Skocz do zawartości
THORGAL

Industrial, Ebm, Future-pop, Dark Wave, Dark-ambient, Electrogoth, Electro

Rekomendowane odpowiedzi

w Polsce taka muza nie jest znana w szerszym znaczeniu ale odbywa sie tu duzo zamknietych imprez polaczonych z gociarzami chociaz mnie te ich trumienki i koronki smiesza a czasami zenuja jest tu ktos kto tez lubi potege Front 242, szalenstwo Skinny Puppy lub agresje FrontLine Assembly ?

oto moja lista bede ja uzupelnial co jakis czas jak cos znajde:

 

Ambient i Dark Ambient

Industrial

Future-pop i Synth-pop

Electronic Body Music(EBM) (pokoloruje jak znajde czas)

 

! wyroznione subiektywnie

 

 

And One dla dziewczyn i milosnikow new romantic

ASP ! mocny beat mocny wokal

Clock DVA ! inteligentna ponura elektronika z wokalem

Cyber-Tec

DAF ! ostro i prosto z niemieckim wokalem

Deine Lakaien ! takie gotyckie mile granie z elektronika ze sluchu czasami przypomina szanty ;)

Deviant Electronics bardzo fajnie lamane rytmy

Fortification 55

Front 242 ! ! to jest moj kult to jest moja ideologia to jest moje dorastanie Agresywny EBM

Front Line Assembly ! ostro, czasami gitarowo ale glownie agresywny electro industrial

funker vogt niestety czasmi tupia ale na imprezy dobre

Gridlock bardzo lamane rytmy duzo haosu

Haujobb ! ostro i konkretnie czasami wolniej ale tez ok mocny wokal

Icon Of Coil ! melodyjnie z beatem

Meat Beat Manifesto czasami rapowo

Neuroticfish melodyjnie z beatem

Placebo Effect ciekawe granie ponura elektronika z wokalem

SA42 agresywny beat

Sheep On Drugs bardzo roznie ale bez wstydu :)

Test Dept bebnia na czym sie da glownie rytmy bebniarskie z elektronika

Cabaret Voltaire ! ojoj od klasycznego industrialu po melodyjne kawaleczki KLASYKA

Covenant melodyjnie z beatem

Dance or Die melodyjnie z ostrym beatem mocny wokal

Leather Strip agresywna elektronika na wyzycie mocny wokal

Nitzer Ebb ! Klasyka EBM bardzo polecam

Recoil ! bardzo madre granie...czasami jak tricky czasami jak DM czasami roznie

Skinny Puppy ! ! Agresja, elektronika, gitary, przestery KLASYKA z wyzszej polki metale moga lyknac Sp to wariactwo ;) Kochane wariactwo :)

VnV Nations melodyjnie z beatem

Young Gods gitary elektronika i francuski wokal czasmi punkowo czasami rockowo

Delerium Ambient ale uwaga na ostatnie dokonania po czasami jest to podobne do Enya :( Starsze plyty sa zajeb...te

Clan Of Xymox ! dla gociarzy i milosnikow starych murow

Future Sound of London ! klasyka nowej eksperymentalnej elektroniki

O.R.B jak wyzej

Kraftwerk ;) ! KRAFTWERK

Anthony Rother ! electro w bardzo dobrym stylu

Subgud takie sobie

Swayzak czasami noise czasami electro

ZERO ONE electro

Posthuman electro

Biosphere ! ! Megalityczny ambient dla milosnikow SF

Boards Of Canada ! jak wyzej ale ciut ciezej

Fluxion electro + ambient

TWERK electro

Qntal mury zamki rycerze itp

Adham Shaikh ambient

Aes Dana ! bardzo przyjemny ambient

Alaura jw

Aluna jw

Asura jw

Atmos ! ciekawe rytmy

B.E.L_ trcohe ambientowo troche electro

Synaesthesie ! zajebi...sty ambient

Celtic Cross celtycko i elektronicznie

Diary Of Dreams ! klimatyczny, melodyjny electro-gotyk dla metali moze podejsc

A Split Second roznie ale blizej do rocka

ABSCESS ladujesz do uszu i juz jestes wyzej od innych na ulicy ;) mocny wokal

biotek ciekawe granie z pogranicza electro

DRP japonskei EBM :) mocny wokal

FLUKE ...no czasami to taki inteligentniejszy Trance ale bardziej agresywny

Hocico agresywni meksykanie electro industrial...ja zaluje ze tak duzo tupia ale to daje energie

needle sharing chaos noise leb odpada

Orbital dla milosnikow Trainspotting ;)

