Skocz do zawartości
Szu_Kierownik

Modding By -->stalak<--

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! :-P

 

Po wielu miesiącach postanowiłem umieścic zmodowany komputer na tym wspaniałym serwisie i poddać się waszym komentarzom.Licze na negatywne komentarze jednak miło by było posłuchać pozytywnych za pomysł i wytrwałosć.Całość opisana na stronie www.stalak.prv.pl w dziale Modyfikacje -->Tomasz Jabłoński.

 

Pozdrawiam :blink:

-->STaLaK<--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

 

Ten komputer ma również funkcjonować.Zasilatornia jest zwykle schowana w komputerze a teraz jest wyjeta by ją pokazać.Dzięki potencjometrom moge podkręcić Celka D z 2,8 do 3,8 a temperatura ponizej 35 i 40 w stresie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wy to wszystkie się będziecie się czepiać!

Chciałbym zauważyć że w tej obudowie jest 5 dziur , front cały zmieniony a w tym odpalanie na kluczyk, zmieniony kolor każdej zewnętrznej częsci(front markerem itp itd).Mam dalej wymieniać?!?!

Czy te czynności nie zaliczą mojej obudowy do działu modyfikacji?!?!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

wiec tak.. na pierwszy rzut mojego oka, albo i na drugi też.. to ta buda wygląda jakby makgajwer w którymś ze swoich odcinków musiał koneicznie w bardzo krótkim czasie podkręcić procesor o 1GHz, w tym celu dał wiekszy radiator, zasilacz wyrzucił na dach.. wyrwał dziury z boku i dołożył wiatraki przykręcajac je śrubami wykręconymi z pralki... Do tego na koniec rozebrał stacyjke w maluchu, który akurat leżał w pobliżu i zamontował do tej obudowy co by mieć autoryzowany dostęp do tegoż komputera...

 

zaopatrzył także panel czołowy w serię przełączników, którymi może sterowac super wydajnym systemem chłodzącym, oraz domontował pare lampek, żeby widz widział że coś sie dzieje patrząc na jego dzieło...

 

na sam koniec postawił przed tak skonstruowanym komputerem jakąś panią, która przenikliwym wzrokiem odciaga uwagę widza od znajdującej się w cieniu kadru obudowy...

 

yyy.. co to za pani? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta cała robota może i nie poszła na marne bo zyskałeś trochę doświadczenia ale buda wygląda właśnie jak taki eksperyment w któym nie dba się o nic tylko o to żeby poeksperymentować

jak dla mnie buda już pokiereszowana i do wyrzucenia

 

najlepiej pooglądaj inne budy i zobacz co Ci się podoba i spróbuj zrobić coś na podobieństwo

 

na pewno brzydko wygląda:

- zasilacz na górze

- wentylatory przykręcone na zewnątrz

- 50000 włączników na froncie

- niepomalowane napędy

- standardowe włączniki od katod

- stacyjka, choć miała być oryginalna to imo wyszła badziewnie

 

miałem podobną obudowę (białą) i sama w sobie jest całkiem ładna, lepiej by było jakbyś jej chyba nie ruszał ;] ewentualnie następnym razem nie dał się ponieść za bardzo fantazji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra obudowa jest kijowa a moje pół roku na dopracowywanie szczegółów poszło na marne.Skoro już treściwie się sprecyzowaliście, to może podpowiecie nad czym popracować by komputer był "ładny"??!!

Pozdrawiam

 

Nie nie, mylisz sie. Obudwa nie jest kijowa. To jest kawalek zlomu. I nie, nie podpowiemy Ci, bo nasze pomysly sa zbyt cenne zeby je tak trwonic.

 

Jedyne co moglo by ujsc w tlumie z tych zdjec to ta laska z ostatniej foty.

