Skocz do zawartości
Vis

Mod 6800xt@16/6 Agp- Opinie,możliwości,wątpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ty myslisz ze ludzie na forum to wrozki????? czy chcesz zeby ci ktos napisal "tak to dokladnie ten model mam i jest na 100% modowalny" ty kupujesz odblokowujesz jeden vertex i juz masz sieczke na ekranie nie mowiac o potokach. Tak to jest z takimi kartami. Jak kupujesz na chybil trafil liczac ze trafisz na modowalna karte to moze tak byc a mozesz trafic na karte ktora jest w 100% zgodna z tym co na pudelku pisze. I uwazam ze jak sie chce bawic w potoki to powinno brac sie selekty w koncu 150 zl za dodatkowe 8 potokow i 2 verteksy to nei jest przesadzona cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakis zasilacz noname 350W i jakos ciagnie ta karte.... z tym tak samo jest jak z ubraniami na targu kupisz i sie nie znosi a 2 raz kupisz i odrazu do wyrzucenia :] z orginalnymi tak samo ale rzadziej, wiec nigdy nie masz 100% pewnosci ze cos bedzie dzialac jak nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty myslisz ze ludzie na forum to wrozki????? czy chcesz zeby ci ktos napisal "tak to dokladnie ten model mam i jest na 100% modowalny" ty kupujesz odblokowujesz jeden vertex i juz masz sieczke na ekranie nie mowiac o potokach. Tak to jest z takimi kartami. Jak kupujesz na chybil trafil liczac ze trafisz na modowalna karte to moze tak byc a mozesz trafic na karte ktora jest w 100% zgodna z tym co na pudelku pisze. I uwazam ze jak sie chce bawic w potoki to powinno brac sie selekty w koncu 150 zl za dodatkowe 8 potokow i 2 verteksy to nei jest przesadzona cena.

Dokladnie tak. Skoro wg niektorych sprzedawcow modowalnosc ostatnich partii (konkretnie Leadtekow 6800XT) oscyluje w okolicach 10-15% (1 na 10 kart daje sie odblokowac bez artefaktow na 16x1PS/6VS) to wypowiedzi o zawyzonych cenach selektow mozna uznac za nieco przesadzone ;-)

Dobrze, ze niektorzy na tym forum wykazuja sie jeszcze zdrowym rozsadkiem i logicznym mysleniem, bo watek powoli przeradzal sie w hurra-optymistyczny pean.. :-)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Skoro wg niektorych sprzedawcow modowalnosc ostatnich partii (konkretnie Leadtekow 6800XT) oscyluje w okolicach 10-15% (1 na 10 kart daje sie odblokowac bez artefaktow na 16x1PS/6VS) to wypowiedzi o zawyzonych cenach selektow mozna uznac za nieco przesadzone ;-)

Dobrze, ze niektorzy na tym forum wykazuja sie jeszcze zdrowym rozsadkiem i logicznym mysleniem, bo watek powoli przeradzal sie w hurra-optymistyczny pean.. :-)

 

pzdr

 

moze i sie z tym zgodze ale tylko do pelnego odblokowania, jedynie kupujac na allegro trafisz w tych tanich modelach na nieodblokowalne wiadomo oni je sobie sami sprawdzaja, dlatego lepiej jest kupic w sklepie tam mawsz duuuuzo wieksza szanse na trafienie na modowalny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dwóch tygodni posiadam kartę PoV (jakoś mało piszecie o tej firmie, a przecież ma dobre karty - tak samo jak Leadtek, czy Asus) 6800XT. Kupiłem ją na Allegro z Arche, z gwarancją poprawności działania 16p/5v za 650zł. Po podłączeniu karty bez żadnego modowania miałem 7400 pkt. w 3dMark03 (Barton M 2500+@2400Mhz , 1GB RAM, Enermax 460W ). Po odblokowaniu 8 potoków i 1 Vertexa było już 9800pkt. Po podkręceniu do wartości 390/880 jest już 11350pkt. Teraz napisze, co istotne. Karta bardzo dobrze się kręci. Po kliknięciu, by sterownik sam wybrał optymalne częstotliwości, ustawił mi na 380/860Mhz, co już wprawiło mnie w osłupienie. Miałem trochę kart do tej pory i jeszcze nigdy takiego OC propowanego przez sterownik. Jednak testy na takich ustawieniach się wieszały. Okazało się, że chłodzenie nie wyrabia i karta siada. Dopiero na 360MHz rdzeń ładnie przechodziła testy. Zmieniłem chłodzenie na Pentagrama XC-80 cu i teraz temp. nie przekracza 50 stopni. Dodatkową zaletą takiego chłodzenia jest to, że wiatrak ładnie chłodzi radiatorki na pamięciach. Jestem pewny, że najtańsza wersja tego Pentagrama (alu) też by się wystarczająco spisywała. Fabryczne chłodzenie jest takie samo, jak u Leadteka czy Asusa. Słabo chłodzi i jest głośne, a użyta pasta woła o pomstę !. Najbardziej w tej karcie zdumiały mnie pamięci. Są to 2.8 Hynix i pracują spokojnie na 925Mhz (na tyle pozwala jeszcze test). To wynik rewelacyjny, biorąc pod uwagę to, że powinny nominalnie chodzić na 800Mhz. W mojej byłej 5600 Ultra też były Hynixy 2.8 i ledwo 880 z 800Mhz chodziły. Jednak po przekroczeniu 850MHz wydajność już mało wzrasta, ale jednak. Dwa miesiące wcześniej kupiłem 6600GT Leadteka tylko o 100zł tańszego. OC miał słabiutkie. Tylko 8500pkt. w 3dMark03. Uważam, że wydanie 650zł max na 6800XT z gwarancją odblokowania 8 potoków i minimum jednego vertexa jest bardzo atrakcyjną propozycją. W podobnej cenie próżno by szukać podobnie wydajnej karty. A łaszczyć się na 100zł i kupować z jakiegoś źródła, gdzie nie dają gwarancji odblokowania potoków według mnie nie ma sensu. Można się łatwo sparzyć.