Paranoid EBM...ciezko znalezc melodyjnie agresywny EBM

Proyecto Mirage agresywnie, dziwnie i bardzo chaotycznie

Psychic TV klasyka czystego industrialu...oni grali na wszystkim lacznie z ludzkimi koscmi ;)

PSYCHOPOMPS agresywne granie z pogranicza electro industrialu

SPK dla dziewczyn

THX jak ktos lubi Blade Runner-a to oni milo go zmiksowali

Vomito Negro nie bede pisal bo to unikat...mrocznie...bardzo

X-Marks the Pedwalk to zjednoczy metali i industriali

Aphex Twin ! ee nie bede pisal ;)

Autechre bardzo noisowo, i ciezko ambientowo z haosem

CYBERAKTIF melodyjny beat ale czasmi agresywnie

Dopplereffekt zapomnialem

Drexciya electro

Elecktroids tez

Miss Kittin troche dla yapiszonow ale dobre granie

Hybrid

LASSIGUE BENDTHAUS agresywny EBM

M a n d r o i d electro

PLASTIC NOISE EXPERIENCE hmm pozniej sprawdze

THIS DIGITAL OCEAN

Suicide Commando agresywny electro industrial

Raison d'Etre ! piekne granie...to trzeba uslyszec...dark ambient

Diorama prawie jak DoD

Laibach to sobie znajdziecie sami ;)

Desiderii Marginis ! dark ambient

Colony 5 melodyjny EBM lub jak kto woli future-pop ;)

Das Ich tez sobie znajdziecie ;P

This Morn' Omina ! bardzo polecam szukajacym nowych brzmien

Culture Kultur taki troche lagodniejszy Suicide Commando przez melodyke i normalny wokal

Birmingham 6 industrialno EBMowe granie z dobrym wokalem i samplami gitarowymi

Aghast View electro industrial czystej wody :)

Wumpscut tez jak wyzej ale nieco techniczniej i surowiej

Agonised by Love nasze rodzime chlopaki z pogranicza electro gotyku...fanom DOD sie spodoba

Einsturzende Neubauten przepraszam ze tak pozno o nich pisze...klasyczne chlopaki industrialaki...oni to kochaja eksperymenty ;)

Helium Vola piekny wokal sredniowieczne klimaty i cos dla uspokojenia ucha

 

Tu na samym koncu bedzie siedzialo Depeche Mode jako uznanie tego co dokonali przez ponad 25 lat i nadal trwaja w dobrym stylu :)

Edytowane przez THORGAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierzba - post/neoindustrial - cywilizacja ludzka po zagładzie, pozostały tylko echa maszyn

mz412 - satanic industrial

desolation zone - industrial w klasycznej formie

sephiroth - ritual ambient (wgniata !)

aghast - krytycy piszą, że to awangarda - w kazdum razie muzyka mroczna, dosyc dziwna, trochokolicach rytualnego ambientu

ordo rosarius equilibrio - neofolk, ambient, erotyka, fetysz ;) wiele możnaby napisać, trzeba posłuchać

muzyka z fallouta :) ;P

no i miazdzacy i przebijajacy wszystko bad sector :) - o muzyce massimo magriniego mozna książke napisać (dla mnie ten człowiek jest geniuszem muzycznym), ale lepiej poczytać http://www.bad-sector.com/

piotr krzyżanowski - lajtowy ambiencik, dla mnie do snu ;)

Edytowane przez sithh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>THORGAL

 

ladna lista, choc przyznam ze znam zaledwie kilka zespolow. Moze bys wyroznil kilka szczegolnych...

 

moim nr 1 jest Diary Of Dreams!!!

Deine Lakaien, Diorama i tu sie konczy

 

jezeli chodzi o mroczna muzyke to sasiedzi z zachodu dominuja...

od siebie dodam zespolik Lacrimosa, ktory powala mrocznym klimatem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o Fairlight Children projekcie Stephan Groth z Apoptygmy ?

 

niektorzy ( zwlaszcza fani ) uwazaja ze to jest obraza i wogole ja natomiast lubie takie dzwieki cofaja mnie to czasow C=64 i 8-BIT'owocow gdzie gry mialy dusze , muzyka brzmiala jak z kosmosu , a czlowiek nie czul sie samotny ...

 

http://www.fairlightchildren.com/FC-before.mp3

 

http://www.fairlightchildren.com/FC-fallingout.mp3

 

http://www.fairlightchildren.com/FC-newage.mp3

 

 

jakby tos chcial cos wiecej o nich to PW ;-)

 

pomimo tego ze pachnie tandeta ( jak wiele zespolow ) u mnie wzbuda lezke ze 8 bitowcami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade do Wrocka w ta sobote na zlot fanow Front 242 1972201[/snapback]

a co sadzicie o Fairlight Children projekcie Stephan Groth z Apoptygmy ?

