Skocz do zawartości
orezz

Czy Zakup Laptopa Firmy California Access To Dobra Decyzja?

Rekomendowane odpowiedzi

marioking naprawdę ma problemy emocjonalne:)

troche grzeczniej zoltodziobie, to ty miales nas zawstydzic wynikami swoich benchmarkow. a ty zaraz sie robisz opryskliwy i niegrzeczny, tylko dlatego ze o wiele tansze lapki maja niegorsze wyniki :P wiec przyjrzyj sie swojemu stanowi emocjonalnemu. wkoncu mowiono ci ze CA to watpliwa marka, wiec nie moge sobie odmowic "a nie mowilem" :P

 

Cos jeszcze masz do powiedzenia ?

limerro pogratulowac tylko klasy(czyt. totalnego jej braku). chyba musisz miec cos na sumienie skoro taka luzna uwaga o brak obiektywizmu powoduje ze bany siejesz, jeszcze jakie trzeba miec odchylki by powyzsze wypowiedzi uznac za pyskowanie, chyba tylko twoje przerosniete ego. orezzo powienien sie raczej przyjrzec twojemu stanowi emocjonalenu. jestes zakala pelnionej funkcji moderatora, kto cie moderarorem mianowal? Toz to wola o pomste do nieba. NO i to jest przyklad pyskowania za ktory mnie bezpodstawnie wczesniej zbanowales. Ile to sie czlowiek musi nameczyc by wyedukowac takie zero :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO CA jest tak samo watpliwa marka jak ACER.Spedzilem troche czasu na forum karen zanim nie zostalem zabanowany przez tamtejszego AA -> Admina Adolfa :lol: Bo wdawalem sie w dyskusje o wyzszosci tanszej CA nad drozszymi odpowiednikami.Rzesza wyznawcow CA na tamtym forum jest tak samo spora jak rzesza wyznawcos ACERA tutaj (bez urazy).

 

Czy myslicie ze jesli kierowca Modndeo objedzie kierowce Merca E-klasy to ten drugi bedzie zalamany ze sobie takie wolne auto kupil ? Nie bo nie tylko wydajnosc sie liczy... jesli ktos z was bedzie mial laptopa 3 lata i bedzie nadal z niego zadowolony(tak jak ja ze swojego) to bedzie dowod ze byl to bardzo dobry laptop w swoich czasach i przetrwal probe czasowa :D

 

Marioking nie wiem do czego zmierzasz .. ale jest ci to jest do szczescia potrzebne to powiem ci w tajemnicy ze ACER robi dobre notki w mysl zasady tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie ;)

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za udział w tej małej debacie na temat CA.

 

Marioking rozumiem, ze znasz się na sprzęcie bardzo dobrze(powaznie bez ironii;))

Zauważ jedno: rozpocząłeś jakąś niezrozumiałą dla mnie ofensywę nie tylko wobec producenta CA, ale także wobec mnie. Moje KRÓTKIE wypowiedzi na Twój temat spowodowane były brakiem czasu na wytłumaczenie CI mojego niezadowolenia z Twojej działalności w moim temacie. Nie wiem czy czytałeś pierwszy post w tym temacie. Pisałem tam jasno, że szukam konkretnych wypowiedzi. Teraz niestety zaśmieciłes częsciowo ten temat i nie będzie On czytelny dla osób zainteresowanych zakupem laptopa firmy CA. Oczywiście nic nie mam do Twojego laptopa firmy Acer, moje nawiązania do niego były formą zaprzyjaźnienia się z Tobą;) Gratuluję Ci dobrego wyboru.

Mario niestety muszę stwierdzić, że nie umieściłes dokładnie żadnego info o tym lapku:) Maruda jesteś i tyle. Mam wielu marudzących kumpli więc myśle, że zostaniemy znajomymi:).

 

Moderator zasługuje na pochwałę. Wypowiedział się neutralnie i czytelnie, dał CA szansę rozwinięcia skrzydeł. Swoje krótkie rzetelne wypowiedzi poparł jakimiś informacjami o CA(np. linki).

 

Świetna wypowiedz baxxxa.

 

Jeszcze raz dzieki wszystkim:)

 

A może jeszcze pare spostrzeżeń do M38AW:

- jest cichy, mam paru znajomych posiadajacych lapki i byli zdumieni;)(ok przesadziłes, ale mówili, że cichy)

- górna część obudowy delikatnie się nagrzewa(stała temp, nie zmienia sie gdy katuje go na benchmarku)

- świetny dzwięk jak na lapcia ten SRS jest dobry

 

pozdro

Edytowane przez orezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem przeciwnikiem CA ani ACERA,jednak moim znajomym nie polecam a jak chca to na wlasna odpowiedzialnosc niech biora ;)

Marioking poprostu jest sflustrowany ze ciagle slyszy jaki to acer jest slaby itd.Troche go rozumiem ale jesli wychodzi z zalorzenia ze kupil sprzet z wysokiej polki i firmowy przez duze F to sie myli(co nie oznacza ze moze byc mniej awaryjny niz bardziej renomowani konkurecji(pozatym przypadki chodza po ludziach i po notkach))

