Skocz do zawartości
mp_lasso

Cpu + Mobo + Gpu

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu noszę się z przesiadką na s939. Mam kilka pytań odnośnie kupna cpu + mobo + gpu. Komputer ma służyć do grania. Oczywiście mam zamiar podkręcać

 

Procesor: AMD Athlon 64 3000+ OEM (Socket 939) Venice 555.00 zł

Płyta główna:

Asus A8N-E 369.00 zł

DFI LanParty UT NF4 Ultra-D 515.00 zł

Lepiej kupić Asusa i wybrać droższą kartę graficzną czy lepiej wziąć DFI i grafikę za ~800zł?

Karta graficzna:

MSI GeForce 6800GS 256MB/256bit PCI-E 819.00 zł

Czy może jakaś inna w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu noszę się z przesiadką na s939. Mam kilka pytań odnośnie kupna cpu + mobo + gpu. Komputer ma służyć do grania. Oczywiście mam zamiar podkręcać

 

Procesor: AMD Athlon 64 3000+ OEM (Socket 939) Venice 555.00 zł

Płyta główna:

Asus A8N-E 369.00 zł

DFI LanParty UT NF4 Ultra-D 515.00 zł

Lepiej kupić Asusa i wybrać droższą kartę graficzną czy lepiej wziąć DFI i grafikę za ~800zł?

Karta graficzna:

MSI GeForce 6800GS 256MB/256bit PCI-E 819.00 zł

Czy może jakaś inna w podobnej cenie?

Zamiast Athlona kup Semprona 3000+ s.939.

Płytę główną kup Epoxa 9NPA+ Ultra (koszt ok. 365 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z kartą graficzną?

Tą garfę można mieć już za 780 zł.

Ja masz możliwość dołożenia jeszcze ok. 400 zł to bierz Sapphire x1800XL. Kosztuje w granicy ok. 1200 zł.

Ile chcesz wsadzić RAMU do tego zestawu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że lepiej kupić x1800Xl. Ja ją mam i nie zamieniłbym jej na żadnego 7800GT. Moje karta dobrze się kręci. Jej ogromnym plusem jest avivo. Jakość jest o niebo lepsza niż u nv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jednak pozostane przy tym athlonie64

Gratuluje wyrzucenia kasy za brak WIĘKSZYCH różnic w wydajności, sempki sie lepiej kręcą niż venice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Może zaproponuj jakieś linki do porównań/testów

Proszę bardzo!

Widać, że lepiej kupić Semprona. Różnica w wydajności nie jest proporcjonalna do różnicy w cenie

 

EDIT: serwal4 byłem szybszy

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=334&action=all

tu masz porównanie Sempa 939 do Athlona 939

A co do procka to lepiej wydać prawie 200zł mniej na procek (w tym przypadku różnice są niewielkie, a dla zwykłego użytkownika niezauważalne) i przeznaczyć na lepszą grafę lub pamiątki (naprzykład).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo!

Widać, że lepiej kupić Semprona. Różnica w wydajności nie jest proporcjonalna do różnicy w cenie

 

EDIT: serwal4 byłem szybszy

Z tego testu wynika że może sempron i athlon64 mają podobne osiągi w kompresjach plików, ale już w grach widać róznicę na korzyść athlona64.

Edytowane przez mp_lasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego testu wynika że może sempron i athlon64 mają podobne osiągi w kompresjach plików, ale już w grach widać róznicę na korzyść athlona64.

Jak bym ci dał oba procki, to przypuszczam, że nieodczułbyś różnicy.

Ja nie zmieniam zdania i polecam zakup Semprona.

Jest jeszcze jedno wyjście mp_lasso zastanów się nad kupnem Opka 144 lub SanDiego 3700+

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego testu wynika że może sempron i athlon64 mają podobne osiągi w kompresjach plików, ale już w grach widać róznicę na korzyść athlona64.

ale te 200zl doloz lepiej do grafiki, bedzie wieksza roznica w wydajnosci - tak na zdrowy rozsadek - to karta graficzna przeciez glownie za wydajnosc odpowiada, wiec twoej argumenty sa z deka z d***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...