm i nie bedzie sie przegrzewał, a co z atym idzie nie strace gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stracisz - masz prawo grzebac w laptopie dopoki nie trafisz na plombe gwarancyjna. Mozesz wymienic dysk i pamiec RAM - stad te klapki od spodu przykrecane :)

 

O przegrzewanie tez bym sie nie martwil.

duza jest roznica pomiedzy tym dyskiem 4200rpm a 5400rpm? zuwaze ta roznice? bo musialbym za wymiane dysku doplacic jakies 140zł....

okazało sie ze lapek dopiero bedzie pod koniec tygodnia bo podobno stoją na cle...itp itd...

wiec jeszcze troche poczekam na niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo - różnica w wydajności dysków 5400 rpm w porównaniu z dyskami 4200 rpm jest spora...

Jednak już różnica w wydajności pracy dysków 7200 rpm w porównaniu z dyskami 5400 rpm nie jest aż tak wielka... Cenowo jednak wygląda to inaczej :)

 

@juicepp

Jak już dostaniesz swojego lapsa - czekam na recenzję....

 

Heyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem w starym lapku segate 4200 ktory sie zaczol sypac wymienielem na segate 5400 bo wlasnie myslalem ze bedzie szybciej - figa z makiem przyrost wydajnosci jest totalnie niewidoczny w windowsie dopiero w testach syntetycznych wychodza drobne roznice ale naprawde drobne. Roznice to widac jak kupisz 7200obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebooksbilliger.de/product_in.../asus_a6jaq001h

 

sluchajcie zna ktos niemiecki?

u szkopków ten lapek kosztuje w przeiczeniu na pl 5200zl! w dodatku ma lepszy dysk bo 5400rpm, wiec to w sumie 1200zl taniej, moze ktos mi wyczytac (ja nie znam niemieckiego) czy oni wysylaja do polski i jesli tak to za ile? czy mam gwarancje na niego w polsce skoro pisze ze jest on na gwarancji europejskiej - 2 lata?

 

 

PS. jak tylko dostane lapka w łapska to odrazu bedzie recka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebooksbilliger.de/product_in.../asus_a6jaq001h

 

sluchajcie zna ktos niemiecki?

u szkopków ten lapek kosztuje w przeiczeniu na pl 5200zl! w dodatku ma lepszy dysk bo 5400rpm, wiec to w sumie 1200zl taniej, moze ktos mi wyczytac (ja nie znam niemieckiego) czy oni wysylaja do polski i jesli tak to za ile? czy mam gwarancje na niego w polsce skoro pisze ze jest on na gwarancji europejskiej - 2 lata?

PS. jak tylko dostane lapka w łapska to odrazu bedzie recka :)

wysyłają,

49 euro koszt wysyłki, a gwarancja jest miedzynarodowa, wiec rownież realizowana w polsce;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co mozna im zaufac i wyslac im te 1450 eurosów?

kupował już ktos u nich?

troche sie boje przelac do niemiec 1450Eurosów...

czy mogłby ktos sprawdzic na tej stronce czy nie ma tam zadnego haczyka, lub jakichs dodatkowych oplat itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez przekleje:

 

Jeden z najwiekszych sklepow w Niemczech - no bez jaj. Jezeli mialbym ograniczone zaufanie to do polskiego sprzedawcy :P

Co do sprowadzenia tego laptopa z niemiec pojawił sie problem, jak dla mnie chyba nie do przeskoczenia, mianowicie trzeba miec firme i tylko na firme mozna go u nich kupic, wyglada to nastepujaco, wypelniasz na ich stronie formularz, podajesz niezbedne dane firmy (nie wiem czy nie jest niezbędny europejski nip), oni sprawdzają czy taka firma istnieje i czy wszystko jest zgodne ze stanem faktycznym, jesli wszystko sie zgadza wysylaja fakture proforma z numerem konta na ktory wplaca sie kase, po zaksiegowaniu u nich kasiory wysylają laptopa do polski kurierem za 49 euro.

cena jest bardzo atrakcyjna bo 1388 euro z podatkiem, w zestawie jest juz dysk 5400 rpm a nie jak to jest w polskich modelach 4200 rpm, czyli defacto cena w niemczech jest o 1200zł niższa niz w polsce. No ale jak mowie trzeba miec firme i nie wykluczone aby firma posiadała europejski nip.