Nic ponadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlos, skoro jesteś taki mądry to może sam zmodujesz jakąś obudowe chyba że jesteś tym forumowiczem, który nic nie robi a tylko ocenia.Proponuje żebyś to ty wkońcu zaczął robić w kierunku moddingu a nie tylko oceniać.Chyba że się myle i twoja obudowa zaistniała np. na targach w Krakowie to bardzo cię prosze o zdjęcia:)Jeśli nie to z wielka przyjemnością możesz skomentować tą odpowiedż.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe chce mi sie pisac po raz n-ty tego samego...

Poszukaj wsrod moich postow w tematach z "tjuningiem" obudow to moze cos wywnioskujesz.

 

Ogolnie mowisz o targach itd...Wiesz, wydaje mi sie, ze obudowa z kilkoma dziurami, wycietymi chyba dlutem...ledwo przypominajacymi kolo, z brzegami zarobionymi substancja tasmopodobna, z frontem ktory pomalowales markerem, z czescia wiatrakow wystajacych na zewnatrz, w koncu z "ustami romana" swiecacymi biela na froncie i napedami nietknietymi...i z zamkiem YETI cholera wie po co i na co tkwiacym w tymze froncie...

Z tym zlomem mozesz wzbudzic co najwyzej lekki usmiech u tych, ktorzy wezma to za jakis rodzaj dowcipu, lub gromki smiech wszystkich tych, ktorzy zobacza podpis, ze to jest "mod"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz zę pół roku nad nią pracowałeś? nie prazesadzając ja bym ją zrobił w conajwyzej 2 dni... no Może 3 bo jeszzce przełaczniki trzeba by popodłączać... Też mogę powiedzieć że nad swoją pracuję już półtora roku :D.. wróć.. OD półtora roku... i mam dopiero 35%końcowego efektu... Sumarycznie to siedziałem nad nią może ze 2 tygodnie licząc całe dniówki...

 

a Carl0s nie musi nic modować żeby krytykować... pokaż mi ilu krytyków filmowych wyreżyserowało choć jeden film :)

 

Radek_BVB wentylatory na zewnątrz mogły by wyglądać porządnie gdyby to odnosiło się jakoś do całokształtu budy... :), płaskie budy tzw flat_type już wychodzą z mody... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link

 

hyhy - najlepsza fotka z calej tej galerii (zaslania chociaz w czesci bude nazwana modem)

A tak na serio gdybys wzial pod uwage estetyke i dokladnosc, byloby ok.

Jak napisal Radek_BVB buda zostala potraktowana jak eksperyment z ta tylko roznica ze eksperyment takze wykonuje sie dokladnie a nie po lebkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko możecie krytykować!Ja nie mówie że ta obudowa jest OK i jest to wypas nad wypasem.Jednak jak macie jakies konkretnego argumenty to powiedzcie jak np.Radek BVB co by zmienił a nie tak jak Carlos który napisał że jest to kupa złomu i tylko na szrot z nią!Może powiesz wkońcu jakieś argumenty czy bedziesz nadal pisał że ta obudowa to totalny shit?!?!

Chociaz dzięki postowi Radka wiem, że muszem wywalić zasilatornie.

 

Cytat Pełzaka po obejrzeniu moda grześka kilka tematów wyżej:"podoba mi się dokłądność z jaką robisz moda.. bo ja swojego to odmierzam kawałkiem drewa, zaznaczam ołówkiem dosyć gubym.. potem centruję to na oko.. tne czym wlezie... i szlifuje na oko coby było w miare równo " Hmm proponuje się nie wymądrzać w celach estetyki i dokładności, może sam mi przedstawisz swego moda?!?!

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Szu_Kierownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm pytasz co zmienic ?? awiec ja niebede krytykowal bo chyba wystarczy ...

Przedewszystkim wsac zasilke do budy no i te wentyle ... nieto zeby brzydko wygladaly ale poprostu niepasuja ;/, powstawiaj jakies fajne grile, wstaw jakies niepowtarzalne okienko... ja bym jeszcze pomalowal bude sprejem za 20 zl i juz by to owiele lepiej wygladalo ....

P.S. co to za ladna pani ??:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, i teraz wiem po co jest forum!By pomóc Panowie a nie na siebie najeżdzać jak tylko można bo sie wstało lewą nogą!

