Skocz do zawartości
Grimlock

Kurs Angielskiego - Szlifowanie Mówienia

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze

 

Szukam porządnego kursu j.ang, który byłby przede wszystkich nastawiony na mówienie, poszerzenie słownictwa.

Interesują mnie tylko takie na których jest native speaker, prowadzone są metodą Callana, grupy nie są za duże, wystawiają faktury i oczywiście kurs musi być w Wawie.

Mam kilka typów, ale chciałbym poznać Waszą opinię:

 

- dlaczego wybraliście taki, a nie inny kurs,

- ilu osobowe były grupy

- wymagania, wolałbym żeby były wysokie niż taka sobie gadka szmatka

- cena raczej nie gra roli, ale bez szaleństw

- fachowość trenerów

- atmosfera

 

Dzięki za opinie :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Najlepszy kurs (jesli zamierzasz wyjechac):

- Monty Python Flying Circus bez napisow (ewentualnie z napisami angielskimi)

- Fawlty Towers bez napisow (jak przebrniesz przez Pythonow nie bedzie problemow)

- Lock, Stock & Two smoking barrels, The Snatch, ten film o cpunach weekendowych (nigdy nie pamietam tytulu - o! mam! Human Traffic), Sexy Beast itp. BEZ NAPISOW (co najwyzej napisy po angielsku!!!)

Obejrz te zestawy kilka razy, zobaczysz postep w rozumieniu tego cholernego akcentu, idz na kurs. Inaczej to bedzie tak, jak z moja zona: 2miesieczny kurs intensywny, codziennie po 2 godziny, grupa 6 osobowa, a przyjechala do Walii i... zero kumacji co oni mowia. Po prostu w Polsce uczysz sie jezyka (AKCENTU!) ktorego w UK uzywa okolo 1% spoleczenstwa. I przyjezdzajac tutaj stwierdzasz, ze nic nie rozumiesz.

Pisze to zupelnie na serio. Na rozumienie (i utrwalanie zwrotow!) stary dobry Monty Python i Fawlty Towers (Hotel Zacisze) sa najlepsze. Unikaj jak ognia napisow po polsku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm oprocz filmow polecal bym ci pograc w cos online ;) ta sie wszytskiego nauczysz przeklenstw skorotow slangu i innych oprocz akcentu i poprostu pojedz do angli pomecz sie 3tyg i bedziesz umial lepjej angola niz po kursie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przyjechala do Walii i... zero kumacji co oni mowia.

Cóż, Walia z tego słynie, podobnie zresztą jak Szkocja. W samej Anglii też znajdziesz sporo miejsc z "boskim" akcentem. To tylko kwestia czasu i człowiek przyzwyczaja się do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Cóż, Walia z tego słynie, podobnie zresztą jak Szkocja. W samej Anglii też znajdziesz sporo miejsc z "boskim" akcentem. To tylko kwestia czasu i człowiek przyzwyczaja się do tego.

Ale po co sie meczyc, skoro mozna obejrzec kilka seriali - przyjemne z pozytecznym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat, żeby nie pisać nowego :0

A więc poszukuję kursu j. Włoskiego dla początkującego (nie umiem nic). Ponieważ tak za 1-1.5 roku będę prawdopodobnie wyjeżdzał. Chciałbym, aby był również nastawiony na akcent.

Najlepiej coś darmowego :)

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak metoda calana to jasna sprawa pierwsze lekcje wydawały mi sie jakąś kpiną ale po miesiącu odczułem dużą różnice tzn. zaczołem kląć i wyrażąć inne emocje po angielsku co było troche dziwne... żęby nie było już mi przeszło

 

zadzwoń do jakiejś szkoły i umów sie na pierwszą darmową lekcje a poznasz odpowiedzi na swoje pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 3/4 miesiące będą darmowe kursy sponsorowane przez WUPy, dla ludzi zatrudnionych na umowe o pracę.

Ale to będą kursy od zera czy dla bardziej zaawansowanych :?:

 

Na razie mam FCE, powoli zabieram się do ACE. Kurs anglika jako dodatek motywacyjny ma mi zasponsorować firma dlatego koszt nie jest ważny. Firma daje kasę więc chciałbym ją jak najlepiej wykorzystać.

 

Zrobię dokładniejszy rekonesans po:

 

Lingwista

SJO UW

Profi-Lingua

może Berlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...