Skocz do zawartości
B3T0N

CU + AL = korozja ??

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o fachowe wytlumaczenie , dlaczego tak sie dzieje , najlepiej po "chemicznemu" , zeby mojemu starszemu odwidzialo sie kupowanie sobie aluminiowej nagrzewnicy , mowi ze nie powinno nic powaznego sie stac z blokiem , ale ja uwazam ze bedzie korodowac (wiem to tylko z Waszych opinii , lecz nie znalazlem "fachowego" wytlumaczenia)

 

wiec prosze Was o pomoc.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytalem mojego goscia od chemii, ktory jest profesorem na UW, i typo mi powiedzial z jesli wlozylibysmy do wody destylowanej kawal miedzi i kawal aluminium to nie beda za soba reagowac. W innym roztworze owszem (ale tez baaardzo powoli), ale w wodzie destylowanej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj profesorek ma racje - pod warunkiem , ze podejmiemy uklad wzorcowo. :P Doskonala woda zdemineralizowana , destylowana , zdejonizowana - zeczywiscie nie przewodzi pradu .Jest tylko maly problem - takiej wody nie ma.Zreszta nawet najleprza woda destylowana zapelni sie jonami miedzi - a jak wiadomo 'zanieczyszczona' woda przewodzi prad.Mamy efekt ogniwa hmm.Wiadomo , co dalej.

----

Jesli juz nie masz sily :( szukac miedzianych nagrzewnic , uzyj aluminiowej -

1.wymieniaj czesto wode... albo

2.wlej troche (10-20% glikolu)

powinno to znacznie spowolnic korozje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj profesorek ma racje - pod warunkiem , ze podejmiemy uklad wzorcowo. :P Doskonala woda zdemineralizowana , destylowana , zdejonizowana - zeczywiscie nie przewodzi pradu .Jest tylko maly problem - takiej wody nie ma.Zreszta  nawet najleprza woda destylowana zapelni sie jonami miedzi - a jak wiadomo 'zanieczyszczona' woda przewodzi prad.Mamy efekt ogniwa hmm.Wiadomo , co dalej.

----

Jesli juz nie masz sily  :(  szukac miedzianych nagrzewnic , uzyj aluminiowej - 

1.wymieniaj czesto wode... albo

2.wlej troche (10-20% glikolu)

powinno to znacznie spowolnic korozje.

Popieram w zupełności!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak twój starszy koniecznie chce mieć ładną aluminiową nagrzewnice to ostatnio widziałem taką od Reanult'a chyba,

Piękne błyszczące aluminium ale rurki miedziane, a krućce z czarnego tworzywa

Niestety nie wiem ile kosztowała, była wyjęta z napraw pogwarancyjnych ale nie było widać z zewnątrz uszkodzeń.

Firma gdzie ona była dopiero będzie otwarta w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią że wchodzi korozja itp. itd. A JAK TEMU ZARADZIĆ OPRÓCZ WYMIANY CAŁEGO SYSTEMU WC NA MIEDZIANY (ALUMINIOWY)

Ja sam mam miedziany blok i aluminiową chłodnice i narazie jest wszystko spox (używam wody destylowanej i glikolu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie, z tym ze musialbys obciac jeden z wlotow, ktory wystaje na 6-7 cm z boku(w sumie ma jakies 9 cm wiec bedzie malo miejsca na waz). No chyba ze bedziesz mial otwarta bude i wylot bedzie wystawal z boku na 2-3 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie, z tym ze musialbys obciac jeden z wlotow, ktory wystaje na 6-7 cm z boku(w sumie ma jakies 9 cm wiec bedzie malo miejsca na waz). No chyba ze bedziesz mial otwarta bude i wylot bedzie wystawal z boku na 2-3 cm.

A wie ktos moze cos o innej tego gabarytu chlodniczce , albo mniejszej? Chce kupic nowke, zadnego pascia ze shrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj az znajdziesz - ja radzilbym odwiedzic szrot ;]

Chyba tak trzeba bedzie zrobic. Pojezdzic na wiosne na rowerku po podkrakowskich schrotach i poszukac malej nagrzewnicy, a jak nie znajde to kupuje na 44$ Black ICE Mini Pro tansze i lepsze od nowej polonezowskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj az znajdziesz - ja radzilbym odwiedzic szrot ;]

Chyba tak trzeba bedzie zrobic. Pojezdzic na wiosne na rowerku po podkrakowskich schrotach i poszukac malej nagrzewnicy, a jak nie znajde to kupuje na 44$ Black ICE Mini Pro tansze i lepsze od nowej polonezowskiej
$44 za wszystko czy $44 + przesylka itd? Ja bym raczej odradzam do rozwiazanie, za mniejsza kase dostaniesz cos podobnego (np. nagrzewnice od Chevette, Camaro, Opla Kadeta...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedny co mozesz zrobic to czesto zmieniac wode. Woda destylowana teoretycznie zawiera tylko znikome ilosci jonow, ale z czasem zbieraja sie takowe z bloku i ngarzewnicy.

A jakby użyć samego płynu na bazie glikolu 8) :?::?:

DetoX pisał coś o nagrzwenicy o kadeta że jest z miedzi i mosiądzu ja mam taką nagrzewnice (kupiłem za 30PLN :P po regeneracji) oprócz aluminiowej ale niedawno zrobiłem sobie bloczek i niestety z braku miedzi użyłem aluminium :cry:, mam nadzieje że potop mi nie grozi i może do tego czasu dorwe gdzieś kawał miedzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...