Skocz do zawartości
..::matib::..

Arctic Cooling Fan Pro Tc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić do mojej budy 5 takich wiatraczków (2 z tyłu wyciągające, 1 z przodu wciągający, 1 z boku wciągający i 1 na dysk wiejący). Swoją drogą ten wiatraczek to pewnego rodzaju rewelacja !! Bo jest bardzo tani i przy tym bardzo cichy i wydajny. Moje pytanko brzmi: czy mogę je podpiąć pod 5V? Lub pod 7V? Bo na 12V na pewno chodzą, a przy tej ilości nie chcę nic słyszeć. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. Aha, czy wogóle jest możliwe przy 5 takich wentylkach zrobić niesłyszalną budę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będą pracowały (mniej/więcej) bez mostkowania przy 12V, czyli czy będzie je słychać i jak szybko będą się kręciły?

Edit: po zmostkowaniu (lub kupieniu wersji bez TC) będzie je słychać przy 7V? I co z prędkością i wydajnością wtedy?

Edytowane przez ..::matib::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez mostkowania się nie obejdzie ;]

 

tak sie składa że mam właśnie w domu kilka wentyli arctica i juz są po testach.

 

pro fan (aka 1) jest fajny, na 5v cisza, na 7 jest rozsądnie i coś dmucha.

pro fan 3 - imo bomba, na 7v jest cichy, świetn łozysko, zero drgań.

 

Optimum to podłączenie szeregowe na 6v (12v - do 12v pierwszego wentyla, jego masa do 12v wentyla #2, masa #2 do masy molexa). Jak kiedyś czytałem podłączanie na 7v nie jest do końca bezpieczne - w przypadku awarii wentylatora mozliwe jest przysmażenie 12toma voltami linii 5v. Inna sprawa że w poprzedniej konfguracji pracowałem rok z wentylami na 7, awarii nie było i dzialalo wszystko okej.

 

Mostkowanie

Dołączona grafika

 

i dla porównania pro tc i 3pro

Dołączona grafika

 

edit

z regulacją przy 12v (mam i pro tc i 3tc) startują przy więcej jak 7v i imo są już słyszalne.

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym różnu się arctic_cooling_fan_pro_2_tc od arctic_cooling_fan_pro_tc, podobno wersja z "dwójką" ma diodki, bo mam na oku http://www.allegro.pl/item86999673__arctic...wy_fv_gwar.html , i myślałem, żeby kupić 5sztuk i zrobić tak: w wdmuchujące (przód i bok na 5V po zmostkowaniu póścić) a te 2 tylnie na 7V, ostatni piąty pod dyskiem zostawić bez mostkowania, zaufać TC i pod 12V. Co o tym myślicie? Boki, dół i górę jeszcze obłożę matami, niedługo dokupuję GF 6600GT Gigabyte i założę na niego Pentagrama z obrotami na silent, na boxowego od Venice mam kontroler http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86073122, i jedyne co słysze to narazie wentyl od FX-a 5200, ale to się niedługo zmieni.

 

Edit: na Allegro nie widzę wersji bez "TC" ale zmostkowanie to przecież nie problem

Edytowane przez ..::matib::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym różnu się arctic_cooling_fan_pro_2_tc od arctic_cooling_fan_pro_tc, podobno wersja z "dwójką" ma diodki

[cut]

wdmuciach!ące (przód i bok na 5V po zmostkowaniu póścić) a te 2 tylnie na 7V, ostatni piąty pod dyskiem zostawić bez mostkowania, zaufać TC i pod 12V.

ten z diodkami ma wystający środek o ile pamiętam i na wciągający się nie nada ;) jak w porównaniu do reszty - nie wiem nie miałem

 

rozważ taką opcję:

 

z przodu wciągajce 2x pro aka1, na 6v, zmostkowane. (2x7zł)

z tyłu - 2x pro fan3 - na 6v (2x9zł)

na dysk - zależnie od ilości miejsca - 1x pro lub 1x 3pro na 5v, dla dysku wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarzuć linkami, co to jest to "pro aka1", na allegro tego nie widzę, pod dyskiem umieszczę tego Fan Pro Tc o który mówiłem wcześniej, a te z przodu to na 6V??? Chyba na 5V, myślę o czymś takim http://www.allegro.pl/item87389289_brakuje...za_5_99pln.html , no to te z tyłu zmieszczę te http://www.allegro.pl/item87278298_arctic_..._od_aab_fv.html w dwóch sztukach tylko na ile V ?

 

Edit. A na dysk potrzebuję, bo przy otwartej budzie mam 42*C na Maxtorze...

Edytowane przez ..::matib::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz 3 bez regulacji : klik

pro aka 1 to Fan Pro TC :P

 

Jak pogadasz ze sprzedającym zrobi na pewno i wersję z dwiema parkami pod 6v i jedną 5v, jak uzyskać 6v napisałem wyżej.

