Skocz do zawartości
Vis

2x1gb Na Nf2 Przy Oc Ok 230 Mhz I Dobrych Timingach

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanko : czy kontroler pamieci Nforce2 uciągnie bez problemu 2gb ramu w dualu przy ok 230 mhz i timingach ok 2.5-3-3-8? Bo planuję dokupienie ramu, i myślę nad 2x512 lub 2x1gb

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta moze da rade ale procek (jego kontroler) moze niet wtedy sie wymienia proca nawet i chula tak to jest teraz

nie wydaje mi sie - patrzac na sygnaturke - zeby athlon xp (naprawdopodobniej barton) mial sobie nie poradzic z 2gb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta moze da rade ale procek (jego kontroler) moze niet wtedy sie wymienia proca nawet i chula tak to jest teraz

Ja tylko chcialem powiedziec ze Procesory na Socket A nie maja zintegrowanego kontrolera... wiec co to za bajki...

 

 

 

Co do tego czy 2 Gb bedzie dzialalo... Mysle ze zadziala ale na Biosie T2 bo T1 to nawet nie ma co meczyc... skoro i czasami 2x512 Mb juz byly problemy :) Tyle z mojej strony <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wypowie się ktoś z SocketA i 2x1gb? Bo dzisiaj znajomy wspomniał, iż słyszał o przypadku, gdy na 2x1gb abit nf7 w ogóle się nie włączył ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma cos wspolnego z tematem, ale zakupielm ostatnio 2x512 do mojego abitka i nie moge pociagnac wiecej przy 1T miz 210 Mhz, gdzie na moim 2gim kompie na 939 chodzily piknie na 240 B) jakies pomysly. Dodam, ze testowalem najlepsze biosy do tej plyty, efekt mizerny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma cos wspolnego z tematem, ale zakupielm ostatnio 2x512 do mojego abitka i nie moge pociagnac wiecej przy 1T miz 210 Mhz, gdzie na moim 2gim kompie na 939 chodzily piknie na 240 B) jakies pomysly. Dodam, ze testowalem najlepsze biosy do tej plyty, efekt mizerny.

a no to dlatego ze SA nie jest tak rozwiniety w obsludze pamieci jak S939 i procesory mu towazyszace , w SA mamy doczynienia z obsluga pamieci przez kontroler plyty glownej co powoduje dluzszy czas dostepu do pamieci (procek do chipsetu on do ramu i z powrotem) natomiast w S939 kontroler jest w procesorze co daje nam szybszy dostep do ramu , memki na S939 potrafia wiecej bo sa lepiej wykozystywane dzieki kontrolerowi w procesorze , spotkalem sie z taka anomalia ze na Abicie NF7 2x1GB nie ruszylo na zadnym modowany biose nawet z Command Rate 2T , natomiast kostka 1x1GB pracowala bez problemu , Vis proponuje wziac memki bez paragonu i faktury ale zaplacic za nie i dogadac sie w sklepie ze jesli nie rusza oddasz memki a oni kase , dobre 2x1GB na NF4 robia nawet po 235MHz 2-3-3-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mojej plycie memki 2*1G smigaja na 480Mhz! Mam jakies PQI ,najtansze z mozliwych.

wczesniej mialem zwykle kingstony 2*512 i nie chcialy isc wyzej jak 400Mhz!

Czy płyta na ktorej masz 480Mhz -na 2 GB to A7n8x-xE ?

Jakos mi sie nie chce w to wierzyc :

1- Ta plyta bez modowanych biosów nie zrobi tej szyny -a modowanych biosów do tej plyty poprostu nie ma.

2- Obsluga 2GB na socket A -jak do tej pory sprawiala duzo problemów wynikających z wady konstrukcyjnej kontrolera pamieci

Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...