Co do okienka to ja nie mogę wstawić okna skoro komputer jest schowany, gdyby nie ten mankament to już dawno miałbym okno z całkiem innym design a nie jak to powiedział Carlos cyt "To jest kawalek zlomu.".

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałem podziękować... właśnie się pokłóciłem z dziewczyną i nie myślałem że coś mnie rozweseli...

 

"Całość zaczełem od wiercenia 7 dziurów w obudowie" najlepszy jest ten dziur ze starego głośnika co to się do estetyki przyczynia ;p

 

"Dzięki temu "bajeru" komputer może uruchomić tylko ta osoba która ma kluczyk do zamka." nawet ja umiem podpiąć inny włącznik do płyty głównej lub choćby zewrzeć...

 

"poziom hałasu jest nieusłyszalny a temperatury przystosowane do minimum" :ploom: to moje ulubione zdanie

 

"Chociaz dzięki postowi Radka wiem, że muszem wywalić zasilatornie" po co komu ona, a miejsce się zrobi

 

nie uważam za celowe nic komentować, a na zakończenie obiecujący cytat o rev.2...

"Całość będzie niezwykle estetyczne oraz praktyczne"

 

Wybacz podłość ale tak naprawdę humoru nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlos który napisał że jest to kupa złomu i tylko na szrot z nią!Może powiesz wkońcu jakieś argumenty czy bedziesz nadal pisał że ta obudowa to totalny shit?!?!

Pocztaj mojego posta kilka pieter wyzej (numer posta 13, slownie TRZYNASCIE, gdybys mial problemy ze zlokalizowaniem). Tam sa same argumenty. Jednakze...wnioskujac z twoich wypowiedzi, twierdze ze tak naprawde nei znasz znaczenia tego, i wielu innych slow.

 

Poswiec czas zmarnowany na marnowanie obudowy na nauke. Bedzie to z korzyscia dla wszystkich, bo ty nie bedziesz robil z siebie durnia, a My nie bedziemy zmuszeni do czytania tych bzdur jakie tu wypisujesz.

 

I uwierz mi, w mojej subiektywnej opinii, to co pokazales, to jest dno totalne, i tak, obudowa nadaje sie na, jak to nazwales, "szrot".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził się nie denerwować, tylko posłuchać dobrych rad.

A forum nie jest tylko, żeby się zażerać nawzajem. Jak kto sie przykłada tak ma.

Radzę jeszcz przejrzeć dział modyfikacje oraz popatrzec na mody z innych stron. Ja jeszcze nic nie modowałem, ale tak bym zrobił za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ co ty DJ paw opowiadasz?!?!Napewno byś zrobił lepszą obudowę niż ta!Proponuje zwrócić się do Pana Carlosa bo on ma zawsze pełno pomysłów i służy pomocą!Bardzo pomocny człowiek:)!Tylko nie wiadomo czy Pan Carlos będzie miał czas, bo jest tak wykształcony że raczej go chyba nie znajdzie.Woli włączyć się w pisanie bardzo podtrzymujących komentarzy na duchu!

 

Pozdrawiam(czyt"wszystkie dobrego-jak bedziesz miał problem ze znalezieniem w slowniku")

Edytowane przez Szu_Kierownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sorki za to przykładanie. Chodziło mi o to, żeby w miare możliwości coś jeszcze poprawić, a później znowu tutaj zaprezentować. Muszę przyznać, że włącznie komputera na zamek mi sie podoba.

Edytowane przez Dj paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez jasna sprawa chłopaki, sam wkońcu doszłem do wniosku że faktycznie następne wakacje trzeba spędzić z tą obudową!O obrażaniu tu nie mam mowy jednak sami przyznacie iż komentarze Carlosa troche odbiegają od "przyzwoitej atmosfery"cyt."Nie nie, mylisz sie. Obudwa nie jest kijowa. To jest kawalek zlomu. I nie, nie podpowiemy Ci, bo nasze pomysly sa zbyt cenne zeby je tak trwonic." albo "I uwierz mi, w mojej subiektywnej opinii, to co pokazales, to jest dno totalne, i tak, obudowa nadaje sie na, jak to nazwales, "szrot"." Komentarze komentarzami a hamstwo jest hamstwem i mówiąc szczerze ten użytkownik chyba się tym szczyci!Ale nic pozdrawiam serdecznie i czekam na moda wykonanego przez CARLOSA(może odpiszesz na ten post?!?!?!)!!!

