Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest ktos na forum kto posiada juz dell 9400 w zblizonej konfiguracji?

1.8centrino duo

1gb ramu(667mhz)

80 gb dysk(5400)

7800go

interesuje mnie wydajnosc tego kompika w grach a szczegolnie tej karty.czy 7800go to odpowiednik 7800gt?jak wypada taki komp w porownaniu z dellem xps ktory ma centrino 2.0 mhz i karte 7800gtx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 9400!! XPS za sama nazwe "XPS" wali 1000$ wiecej. Moze troche przesadzam ale wg mnie w ogole nie ma porownania - stosunek wydajnosc-cena w przypadku 9400 po prostu miazdzy XPSa.

widze ze sam jestes posiadaczem mocnego lapopa(Sager 5720). chcialbym sie dowiedziec jak jest z jego jakoscia wykonania i czy polecalbys moze taki zamiast dell'a 9400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Polecalbym jesli naprawde zalezy Ci na jakosci i solidnosci. No i na osiagach w grach. Tutaj malo co (o ile w ogole) cos go przebije. Moja aukcja nadal trwa wiec polecam;) Ale tak naprawde to i z Sagera bylbys zadowolony i z 9400 tak samo. Oba to naprawde swietne laptopy. Wiec niech zdecyduje kasa i preferencje wizualne

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki - a na recenzje to jeszcze trzeba bedzie poczekac

chociaz widzialem juz tego laptopa u kumpla (i subiektywnie nie jest taki duzy jak by sie wydawalo) :D

 

Jak ktos jeszcze nie znalazl to ponizszy link jest do recenzji

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=41632

Edytowane przez MoRady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toz to ja nie mowie przeciez ze nie, napisalem wyzej ze ja bym bral tylko 9400. Sam mialem 9300 i nadal uwazam go chyba za najlepszy komp jaki mialem, ale mam porownanie i jakosciowo wypada gorzej od Sagera. Inna sprawa ze za cene 9400 mozna sie rzucic na Sagera lub inny Clevo-clon z ta roznica ze bedzie sie miec jednordzeniowy proc i szybsza grafike. No i podkrecenie proca nei bedzie problemem. Tak czy siak z checia poczytam o 9400.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toz to ja nie mowie przeciez ze nie, napisalem wyzej ze ja bym bral tylko 9400. Sam mialem 9300 i nadal uwazam go chyba za najlepszy komp jaki mialem, ale mam porownanie i jakosciowo wypada gorzej od Sagera. Inna sprawa ze za cene 9400 mozna sie rzucic na Sagera lub inny Clevo-clon z ta roznica ze bedzie sie miec jednordzeniowy proc i szybsza grafike. No i podkrecenie proca nei bedzie problemem. Tak czy siak z checia poczytam o 9400.

pozdro

Ja też w przyszłym tygodniu bede miał I 9400

procek T2300 (1.66GHz/667MHz FSB

karta GoForce 7800

dysk 60 GB 6400 rpm

monitor 17 wxga + 1440 x 900

pamięć 1 GB

nagrywarkę dwuwarstwową

i tuner tv

Już lecą ze stanów 2 szt , jedna dla mnie a druga na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy drodzy na waszym miejscu to bym sobie kupil 9400 ale nie oszczedzajcie na matrycy !! Kupcie sobie 500 ramu, maly dysk, nawet ja bym zrezygnowal z nagrywarki jakby trzeba bylo ale naprawde matryce to bym kupil WUXGA wierzcie mi wiem co mowie, najwiekszy urok w tym wszystkim to ta matryca. Wszystko mozecie sobie pozniej wymienic w tym delu procek, ram, dysk, naped ale matrycy juz sobie sami nie wymienicie wiec lepiej zainwestowac w to na samym poczatku. Tym bardziej ze w naszym pieknym kaczym kraju ten sprzet jesli chodzi o serwisy to nie istnieje wiec nawet nie bedzie mial kto wam tego zrobic. Moze sobie teraz pomyslicie ze pierdziele glupoty ale naprawde z laptopami mam doczynienia od 10 lat i wiele ich juz przewinelo sie przez moje rece i ten komputer ktory mam teraz to mam go nie dlatego ze nie mam co z kasa robic tylko dlatego ze z calej gromady laptopow ten model wydawal mi sie najwlasciwszym zakupem wlasnie tez ze wzgledu na jakosc matrycy. Pamietajcie ze w procesor ani w karte graficzna nie gapicie sie kilka godzin dziennie tylko wlasnie w ekran i to od jego jakosci bedzie zalezalo czy to co tam zobaczycie bedzie sie wam podobalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wlasnie 2 dni temu dostalem e1705:)

 

Dane:

 

core duo 1.83

1gb ram 533

80gb/5400

go7800

17"wxga

koszt w usa 1430$

 

apropos porownywalem oba ekrany i wcale nie uwazam ze glossy jest tak duzo lepszy - jak dla mnie ma za duza

rozdzielczosc. podswietlenie , czernie i biele sa naprawde niezle , znacznie lepsze niz w moin poprzednim acerze "15 1400x1050

naprawde jestem zadowolony a przynajmniej moge pracowac w sloneczny dzien...

 

- super pi : 2m - 1:17

8m - 6:20

 

3dmark 03 oc@ 365/930 12774

bez oc 250/658 ~ 9800

 

3dmark 05 :) oc jw - 5780

 

biore sie wlasnie za reinstalke windy:)

 

podkrecenie nie wplywa bardzo zle na tempereatury..

