Skocz do zawartości
Mevius

Markowe Komputery - Co O Nich Sądzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie na temat kupna "markowego" komputera np. HP lub Dell.

 

Lepiej dołożyć te kilka złotych i mieć sprzęt złożony przez fabrykę z komponentów, które napewno ze sobą dobrze współpracują. Czy może jednak lepiej używać "składaka"?

 

Co o tym sądzicie?

 

Komputer, który mam obecnie to celeron 2600, 512ram, 40GB, radeon 9550, a interesuje mnie kupno HP DX2000 lub Dell OptiPlex GX270 (2,8Ghz, 512ram, 80gb HDD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma plusy ma minusy.

Plusy - szpan, ciekawa stylistyka, rozwiązania często dopasowywane do konkretnego modelu (buda cooler itp), gwarancja (najczęściej), pewność że firma się za 2 dni nie zwinie, ciekawe wyposażenie dodatkowe (czytniki kart, bluetooth, bogactwo złączy i inne żadziej spotykane).

 

Minusy - cena (porównywalnie jeśli chodzi o podobne podzespoły), problematyczna (lub niemożliwa) rozbudowa, brak możliwości dopasowania do osobistych preferencji, mocno ograniczony wybór akcesoriów (najczęściej 1-2 firmy), najczęsciej plomba - zrywasz, tracisz gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieopłacalny interes, bo płacisz za firme i za ich "wielką" prace by to zmontować, a to zrobić możesz sam.

 

Składak rlz [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na pewno ze soba współpracuja" - dobre

Szczerze w pierwszym lepszym sklepie zawsze złoza Ci bardziej zbalansowany sprzet niz ten markowy

 

Po drugie chyba łapiesz sie na magie ładnych cyferek

 

Ostatnie : w obecnych komputerach najwazniejsz jest karta graficzna (zazwyczaj) - czy te markowe maja cos sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno markowego kompa ma uzasadnienie - sa to doskonale maszyny biurowe - tworzac siec biurowa oparlbym sie wlasnie na takim rozwiazaniu - rzeczywiscie unika sie wielu problemow i identyczne jednostki doskonale ze soba wspolpracuja. GX270 w wersji podstawowej to Prescott 2,8GHz 512MB RAM i 80GB dysk, ale nic nie stoi na przeszkodzie, zeby zmienil sie w cokolwiek sobie zarzyczysz - tyle, ze wtedy to nie ma sensu, bo tanszy i szybszy bedzie skladak. Wracajac do zalet - komp zajmuje malo miejsca na biurku, jest bezglosny, estetyczny, jesli jest ich kilka sa doskonale kompatybilne... minus - cena, ale cos za cos. Do domu nie polecam. Dla tworzacych male sieci biurowe - jak najbardziej.

 

PS. Posta skrobie z GX270 wlasnie z biura i jest baaardzo przyjemnie, cicho, ladnie itp. i na Win2000 jest stabilny jak skala.

Edytowane przez Cube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że opłaca się kupić markowy komputer, dużo bardziej niż bawić się w składaka szczególnie jak ktoś nie jest ekspertem, w kwestii budowy i funkcjonowania komputera

za trochę większe pieniądze dostajesz komplety, dopracowany produkt objęty gwarancją, co więcej z doświadczenia wiem ze takie zestawy są znacznie mniej awaryjne i bardziej ciche podczas pracy

 

Szczerze w pierwszym lepszym sklepie zawsze złoza Ci bardziej zbalansowany sprzet niz ten markowy

byle jaki sklep komputerowy złoży byle g....

wiem bo widziałem jak się takie komputery składa, jak ktoś chce składać komputer to niech zasięgnie wiedzy i sam własnoręcznie dobierze części i złoży

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowe zestawy kierowane są raczej do ludzi pierwszy raz kupujących kompa, którzy nie znają rynku. Taki człowiek przeczyta "komputer xxx Super hiper platforma do gier - najlepsza jakość za tą cene" a wśrodku dostanie mało udane komponenty często odstające wydajnością od produktów konkurencji w tej samej cenie.

