Skocz do zawartości
Virtus

Kontrast

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze o kontraście - cytat z opinii eksperta:

 

"Kontrast to iloraz poziomu bieli do poziomu czerni. Oznaczenie kontrastu wyraża ile razy biel jest jaśniejsza od czerni lub odwrotnie ile razy czerń jest ciemniejsza od bieli. Oczywiście z punktu widzenia odbiorcy kontrast powinien być jak najwyższy, pozwalający na reprodukcję głębokiej czerni. Czerń jest w wypadku monitorów LCD kluczowym zagadnieniem, gdyż monitory LCD przez swoją zasadę działania, nie są w stanie wyświetlić czerni o tak niskim poziomie jasności jak kineskop lub ekran plazmowy

 

 

 

Należy przy tym wspomnieć że skoro poziom jasności ma bezpośredni wpływ na wynik pomiaru kontrastu, to im monitor ma większą jasność, tym paradoksalnie będzie się legitymował większym współczyninikiem kontrastu. Monitory z ekstremalnie wysoką jasnością, np 350cd/m^2 i więcej mają wysoce zafałszowany parametr kontrastu."

 

 

 

A NEC ma jasność 470 cd/m2 !! Po jakiego czorta taka jasność !! Chyba tylko po to, by sztucznie nabić wartość kontrastu. Czyli tak naprawdę ile on ma kontrastu ? 300:1 - czy jeszcze mniej ?

 

 

Nie wiem jak to skasować. To nie ma być w tym miejscu. Proszę Szefa by to skasował.

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mógłbyś się zapytać tego eksperta jak optymalnie ustawić jasność i kontrast tak żaby to ograniczyć do minimum szkodliwość dla oczu ? (jak wiemy jak świeci za mocno to nie jest dobrze)

 

Mam samsunga 173p+ i nie mogę dojść do ustawień optymalnych. w dzieńjasność na poziomie 10 i kontrast koło 60 są ok, ale wieczorem troche nie bardzo. kiedy miałem crt nie było tego problemu bo dobrze mi się patrzyło i wieczorem i w dzień, a teraz albo jest za jasno albo za ciemno :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...