Skocz do zawartości
Vis

Mod 6800xt@16/6 Agp- Opinie,możliwości,wątpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

wiec wychodzi ze pomiedzy 12potokami i 5 vertexami a 16 potokami i 5 vertexami jest około 500-600pkt roznicy w 3dmarku .

Tylko jak to sie ma do gier... to juz zalezy od silnika graficznego gry gdzies te 16 potokow moze dac duzo wiecej niz 12 wiec sugerowanie sie samymi smarkami nie jest do konca prawidlowe, ale daje to ogulnw pojecie o mozliwosciach karty :) ja niestety nie mam cierpliwosci do testowania w grach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Marki nie oddają do końca rzeczywistej wydajności w grach. A co do tej różnicy między 12p , a 16p to najlepiej to widać przy włączonym wygładzaniu i anizo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom kupiłem

czy jestem zadowolony ? ehh sam nie wiem

 

Karta Leadtek A6800XT chip: rev.A1 memory: 128MB

 

na razie 12/6 +małe oc 384/815 (co dziwne na 400/820 ledwo zipie + czasami małe arty na 410+/830+ blackscreen)

16/6,16/5,16/4 (dla ciekawskich pixel unit3 jest uszkodzony)

niestety kaplica 4 dodatkowe potoki są uszkodzone (dziwie się że aby zobaczyć atry trzeba się solidnie przyjżeć)

arty objawiają się dość łagodnie w postaci małych poziomych kreseczek dł.0,2-0,6 mm losowo rozsypanych po ekranie najczęściej w odl. 5 cm od siebie zmnieniają kolor losowo red/green/blue najlepiej widoczne są na czarnym ekranie na jasnym praktycznie ich nie widać

 

z tego co widziałem to najgorsze przypadki nie działających potoków to (czarny ekran/w windzie , totalne krechy

na 10 cm i dziury w texturach) może coś jeszcze da się wykombinować :)

 

małe testy na 12/6 i 384/815 w 3dmarku03 9753 ptk.

przygotowuję mały recenz tam dokładnie wszycho opiszę z photo

 

sry za bł.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy słyszeliście coś o padających po jakimś czasie (dłuższym lub krutszym) odblokowanych potokach??? Nie chodzi tu konkretnie o serię 6800XT , ale ogólnie o karty, w których można to odblokować... Coraz częściej w internecie spotykam takie wypowiedzi... :blink:

 

ADMX, ile za nią daleś??? Jak do 550zł, tak jak pisałeś wcześniej, to się oplacało. 12 potoków i 6v. to i tak bardzo dobrze! A co do podkręcania, to na tym standardowym chłodzeniu możesz dać sobie spokój z mocnym OC. U mnie już przy 370Mhz na rdzeniu karta powodowała zwiechy...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom kupiłem

czy jestem zadowolony ? ehh sam nie wiem

 

Karta Leadtek A6800XT chip: rev.A1 memory: 128MB

 

na razie 12/6 +małe oc 384/815 (co dziwne na 400/820 ledwo zipie + czasami małe arty na 410+/830+ blackscreen)

16/6,16/5,16/4 (dla ciekawskich pixel unit3 jest uszkodzony)

niestety kaplica 4 dodatkowe potoki są uszkodzone (dziwie się że aby zobaczyć atry trzeba się solidnie przyjżeć)

arty objawiają się dość łagodnie w postaci małych poziomych kreseczek dł.0,2-0,6 mm losowo rozsypanych po ekranie najczęściej w odl. 5 cm od siebie zmnieniają kolor losowo red/green/blue najlepiej widoczne są na czarnym ekranie na jasnym praktycznie ich nie widać

 

z tego co widziałem to najgorsze przypadki nie działających potoków to (czarny ekran/w windzie , totalne krechy

na 10 cm i dziury w texturach) może coś jeszcze da się wykombinować :)

 

małe testy na 12/6 i 384/815 w 3dmarku03 9753 ptk.

przygotowuję mały recenz tam dokładnie wszycho opiszę z photo

 

sry za bł.

pozdro.