 

Poza tym w takich komputerach często oszczędza się na mniej prestiżowych komponentach np: zasilaczu, chłodzeniu,itp. co moze się pozniej zemscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowe zestawy kierowane są raczej do ludzi pierwszy raz kupujących kompa, którzy nie znają rynku. Taki człowiek przeczyta "komputer xxx Super hiper platforma do gier - najlepsza jakość za tą cene" a wśrodku dostanie mało udane komponenty często odstające wydajnością od produktów konkurencji w tej samej cenie.

 

Poza tym w takich komputerach często oszczędza się na mniej prestiżowych komponentach np: zasilaczu, chłodzeniu,itp. co moze się pozniej zemscic.

porządne firmy, takie jak DELL IBM itd... przede wszystkim nie oszczędzają na zasilaczu i chłodzeniu, to się nie opłaca, oni zarobek maja zupełnie gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez tu sie placi za znaczek... do tego plomba gwarancyjna na 3 lata i nie wolno Ci otworzyc kompa samemu.. a w serwisie oplata 20-50 zl... co inaczej jak sie kupuje np 100 komputerow dla firmy .. gdzie oczywiscie cena komputera jest duzo nizsza.. w detalu to sie nie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowe zestawy kierowane są raczej do ludzi pierwszy raz kupujących kompa, którzy nie znają rynku. Taki człowiek przeczyta "komputer xxx Super hiper platforma do gier - najlepsza jakość za tą cene" a wśrodku dostanie mało udane komponenty często odstające wydajnością od produktów konkurencji w tej samej cenie.

 

Poza tym w takich komputerach często oszczędza się na mniej prestiżowych komponentach np: zasilaczu, chłodzeniu,itp. co moze się pozniej zemscic.

To co napisałes to nie jest markowy zestaw, tylko zestaw z hipermarketu, MM czy vobisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no w markowych kompach nie znajdizesz codegena. Inna sprawa że są to konfigi biurowe a te do gier kosztują zdecydowanie nierozsądnie ;) Do tego zazwyczaj w biose jest praktycznie zero opcji niezbednych (jak fsb vcore etc..)

 

Ja tam obstawiam dobrze skonfigurowane składaki. Więcej mocy więcej mozliwości, elastycznosć, oc. Niższa cena. zostały jakieś zalety markówek ?? ;-)

 

btw. Ostatnio rozbierałem starego optimusa. grzał się okrutnie i wyłączał po jakimś czasie, żeby mu było jeszcze przyjemniej wbudowany był w biurko. Okazało się że zasialcz (fsp 250w) stracił wentylację, wentyl nawet nie ruszał. Komp był uruchamiany po 5 razy dziennie przez 2 tyg i latał aż się zawiesi ;) nic się nie upaliło nic się nie stało.

Z tym że jest to argument przeciw komputerom z MM a nie przeciw dobrze skonfigurowanym składakom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość swofford

Najlepiej sobie samemu zrobić konfig ew. poprosić o to na tweaku ;]

 

Jak ja kupowałem pierwszego kompa to było tak ok Stycznia 2001 (pierwszego nowego kompa bo wcześniej jechałem na 486 ;]) to poszedłem do sklepu (dobrego) w Krakowie i panowie wybrali mi taki zestawik :

Duron 750 MHz

Shuttle AK12

128 mb ram (2x64)

gf 2 mx 32 mb

zasilacz jakaś 250

 

Więc na tamte czasy to był chyba dobry wybór za 2300 zł :)

 

