Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie będę zakładał nowego wątka (bo i sprawa dosyć trywialna), więc zapytam na łamach tego:

Wczoraj znajomy zadał mi pytanie:

"Co opłaca się teraz bardziej kupić Della opartego na Centrino 2.13 Ghz, z kartą graficzną ati x300 i 1 GB ramu, czy Della 1.83 Ghz duo core, grafa zintegrowana 950, 1 GB ramu."

Oczywiście zbyłem kolegę, że muszę poszukać, poczytać, itp. ale powiem szczerze, że do dziś nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Dlaczego jest to takie trudne? Ano dlatego, że po wyjściu Duo core, Centrino potaniały znacząco.

A jak wy myślicie? Prawdą jest, że w testach Duo core biją inne procki wydajnością na głowę ale są stosunkowo drogie. Wypowiedzcie się proszę gdyż chciałbym poznać Waszą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ocena ktory lepszy ostatecznie i tak bedzie zalezec od ciebie, kogokolwiek zapytasz bedzie mial inne zdanie :D Ja twierdze ze centrino duo - jest po prostu lepszym prockiem (nawet nie patrzac na 2 rdzenie) :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MoRady: moglbys opisac po krotce jak sprawuje sie 7800 Go w grach? Konkretnie w jakis testowales na na jakich ustawieniach chodzi plynnie?

 

Wiesz moze jak ta grafika wypada w porownaniu z 6800 Ultra Go?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MoRady: moglbys opisac po krotce jak sprawuje sie 7800 Go w grach? Konkretnie w jakis testowales na na jakich ustawieniach chodzi plynnie?

 

Wiesz moze jak ta grafika wypada w porownaniu z 6800 Ultra Go?

 

pozdro

Ja gram w nfs mw na max detalach i na max rozdzielczosci jaka gra oferuje (1600x1200) i wszystko smiga bez problemu, quake4 tak samo smiga w 1600x1200.

Farcry chodzi na max w 1920x1200!

SWAT4 wszystko na max i 1600x1200

 

Wszystko to oczywiscie na podkreconej (w stosunku do ustawien Della) karcie a i tak jest to nizej niz referencyjne taktowanie nvidii dla tej karty - no ale niestety cieplo jest tu problemem

rdzien 355 MHz

pamiec 855 MHz

 

wygladzanie x4

anizo x8

 

innych gier nie odpalalem wiec wiecej nie pomoge

co do porownania z gforcem 6800 ultra to mozesz przeciez poszukac wynikow tej karty z 3dmarkach itd

moja podkrecona ma cos kolo 5200 w 3dm05 - zreszta pisalem o tym wczesniej w tym watkku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja podkrecona ma cos kolo 5200 w 3dm05 - zreszta pisalem o tym wczesniej w tym watkku

To Ci powiem ze to bardzo malo, GFGo6800Ultra robil ponad 6000 w 05, musisz cos popatrzec bo ten wynik jest conajmniej nedzny. Chyba ze sie walnales i mialobyc 6200 to wtedy ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci powiem ze to bardzo malo, GFGo6800Ultra robil ponad 6000 w 05, musisz cos popatrzec bo ten wynik jest conajmniej nedzny. Chyba ze sie walnales i mialobyc 6200 to wtedy ok.

6000 no bez przesady. Mi sie udalo z XPSa wyciagnac 5960 ale przy takich artefaktach i z dobrym doplywem powietrza chlodnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale chodzi mi o 6k w przypadku 6800Ultra. Hmm musze poszukac...Ale tak czy inaczej, krecona karta na poziomie 5200 w 3dm05 to troche malo, nie krecony ma w takim razie sporo ponizej 5k a przeciez zwykly 6800 ma 4400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh specjalnie celowalem aby trafic w to taktowanie :D

 

po prostu przy zmianie mnoznika i fsb nie zmienia ich jednoczesnie i na jakas sekunde jest tak podwyzszone taktowanie

 

Wiem wiem, ale chodzi mi o 6k w przypadku 6800Ultra. Hmm musze poszukac...Ale tak czy inaczej, krecona karta na poziomie 5200 w 3dm05 to troche malo, nie krecony ma w takim razie sporo ponizej 5k a przeciez zwykly 6800 ma 4400.

Szczerze mowiac to bardzo mozliwe bo przeciez taktowanie referencyjne karty go7800 jest chyba 400/1000 a w dellach standardowo jest 250/678!

Takze problemem w osiagnieciu takiego taktowania jest cieplo (1 cieplowod w XPS'ach sa 2 na grafie) no i pewnie napiecie. Cza by sprawdzic jakie jest referencyjne dla tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zart? X1400 to badziewie w porownianiu do 6800 czy 7800, zreszta wystarczylo poszukac i bys znalazl. Pomijam juz poradnij ktory sam pisalem i ktory jest przyklejony gdzie tez wszystko wywalilem jasno i prosto. Za lenistwo leca Ci procenty.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze 2 pytania:

1. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi kuponami do Della bo aż tak dobrze angielskiego nie znam żeby sobie poradzić?

2. Jak to jest, że ma Ebay można kupić Inspiron E1705 z dobrymi kartami graficznymi a w sklepie Dell on-line tylko zintegrowaną 950?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kupony to formy upustow o roznych wartosciach na rozne modele, Dell daje co jakis czas pule np 3000 kuponow na powiedzmy Inspirona 9400 i juz. Bierzesz kupon (odpowiedni kod) i wpisujesz go w odpowiednie miejsce przy zamawianiu - ot cala filozofia. Jak sie skoncza kuponki (a koncza sie dosc szybko bo wlasnie ludzie wykupuja a potem wala to na ebay) to znowu trzeba czekac.

2. Nie ma bo prawdopodobnie maja jakis problem z dostawa a na magazynie brak bo akurat wszyscy zamawiali modele z 7800, kwestia czasu az wroca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja prosty chlop z Warszafki wpisalem "dell coupons" w googlach i wywalilo CALA strone wynikow - no to co, procenty za lenistwo? :mur: <_<

 

www.notebookreview.com

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zart? X1400 to badziewie w porownianiu do 6800 czy 7800, zreszta wystarczylo poszukac i bys znalazl. Pomijam juz poradnij ktory sam pisalem i ktory jest przyklejony gdzie tez wszystko wywalilem jasno i prosto. Za lenistwo leca Ci procenty.

pozdro"

 

 

 

Dzieki bardzo mi pomogłes :)

Rozumiem że tematem jest tu dell 9400 i z nim związane sprawy tak wiec nie rozumiem czemu mnie tak zmieszałeś z błotem ? Na stronach dell pojawily sie wlasnie oferty 9400 jedynie z tą kartą i szczerze mowiąc nie znalazłem nigdzie informacji co to za cudo :). Powolujesz sie na stworzony przez siebie poradnik - przykro mi ale od paru godzin nie jestem w stanie znależć nic na temat tej karty graficznej Zamiast tracić czas na uszczypliwości może mogłeś mi podąć link do niego

Nie zamierzam nikogo tu obrazić swoją niewiedzą liczyłem jedynie na życzliwą pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...