Skocz do zawartości
Vis

Mod 6800xt@16/6 Agp- Opinie,możliwości,wątpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Znudzony ciagłym śledzeniem kilku różnych topiców, z których nie wynikało nic konkretnego, postanowiłem załozyć topic, w którym poruszyć można kwestię bardzo ciekawej na pierwszy rzut oka oferty, mianowicie modowanych 6800xt@gt na AGP. Allegro serwuje kilka takich okazji w cenie ok 650 zł np.. Aukcja

 

No i teraz kwestia: jak to się sprawuje? Teoretycznie, po odblokowaniu potoków i vertexów, wydajność powinna być duzo wyższa od np bliskiego cenowo 6600gt. Niestety, co do praktyki to ciężko trafić na użytkownika ww. karty, by raczył podzielić się swymi doświadczeniami. Co więcej, zbyt kolorowe mi się to wydaje .... Mam jednak nadzieje, iż topic ten rozjaśni nieco obecną sytuacje.

 

Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi

Edytowane przez Vis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

:rolleyes: sam chciałem założyć taki topic

 

 

mnie interesuje Szczególnie GF Winfast 6800XT

Na Allegro sprzedają za 650 zł z instrukcją jak odblokować, a to tylko instrukcja wiec zdaje mi sie że nie dają na to gwarancji.

W sklepach można już tego geforca dorwać za 550 zł.

Czy ktoś wie czy wszystkie te Winfasty dają sie odblokowywać czy tylko pierwsze serie takie były.

Ma ktoś tą karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduja sie gorzej (żadziej) niz LE i z pewnościa niewszystkie...

A pozatym wybacz jak zrobisz z Xt - GT ?? :) przelutujesz mu GDDR3 ? :) Czy wykrecisz DDry na 1Ghz?

Ahh te allego i cudowne modyfikacje ;p

A jak zmodujesz nawet go na 12/5 i dorzucisz oc na poziomie 375/850 to bedzie calkiem spoko - 9500 pkt w 2003 powinno wskoczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadam 6800xt tylko normalną 6800 12p/5v i zegary 325/700. Mogę się tylko wypowiedzieć na temat wydajności po odblokowaniu 4 potoków i vertexa. No więc w 3dMarku03 ilość punktów przy ustawieniu 16p/6v zwiększyła się o ok. 1100, a w 3dMarku05 o ok. 400. W grach też jest troszeczke więcej fps-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item88313463_leadtek...lne_16p6v_.html

 

Na tej aukcji jest gwarancja modu 16p/6v dla kazdej karty.

 

Cena 640 tez nie duza. Sam sie nad tym zastanawiam i niecaly miesiac

sledze te aukcje i co dizwne jescze 3 tyg temu taka karta kosztowala 750

a tydzien temu 700. Ceny leca szybko w dol, tyle ze wtedy to byly Point of View a teraz Leadtek Winfast.

Z tego co czytalem na innych forach to takie 640 za 16p/6v przy lekkim

OC jest bardzo dobrym wyborem. 3dm03 - [10-11k]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Kurde, tylu zainteresowanych a nie znalazł się jeszcze nikt na tweaku z takim modem 6800xt żeby swoje relacje zdać .. a szkoda, kusi, aj kusi ..:D

Nikt nie ma linka do testów Winfasta 6800Xt w którym piszą o odblokowaniu? Nikt nie ma tej karty ;/? Właśnie to jest jakieś dziwne, że wszyscy sprzedają z gwarancją na odblokowanie. Więc może ten model już tak ma i niezależy to od serii produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karte troszkę inną. Mianowice tego 6800GX http://allegro.pl/show_item.php?item=79760404. Na innej aukcji ta sama firma sprzedawała modowalne 16/6 za 100zł więcej. Ja kupiłem tą i któregoś wieczoru, gdy mi się nudziło postanowiłem spróbować i... udało się! Bezproblemowo 16/6, bez żadnych artów itp. 11500k w 3DM03 na defaultowych zegarach to chyba nie jest zły wynik - jak na kartę na AGP kupioną na poczatku roku za 750 zł??

Minusem tej karty są natomiast marne możliwości OC :? :huh:. Po podkreceniu pamieci o 10-15 MHz karta w markach sypie artami. Z rdzeniem sprawa wygląda troszke lepiej jakies 390-400 MHz to realna do osiągniecia wartośc na tym chłodzeniu, ale przyrost wydajności jest naprawde znikomy i imho nie opłaca się męczenie karty za 200 pkt w marku.