Reasumując wszystko zależy od sklepu w kótrym kupujemy komputer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez tu sie placi za znaczek... do tego plomba gwarancyjna na 3 lata i nie wolno Ci otworzyc kompa samemu.. a w serwisie oplata 20-50 zl... co inaczej jak sie kupuje np 100 komputerow dla firmy .. gdzie oczywiscie cena komputera jest duzo nizsza.. w detalu to sie nie oplaca

w takich komputerach płaci się za projekt, czyli za prace jaką ktoś musiał wykonać żeby zaprojektować zestaw, często producent sam (lub w kooperacji z inna firma biegłą w danej dziedzinie) projektuje dla siebie chłodzenie, obudowy, płyty główne itd... potem daje ten projekt do wykonania przez inne firny

normą jest opracowywanie własnego oprogramowania, dla części wchodzących w skład zastawu np: BIOS karty graficznej, kontrolera RAID a nawet oprogramowanie sterujące dysku twardego

więc to nie jest tylko naklejka

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: OC mnie w tej chwili nie interesuje. Pracę mam spokojną (tworzenie stron internetowych, itp.), w gry gram tylko raz na jakiś czas jak mi się baardzo nudzi.

 

Heh, jaka magia cyferek? Ja mówię o trochę innym "poziomie markowości" niż MediaMarkt - zależy mi na stabilności. Nie potrzebuję większego dysku niż 80GB. Nie miałeś do czynienia z takimi komputerami to daj sobie spokój z udzielaniem rad.

 

Komputer umiem sobie złożyć sam - bez obaw...

 

Z tego co czytałem to ten Dell ma możliwość dodania osobnej karty graficznej na agp x8...

Edytowane przez Mevius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że nie potrzebujesz lepszego skoro mimo wszystko możesz mieć lepszą wydajność, możliwość otwierania kompa itd. W tej samej cenie... Ja jestem jak najbardziej za składakami. Nigdy bym nie kupił całego komputera... Jak widzę, jak np. taki Vobis przycina (5.6GHz :lol: ) Za 3200zł bez karty graficznej (no, zintegrowana jest :lol2: )... tragedia :wink:. Reszta komponentów z [gluteus maximus] , a za te pieniądze możesz sobie złożyć coś naprawdę fajnego...

 

Tylko składak i zdania nie zmienię... :wink:

 

Z tego co czytałem to ten Dell ma możliwość dodania osobnej karty graficznej na agp x8

No patrz, najnowsze technologie... :lol:

 

Daj sobie spokój i złóż sobie cos porządnego. Nie wiem nad czym się tu zastanawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Jak widzę, jak np. taki Vobis przycina (...)

temat jest: "Markowe Komputery..."

 

Może to jest detal, ale zapomniałem wspomnieć że mówię o komputerze używanym ;)

 

Więc otwierać to ja go sobie mogę do woli ;)

jak używane to tylko markowe (Dell, HP, IBM) najlpiej poleasingowe z jakiegoś biura koniecznie z importu, zwykle regularnie serwisowane, niezajeżdżone itd... tylko trzeba dobrze sprawdzić jak przeżyły transport i jak były traktowanie przez firme importująca :wink:

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Wiekszosc osob tutaj sie wypowiadajacych pewnie nie widzialo Della czy HP na oczy. Kojarza "komputer markowy" z jakims badziewiem z hipermarketu. Klawiatury takiego np. Della to mistrzostwo swiata. Bezglosne, dokladne, same superlatywy - pracuje na takiej wiec wiem o czym mowie. Zaden Logitech czy nawet Microsoft sie nie umywa. Podobnie myszka - sa wprawdzie lepsze (topowe modele Logitecha, Razory - modele dla graczy ogolnie), ale do pracy biurowej to, co daje Dell jest wprost doskonale. Dokladne, idealnie wyprofilowane, mile w dotyku. Monitorek Della (pracuje na 17" LCD) - zero zastrzezen. Wprawdzie smuzy troszke (nie mam pojecia jakie ma czasy reakcji), ale kolory odwzorowuje perfekcyjnie. Na dodatek zajmuje naprawde malo miejsca - nawet jak na 17" LCD. Sam komputer chodzi cicho (choc nie powiem, ze bezglosnie), stabilnie, w firmie jest ponad 20 jednostek do AutoCADa spietych w siec i nie bylo jeszcze z nimi najmniejszego problemu. Konfigurator na stronie Della pozwala zmienic praktycznie wszystko w kompie, a na obudowie plomby jakos nie widzialem. Choc nie zdziwilbym sie, gdyby byla na poszczegolnych podzespolach (nie wiem, nie rozkrecalem). Bluetooth, PCIMCIa, czytnik kart pamieci - wszystko jest. Plus 4 porty USB umieszczone na gorze obudowy. Komputery to jakies jednostki z Pentium D 830 na pokladach i kartami Matroxa. Ceny nie znam.

