Skocz do zawartości
wampir

Taktowanie pamieci

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglby mi ktos powiedziec o co w tym biega ale na moim przykladzie

Mam fsb 141 i pamieci na Hclk +33 a jak komp staruje to mi pokazuje DDR 266 ( informacja pod testem pamieci , 1 ekran po wlaczeniu kompa) w sandrze tez pokazuje 266 czyli jak to w koncu dziala przecie powinno byc cos kolo 340 MHZ ?

 

Sprzet w sigu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumasz o co chodzi komp nie jest niestabilny  poprostu po podkreceniu nie wiem gdzie sprawdzic czy sie podkrecil

Kum kum polecam porgram Sisoftware Sandra. Tam znajdziesz zegar procka i szyne na ktorej pracuja pamieci kum kum ;)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumasz o co chodzi komp nie jest niestabilny  poprostu po podkreceniu nie wiem gdzie sprawdzic czy sie podkrecil

Kum kum polecam porgram Sisoftware Sandra. Tam znajdziesz zegar procka i szyne na ktorej pracuja pamieci kum kum ;)

 

Pozdr.

Kum Kum Kum Kum chyba nie doczytałes pierwszego posta sandra tez mu podaje 266.

Najlepiej sprawdz np w sandrze czy podskoczyła wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumasz o co chodzi komp nie jest niestabilny  poprostu po podkreceniu nie wiem gdzie sprawdzic czy sie podkrecil

Kum kum polecam porgram Sisoftware Sandra. Tam znajdziesz zegar procka i szyne na ktorej pracuja pamieci kum kum ;)

 

Pozdr.

Kum Kum Kum Kum chyba nie doczytałes pierwszego posta sandra tez mu podaje 266.

Najlepiej sprawdz np w sandrze czy podskoczyła wydajnosc

No tak Songoku :) Masz oczywiscie racje :)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do msi to bios zawsze podaje 266 i procka nie ważne jak go przekręcisz - przykład - u mnie jak kiedyś kręciłem xp1600+ zapodałem szynę 152 - proc chodził na 1600MHz a pamięć na 304 - bios dalej wyświetlał XP1600+ (zamiast 1900+) i pamięc 266 - zobacz w WhatCPU ile jest FSB - będziesz widział czy podkęcony. Niestabilny jest dlatego że pamięci chodzą ci na 176 (fsb*5/4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...