 

Ze swojej strony dam ci rade,jakbys mial jakies problemy ze swoim notebookiem to napisz to na forum karen ... Piotr "Adolf" K. [pm od CA] stara sie jak moze zeby ta marka wypadala jak najlepiej i robi dobra mine do zlej gry ale swego czasu monitorowal przypadki serwisowania notkow zeby trwalo to jaknajszybciej.Nie wdawaj sie jednak z nim w dyskusje gdyz jest to raczej trudne jak nie niemozliwe i moze skonczyc sie zeslaniem na wygnianie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem przeciwnikiem CA

 

Ze swojej strony dam ci rade,jakbys mial jakies problemy ze swoim notebookiem to napisz to na forum karen ... Piotr "Adolf" K. [pm od CA] stara sie jak moze zeby ta marka wypadala jak najlepiej i robi dobra mine do zlej gry

Podzielam te zdania zarówno dotyczące CA jak i Piotra K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym troszke napisac o karcie graficznej GeForce 6600 Go w tym M38AW:

 

częstotliwość GPU : 300.857MHz

częstotliwość pamięci : 299.250MHz (598.500MHz effective)

 

Jak widać fabrycznie nie jest ustawiona na full. Karte mozna podkrecic o 50%.

Widziałem u kolegi podkręcona karte na 515/1130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiegajac juz od tematu cz CA robi dobre notebooki czy pasci siakies okrutne - za podobna cene mogles kupic Aspire 1694WLMi z PM2.0 / 1GB RAM / 100 GB HDD / X700 - ktore robi prawie 19 tysi w 3DM2K1 :))

A wynik 6600 Go mnie nie dziwi - to karta slabsza od X700, nie mowiac juz o 6800 Go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem sterowniki z wersji(która otrzymałem przy zakupie) 72.. na 77.70 i moge potwierdzic wypowiedz limero:

wynik na 3DMarku 2001 obizył sie o 100 punktów, na 3DMarku 2003 podniósl się o 300 punktów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CA sygnuje swoim logo, a nie robi notebooki - to duza roznica :) 3DMark 2001 SE to stary benchmark - nie pokazuje prawdziwej przewagi nowoczesnej architektury kart NVIDIA GeForce Go 6600 i 6800. Co z tego, ze 3Dmarku 2001 SE jest troche mniej punktow, skoro w 3DMarku06 przewaga jest miazdzaca w tescie SM 3.0 jak i SM 2.0.

:lol: :lol: :lol: :ploom:

6800 to sie zgodze ale 6600?? miazdzaca przewaga? :D :D

 

orezz z ciekawosci - podaj wyniki z markow 03, 05 i 06, thx z gory :)

Edytowane przez terropokemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orezz pisz recke pisz :-) (mnie osobiscie interesuja testy w marku 03,05 bo w 06 x700 nie wypada miarodajnie) troche dziwne ze sa tak zanizone taktowania grafiki, ja nie lubie podkrecac swojej bo zawsze sie trzeba babrac z "tłikerami" Tak mi przyszlo do glowy ze maja zanizone taktowania bo sa z gorszego sortu i nie spelnily ktoregos z rygorystycznych testow ale to taka teoria tylko bo za cholere nie moge wymyslec powodu dlaczego producent chcial by zmulic tak karte :blink:, no chyba ze mieli problemy z obiegiem powietrza w obudowie ale to tez nie jest dobry prognostyk. Czekam na testy bo jestem ciekawy jak wypadnie ten lapek z porownaniu z moim Aspire, w sumie parametry sa bardzo podobne.

 

I watpie w OC na ~500mhz z powodu jednego - temperatura.

 

ps. tylko okrasz recke spora iloscia zdjec :-)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sciagniety program : RivaTuner, dodatkowe wpisy do rejestru takze mam, wkrótce dokonam paru testowych "podkręceń" i uaktualnień driverów, sciagnałem jakies nowe 82... 83, ale nie pasuja do tego sprzetu chociaz pisze ze obsluguja karty geforce z seri 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CA sygnuje swoim logo, a nie robi notebooki - to duza roznica :)

Nie CA firmuje swoim logo tylko Karen firmuje logo wymyślonym przez siebie a to jest różnica.Ciekawe dlaczego ,czyżby ich się wstydził i nie chce żeby je kojarzono z firmą i udaje tylko dystrybutora.Uczciwiej postępuje Vobis ,może nie musi się wstydzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia wstydu tylko marki.CA to firma i KAREN to firma.To dwie rozne firmy,coprawda mocno ze soba powiazane ale rozne.Sa rozne strategie maretingowe.Jedne zakaldaja wyroby pod jedyn znakiem a inne pod wieloma.Podam ci przyklad firmy sportowej dosc duzej.Narty Atomic,buty koflach i wiazania Ess byly robione przez ta sama firme,do tego buty ascis tez sa robione przez tego samego producenta.Czy sie wstydzi ? Nie sadze choc dobrych kilka lat temu zaprzestal produkcji butow pod nazwa koflach i wiazan pod nazwa Ess i firmuje je teraz marka Atomic choc wstydu te submarki napewno nie przynosily...buty nada ascis :)

Wracajac do Karen i CA chicalem jeszcze raz podkreslic ze to dwie rozne firmy powiazane ze soba kapitalowo.