 

Pozdrawiam i dzięki (temat zamknięty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat Pełzaka po obejrzeniu moda grześka kilka tematów wyżej:"podoba mi się dokłądność z jaką robisz moda.. bo ja swojego to odmierzam kawałkiem drewa, zaznaczam ołówkiem dosyć gubym.. potem centruję to na oko.. tne czym wlezie... i szlifuje na oko coby było w miare równo " Hmm proponuje się nie wymądrzać w celach estetyki i dokładności, może sam mi przedstawisz swego moda?!?!

mój mod jest jaki jest... jeśli inni potrafili trafić do niego to Ciebie nie pozbawię tej przyjemności z odszukania linka do mojej strony... :), przy okazji może odkryjesz "ukryte" funkcje forum :)

 

Nie wiem czy zajarzyłeś.. bo chyba nie bardzo... ale ten mój text miał być parodią... Tak czy siak Grzesiek napewno robi wego moda dokładniej z uwaga na szczegóły... W przypadku mojego moda.. nie muszę tak zwarzać na szczegóły, czy równość każdego wywierconego otworu, gdyż całość na koniec pokryta zostanie włóknem szklanym i zalana żywicą epoksydową, na co pójdzie tona szpachli...

 

Jeśli chodzi o Carlosa... Jego wypowiedzi są znamienne.. ale takie właśnie mają być :wink: Nie wiem czemu odbierasz od razu to jako coś złego.. To że ktoś używa ostrych stwierdzeń nie znaczy od razu że ma Ciebie za ^$*(@#$ :)

 

Co do Twojego moda.. to nie bedę Ci mówił co masz zmienić... Ja nie jestem Twoim szefem.. zrobiłeś tak jak potrafisz no i gra muzyka... A co do mojego wymądrzania się... Po prostu przedstawiłem moje pierwsze odczucie gdy zobaczyłem tą budę... miałą być ujęta w śmiesznym stylu.. a że nie znasz się na humorze akurat moim no to trudno :)

 

Z resztą jeśli uznasz że teraz się wykręcam.. to mam usprawiedliwienie...

Licze na negatywne komentarze

punk :) Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od Carl0s'a prawde usłyszysz, kolega poprostu nie owija w bawełne a prosto z mostu przy użyciu prostego słownictwa trafiającego do każdego, bardzo dogłębnie i z uzyciem charakterystycznej dla siebie ilości epitetów oceni mod'a :wink:

 

Co do moda to... chętnie bym sie z bliska przyjrzał tej uroczej damie na ostatniej fotce, może byśmy coś zmodzili razem :lol2:

 

tak serio to mi sie tylko podoba ten zamek* i tyle, reszta kompletnie nic a nic

 

*sama idea

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez jasna sprawa chłopaki, sam wkońcu doszłem do wniosku że faktycznie następne wakacje trzeba spędzić z tą obudową!O obrażaniu tu nie mam mowy jednak sami przyznacie iż komentarze Carlosa troche odbiegają od "przyzwoitej atmosfery"cyt."Nie nie, mylisz sie. Obudwa nie jest kijowa. To jest kawalek zlomu. I nie, nie podpowiemy Ci, bo nasze pomysly sa zbyt cenne zeby je tak trwonic." albo "I uwierz mi, w mojej subiektywnej opinii, to co pokazales, to jest dno totalne, i tak, obudowa nadaje sie na, jak to nazwales, "szrot"." Komentarze komentarzami a hamstwo jest hamstwem i mówiąc szczerze ten użytkownik chyba się tym szczyci!Ale nic pozdrawiam serdecznie i czekam na moda wykonanego przez CARLOSA(może odpiszesz na ten post?!?!?!)!!!