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty liczyles, ze Ci wychodzi 1200 taniej - wg mnie to bullshit :] Jak sie wezmie pod uwage dodatkowego koszty to roznica cenowa wyglada jednak inaczej. Akurat uwazam, ze Asusy w Polsce maja niezle ceny i lepiej kupic u nas. No chyba, ze polujesz na naprawde drogiego lapka.

wiec juz CI licze :)

 

w polsce w sklepie mam go za 6270zł z dyskiem 4200 rpm dokupujac dysk 5400rpm to jakies 140zł wiec w sumie w polsce ten laptop z dyskiem 5400 kosztuje ponad 6400zł.

w niemczech na firme mozna go kupic za 1388 euro z dyskiem 5400rpm, co razem z przesyłką 49 euro daje po przeliczeniu niecałe 5400zł.

bez przesylki mozna go kupic za 1200zł mniej ;)

ALE!!!!

i tutaj musze Ci przyznac racje, od wczoraj nic nie robie tylko kombinuje jak tu go kupic w niemczech taniej...

i roznica w cenie robi sie troche jak to nazwales BULLSHIT :]

poniewaz dochodza do tego koszt przesylki (jakies 200zł) koszt przelania kasy (kolejne okolo 100zł) i najgorsze co dowiedzialem sie doslownie przed chwilą, PODATEK! a konkretnie jego roznica, 7 lub 14%, tyle trzeba zabulic podatku jesli sie bierze na firme, wiec cena rosnie i w tym momencie juz tak bardzo sie nie oplaca tego zalatwiac, i sprowadzac go do polski....

nie wiem czy ja bym sie zdecydował na sprowadzanie go z niemiec czy nie, faktem jest ze takiej mozliwosci juz niemam wiec jestem zmuszony kupic go w polsce, wydam w sumie na niego 6400zł, oczywiscie bedzie to drozej niz u zachodnich sasiadów, ale reasumujac nasze poprzednie rozmowy na tym forum i na innym, w tej cenie w polsce nie kupie laptopa z dwurdzeniowym prockiem i grafiką x1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz niejeden nowicjusz oczarowany cenami tak kombinowal przed Toba i nic z tego nie wyszlo :) Diabel jak zwykle tkwi w szczegolach.

Zapomniales o jeszcze jednym dodatkowym koszcie - KLAWIATURA, ktorej koszt wacha sie od min. 54 Euro do 79 Euro. Jezeli jest sie tam na miejscu to mozna zamowic i to sie oplaca. Natomiast co do ceny tego Asusa to 6200 za Dual Core z X1600 to wcale nie wysoka cena nawet biorac pod uwage dysk 4200 rpm :)

slyszalem ze mozna naklejki zmienic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupic naklejki i nakleic, ale badz co badz to nie to samo - laptop to nie biurko, gdzie moge sobie przykleic naklejke kaczora Donalda. Uklad klawiatury QWERTY jest inny od klawiatury QWERTZ.

czyli reasumujac sie nie oplaca go sprowadzac...

specjalnie dla Ciebie jak go tylko dostane napisze dokladną recenzje tego laptopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumujac sie nie oplaca go sprowadzac...

specjalnie dla Ciebie jak go tylko dostane napisze dokladną recenzje tego laptopa :)

 

Sprowadzać się nie opłaca, ale opłaca się go kupić przy jakiejś okazji, np odwiedzając rodzinke:)

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na SAT KURIER to czytałem :-) Ale dzięki.

 

W sumie chodzi mi o to, ze znalazłem artykuł (LINK ), ze A6J i A7J mają to DVB-T, a niestety w żadnej oferie nie ma o tym wzmianki i na stronie ASUS PL też nie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na SAT KURIER to czytałem :-) Ale dzięki.

 

W sumie chodzi mi o to, ze znalazłem artykuł (LINK ), ze A6J i A7J mają to DVB-T, a niestety w żadnej oferie nie ma o tym wzmianki i na stronie ASUS PL też nie :-(

jak znam zycie to polskie wersje asusow tego nie beda mialy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...