Jump to content
Grimlock

Kurs Angielskiego - Szlifowanie Mówienia

Recommended Posts

Drodzy forumowicze

Szukam porządnego kursu j.ang, który byłby przede wszystkich nastawiony na mówienie, poszerzenie słownictwa.

Interesują mnie tylko takie na których jest native speaker, prowadzone są metodą Callana, grupy nie są za duże, wystawiają faktury i oczywiście kurs musi być w Wawie.

Mam kilka typów, ale chciałbym poznać Waszą opinię:

- dlaczego wybraliście taki, a nie inny kurs,

- ilu osobowe były grupy

- wymagania, wolałbym żeby były wysokie niż taka sobie gadka szmatka

- cena raczej nie gra roli, ale bez szaleństw

- fachowość trenerów

- atmosfera

Dzięki za opinie :)

Edited by Grimlock

Najlepszy kurs (jesli zamierzasz wyjechac):

- Monty Python Flying Circus bez napisow (ewentualnie z napisami angielskimi)

- Fawlty Towers bez napisow (jak przebrniesz przez Pythonow nie bedzie problemow)

- Lock, Stock & Two smoking barrels, The Snatch, ten film o cpunach weekendowych (nigdy nie pamietam tytulu - o! mam! Human Traffic), Sexy Beast itp. BEZ NAPISOW (co najwyzej napisy po angielsku!!!)

Obejrz te zestawy kilka razy, zobaczysz postep w rozumieniu tego cholernego akcentu, idz na kurs. Inaczej to bedzie tak, jak z moja zona: 2miesieczny kurs intensywny, codziennie po 2 godziny, grupa 6 osobowa, a przyjechala do Walii i... zero kumacji co oni mowia. Po prostu w Polsce uczysz sie jezyka (AKCENTU!) ktorego w UK uzywa okolo 1% spoleczenstwa. I przyjezdzajac tutaj stwierdzasz, ze nic nie rozumiesz.

Pisze to zupelnie na serio. Na rozumienie (i utrwalanie zwrotow!) stary dobry Monty Python i Fawlty Towers (Hotel Zacisze) sa najlepsze. Unikaj jak ognia napisow po polsku!

Podczepię się pod temat, żeby nie pisać nowego :0

A więc poszukuję kursu j. Włoskiego dla początkującego (nie umiem nic). Ponieważ tak za 1-1.5 roku będę prawdopodobnie wyjeżdzał. Chciałbym, aby był również nastawiony na akcent.

Najlepiej coś darmowego :)

Pozdrawiam B)

no jak metoda calana to jasna sprawa pierwsze lekcje wydawały mi sie jakąś kpiną ale po miesiącu odczułem dużą różnice tzn. zaczołem kląć i wyrażąć inne emocje po angielsku co było troche dziwne... żęby nie było już mi przeszło

zadzwoń do jakiejś szkoły i umów sie na pierwszą darmową lekcje a poznasz odpowiedzi na swoje pytania

Za jakieś 3/4 miesiące będą darmowe kursy sponsorowane przez WUPy, dla ludzi zatrudnionych na umowe o pracę.

Ale to będą kursy od zera czy dla bardziej zaawansowanych :?:

Na razie mam FCE, powoli zabieram się do ACE. Kurs anglika jako dodatek motywacyjny ma mi zasponsorować firma dlatego koszt nie jest ważny. Firma daje kasę więc chciałbym ją jak najlepiej wykorzystać.

Zrobię dokładniejszy rekonesans po:

Lingwista

SJO UW

Profi-Lingua

może Berlitz