Skocz do zawartości
orezz

Czy Zakup Laptopa Firmy California Access To Dobra Decyzja?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem nowy tutaj:) (jak widac 1 post:P) Pytanie jest ogólne, szukam kogoś kto mogłby się podzielić ze mna wrażeniami z pracy laptopa tejże firmy ( tzn. czy wystąpiły jakieś awarie czy też przeciwnie posiadam go 3 lata i jest super:))) )

 

Rozmawiałem z facetem z sieci sklepów Karen (mały sklepik) i powiedział mi, że na 3 sprzedane laptopy tej firmy jeden był awaryjny i boje sie podjac decyzje o zakupie. Jak wiadomo laptopy te są "dosyć" tanie. Dlatego szukam opinii praktycznych , a nie w styly mam HP i kupuj HP póki możesz;)

 

Wybrałem model M38AW:

parametry:

 

M 760 2.0 GHz (Sonoma)

80 Gb

1024 DDR2

nVidia GeForce 6600 128 mb PCI Express 16x

 

z góry dzieki, orezzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzy to troche malo miarodajne badanie statystyczne :D I jesli na taka mala ilosc az jeden mial awarje to daje 33%, wiec niezbyt to zapewniajace o solidnosci. Ogolnie to raczej trzeba byc ryzykantem by rozwarzac zakup CA. Bylo sie jeszcze spytac ile innych marek sprzedali i ile im wrocilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet sprzedawany pod marka California Access skladany jest w Polsce co niektorych moze przerazac. Jakosc wykonania nie powala, parametry i cena wydaje sie byc interesujaca. Pamietam, ze kiedys ich laptopy sprawialy sporo problemow. KOmputer w procesorem rzedu P3 700MHz grzal sie tak bardzo, ze po kilkunastu minutach wszystko dzialalo jak P100 i nie dalo sie raczej na tym pracowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od paru dni intensywnie poznaje dostpne na rynku notebooki ... rzeczywiscie California Access przykuwa uwage atrakcyjna cena ... ja chce wydac do 6000zl i CA GP900 to jedyne 17calowka na jaka mnie stac.

 

ale piszecie ze sie przegrzewa ... przynajmniej stare modele sie przegrzewaja ... moze ma ktos jakies przemyslenia doswiadczenia odnosnie ..

 

CALIFORNIA ACCESS M38AW Centrino 2.0 (Sonoma)

CALIFORNIA ACCESS G900 P4 3.2 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki limerro, Twoja wypowiedź choć informująca była kolejnym krokiem do zakupienia tego laptopa, jak cos padnie jade na suwałki do serwisu i powybijam kaszalotów, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma CA kupuje laptopy od tych samych dostawcow co IBM, Dell, HP itd. Np. CA M510C to jest ten sam lapek, co drozszy MSI 510C.

Bardzo ciekawe :D ciekawsze tylko czemu ceny takich ibm sa ZNACZNIE wyzsze od ca??? A to ze jakas marka robi dla jednych i drugi nie znaczy ze sa to produkty tej samej jakosci. Jakas ciezko mi uwierzyc w ta porownywalna jakosc z ibm i z niskimi cenami. CA nie sunelaby wtedy na marnym koncu udzialu w rynku laptopowym, szczegolnie ze u nas taka konkurecyjna marka powinna robic furore. Skoro nie robi to chyba cos w tym jest???

 

PS> 6000 za CA to bluznierstwo. Toz to kurcze za to mozna miec naprawde solidny sprzet. Moze nie oficjalnie ze sklepu, ale na allegro mozna spokojnie znalezc nowke DELL 9300 z 17" i Geforce 6800 256mb. to jest sprzet wart takiej kasy, ale napewno nie jakis CA.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, że u niektórych słabo z czytaniem ze zrozumieniem:) zakladajac ten temat nie interesowały mnie propozycje zakupienia laptopów innych firm, ani tez faktury na allegro, lejecie wode... pytałem o praktyke nie masz AC to sie nie wypowiadaj kolego bez szkoły:) nie interesuje mnie laptopo za 6500 tylko za 5000zł.

Edytowane przez orezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze jedno pytanko ....

 

limerro objawil mi wzor ...

 

CA M38AW= Clevo M38AW=Sager 3880

 

wiele modeli jest sprzedawanych przez rozne firmy ... a jednak wszedzie slysze ze CA nie warte jest zachodu i jest niskiej jakosci ...

 

przeciez czesto sie zdarza ze nawet obudowa jest taka sama ... czemu wiec akurat modele CA sie przegrzewaja ?? czym jeszcze moga sie roznic te same modele u roznych firm sprzedajacych ??

 

sorki orezz ze wszedlem w Twoj topic .. myslalem ze jednak interesuja nas podobne kwestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna tez generalizowac w druga strone. Fakt, nie kazdy model tej samej marki jest rownie dobry albo zly. Cco by nie gadac, niska cena CA nie bierze sie z powietrza. Skoro juz jakas firma zawiera umowe z podotawca, nie znaczy ze wykonuje on towar z takich samych elementow jakosciowych, jak dla innej firmy. no ludzie niska cena CA nie bierze sie z powietrza, skoro jest znacznie tansza od porownywlnego markowego modelu, to ta nizsza cena musi sie skads brac i napewno nie z charakterywnego nastawienia producenta. Raczej malo prawdopodobne jest zeby clevo sprzedawal CA to samo co np. IBM.