Dołączona grafika

 

O ile wiem żeby było 6v w parach muszą być 2 takie same wentyle. (ew. o zbliżonym poboże mocy) Podłączyłem ostatnio pro3 z 12cm crystala i crystal dostał tylko 3,7v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesłyszalność to pojecie względne ;) dla przykładu powiem że od mojego komputera głośniejszy jest monitor ale wciąż jak przystawie ucho to ciś słyszę;) i zaimerzam to coś wyeliminować ;)

 

obydwa - i PRO i PRO3 na 6v są praktycznie niesłyszalne, jakoś arctica jest świetna i nie ma się do czego przyczepić. do tego te ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz CRT, czy LCD ?? :D Dzięki za porady, zrobię jak pisałeś. Wdmuciach!ące 2x pro 6V, wydmuciach!ące 2x pro3 6V, pod dyskiem pro na 5V i mam nadzieję, że będę zadowolony. Nigdy jeszcze nic nie lutowałem, kolega mi pomoże z tymi pro, chyba, że są gdzieś bez TC, da sie coś uszkodzić?

 

a w tym obrazku http://img50.imageshack.us/my.php?image=6v6nq.png to czemu raz masa jest czerwona a raz szara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot mode on ;)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Zasilacz to topwer 526 420w

w budzie 2x 120mm crystale @ 5v, 1x arctic pro3 na 5v,

na procu tt bigtyphoon, 12cm @ 880rpm, odizolowany od culera.

na grafice oryginlne chłodzenie, sapphire x800gto, w 2d chodzi na 15% (jak zatrzymam palcem to juz nawet nie rusza.. ;)) ale.. słychać zasialnie wentyla z karty (równomierne cykanie niezależne od prędkości wentyla. ustaje po wyłaczeniu wentylatora, przy zatrzymaniu palcem dalej cyka) - chłodzenie zmieniam na zalmana vf700

chłodzenie na plycie - pasywka

dysk - samsung p80, odizolowany od obudowy (dysk cichy w idle, cichy w odczycie ale ma taką cechę że wprowadza budy w wibracje..)

 

rozmieszczenie ? ;) 120 jeden z tyłu jeden jako komin (odizolowane od obudowy), pro fan 3 jest podczepiony z przodu w miejscu dysków, odizolowany ;]

 

Dążenie do ciszy absolutnej kaze mi zmienić chłodzenie na grafice i poprawić izolację dysku - zmienie opaski zaciskowe na których wisi na jakąś gumę. Dla formalności pozbede się jeszcze grili z topka i bedzie komplet ;)

 

do izolowania wentyli uzywam uszczelek do okien "U" + kilka kropek kropelki/cyjanopanu, patent z 3pro.. taki na szybko a okazało się że działa ;)

 

Wszystko zamknięte w jessico openair, lata 24/7, temp nie są rewelacyjne ale wszystko jest 100% stabilne i o to przecież chodzi (cpu 30*c idle, 47*c load, gpu na tym badziewku ma 77*c przy 500mhz, w 3d lata na maks obrotach),dysk max 37*c po pełnej defragmentacji wszystkich partycji, temp w budzie do maks 31*c pod cdromem, ~28-29*c normlanie przy 25*c w pokoju

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodują ;) jest słyszalna różnica miedzy 5v i 6v, dokładnie zmienia sie z niesłyszalne na juz-coś-słyszę ;) crystale kręcą się ~600rpm także pęd powietrza jest minimalny,, mają za zadanie wspomagać naturalne tendencje ciepłego powietrza do parcia w górę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem na Allegro już te konektory i tak jak poleciłeś forest kila zbila 1 sztuka będzie 4x 6V (dwie pary 12V) + 1x 5V, oraz drugi 5x 12V tak dla zasady. Przy extremalnym OC może się przydać, ale to będzie suszarka... Ale przy OC nie liczy się głośność... W każdym bądź razie dodatkowe 2zł. sobie sprzedawca policzył, za taką konstrukcję. Teraz będę wypatrywał te Arctici :) A co z dziurami w budzie, powiększyć je jakimś młotkiem i piłką? Heh, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3 ac pro tc i są słabe:] niesłyszalne to fakt ale ledwo co wieje:] lepszy efekt daje evercool firma nieznana mi przynajmniej na allegro tania, chodź tam sąinne wiatraki niż ja mam, inne wersje, tak czy inaczej mój evercool siest nieporównywalny z AC przy 1500 obrotach, wyraźnie czuć że coświeje, a słychaś go dopiero od 1600-1700.