 

Aha przed odblokowaniem karta miał, o ile dobrze pamietam, ok. 10300 pkt.

 

Nie widziałem juz tej karty na allegro ale Arche pewnie jeszcze je ma na składzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom własnie .. 6800xt ma słabsze ramki, ale imo 11.5 k to bardzo dobry wynik..poczekajmy jeszcze co koparka doda po testach arche .. niemniej jednak nic ciekawszego na AGP do ok 700 zł nie dostaniemy niż 6800xt@prawieGT ..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pozostaje czekać aż ktoś skusi się na ww kartę i zda swą relacje ..

Witam.

Przed godziną zainstalowałem powyższą kartę. Bez problemu dało się odblokować potoki 16/6. Jako,że jest to dla mnie przesiadka z ATI 9200 se.

to pojawily sie pewne problemy z tą kosmiczne technologią:) O ile w systemie jest wszystko OK, to w NFS MW sę artefakty w postaci różnych linii biegnących w każdą stronę. Grzebanie w opcjach gry nic nie dało. Szukam zatem po omacku a może ktos od razu wie w czym rzecz i naprowadzi na ślad oszczędzając mi tym samych czas?

Płyta Soltek kt600r

Athlon 2500@3200

512 ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed godziną zainstalowałem powyższą kartę. Bez problemu dało się odblokować potoki 16/6. Jako,że jest to dla mnie przesiadka z ATI 9200 se.

to pojawily sie pewne problemy z tą kosmiczne technologią:) O ile w systemie jest wszystko OK, to w NFS MW sę artefakty w postaci różnych linii biegnących w każdą stronę. Grzebanie w opcjach gry nic nie dało. Szukam zatem po omacku a może ktos od razu wie w czym rzecz i naprowadzi na ślad oszczędzając mi tym samych czas?

Płyta Soltek kt600r

Athlon 2500@3200

512 ram.

no to sie raczej nie odblokowała;D albo potoki uszkodzone, albo się przegrzewa;]

Ja stawiam że się jednak nie moduje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karte troszkę inną. Mianowice tego 6800GX http://allegro.pl/show_item.php?item=79760404. Na innej aukcji ta sama firma sprzedawała modowalne 16/6 za 100zł więcej. Ja kupiłem tą i któregoś wieczoru, gdy mi się nudziło postanowiłem spróbować i... udało się! Bezproblemowo 16/6, bez żadnych artów itp. 11500k w 3DM03 na defaultowych zegarach to chyba nie jest zły wynik - jak na kartę na AGP kupioną na poczatku roku za 750 zł??

Minusem tej karty są natomiast marne możliwości OC :? :huh:. Po podkreceniu pamieci o 10-15 MHz karta w markach sypie artami. Z rdzeniem sprawa wygląda troszke lepiej jakies 390-400 MHz to realna do osiągniecia wartośc na tym chłodzeniu, ale przyrost wydajności jest naprawde znikomy i imho nie opłaca się męczenie karty za 200 pkt w marku.

 

Aha przed odblokowaniem karta miał, o ile dobrze pamietam, ok. 10300 pkt.

 

Nie widziałem juz tej karty na allegro ale Arche pewnie jeszcze je ma na składzie.

Nie dziwilbym sie, ze karta ma slabe mozliwosci OC, skoro juz jest sprzedawana jako podkrecona.

Zreszta na aukcji bylo:

"Specjalna edycja karty z podwyższonym taktowaniem rdzenia i pamięci."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Nom własnie .. 6800xt ma słabsze ramki, ale imo 11.5 k to bardzo dobry wynik..poczekajmy jeszcze co koparka doda po testach arche .. niemniej jednak nic ciekawszego na AGP do ok 700 zł nie dostaniemy niż 6800xt@prawieGT ..

pozdrawiam

6800XT kosztuje w porządnych sklepach poniżej około 500zł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Asusa 6800XT AGP 128mb 256bit. Po zabawie riva tunerem stwierdzilem ze karta ma niesprawny jeden potok vertex co daje nam po zmodowaniu 16p/5v a standardowo karta ma 8/4, taktowania 300/700 oc z nv silencer 5 rev2 410/910 bez artefaktow co daje nam 10560p smark 03 i 4300 smark 05.

 

Dodam ze reszte kompa jest low-end sempron 2400+ gigabyte ga-7vax 512ramu ddr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed odblokowaniem tez tak było. Riva zeznaje 16/6, chyba, że sama siebie oszukuje.

Simsy też świrują.