 

CA mnie totalnie nieprzekonuje gdyz to wedlug mnie zasciankowa firma o mikor-udziale w rynku firmujaxa swoim logo zazwyczaj najwiekszy(najtasnszy) crap, z reguly. Widac czasem przyklei tez swoje logo do czegos lepszego, ale nie zminiea to fakt to to raczej firma spekulujaca by kupic najtaniej jak sie da sprzedac przy maksymalnym zaysku. Ja bardziej cenie takiego acera ktory u wielu nie cieszy sie wielka renoma, ale to rpzynajmniej firma ktora ma jakies doswiadczenie na rynku(globalnie) i raczej robi sprzet dla siebie a nie firmuje co popadnie. I nie jest jakas zasciankowa firma tylko taka z ktora musza sie liczyc najwieksi. CA to taka marka ktora jak zniknie z rynku to nikt nie zauwazy.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej malo prawdopodobne jest zeby clevo sprzedawal CA to samo co np. IBM.

 

CA mnie totalnie nieprzekonuje

Nie mogę zrozumieć tylko jednej rzeczy, Vobis sprzedaje komputery przynajmniej pod własną marką i jakie by one nie były jest to uczciwe wobec nabywcy.Karen albo ich się wstydzi ,albo chce je dowartościować dając niezwykle dziwną nazwę mającą się kojarzyć z wyrobem rodem z USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adalb Ty się zawstydzisz jak Ci podam osiągi na benCHmark'ach hehe;p

no wiesz, wyniki bedzie mial nienajgorsze ale to nic powalajacego, szczegolnie za ta cene :) szczegolnie ze adlab w wiekszosci benchamrkow mialby nie gorsze wyniki :P pomijac oczywiscie benchmarki uzaleznione od grafiki.

 

ja dopiero teraz zerknalem jaka z tego laptopa cegla!! 3.2kg w lapku to zbrodnia, moj 2,86 i czasami mnie ramie boli jak troche ponosze

 

 

Haquim

wiesz nie do konca sie z toba zgodze, moj jest z chin :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy:

 

Aqua:

 

1024x768x32 / aa:off / 4x / Detail: v.high

 

wyniki:

10,450,177 tps / 37,71 fps / GFX 4,224 / CPU 9,731

 

3DMark2001:

 

1024x768 / 32 bit / compr. text / Frame buffer : double / Z - buffer : 24 bit / detail: high

 

wynik:

 

14419

 

mniam:)

Edytowane przez orezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark:

 

1024x768 / 32 bit / compr. text / Frame buffer : double / Z - buffer : 24 bit / detail: high

 

wynik:

 

14419

 

mniam:)

powalajace :P w moim lapku za 3700 mam 13500 :PPPP

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosze człowieku odejdź:) wsadż acerka pod poduche i nynaj grzecznie.. :)

Lepszy acer niza CA, stanowczo powinienes oddac do reklamacji, taki wyniki z pm2.0ghz i nvidia go6600 to ewidetnie podstawa do reklamacji. Ja bym byl solidnie zdenerwowany gdybym wydal prawie 5k na cos takiego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adalb Ty się zawstydzisz jak Ci podam osiągi na benCHmark'ach hehe;p

Nie kupiłem laptopa z myślą o grach bo nie do tego on służy.Zobaczymy co napiszesz o swim CA niebawem.Nie eksploatuj go zbyt intensywnie bo może się spocić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej skonczcie te zlosliwosci - facet kupil laptopa i to jego sprawa i jego wybor.

tu nie chodzi o zlosliwosci, tylko zeby zwrocic mu uwage ze cos jest nie tak z tym sprzetem, taki wynik w 3dmarku 01 jaki zaprezentowal to ewidenty oznaka tego, wedlug rankingu pm1.6 z nvidia 6600 64mb ma taki wyniki jak u niego. On z tym konfigiem powiniene miec przynajmniej 16000 a i to najmarniej. Powinien zrobic testy superpi wedlug rankingu, wtedy bedzie mozna stwierdzic czy za kiepskie wyniki odpowiada jednostka centralna czy gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie jest taktowanie GPU i jakie stery. Wazne jak chodza gry i aplikacje, a nie benchmarki - watpie, aby narzekal na brak wydajnosci.

wiesz, raczej to co ma sie w 3dmarku przeklada sie na wydajnosc w grach, bo to nie jest test syntetyczny jak inne. moze na wydajnosc nie bedzie narzekal, ale napewno nie jest taka jaka powinna byc przy tym konfigu. poza tym drivery sorry ale 2000 nizszego wyniku nie mozna na nie zwalic, biorac pod uwage ze z reguly drivery im nowsze tym wydajniejsze a porowannie do ktorego siegnalem raczej na bank jest na duzo starszy driverach. taktowanie tez zazwyczaj jest usrednione, a wynik porownawczy(ten pentium1.6 z 6600) byl z acerka, a one nie maja zawyzanych taktowan, czesciej sa nizsze niz u konkurentow. ale to sa kwestie latwo mozna wyjasnic, wkoncu kolega moze sprawdzic taktowanie, jesli faktycznie jest jeszcze nizsze to raczej dobrze o lapie nie swiadczy. ale zreszta czego mozna oczekiwac po CA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jaki masz boski laptop - nic tylko sie cieszyc ;)

limerro jak zwykle swiecacy przyklad obiektywizmu i wypowiedzi na temat. wkoncu bardzo agitowal za tym CA wiec teraz szuka dziury w calym, czemu on ma taka niewspolmierna wydajnosc do parametrow czy wylozonej kasy :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...