 

troche smierdzi takim celowym prymitywizmem elektronicznym ze stajni Kraftwerk polaczonym z new-romantic...jak dla mnie moze byc ale metale i tak uznaja to za techno ;P

Edytowane przez THORGAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze bym i byl, bo mam niedaleko ;D ale zespolu nie znam jeszcze w ogole wiec...

Ja polecam chociaz z tego co wiem to ma tam byc rowno 242 gosci i zapisy byly przez net ale ja uwazam ze to tylko taki wybryk ktory sie nie uda

Kapela jest kultem w swoim gatunku i ma zatwardzialych fanow na calym swiecie porownywalnych do kultu Depeche Mode Specyficzni ludzie i specyficzne klimaty Jak znajdziesz chec to wpadnij napewno skoro nie znasz zobaczysz cos innego od innego ;) Jak na Polske to jest to cos czego nie zobaczysz w TV czy nie uslyszysz w pospolitych rockowo-popowych radyjkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

historia... ale ja sie ta historia teraz zasluciach!e :)

Tangerine Dream !

 

Thorgal - nieezla lista, tylko nie mow ze kazdej ekipy slyszales choc 1 kawalek :)

Moze mala podpowiedz mi dasz - ktorzy graja el. muzyke ale ostrzejsza - nie w strone techno, ale metalu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

historia... ale ja sie ta historia teraz zasluciach!e :)

Tangerine Dream !

 

Thorgal - nieezla lista, tylko nie mow ze kazdej ekipy slyszales choc 1 kawalek :)

Moze mala podpowiedz mi dasz - ktorzy graja el. muzyke ale ostrzejsza - nie w strone techno, ale metalu ?

nie powiem ze to byl 1 kawalek bo ja mam swira na punkcie muzy ;)

Ostro graja prawie wszyscy bo ja lubie glany, czarne koszule, krotkie fyzury i mocny beat w jakims piwnicznym klubie dla dziwakow ;) Tak jak ten zlot Fronciarzy we Wrocku...kurde musialem tam byc...dla mnie to kult ktory odizolowal mnie z polskiego bagienka muzycznego i bazarowych koszulek GNR czy Metaliki ;)

 

PS: ja siedze w tej muzie juz ponad 15 lat...nie pytajcie ile mam teraz ;) Kiedys taki typ wszedl na jedna z imprez i stal taki normalnie ubramy z 30 min patrzac sie na tych czarno-skorzanych ludzi na parkiecie wywijajacych sie w chinskie 8 i jak przechodzilem to mi powiedzial z szerokimi oczami...ale dziwna muzyka To byl taki Polak...wychowany na polskim radiu i polskim MTV i polskich sklepach muzycznych...nic mu nie powiedzialem a on sobie poszedl ;)

 

PS: Tangerine Dream jakos tak dla mnie grali zawsze elektronike rodem z Pink Floyd...nie mam nic do PF i uwielbiam "The Wall" ale mi nie podchodzi granie majace korzenie w latach 70...no a Kraftwerk ktos by powiedzial.

Kraftwerk to Kraftwerk bym odpowiedzial ;)

 

>>THORGAL

 

ladna lista, choc przyznam ze znam zaledwie kilka zespolow. Moze bys wyroznil kilka szczegolnych...

 

moim nr 1 jest Diary Of Dreams!!!

Deine Lakaien, Diorama i tu sie konczy

 

jezeli chodzi o mroczna muzyke to sasiedzi z zachodu dominuja...

od siebie dodam zespolik Lacrimosa, ktory powala mrocznym klimatem...

Dopisze gotyki nieco pozniej bo ja choc baaaaardzo polubilem DOD DL i Diorame to jednak glownie szanuje ich za elementy elektroniki...Lacrimosa mi nie podchodzi ale industrialowcy i gociarze razem sie bawia na imprezach wiec bedziemy tu takze gocic :)

Edytowane przez THORGAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio kroloje Noise i electro-Noise

 

Panzer AG , Tactical sekt i jeszcze pare

 

a jak zapatrujecie sie na ewolucje niektorych zespolow z EBM na TBM ?

mi osobiscie ta ewolucja niezbyt siedzi ... jakos tak przesadzone to wszystko

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allied vision, yelworC, amgod, the future sound of london, kerovnian, lustmord, melek-tha, robert rich, combichrist, wumpscut, vnv nation, sui generis umbra (i umbra), aghast view, aslan faction, red harvest (+ gitary), tarmvred (noise), velvet acid christ, scorn

