Skocz do zawartości
miramp

Scythe Katana Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Japoński producent chłodzenia takiego jak już legendarna ninja wydał nowszą wersję chłodzenia wagi lekkiej a przy tym bardzo wydajnej i obsługującej każdą platformę nawet socket A. Różni sie od wersji bez końcówki CU tym ze jest wykonany w całości z miedzi a co za tym idzie tez i wagą oraz posiada regulator obrotów wentylatora na dodatkowym sledziu.

 

 

 

 

Specyfikacja:

 

Wymiary: 98 x 96 x 130mm

Waga: 590 g

 

Wentylator:

Wymiary: 92 x 92 x 25mm

Obroty: 1,200 ~ 2,500rpmą10% (controller)

Głośność: 15.00 ~ 31.65dBA

Wydajność: 23.92~50.31CFM

 

Compatybilny:

 

IntelŽ LGA775 (SocketT) Proessor

IntelŽ PentiumŽ Processor Extreme Edition

IntelŽ PentiumŽ D Processor

IntelŽ PentiumŽ 4 Processor Extreme Edition supporting Hyper-Threading Technology

IntelŽ PentiumŽ 4 Processor supporting Hyper-threading Technology

IntelŽ CeleronŽ D Processor

IntelŽ Socket478 Proessor

IntelŽ PentiumŽ 4 Processor Extreme Edition supporting Hyper-Threading Technology

IntelŽ PentiumŽ 4 Processor supporting Hyper-threading Technology

IntelŽ PentiumŽ 4 Processor

IntelŽ CeleronŽ D Processor

IntelŽ CeleronŽ Processor

IntelŽ Socket370 Processor

IntelŽ PentiumŽ iii Processor

IntelŽ CeleronŽ Processor

 

AMD Socket940 Proessor

Dual-Core AMD Opteron™ Processor

AMD Opteron™ Processor

AMD Socket939 Proessor

AMD Athlon™ 64 Processor

AMD Athlon™ 64 FX Processor

AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core Processor

AMD Socket754 Proessor

AMD Athlon™ 64 Proessor

AMD Sempron™ Processor

AMD Socket462 (SocketA) Processor

AMD Sempron™ Processor

AMD Athlon™ XP Processor

AMD Athlon™ Processor

AMD Duron™ Processor

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

KATANA-Cu_1.jpg

 

KATANA-Cu_back.jpg

 

 

 

KATANA-Cu_package.jpg

 

 

 

KATANA-Cu_acce.jpg

 

 

Producent wycenił go na 40 $ wiec w Polsce może byćw granicach 120 zł.

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym.. masz chyba racje - pewnie taki zasilacz wciagnie troche wiecej ciepelka. Zatem jest to dobre rozwiazanie do wyzszych od standartowych obudow. Wtedy zasilka jest wysoko, wentyl na sciance tylnej by pewnie zdazyl wyciagnac to co rozproszy ten na katanie i zasilka nie bedzie zaduzo wciagac niezdrowego powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno ale miedż potrzebuje nawiewu aby skutecznie rozpraszać ciepło!

Tak więc wydajnoścowo będzie dobra ale na podkręconym procku i i wentylu mn 7v!

A dla niektórych to już głośno dlatego dlatego wersja AL ma swoje plusy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robilem testy - roznica w temp jest do 4* - mozliwe ze bedzie wiecej jak postawie proca przy wyzszym Vcore i miedz bedzie mogla pokazac zemoze odprowadzic wiecej ciepla. Ale i tak nie masz co zalowac. To kawal dobrego coolerka... tylko montaz to totalna kupa (s478)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja qpiłem Alu version, jak miedź dopiero zapowiadali i jestem ze swojej bardzo zadowolony :)

wcześniej miałem Pentagram'a QC-80Cu i bez porównania lepiej na Katanie B)

 

denerwujący jest tylko ten montaż, może ktoś to już stawiał na Socket 754/939/940 i mi powie czy przyklejał ten "krzyż" ?

bo jak to później odkleić? mój jest na taśmie 3M ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katana Cu stoi wlasnie na moim biurku i ... sobie jeszcze jakisz czas postoi. Nie pasuje do mojego mobo (Epox 8rda +) przy obecnej budzie. Zachodzi na zasilacz ok 3 mm... Trudno i tak musze zmienic bude wiec bedzie lepsza motywacja. Nie mniej dodam, ze mocowanie do Sockiet A - bezproblemowo. Mozna troszke wyregolowac je - nie wiem jak to opisac to co mozna zrobic na tym ramieniu mocujacym, ale mozna i jest to fajna sprawa - ja bynajmniej musiale z tego skorzystac (przymierzylem na probe). Radiator prezentuje sie ... PIEKNIE. Sie niemal ciesze, ze tak szybko go nie zapuszkuje. Prawie jak taka statuetka - tylko dac wygrawerowana blaszke.

Zatem czekam na recke melonowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość montażu Katany na płycie Asus A7N8X Deluxe rev.2 w sposób jak na poniższej fotce ? (płyta posiada otwory montażowe).

 

Dołączona grafika

Edytowane przez saLv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda mocowanie na socket A? W moim obecnym scythe jest taki koszyczek nakładany na podstawkę, do którego przykręca się 2 śrubkami cały cooler.

Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda mocowanie na socket A? W moim obecnym scythe jest taki koszyczek nakładany na podstawkę, do którego przykręca się 2 śrubkami cały cooler.

U mnie otwory montażowe rozmieszczone są tak:

Dołączona grafika

 

 

A pytam o taki sposób mocowania z prostej przyczyny - inaczej może się nie zmieścić pod zasilaczem :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie otwory montażowe rozmieszczone są tak:

Dołączona grafika

 

A pytam o taki sposób mocowania z prostej przyczyny - inaczej może się nie zmieścić pod zasilaczem :cry:

 

mam Epoxa 8rda3+. Plyta posiada podobny uklad sockieta co u Ciebie - blisko krawedzi. W moim przypadku Cooler sie nie zmiescil - zachodzi na zasilacz...Standardowa buda, zamieniam na Chiefteca , gdzie wejdzie bez problemu.

Mocowanie jest za pomoca zapinki. Jest tak skonstruowane, ze zapinka dokladnie zapina sie na jadrze procka - jest tylko jeden wlasciwy sposob mocowania. nie wiem, w jakis sposob mozna wykorzystac te otwory - dolaczone mocowania na inne gniazda nie przymierzalem, ale moze ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...