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest dobry przykład , ponieważ przejęcie firmy i zachowanie nazwy produktu przejętej firmy tylko dobrze świadczy o tym produkcie.Nadanie zaś nazwy kojarzącej się z pewnym stanem w USA może zaś tylko świadczyć o chęci wprowadzenia w błąd na zasadzie prostych skojarzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze napisz to posiadaczom CHillgreenow Sagerow i innych Alienware'ow :lol: Nie sadzilem ze kiedys stane w obronie tej firmy :lol: Ale prawda jest taka ze nieudany moze byc model a nie cala marka.Kupowanie takich kadlobkow to zawsze jest loteria czy producent nie zrobi falefow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mośći koledzy:) o czym rozmowa. Laptop M38AW produkowany jest w chinach. W Polsce jest "skladany" tzn. wkladaja pamięci, hmm podłączają klawiaturę:) a Ty mówisz ze nazwa Suwałki byłaby odpowiednia:) "Składane" są w Polsce, żeby uniknąć oczywiscie podatków itp itd. Wiec dla mnie nazwa Califonia czy Suwalki nie ma zadnego powiazania z oklamywaniem ludzi, ze laptop nie jest produkowany w Polsce:) Bo nie jest:) pozdro ps. maszyna mi śmiga jak szalona:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerro to mnie zastrzeliłeś z tym ODM. Właśnie znalazłem dokładnie taki sam model notebooka firmowany przez 3 róznych producentów. Szczerze - czuje sie oszukany.

Moze jadnak nie jest tak źle. Zainteresowanych odsyłam- link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple ?

Spisane z mojego iBooka:

 

Designed by Apple in California. Assembled in China.

 

 

Ale jakosc jest OK, szczegolnie drozsze PB sa ladnie wykonane. MBP jeszcze w lapach nie mialem, ale pewnikiem tez jest ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerro to mnie zastrzeliłeś z tym ODM. Właśnie znalazłem dokładnie taki sam model notebooka firmowany przez 3 róznych producentów. Szczerze - czuje sie oszukany.

Moze jadnak nie jest tak źle. Zainteresowanych odsyłam- link

Dołączona grafika

 

 

dobre:)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauwazyłem ten topic, więc się szybko wypowiadam.

 

Mój brat ma CA 5400 z procesorem Celeron 600 i GPU Ati Rage 4MB.

Kupił go "kupę" lat temu jako nowego z salonu Karen za 7500zł :blink:

Laptop na początku działał bardzo fajnie, ale po pewnym czasie wyskoczyły problemy z GPU. Po kilku minutach obciążenia jakąkolwiek grą 3D komp się wieszał. Wygląda to na przegrzewanie się GPU (gowniana konstrukcja wentylacji ??). Jakiś rok temu zepsuł się układ kontorli wentylatora.

 

Jeśli chodzi o wykonanie, to stan na dzisiaj:

Rozklekotane zawiasy matrycy,

popękana obudowa matrycy i klawiatury.

 

Podumowując, gdybym miał dzisiaj kupować notebook firmy CA to ja mówię "NIE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Sro Sty 11, 2006 11:41 Temat postu: Tylko nie CA !!!

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Od ponad 2 lat męczymy się z laptopami firmy California Acces, modele CA9100 i CA9200. Z posiadanych czterech tylko jeden nie był jeszcze w serwisie. Aczkolwiek padł w nim RAM, co na szczęście nie wymagało wysłania sprzętu do "rewelacyjnego" serwisu IdeaNord w Suwałkach. Pozostałe zaliczyły już po 4 wizyty. Główny problem to pękające obudowy w okolicach zawiasów, aczkolwiek dwa laptopy miały również "drobne" usterki zmuszające serwis do wymiany płyty głównej. W jednym z przypadków płyta "padła" dwa razy. Ostatnimi czasy serwis zaczął nas przekonywać, że reklamowane pęknięcia obudowy to tylko rysy, które nie podlegają naprawie gwarancyjnej. Dopiero, gdy pęknięcie osiągnęło odpowiednią (wg serwisu) długość udało się przekonać ich do naprawy.

Jednym słowem jeżeli potrzebujecie laptopa, którego po rozpakowaniu postawicie na biurku i nie będziecie więcej ruszać oraz nie będziecie go zbyt często używać, to kupcie CA. W innym przypadku wybierzcie innego producenta.

To jest jedna z opinii szczęśliwego posiadacza CA i odpowiedz na pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CA9200 to zrobila firma Clevo.Ta sama od ktorej kupuje sager rock czy alienware :lol:

Rozumiem ze masz zal ze ci wywalili z tamtego forum .. mnie tez tylko ze duzo wczesniej ;) Ale kazdemu zdarzaja sie wpadki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...