Skocz do zawartości
Hubert

Overclocking Durona 800MHZ :P

Rekomendowane odpowiedzi

YO all!

W zwiazku,ze na forum juz troche jestem:) doszedlem do wniosku,ze trza by bylo mojego Durona 800 podciagnac trochu. Troche o tym czytalem,ale ciagle brak mi doswiadczenia. Pomozcie mi sie uporac;) Ktore to mostki trza zamalowac? L1 czy L7? plytka to SOLTEK SL-75KAV.

Z gorki dzieki za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku sprobuj go puscic na napieciu 1.85 przy ustawieniach 8x133 bo moze sie okazac ze bedzie tak chodzil. U mnie tak bylo niepotrzebne bawilem sie malowaniem mostkow choc jeszcze moze to wykorzystam. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku sprobuj go puscic na napieciu 1.85 przy ustawieniach 8x133 bo moze sie okazac ze bedzie tak chodzil. U mnie tak bylo niepotrzebne bawilem sie malowaniem mostkow choc jeszcze moze to wykorzystam. Powodzenia

hej Daro mam o/c tego durnia podobnie jak ty tylko ze ja chcac zachowac cisze jako - taka max ciagne FSB133. Jakie masz chlodzenie chcailbym spytac? Vcore 1,85? jesli tak to masz lepszy egz. ja zeby zapodac 133*7 musze dac 2.00 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku sprobuj go puscic na napieciu 1.85 przy ustawieniach 8x133 bo moze sie okazac ze bedzie tak chodzil. U mnie tak bylo niepotrzebne bawilem sie malowaniem mostkow choc jeszcze moze to wykorzystam. Powodzenia

hej Daro mam o/c tego durnia podobnie jak ty tylko ze ja chcac zachowac cisze jako - taka max ciagne FSB133. Jakie masz chlodzenie chcailbym spytac? Vcore 1,85? jesli tak to masz lepszy egz. ja zeby zapodac 133*7 musze dac 2.00 :/

Seria AKBA0041... Napiecie 1.84v(dokladnie), chlodzenie wstyd mowic ale jakis spire(glosny) z miedziana wkladka na spodzie. Bedzie WC.... A zapomnialbym jeszcze go kiedys podciagne bo mam timingi pamieci na maxa i nie chcialem zmniejszac. Temp w windoswie bez Vcoola 44*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku sprobuj go puscic na napieciu 1.85 przy ustawieniach 8x133 bo moze sie okazac ze bedzie tak chodzil. U mnie tak bylo niepotrzebne bawilem sie malowaniem mostkow choc jeszcze moze to wykorzystam. Powodzenia

hej Daro mam o/c tego durnia podobnie jak ty tylko ze ja chcac zachowac cisze jako - taka max ciagne FSB133. Jakie masz chlodzenie chcailbym spytac? Vcore 1,85? jesli tak to masz lepszy egz. ja zeby zapodac 133*7 musze dac 2.00 :/

Seria AKBA0041... Napiecie 1.84v(dokladnie), chlodzenie wstyd mowic ale jakis spire(glosny) z miedziana wkladka na spodzie. Bedzie WC.... A zapomnialbym jeszcze go kiedys podciagne bo mam timingi pamieci na maxa i nie chcialem zmniejszac. Temp w windoswie bez Vcoola 44*C.

Ja sie do WC tez zamierzam, bo teraz zdarza sie ze dobije w stresie do 50 kilku st. jak zapodam ORBA na 12V - temp nizsze duzo ale mozna sluch starcic ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Solteka 75kav. Moj procek to d700. Obecnie chodzi na 890 (napięcie na 1,65V - 7x127, bo mam za słabe pamięci (w sklepie mnie oszukali - niemiluchy) - max 128Mhz). Aby odblokowac mnoznik, trzeba zamalować mostki L1 (4 sztuki). Zanim się za to weźmiesz, spróbuj przestawić za pomocą przełączników na płycie magistralę na 124MHz(podzielnik 1/4 - wszystkie jumperki, poza srodkowym, do gory). Jak wszystko będzie ok, to przestaw magistralę na 133Mhz. Aha, gdyby kompek sie zawieszal lub restartował - podnieś napięcie o jakieś 0,05V- tak jak ja;-).

U mnie kompek pracował stabilnie na:

900(9x100) - nap: 1,65V

880(8x110) - nap: 1,6V

 

Powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej napisalem, konieczne jest, jesli podkrecasz przez mnoznik. Jezeli tylko przez FSB - to oczywiscie nie.

No chyba ze masz duraka z samego poczatku produkcji - kupionego w czerwcu - wrzesniu 2000. Ale to sa tylko modele 600 - 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci radzą - zamaluj L1 ołówkiem , ustaw dippy na Solteku na fsb 133 , mnożnik na 7,5 i spróbuj - jak wstanie , to może mnożnik 8 i ciut więcej Vcore (jakieś 1,75-18 V) tylko na dobrym chłodzeniu

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 800 chodzi jak w podpisiena 1.8 jak robie cos wymagajacego.

ofkoz wccooled :P

a na 980 na 1.7 chodzi :mrgreen"

chyba miało być 1080 prawda???

A kiedyś to on biegał na 1160 szkoda że siętroszku zmęczył :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 800 chodzi jak w podpisiena 1.8 jak robie cos wymagajacego.

ofkoz wccooled :P

a na 980 na 1.7 chodzi :mrgreen"

chyba miało być 1080 prawda???

A kiedyś to on biegał na 1160 szkoda że siętroszku zmęczył :(

milo

 

nie, to jest vcore: PPPPP do tego co mam w cofigu, czyli 1050 :>

a keidys chodzil na 1170, ale juz nei cke :(

nie weim dlaczego :(

a niby cholera najgorsza seria-akca, a tak smigal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...