 

dawaj ten test ,czekamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Będzie lepsza od zwykłego 6800 i lepsza także od X800GTO. Poza tym GTO nie obsługuje PS3.0 i DX9c. Myślisz, że dlaczego kupiłem właśnie 6800XT ?? Nawet w tym samym sklepie, co dałeś link. :-P

Zresztą dla tych, co do końca nie są przekonani polecam to porównanie kart. Modowana 6800XT na 16p będzie trochę gorsza od 6800GT przez nieco gorsze pamięci.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do podkrecania to zalezy od producenta :) ja na standardowym chlodzeniu wyciagnolem 400mhz i czasami malutkir arty sie pokazywaly a przy lepszym chlodzeniu to tak bylo dopiero przy 430 a na 400 dzialalo bez najmniejszego arta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ta sama karte tylo ze modowalna do 16p\5v http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=89393625 a nie jak tamta do 16\6 http://www.allegro.pl/item89723008_leadtek...256bit_box.html . CZy oplaca sie placic te 40zl wiecej dla jednego wiecej vartexa??

Edytowane przez DonCapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie ciekawi jaka bedzie roznica chociaz z tego co czytalem w tym topicu to wlasnie jedna osoba posiada takiego moda 16@5

 

Z drugiej strony mam namiary na karte gwarantowana 16@6 za 639 ale i tak czekam do nastepnego tygodnia z zakupem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialem starego gf 6600 to tam tak bylo, jak mam asusa 6800xt to karta naszczescie sama dobiera obroty do temperatury i wiatrak chyba ani razu mi nie wskoczyl na max obroty :) jak nie chcesz zeby tak bylo wlacz riva tuner i wszedzie daj na 25% mocy wiatraka to ci sie nie bedzie uruchamial podczas filmow.

 

Tez mnie ciekawi jaka bedzie roznica chociaz z tego co czytalem w tym topicu to wlasnie jedna osoba posiada takiego moda 16@5

 

Z drugiej strony mam namiary na karte gwarantowana 16@6 za 639 ale i tak czekam do nastepnego tygodnia z zakupem.

 

Pozdrawiam

 

Zajzyj strone wczesniej dalem linka do tabelki z wykresem co daja potoki, ew poszukaj posta powinien byc juz gdzies na dole minirecenzja 6800xt i tam masz wiekszosc co Cie interesuje :)

Edytowane przez Reoddai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas uruchamiania filmów na komputerze wiatrak na Waszej karcie nie przyspiesza tak jakby odpalona została gra 3D?

Zmień w rivatunerze prędkośc wiatraka przy low power 3d i po sprawie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ta sama karte tylo ze modowalna do 16p\5v http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=89393625 a nie jak tamta do 16\6 http://www.allegro.pl/item89723008_leadtek...256bit_box.html . CZy oplaca sie placic te 40zl wiecej dla jednego wiecej vartexa??

Jeśli szczypiemy się z kasą, to nie warto... Tej jeden vertex daje bardzo niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ta karta bedzie dobra http://www.allegro.pl/item89723008_leadtek...256bit_box.html a i czy ona po odblokowaniu i OC jest mocniejsza od normalnego 6800 albo x800GTO po OC ??

 

samo 16/6 to o ok.10 % mocniejsze od 6800 GS a z oc to pełno wartościowe GT z małym O/C

 

Jeżeli chodzi o allegro to kity takie że bańa bOli

 

allegro=>"rdzeń - 300 MHZ + O/C - około 420 MHz !!!

pamięć - 700 MHz + O/C około 990 MHz !!!" <= około chyba że w zaokrągleniu do 100 :D

 

to nie śmieszne tylko żałosne 990 MHz zwykłe DDR lol hyba że 100 V napięcia byś dał :)

z rdzeniem troche lepiej możliwe że dał 0,1-0,2 + Vcore

 

pozatym jak ktoś przeczyta co tam pisze to wywnioskuje że jest modowalne na 16/6

moja też ale czy te potoki są sprawne ?? :)

 

recenz będzie na jutro dokładny opis + lOOt of REAL photo i dużo 3d smarków :)

wybrane gry do testów to Doom3 , Sam 2 , BF2 +demo test

wybrane smarki : 03 , 05 , 06

Edytowane przez AMDX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat modowalna zanczy tutaj sprawna i 16p dziala

bo sa to karty SELEKCJONOWANE...

