Skocz do zawartości
M@ni@k(LM)

Dziwny Problem Z Kompem

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Mam problem z kompem... Wszystko normlanie chodzilo(jeszcze wczoraj wiecorzem) no i gdzies okolo 21:00 klawiatura przestala dzialac( lampki sie swiecily, wchodzilem wtedy na google) a po chwili komp sie zawiesil... potem resetuje kompa wlaczam i znowu sie zawiesil... dalem reset i boot padl... no to po naprawieniu komp odpala i znowu sie zawiesza... znowu boot padl probowalem znowu naprawic ale po kolejnym restarcie wlacza sie tylko bialy ekran z napisem MSI i nic...(dysk dziwne odglosy wydaje i swiatelko na obudowie tez dziwnie mruga) klawiatura chodzi na drugim kompie i inna na tym zeputym tez chodzila... nie mam pojecia co sie stalo tak nagle sie komp zawiesil boot zepsul a potem juz komp nie odpala. Pls help :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe slabo sie znam na kompach( nie wiem jak zrestartowac bios i jaki mam zasilacz :P)

komp dosc stary pltya glowna zlom ma 3 albo 4 lata(dysk tez) procek athlon 1,4 grafa radeon 9550(256 ddr) 512mb ram ddr (nie wiem co jeszcze napisac :| )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zasilacz padł, duża możliwość że przy tym zabrał reszte sprzętu-dlatego komp nie wstaje, mogł sie ujarać proc, płyta, ramy, dyski itp. Pożycz od kogoś zasilacz i podłącz, zobaczysz czy reszta sprzętu żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Mam nadzieje ze sie mylisz blink.gif moze cos niejasno napisalem?

Jak byś poczytał na forum o tym zasilaczu (codegen) to też miał byś takie zdanie jak ja. Taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Sorry, nie doczytałem, ale nawet, zasilacz obstawiam, nie wyrabia-daje za małe napięcie-mógł coś uszkodzić dlatego niechce ruszyć dalej.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie twojego zasilacza mnie rozwalilo....ten napis Codegen300W :lol:

 

nie koniecznie musi byc to zasilacz (choc bardzo to prawdopodobne przy tej firmie, a nawet bardzo ;) )

 

watpie czy sam sobie z tym poradzisz, ale zawsze mozesz sprobowac

zrob reset biosa albo zworka (instrukcja obslugi) albo przy odlaczonym kablu zasilajacym wyjmij baterie z plyty.

rozloz wszystko na czesci i w pierwszej kolejnosci wloz tylko procka, grafe, i ram byc moze wtedy wystartuje, dopiero pozniej podlaczaj kolejne elementy.

 

troszke nie jasno pisales.... system ci sie nie laduje? a mozesz do biosa wejsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasilacz mogl cos spalic w kompie (dysk dziwinie brzeczy wiec chyba poszedl :/) a jesli tak sie stalo da sie cos jeszcze zrobic?(z dyskiem, plyte glowna i procek i tak mialem wymienic)

 

EDIT: jak wlaczam kompa odpala niby normlanie a jedyne co zle wyglada to dysk twardy dziwne odglosy wydaje a lamka z kazdym odglosem mruga, komp laduje tylko ekran( u mnie MSI biale tlos a na dole "<DEL> run setup bios" i jakies drugie ale nie moge wejsc bo jak pisalem wczensiej klawiatura nie dziala :/ )

Edytowane przez M@ni@k(LM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawiatura podpieta jest na usb czy ps2?

zrob restart biosa, przy okazji podepnij dysk na drugi kontroler (tzn przepnij tasme na drugie gniazdo, jesli masz tam teraz podpieta tasme do cd-roma to go na chwile odepnij)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe co do dysku to sie zabrales od pupy strony ;P

trzeba bylo przelaczyc przy plycie ;) a teraz go czyms podwaz, tylko nie ulam nic ;)

skoro mowisz ze padlo ci zlocze ps2 pod myszke to w tym momencie pewnie tez polecialo od klawy. jezeli w biosie bylo ustawione raporotowanie wszystkich bledow to nie dziwie sie ze komp dalej nie idzie, pozycz od kogos klawiature na usb

 

odezwalem sie do ciebie na gg

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to napewno dysk ale chodzi normalnie podlaczony na slave przy drugim kompie... reszta kompa tez chodzi normalnie(tzn komp na ktorym dysk sie zepsul chodzi normalnie z dyskiem z kompa drugiego)

EDIT: OK juz naprawiłem wszystko chodzi ładnie. To nie była wina zasilacza tylko cos z dyskiem nie tak było. Przełaczyłem go do innego kompa(slave) włczyłem ScanDisk i naprawiłem boot'a, i już wszysytko chodzi normalnie :] Dzięki za pomoc!

sorry greg chwilowo niemam dostepu do gg

 

EDIT2: Hehe na dlugo to nie pomoglo :P o polnocy dysk bzyknal dwa razy i znowu sie zawiesil... teraz jak wlaczam kompa to tylko czarny ekran i nic(lampka na obudowie caly czas swieci czyli zwis) :]

Edytowane przez M@ni@k(LM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a teraz scandisk skasowal mi caly folder WINDOWS hehe :P

to jakies uszkodzenie dysku czy niezyczliwy virus? :)

Witam. Na 99% zasilacz masz dobry a poprostu dysk sie cos ebie wez i odpal HDD Regeneratora mozliwe ze masz jakies bad-y i przez to sie wypiernicza. no i sprawdz czy taśmy do dysku są ok.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK teraz mam jeszcze wiekszy problem. Mam dysk 60 GB Seagate Barracuda i mam dwie partycje(C 10gb D 45gb). Po tym wszyskim co wyzej napisalem(przywrocilem partycje C z kopi zrobionej po instalacji systemu programem Norton Ghost) i sprawa jest taka... Chialem zrobic kopie wszyskich plikow z partycji D i wtedy... otwieram folder i wyskakuje komunikat "Dysk w stacji D nie jest sformatowany czy chesz go sformatowac teraz?" a folder/plik przy ktorego probie otwarcia, i ma 0 bajtow :o i sprawdzilem ile zajmuja wsyskie pliki na dysku... no i wyglada na to ze 3/4 dysku jest "Zepsute?" nie wiem oco chodzi ale jedyne o che teraz zrobic to odzyskac te dane i skopiowac je na dvd... heeelp pls, (jezeli czegos nie porzumiecie w tym poscie napiszczie...) Edytowane przez M@ni@k(LM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...