Skoro 16/6 wywala Ci artefakty to sprawdz wszystkie inne kombinacje: 16/5 , 12/6, 12/5 .. może to np tylko jeden vertex:)

 

 

6800XT kosztuje w porządnych sklepach poniżej około 500zł :wink:

Chodziło mi o moda z allegro za 650 zł :)

 

 

Ja kupilem Asusa 6800XT AGP 128mb 256bit. Po zabawie riva tunerem stwierdzilem ze karta ma niesprawny jeden potok vertex co daje nam po zmodowaniu 16p/5v a standardowo karta ma 8/4, taktowania 300/700 oc z nv silencer 5 rev2 410/910 bez artefaktow co daje nam 10560p smark 03 i 4300 smark 05.

 

Dodam ze reszte kompa jest low-end sempron 2400+ gigabyte ga-7vax 512ramu ddr

No całkiem nieźle :] prawie max odblokowany i ciekawy OC, szczególnie ramów,bo jak wiadomo 6800xt to nie gddr:] coraz bardziej kusi mnie ten modowany 6800xt, ale chyba poczekam sobie jeszcze ok 2 tyg i może wtedy trafi się coś lepszego :]

pozdrawiam

Edytowane przez Vis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 16/6 wywala Ci artefakty to sprawdz wszystkie inne kombinacje: 16/5 , 12/6, 12/5 .. może to np tylko jeden vertex:)

 

Zanim cokolwiek zmieniłem to, spróbowałem na oryginalnych ustawieniach. Było tak samo jak teraz. Mozliwe, że karta jest uszkodzona bo problemy pojawiają się tylko w grafice 3d albo też (mam nadzieję) to tylko kwestia aktualizacji sterowników. Może tylko trzeba jakiegoś switcha przełączyć? No nie wiem, zaczynam walkę, wczoraj było tylko rozpoznanie bojem:)

 

Podstawowa chyba wada tej karty to hałas. Jest zdecydowanie zbyt glośna.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bez modowania pokazuja sie artefakty to wal do sklepu z gwarancja tu nic nie maja sterowniki do gadania

 

PS. zrobie dzisiaj jak bedzie mi sie chcialo artykul o Asusie 6800XT wyniki w smarku bez oc i odblokowania potokow z samym oc, po odblokowaniu bez oc i z oc, pelna specyfikacja, moje wrazenia jakosc grtafiki itp

Edytowane przez Reoddai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Asusa 6800XT AGP 128mb 256bit. Po zabawie riva tunerem stwierdzilem ze karta ma niesprawny jeden potok vertex co daje nam po zmodowaniu 16p/5v a standardowo karta ma 8/4, taktowania 300/700 oc z nv silencer 5 rev2 410/910 bez artefaktow co daje nam 10560p smark 03 i 4300 smark 05.

 

Dodam ze reszte kompa jest low-end sempron 2400+ gigabyte ga-7vax 512ramu ddr

gdzie kupiles?

to jest ktorys z allegro?

 

czkeamy na testy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, na poacztku myslalem ze ten leadtek to super jest

ale poptrzylem troche po sklepach to juz za 499zl mozna go dostac

(dokladnie ten model) i ludzie ktorzy go kupili mowia, ze sie bez

problemu moduje wiec sam juz nie wiem co teraz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, na poacztku myslalem ze ten leadtek to super jest

ale poptrzylem troche po sklepach to juz za 499zl mozna go dostac

(dokladnie ten model) i ludzie ktorzy go kupili mowia, ze sie bez

problemu moduje wiec sam juz nie wiem co teraz :]

 

mowa tu pewno o www.proline.pl powiem tyle powodzenia zycze

 

jak kupisz u nich to daj mi znac bedze naprawde pod wrazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze teraz juz sie pokonczyly,

ale wazne ze sa w ofercie i kiedys byly do kupienia...

napewno w innych sklepach tez bedzie (moze troche $ wiecej),

 

po prostu stawia to jak dla mnie w troche innym swietle te mody (ze az taka przebitka za selekt) i jescze poczekam (a noz stanieja czy cos)...

bo z 3 tyg temu arche za 750 to sprzedawal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

hmm w proline juz kosztuje 509 zł :| co jest :D? Cholera z zwykłej chciwości bym go wziął bo wkoncu 500 zł i jak sie uda odblokować to 150 zł w kieszeni a jak nie no to dupe ;/ A jak wiadomo chęć zysku nie zawsze wychodzi na dobre ;/ sam już nie wiem 6600GT czy 6800XT ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...