 

Pozdrawiam i dzięki (temat zamknięty)

Chetnie odpisze. Jednak nie bede sie wypowiadal o twojej obudowie, bo juz powiedzialem co mialem do powiedzenia na jej temat. Natomiast mam kilka slow do Ciebie.

Ogolnie - moj mod to moja sprawa - to czy go mam czy go nie mam to nie jest przedmiotem dyskusji. To nie ja wpadlem na pomysl zeby swoje dzielo zaprezentowac publicznosci. Przyjdzie czas i na mnie, wtedy ty bedziesz mogl ocenic. Poki co, chciales ocen - ode mnie dostales i nie potrafisz sie z nia pogodzic. To takze jest juz nie moj problem.

 

Mowisz ze ktos kto nie robil moda nie potrafi ocenic? Otoz mylisz sie. Mam oczy, wlasne wyrobione pojecie piekna, estetyki a takze brzydoty i bezmyslnosci. I w koncu po to jest forum, aby swoja opinie, nawet ostra wyrazic (ostra zauwaz nigdy nie oznacza w moim przypadku wulgarnej czy obrazliwej, nie wytykam wad Tobie, a pracy ktorej sie podjales).

 

Co do pomyslow, bo i tu miales pewne zastrzezenia - jest tak jak napisalem, nasze pomysly sa zbyt cenne zeby kazdemu kto wpadnie na tweaka mowic : zrob tak a tak, tu zrob to a tu tamto. W koncu gdyby kazdy Ci podpowiedzial co i gdzie masz zrobic, to nadal moglbys stwierdzic ze to jest "Twoj mod"? Tu musisz wykazac sie sam, i nikt ci nie pomoze.

Zauwaz rowniez, ze gdybys zadal pytanie "czym lepiej wyciac okno, dremelkiem czy wyzynarka, to sporo osob by ci probowalo pomoc, ale gdybys zadal pytanie "jakie mam wyciac okno", to reakcja bylaby jedna - smiech i odsylanie po rozum do glowy.

 

I kilka uwag konczacych ten post.

Po pierwsze, "hamstwo" pisze sie przez "ch".

Po drugie, krytyka bedzie zawsze, od Ciebie zalezy co zrobisz, przyjmiesz do wiadomosci, zastosujesz sie, czy puscisz mimo uszu.

 

Ode mnie to tyle, post dosc ciezki, ale mam nadzieje ze po przeczytaniu inaczej spojrzysz na niektore zagadnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj... spaprane.. nie przyłożyłeś się, kiepka jakość, błędy, tak się owszem tnie obudowę, może w celach uzytowych ale nie dla wyglądu na pewno,, rozmieszcznie wentyltorów coż nie jest optymalne wiec i wydajność nie będzie topowa :P

 

co do reszty twojej strony -> wole nie wspominać o niektórych zdaniach (innym polskim mówimy;)), a co mi tam ..

 

Amerykański urząd patentowy postanowił przyznać koncernie Microsoft

Na naszych półkach wszedł gryzoń dla prawdziwych wielbicieli gier komputerowych.

Niestety złe obliczenia spowodowały tylko wsadzenia 2 wiatraczków

Całość zaczełem od wiercenia 7 dziurów w obudowie

W międzyczasie stwarzałem komputer na kluczyk

,,

nie musiałem szukać.. walą w oczy :P

 

merytorycznie..:

Ponad 4 Gb Ram'u!

 

Najnowszym urządzeniem firmy Gigabyte, który już zdobył uznanie u wielu wpływowych ludzi z działu informatycznego to moduł pozwalający na podłączenie 4 Gb pamięci DDR.Całość ma być połączona z płytą główną przez złącze Serial ATA a prędkośc między danym urządzeniem wyniesie 1,5Gb/s.Całkiem nieżle tylko po co nam tyle pamięci?!

wiesz o czym piszesz ?;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...