Jednak do domu kompa sobie sam zlozylem - po czesci dlatego, ze lubie grzebac, po czesci dlatego, ze wyszlo mnie taniej (nawet z kupionym osobno XPekiem i Office'm - kolejny plus kompow markowych - dostajesz system i mnostwo dodatkowych programow w cenie kompa). Jak Cie stac i nie chce Ci sie grzebac - kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co możecie mi powiedzieć o komputerach compaq? Wiem że to jest to samo co HP w tej chwili, ale o HP też nie słyszałem opinii :)

 

Della miałem kiedyś przyjemność używać (p3 833) i byłem b. zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako początkujący tu "furmanowicz" powiem koledze tak: Sam w 93 roku kupiłem sobie składaka - był niezły, ale od 3 miechów mam IBM NetVistę z P3 933 i jestem strasznie zadowolony, komputerek jest importowany Xp chodzi jak cudo i nigdy mi się nie zwiesił, a często chodzi po 24 h (trochę jadę z torentami). Jak masz dobrą okazję to weź tego Della w ciemno (tylko co by miał AGP). Teraz będę miał następnego IBM-a ale już z P4 na pokładzie. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczalem od jednostki HP (athlon 700, jakis asus, riva 8mb, 128 ramu), monitor IBM (17' trynitron od sony), klawa i mycha compaq - monitor, myche i klawisze uzywam do tej pory, poza lekka utrata koloru nie widac zadnego zuzycia, jednostke mialem przez ponad 3 lata i gdybym nie wymienial gafiki (na gf2 mx :lol: ) i dorzucal ramu to bym go wogole nie otwieral - kompletne zero problemow

takie firmowe kompy sa dla ludzi ktorzy nie lubia/nie maja potrzeby/nie maja umiejetnosci do grzebania w bebechach - super stabilna praca w zamian za nieco wyzsza cene

 

edit

zapomnialem dodac ze obudowa byla zajedwabista i superpraktyczna

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w porównaniu z Dellem jest trochę wielki (wady i zalety). Mi też podobają się Delle, ekstra wygląd, a z AGP i dobrą grafiką moim zdaniem są o niebo lepsze niz składaki w MIDI - towerach. Jak będę przy kasie to sobie ściągne z Stanów nowego Dellka - desktopa (za 1000 ziela - zestaw piękny jak z bajki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dell to dell i nic tego nie zmieni

komponęty w ich kompach są w 90% przypadków robione przez czołowych producentów danego segmentu... jak myszki/klawiatury to logitech lub M$ jak elektronika to w większości Asus

co do biosa... zawsze można przeflashować biosa na jakąś wersję z odpowiednika naszej płytki detalicznego (większość zestawów bazauje na właśnie takich komponentach z odpowiednio zmodyfikowanym bosem itp). z dellem jest jak z nowym autem lejesz paliwo i jedziesz :)... a jak sie zepsuje to telefon serwis i jutro komp znowu sprawny. a psuje sie rzadko minusem jest zawsze cena, oraz rzadko specyficzne rozwiązania np niepełna zgodność z ATX lub niestandardowość komponentów... ale z drugiej strony to czasami i zaleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...