990mhz nie wiem gdzie wycztales... :|

skoro jesteśtaki łatwo wierny ...

 

pod słowem sprawna może kryć się wiele

z kąd taka proFe$jonalna wiedza na temat 6800XT z #Matroxa* 4 MB ??

 

*:)

Edytowane przez AMDX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jesteśtaki łatwo wierny ...

 

pod słowem sprawna może kryć się wiele

z kąd taka proFe$jonalna wiedza na temat 6800XT z #Matroxa* 4 MB ??

 

*:)

matrox jest zastepczy za radeon 9500,

moda z allegro ktory tez byl wystawiony

jako modowalny

 

tak sie rowniez skalda ze mam zamiar kupic ta karte i od miesiace

obserwuje juz rynek 6800XT, ktore jescze w lutym

kosztowaly 750zl (za 16p/6),

poza tym jakby sie nie modowaly to juz by koles mial dziesiatki negatywow...

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matrox jest zastepczy za radeon 9500,

moda z allegro ktory tez byl wystawiony

jako modowalny

 

tak sie rowniez skalda ze mam zamiar kupic ta karte i od miesiace

obserwuje juz rynek 6800XT, ktore jescze w lutym

kosztowaly 750zl (za 16p/6),

poza tym jakby sie nie modowaly to juz by koles mial dziesiatki negatywow...

 

powiem tyle jak chceż kupić karte z allegro za 649 zł to kup bo ja za tą kase już

6800GS w domu bym siedział .Ja swojego kupiłem za 110 zł mniej i za tą cene takie osiągi to

jest wyczyn

 

oczywiście na tym GS odblokował bym 16 potoków (większa szansa) i GDDR3 1000MHz ładnie się

kręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze one kosztuja 200zl wiecej,

a wydajnoscia nie sa wcale lepsze od 6800GT,

ktoryre 6800XT@16 OC dogania

 

koparka najpierw robisz potem myśli$z

jepiej poczytaj troche o 6800XT

a na razie proponuję podkręcić twojego super #martoxa* 4MB :D

 

wiesz gdybym sam mniał #matroxsa* to bym najlepiej wiedział o o/c 6800XT :D :D :D :D

ale co się bende sprzeczać przecież to ty jesteś FaHowieC od 6800 i sam wiesz najlepiej

Edytowane przez AMDX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na razie proponuję podkręcić twojego super #martoxa* 4MB :D

 

wiesz gdybym sam mniał #matroxsa* to bym najlepiej wiedział o o/c 6800XT :D :D :D :

a wiec...

gdyby ta karta nie byla tylko przejsciowa i tylko na taka bylo mnie stac to uznalbym to jako obraze uzytkownika

forum i sadze ze na szansujacym sie tweaku takie rzeczy nie powinny miec miejsca,

ale narazie niech bedzie ze przymkne na to oko

 

po drugie, samo posiadanie karty nie czyni nikogo kopalnia wiedzy na jej temat,

a ja jak juz napisalem od miesiaca planuje juz kupic (juz mam zamowiona, wczoraj wyslana)

i interesuje sie troche tym;

co za tym idzie? czytalem o niej duzo, wszelkie recenzje, porownania, relacje uzytkownikow itp.

 

wiec nie pisz mi tutaj ze to ze taka karta siedzi w twoim AGP a nie moim (co IMO na temat

wiedzy nie ma za duzej roznicy) ze nie moge miec o niej pojecia... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...