chętnie bym kupił takie evercooly ale nie widziałem ich na allegro, najwyższa pora w sklepach poszukać,

poza tym zalezy co chcesz z kompem robić i jakiej wydajności potrzebujesz, jednak nie warto tak bardzo oszczędzać jak myślałem:]

dobrze że te AC 3 sztuki kosztowały mnie tyle ile jeden w sklepie komp;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem kilka a jeden człowiek chciał mi daćtyle ile w sklepie kosztuje, bo on nie ma netu i się w żadne aukcje nie bawi;)

zastanów się nad tymi wentylami, przecież Ty masz venice'a:] procek za 700zł a Ty będziesz na wentylach oszczędzał;)

ja mam procka za 250zł;) więc oszczędzałem:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale procek to wiesz, 700zł. się wydało bo był przypływ gotówki :) A teraz na kasie codziennej jadę, za następny przypływ gotówki, który będzie na początku marca, kupuję Fujitsu-Siemens W19-1, a przy ilości 5 wentyli, które chcę kupić już wchodzi w grę mnożenie. Za ciut lepszą wydajność 50zł. dopłacać to mi się nie widzi, AC są ciche i o to chodzi. A pro3 na wydmuchu w dwóch sztukach po 6V da radę (tak mi się wydaje), a na Venice wyciągnąłem już 4150+, trzeba zmienić w sygnaturze :D Ale standardowo mam 28*C więc się o nią nie boję. No to tyle...

Edytowane przez ..::matib::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

isałem długą wypowiedź i kliknąłem nie to fu.ck:/

ok temp faktycznie jest doskonała, proponowałbym Ci zainwestować w regulator oprotów (panel 5.25) ja za swój dałem taniej niż za akase silent 80x80;) wiec da sięjakiśtanio wyrwać;) a to sąrzeczy na których raczej kasy się nie straci;)

ew. weź 2 AC te pro 3 na wydmuch są niezłe;) i do tego jakieś 2 zalmany/chieftec'ki (co do chiefteców nie wiem czy są 80x80, jakoś siętym nei intereosowałem a u siebie mam chiefteca 92x92)

na panelu je skręcisz na 5v i masz cisze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem zakupiłem już 4x 6V (dwie pary 12V) + 1x 5V (z tej aukcji http://www.allegro.pl/item87389289_brakuje...a_5_99pln.html) więc panel odpada, a kupiłem już panel 3,5 cala na procka, o ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86073122. Więc co radzisz pod dysk i te 2 wdmuciach!ące?? No bo wydech mamy już z głowy (2x fan3pro). Pamiętaj, że 2x wdmuciach!ące będą na 6V, a pod dyskiem na 5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro evercool 3 wentylami sterujący jest za 30 pare wiec za tego pentagrama przepłaciłęś:(

zaczne od tego co wałkuje od dawna;) 5vlub 12v tyle na rozgałęziaczach, do innej regulacja pentagram lub zalman ta taki mały do płynnej regulacja za 10zł, uzyskiwanie innych napięć np7v jest przez zwarcie linii 12v i 5v, więc może sięto skończyć nieciekawie, żadko to sięzdarza, ale płyta w napędzie też niby jeszcze bardziej żadko eksploduje (nie mówie o penknięciu;) a mój samsung załatwił tak jedną

[nawiasem to polecam - niesamowity efekt:D, zaje.bisty huk:D]

ja mam na dole obudowy położyny hdd na gąbce, przed nim jest evercool ten wspomniany na 8v (na oko bo reguluje panelem) jest 7-8 stopni różnicy niżbez wentyla więc rewelacja:)

co bym polecał??? to zalezy jaką masz bude bo już nie pamiętam, ja mam chiefteca i nie moge zamontować tego http://www.4max.com.pl/default.asp?g=77&gg=76&produkt=2021 wentyla, a poleceni Ci go jest pewną innowacją, bo mało jest o tym wentylu a wydajność... no no:D zresztą jak sam widzisz to tak naprawde 92mm:) więc na wydajność nie powinieneś narzekać. jeśli tylko masz miejsce na montażtobierz te są dość dobrąpropozycją poza tym nie drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, że już zamówiłem ten konektor to wezmę 2x AC fan3pro i 3x AC fanpro. Obypięc bez TC i będzie cisza i to o co mi chodzi, a na tego 92mm nie mam miejsca, poza tym wolę sprawdzone rozwiązania, a panel do sterowania procem chciałem 3,5 cala bo 5,25 nie mam już wolnych. I poza tym ten pentagram mi sie podoba i jestem zadowolony :-) No to to by było na tyle. Pozdrawiam

 

btw: chce ktoś kupić nieużywane 3 portowe FireWire pod PCI? Bo u mnie leży i zbiera kurz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje rozwiązanie ale tak jak pisze na ac pro tc na pudełku że są do wydmuchiwania;) przewiew w obudowie będziesz mie słaby ale zawsze coś;) mi chodzi bardziej o stworzenie tuneli w obudowie tzn że przód wieje tak mocno że do tyłu to dolatuje i jest z ciepłym powietrzem od razu wyrzucane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...