 

ogolnie super jestem zadowolony :)) :D

Edytowane przez Miroslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjde na materialiste, bo sprzet po opisie slodki, ale i tak najfajniejsza cena dla mnie;) Nie wiem ile placiles za transport (no nawet jesli przez znajomego to jakas flaszka czy cos;) ale za taka cene taka zabawka - gratulcje;)

 

Do gier to chyba nawet i lepiej, ze wxga a nie wuxga, bo mozesz zawsze grac spokojnie w natywnej rozdzialce, na max detalach. No chociaz nie wiem jak Twoja grafa by chodzila na wuxga ale w sumie tez pewnikiem niezle;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko takie pytanie : te 5780 to napewno 3dm06 a nie 05?? Ja na Sagerze z PM 2,13+7800GTX OC mialem 4012 wiec chyba sie walnales z tym wynikiem. I jeszcze jedno : glossy nie oznacza wysokiej rozdzialki, to jest tylko powloka szklana a z twojej wypowiedzi tak wynika. Ale cena faktycznie - opor. Musze tez powiedziec ze spodziewalem sie lepszych wynikow 7800, ale w sumie ta karta ma 16 potokow a nei 20 tak jak sadzilem.

 

EDIT.

Skonfigurowalem taki lapek jak masz i nijak 1450$ wtedy nie wychodzi tylko 1700.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko takie pytanie : te 5780 to napewno 3dm06 a nie 05?? Ja na Sagerze z PM 2,13+7800GTX OC mialem 4012 wiec chyba sie walnales z tym wynikiem. I jeszcze jedno : glossy nie oznacza wysokiej rozdzialki, to jest tylko powloka szklana a z twojej wypowiedzi tak wynika. Ale cena faktycznie - opor. Musze tez powiedziec ze spodziewalem sie lepszych wynikow 7800, ale w sumie ta karta ma 16 potokow a nei 20 tak jak sadzilem.

No wlasnie tez te wyniki mnie zdziwily. Niby w dellu 2 jajka, ale nizszy zegar, gorsza grafika itd. Chyba, ze jakas literowka przy przepisywaniu;) (albo jednak zly benchmark;D)

 

Swoja droga dell nie robi szklistej powloki w wxga? Bo wuxga ma na 100% te wszystkie fjuczery, ale myslalem, ze wxga tez daja "szklo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko takie pytanie : te 5780 to napewno 3dm06 a nie 05?? Ja na Sagerze z PM 2,13+7800GTX OC mialem 4012 wiec chyba sie walnales z tym wynikiem. I jeszcze jedno : glossy nie oznacza wysokiej rozdzialki, to jest tylko powloka szklana a z twojej wypowiedzi tak wynika. Ale cena faktycznie - opor. Musze tez powiedziec ze spodziewalem sie lepszych wynikow 7800, ale w sumie ta karta ma 16 potokow a nei 20 tak jak sadzilem.

 

EDIT.

Skonfigurowalem taki lapek jak masz i nijak 1450$ wtedy nie wychodzi tylko 1700.

heh factycznie sie pomylilem :) chodzilo o 05 , jednak tak szybka ta karta nie jest jak gtx:)

wiem ze glossy to tylko w wuxga jest ..

 

cena wyszla ok 2000$ - 650$ kupon = 1350 +tax i dostawa

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy recenzja ?? :)

heh postaram sie cos moze wiecej napisac , ale aktualnie nie mialem czasu - chwilowo pracuje w londynie a wpadlem do Pl tylko na weekend i odebrac

lapka od wujka z usa:P (transport gratis:) )

chwilowo sie troszke mecze z media direct - musze posudiowac fora jakies.

sprzecik dziala lepiej po formacie , ale roznica nie jest az taka duza..

 

kilka osob nie pytalo na priva - kupony sa na : http://www.notebookreview.com/

 

pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja rowniez w koncu dostalem w lapki swojego Della wczoraj. Wszystko jest super tylko kurde nierozumiem dlaczego dali taki maly wiatraczek od grafy (na procu jest wiekszy! chociaz duzo rzadziej sie wlancza).

 

Na dodatek ten od grafy zaczal glosniej chodzic - cos tak jakby ocieralo - grrrrrr.

 

Wszystko spoko a zaoszczedzili na wiatraczku. :mur:

 

Nie robilem zadnych tescikow jeszcze ale z tego co juz sprawdzilem to:

-farcry 1920x1200 max det przy anizo 8x i antialiasingu 4x (moze da sie wiecej nie sprawdzalem) smiga niezle - a jak wyglada

- super pi 2M 1.27 przy jakis badziewiach w tle

- super pi 8m 6:58 przy azareusie, muzie i innych badziewiach

- bateria - 53 whr - jakies 1.40 przy wifi i pracach biurowych

- grafa smiga podkrecona kulturalnie na 350/851 (wykrylo wiecej ale nie chcialem jej przemeczac)

- 5200 w 3Dmarku 2005

Edytowane przez MoRady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalem sie az tak duzej roznicy w zegarach miedzy 7800 GO a GTX GO. Twoje podkrecone nawet nie zrownuja sie z standardem w GTX.

Kolejny powod ze M590A nawet z dwoma chyba nie bedzie az taki fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co gdzies czytalem - potoki sa maskowane softwerowo w go7800 wiec teoretycznie (robiac volt moda i usprawniajac chlodzenie) mozna by sie pokusic huh a wogole to ludzie po podniesieniu napiecia z 1,1 na 1,2 w tej karcie wykrecaja ponad 400. Jak znajde to podesle linki.

 

Zreszta jak dla mnie nie ma narazie po co. I robienie czegos takiego jest raczej bez sensu - jak sie ma kase na ryzykowanie sprzetem to czego nie kupic lepszego i nie musiec podkrecac tego co sie ma :D

 

 

Edit:

(jako ciekawostka)

http://www.notebookforums.com/showthread.php?t=136668&page=9

http://www.laptopvideo2go.com/forum/index....%3E9400%3C/a%3E

Edytowane przez MoRady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...