 

pogrubiłem te szybsze, bardziej industrialne zespoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może , idac za THORGALem, każdy opisze po krótce dany zespół/projekt, który zamieścił w temacie. Dałoby to jako takie rozeznanie osobom, które zamierzają poszerzyc horyzonty muzyczne :)

 

Za swoje zaraz sie zabiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć Arcana to Dark Wave ;) A jak juz jesteśmy przy temacie Arcany, to dla mnie jest to fajne uzupełnienie repertuaru Dead Can Dance. Najbardziej mi się podoba " Cantar de Procella".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie slucham mistrzowskiego Klaus'a Schulze - Mirage czysta elektronika w najlepszym wydaniu...

 

a co do Front242 to nie wiem THORGAL co w tym widzisz (a raczej slyszysz) bo jakos na sile nawet proboje, ale nie moge...

 

acha, Clan of Xymox bardzo mi przypadl do gustu, genialny!!!

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THORGAL nie zebym sie czepial czy cos ale w moim odczuciu Colony 5 to sticte future-pop ... a najprosciej ich okreslic jako: Wokal depeche mode i elektronika : http://www.colony5.com/files/listen/plasti...%20(teaser).mp3

 

wiecej na

 

http://www.colony5.com/index.php?page=listen

 

Opisze teraz moze moja przygode z tego rodzaju elektronika ( cholera jakbym siebie uslyszal i uslyszal czego slucham jakies 9 lat temu to sam bym sobie wysmial < kiedys muzyka to tylko gitary i perkusja> )

 

A zaczelo sie niewinnie bo przypadkiem dorwalem ( teraz znawcy nie smiac sie ) Blutengel , ktory mozna opisac w prostch zolnierskich slowach jako "disco-polo" muzyki elektronicznej , ( kilka hitow mieli ) ale ogolnie caly imidz podchodzi pod tandete . Pozniej ( chociaz sam przed soba nie chcialem sie do tego przyznac <dalej glownie gitary > ) zaczalem poszukiwac czegos podobnego i tak trafilem na DarkWave mix ( chociaz z darkwave to mialo niewiele wspolnego ) i dla chcacych sprobowac tej muzyki polecam wlansie poszukac cos takiego ( mozna wybrac zespoly jakie wpadna w ucho ) , wlansie przez to stwierdzilem ze SC jest super , ze kocham Harsh electro w postaci Hocico ... a pozneij to juz bylo bardzo szybko im wiecej poznawalem tej muzyki tym bardziej wpadalem . teraz moge powiedziec ze jest to moja 2 milosc zaraz po progresywnym rocku ( chociaz ostatnio rock poszedl na polke ) . I pomyslec ze gdyby nie pewna blondynka nigdy nawet nei spojrzalbym w strone tej muzyki ... ehhh a tak kolejne uzaleznienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie slucham mistrzowskiego Klaus'a Schulze - Mirage czysta elektronika w najlepszym wydaniu...

 

a co do Front242 to nie wiem THORGAL co w tym widzisz (a raczej slyszysz) bo jakos na sile nawet proboje, ale nie moge...

 

acha, Clan of Xymox bardzo mi przypadl do gustu, genialny!!!

 

ale co nie mozesz ? ;) przeciez nie musisz ;) To wolny kraj ;)

Jesli jestes bardziej przychylny CoX to moze bardziej gustujesz w gotyku Polecam DoD lub Diorame jesli nie slyszales

Co do Front 242 to ta kapela dala mi jakies 15 lat temu kopa w strone innej muzyki Wtedy w swiecie E Johnow, M Jacksonow zobaczylem inny swiat pelen symboliki, energii i agresji muzycznej ktora kojarzylem wtedy tylko z metalem a ten byl dla mnie nie do przelkniecia ze wzgledu na swoj kicz Ale to moja historia Twoja moze byc inna :)

Co do Suicide Commando ktore wspomniales to ja juz przeszedlem etap przesterow glosowych bo niestety wszystko brzmi wtedy podobnie a zaczelo sie chyba od Leather Strip teraz bardziej cenie sobie czysty wokal.

 

Pozdrawiam

 

THORGAL nie zebym sie czepial czy cos ale w moim odczuciu Colony 5 to sticte future-pop ... a najprosciej ich okreslic jako: Wokal depeche mode i elektronika : http://www.colony5.com/files/listen/plasti...%20(teaser).mp3

Momentami to oni brzmia prawie jak stare OMD... ;) Edytowane przez THORGAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...