Pozdrawiam!

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pisało jak wół 2.8 :blink:

Ciekaw jestem, czy istnieje jakiś V-MOD dla rdzenia... Mi niestety już na 400Mhz gry wywala... A niska temp. zachęca do większego OC

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad zmiana mojego ATI 9800XT na jedna z dwoch ponizej:

GF 6800 Asusa standardowo 12x1, 5v albo

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=88716067

GF 6800xt Leadteka 16x1, 6v

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=88313463

Co polecacie? Czy warto wogole zmieniac mojego Radka:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jak już będziesz brać, to tylko na 16p. , ewentualnie bez jednego sprawnego vertexa (tu różnica jest już bardzo mała). Mój kolega kupił kartę właśnie z tej aukcji. Wcześniej też miał 9800XT. Jak skomentował mi swój nowy zakup??? REWELACJA! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad zmiana mojego ATI 9800XT na jedna z dwoch ponizej:

GF 6800 Asusa standardowo 12x1, 5v albo

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=88716067

GF 6800xt Leadteka 16x1, 6v

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=88313463

Co polecacie? Czy warto wogole zmieniac mojego Radka:)?

Witam,

Mam tę drugą kupioną na Allegro. Wczesniej pisałem o o artefaktach jakie generowała

Moje boje z nią zakończyły się sporym sukcesem. Nie jest to sukces

całkowity ale mnie zadawala. Problemem było moje złącze AGP (a

właściwie jest nadal) Wystarczy ustawić transfer x4 zamiast x8 i jest

OK. Niewygoda polega na tym, że nie da sie tego ustawić na stałe. Po

restarcie i chęci pogrania trzeba to robić za każdym razem, choć nie

dotyczy to gry Quake4. Tu i bez tego jest w porządku.

Poza tym karcie dało się jeszcze podnieść taktowanie GPU i pamięci o

20% potem odmawia współpracy.

Wyniki 3D Mark03:

 

Athlon 2500+@3200+, 512 RAM, Soltek kt600r

Ustawienia defaultowe 3DMarka03 (rozdz.1024/768) - 8880 punktów

poniesienie taktowania GPU i pam. o 20% - 10426 punktów.

 

Wyniki z innymi ustawieniami 3DMarka03

defaultowe z 4AA (rozd.1024/768) - 6150 punktów.

4AA (rozd. 800/600) - 7755 punktow.

defaultowe z rozdz. 800/600 plus 10% dla GPU i pam. - 11420 punktów.

 

Przypominam, że to dla AGPx4, choć wydaje się, że po ustawieniu x4

mamy pełne x8:)))

 

Po tych testach nie chciała się wyżej podkręcić. Chwilowo miała dosyć.

Jak wiadomo chłodzenie jest słabe. Zakup, myślę, że jest udany choć nie wydaje aby

można było spokojnie grać w najwyższych rozdziałkach z max. detalami ale w 800/600 można nieco poszaleć.

Poza tym odliczę VAT to wyjdzie zupełnie taniutko:)

Aha, chyba jeszcze zupgraduję bios na płycie , jak sie nie odezwę to znaczy że wszystko umarło.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup, myślę, że jest udany choć nie wydaje aby

można było spokojnie grać w najwyższych rozdziałkach z max. detalami ale w 800/600 można nieco poszaleć.

