Jump to content
Virtus

Kontrast

Recommended Posts

Jeszcze o kontraście - cytat z opinii eksperta:

 

"Kontrast to iloraz poziomu bieli do poziomu czerni. Oznaczenie kontrastu wyraża ile razy biel jest jaśniejsza od czerni lub odwrotnie ile razy czerń jest ciemniejsza od bieli. Oczywiście z punktu widzenia odbiorcy kontrast powinien być jak najwyższy, pozwalający na reprodukcję głębokiej czerni. Czerń jest w wypadku monitorów LCD kluczowym zagadnieniem, gdyż monitory LCD przez swoją zasadę działania, nie są w stanie wyświetlić czerni o tak niskim poziomie jasności jak kineskop lub ekran plazmowy

 

 

 

Należy przy tym wspomnieć że skoro poziom jasności ma bezpośredni wpływ na wynik pomiaru kontrastu, to im monitor ma większą jasność, tym paradoksalnie będzie się legitymował większym współczyninikiem kontrastu. Monitory z ekstremalnie wysoką jasnością, np 350cd/m^2 i więcej mają wysoce zafałszowany parametr kontrastu."

 

 

 

A NEC ma jasność 470 cd/m2 !! Po jakiego czorta taka jasność !! Chyba tylko po to, by sztucznie nabić wartość kontrastu. Czyli tak naprawdę ile on ma kontrastu ? 300:1 - czy jeszcze mniej ?

 

 

Nie wiem jak to skasować. To nie ma być w tym miejscu. Proszę Szefa by to skasował.

Edited by Virtus

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może mógłbyś się zapytać tego eksperta jak optymalnie ustawić jasność i kontrast tak żaby to ograniczyć do minimum szkodliwość dla oczu ? (jak wiemy jak świeci za mocno to nie jest dobrze)

 

Mam samsunga 173p+ i nie mogę dojść do ustawień optymalnych. w dzieńjasność na poziomie 10 i kontrast koło 60 są ok, ale wieczorem troche nie bardzo. kiedy miałem crt nie było tego problemu bo dobrze mi się patrzyło i wieczorem i w dzień, a teraz albo jest za jasno albo za ciemno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...