Skocz do zawartości
tomek 2107

Agp 4 I 8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam troche starą płyte głuwną i wiem że maksymalna prędkość mojego agp to 4 ,a maksymalna ilosć obsługiwanej pamięci to 128mb. Chciał bym kupić lepszą karte graficzną (od ge force 3 ti 200) ale nie nie jestem pewien czy jakakolwiek (bo teraz wszystkie na agp8) będzie mi działac (bo z tego co wiem to powinna) jeśli to ma coś do rzeczy to mam terz port CRN . a jeśli w ogule by działała to w stosunkowo z jakim opóźnieniem itd.... co o tym sądzicie?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Agp x4, to

 

- maksymalna ilość obsługiwanj pamięci nie może wynosić 128Mb, jak coś to 1024Mb,

 

- karta na Agp x8 będzie chodzić na Agp x4,

 

- "opóźnienie" będzie niezauważalne,

 

- "port" CRN nie ma nic do rzeczy,

 

Aha tak wogle to powinieneś troche poszukać TU i TU, zanim zadałeś to pytanie, bo takich pytań jak to było na tym forum już setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra będzie działać ale to z pamięcią wydaje mi się makabrycznie niemorzliwe. Na wszystkich testach jest napisane że dostępna ilość obsługiwanej panięci to 128Mb (sprawdzałem programem aida 32, innymi z resztą terz) więc szczerze wątpie rzebym mógł mieć karet z 256Mb czy tym bardziej ponad 1 GB.

 

 

Ponadto te same testujące programy (teraz zauwarzyłem) pokazyją że mam wyłączone agp (grafika karta itd działają nadal zupełnie dobrze więc wydaje mi sie to śmieszne) czego to morze być wynikiem?? noi w takim razie jak włączyć włączone agp??

 

Czy rzeczywiście moge mieć karte z 256MB pamięci????

Edytowane przez tomek 2107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra będzie działać ale to z pamięcią wydaje mi się makabrycznie niemorzliwe. Na wszystkich testach jest napisane że dostępna ilość obsługiwanej panięci to 128Mb (sprawdzałem programem aida 32, innymi z resztą terz) więc szczerze wątpie rzebym mógł mieć karet z 256Mb czy tym bardziej ponad 1 GB.

AGP Aperture Size ustawia się w BIOS - Aida napewno pokazuje właśnie ten parametr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz to:

maksymalna ilosć obsługiwanej pamięci to 128mb

Z tym:

dostępna ilość obsługiwanej panięci to 128Mb

i z tym:

AGP Aperture Size

:mur:

Maksymalna ilość obsługiwanej pamięci to nic innego jak to ile Mb pamięci przyjmie Płyta Główna.

 

Dostępna ilość obsługiwanej pamięci to tyle ile masz teraz ramu.

 

AGP Aparature Size to ilość ramu systemowego udostępnionego karcie graficznej, czyli tyle ile karta graficzna może wykorzystać z ramu, jeżeli jej własna pamięć się skończy.

 

Bardziej łopatologicznie się już nie da :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...