Co ty gadasz za bzdury??? W standardowej rozdzielczości 1024x768 i max detale, to i mi 6600GT ładnie śmigało (prócz Riddica). Tutaj dodatkowo można ustawić sobie spokojnie wygładzanie 2Q i anizo x4 i też pięknie lata.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za propaganda z tym 6800xt itp ale lepiej chyba doplacic do kozaka zwlaszcza ze cena jest dobra http://www.allegro.pl/item89748491_palit_x...otokow_agp.html

 

wgm nie oplacalne ja za swoja dalem w sklepie 571zl prawie 200zl w kieszeni a ten radek niestety nie obsluguje najnowszych technologi a dla kogos kto sie szykuje na OBLIVIONA to wazne :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za propaganda z tym 6800xt itp ale lepiej chyba doplacic do kozaka zwlaszcza ze cena jest dobra

Jaka propagadna??? A w czym ten Radek jest kozakiem??? Nie dość, że cena o wiele większa, to jeszcze nie obsługuje nowych technologi .... Jeśli już miał bym wykładać tyle kasy, to z pewnością wolał bym dołożyć jeszcze troszeczke do 6800 GS. Jednak mi szkoda by było wydać na grafikę więcej niż 600 zł. I tak już przekroczyłem swój limit o 50zł, by mieć pewność co do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz za bzdury??? W standardowej rozdzielczości 1024x768 i max detale, to i mi 6600GT ładnie śmigało (prócz Riddica). Tutaj dodatkowo można ustawić sobie spokojnie wygładzanie 2Q i anizo x4 i też pięknie lata.

:blink:

 

To polecam uruchomić Battlefield 2, Call of Duty 2, F.E.A.R., NFS - Most Wanted, ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

To polecam uruchomić Battlefield 2, Call of Duty 2, F.E.A.R., NFS - Most Wanted, ...

 

Zgadza się. O ile Quake4 nie grymasi to NFS MW przycina się i to zdrowo momentami, a na niej szczególnie mi zależało. Pewnie to moje marne AGP też ma w tym swój udział.

Sprawdzimy to Call of Duty2...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja musze przyznac ze Na swoim radku gram w Battlefield 2 na 1024 full detail i AAx6! i simga plynniutko. NFSMW tak samo :) Call of Duty 2 natomiast na DX9 render klatuje strasznie wiec przeszedlem ja na DX7 render 1280x1024 full detail + AAx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFS MW podobno nawet na 6800GT nie chodzi tak, jak powinno. Ja nie zauważyłem różnicy u siebie między 6600GT, a aktualną kartą. Z tym że na tej mogę włączyć jeszcze wygładzanie i anizo i chodzi tak samo - tyle że ładniej wygląda. Call of Duty 2 grałem na 6600 GT na max detalach i ładnie chodziło.

 

No ale troszkę odbiegamy od tematu....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale troszkę odbiegamy od tematu....

To prawda, dlatego chociaż sam w tym uczestniczyłem proponuję zakończyć tą dyskusję bo jak zwykle jedyne co z niej może się urodzić to tylko pyskówka "kto ma dłuższego" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli macie jakies watpliwosci ile wejcej wycisniecie z karty po odblokowaniu jakiej ilosci potokow to macie tutaj wszystkie mozliwosci ale niestety mam karte bez jednego sprawnego vertexa wiec jego nie licze :]

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...pe=post&id=5126

 

moze sie komus przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jeden vertex i tak dużej różnicy nie robi... Więcej procek - z tego, co porównałem wyniki ze swoją kartą. 7400pkt. miałem default , a 9700 16p/5v bez kręcenia.

Szkoda, że nie ma karty Galaxy 6800 XT w wersji na AGP z pamięciami 1.6, fabrycznie ustawionym rdzeniem na 400Mhz, dual bios i zworkami do podnoszenia napięć. To był by kozak, gdy był by w wersji AGP z odblokowanymi wszystkimi potokami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma karty Galaxy 6800 XT w wersji na AGP z pamięciami 1.6, fabrycznie ustawionym rdzeniem na 400Mhz, dual bios i zworkami do podnoszenia napięć. To był by kozak, gdy był by w wersji AGP z odblokowanymi wszystkimi potokami.

Jest i nazywa się GeForce 6800 ULTRA :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli macie jakies watpliwosci ile wejcej wycisniecie z karty po odblokowaniu jakiej ilosci potokow to macie tutaj wszystkie mozliwosci ale niestety mam karte bez jednego sprawnego vertexa wiec jego nie licze :]

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...pe=post&id=5126

 

moze sie komus przyda

wiec wychodzi ze pomiedzy 12potokami i 5 vertexami a 16 potokami i 5 vertexami jest około 500-600pkt roznicy w 3dmarku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...