Skocz do zawartości
Vis

Mod 6800xt@16/6 Agp- Opinie,możliwości,wątpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli maila najpierw trza poslac ze chce modowalna>?

Cholerka ale roznica jest 150 zł ...

Gdzie to sie pisze tego e maila tu? (kartygraficzne@icomp.pl. ??) i co potem wystawiaja na allegro czy ... Prosilbym o opisanie jak zamowic modowalna

Edytowane przez mik_druid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladnie na jakim chlodzeniu ?

Standardowe chłodzenie Leadteka 6800-duuuużo miedzi:] swoją drogą, całkiem wydajne.

 

Vis a moze masz 256mb na ddr3?? dlatego lepszy wynik od 6800xt

Nie, to jest zwykły 6800, czyli 128mb ramków@700mhz. Gddr 256mb mają taktowania 1000+,ja "tylko" 890mhz. Edytowane przez Vis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF Leadtek 6800@16/6 @ 430/890mhz - 12179 pktów w marku03 :]

 

ktoś na 6800xt osiągnął taki wynik?icon_biggrin3.gif

 

może jeszcze powalcze jak usprawnie chłodzenie budy i płyty głównej.

Bardzo ładnie, ale nie masz co tak bardzo kręcić pamięciami, bo to prawie nic nie daje powyżej pewnego pułapu. Jak tylko uda mi się moją kartę odpalić na moim nowym nabytku (Asrock 939 SATA II + Sempron @2250Mhz), to z pewnością wynik będzie lepszy. Narazie mam dziwny problem, bo nie chce mi się zainstalować sterownik do grafiki (podczas instalacji ekran staje się ciemny i już się nie uruchamia, a za chwile komp się restartuje). Bardzo to dziwne, bo na 6600GT wszystko chodzi ładnie i ponad 300pkt. więcej w 3dMark03 w porównaniu z tym, co miałem na Bartku@2400Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ja kupowalem swoja w ICOMP.pl tylko nie przez allegro.

Napisałem do nich na maila i karta + kurier wyniosła mnie 655 złotych.

 

Efekt w podpisie.

Na jaki adres pisales do nich bo u mnie milczą ( moze cos skopalem ) ile masz 3d markow 2003 na swoim 16/6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, ale nie masz co tak bardzo kręcić pamięciami, bo to prawie nic nie daje powyżej pewnego pułapu. Jak tylko uda mi się moją kartę odpalić na moim nowym nabytku (Asrock 939 SATA II + Sempron @2250Mhz), to z pewnością wynik będzie lepszy. Narazie mam dziwny problem, bo nie chce mi się zainstalować sterownik do grafiki (podczas instalacji ekran staje się ciemny i już się nie uruchamia, a za chwile komp się restartuje). Bardzo to dziwne, bo na 6600GT wszystko chodzi ładnie i ponad 300pkt. więcej w 3dMark03 w porównaniu z tym, co miałem na Bartku@2400Mhz.

Takie zwiechy przy instalacji systemu miałem gdy zmodyfikowałem w biosie ustawienia 2d/3d..sprawdź to jeżeli modyfikowałeś bios...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bios płyty na najnowszy i poszło :-P . Nowa platforma dała większego kopa i teraz mam w 3dMark05 12550pkt. przy tym samym przetaktowaniu karty i pamięciach (procek 2250Mhz). Opłacało się przesiaść na Semprona 64 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...efd582d45d40453

- za 499 zł ale moze sie nie modować bo arche wszystkie modowalne wystawia tutaj :D

http://www.allegro.pl/item88313463_leadtek...lne_16p6v_.html

Mamy tutaj ejszce cos takiego za drozsze o 60zł niewiadomo dlaczego ^^ :P

 

http://www.icomp.pl/produkty.php?action=po...raficzne&id=176

 

No i co ja mam teraz robić :P:P

no to ja miałem chyba farta,ale 16/5 udało mi sie uzyskac za cenę jak powyżej.

na zasyfionym systemi bez oc mam 7500 pkt. w 3dmark03.

 

Jak już ktoś wcześniej napisał ja również sądzę,że w każdej karcie 6800xt (na AGP) da się odblokować potoki.Oczywiście nie zawsze się uda na 16/6,ale myślę,że nawet 12/4,za 499zł będzie lepiej śmigało niż 6600GT.

Edytowane przez degol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem do nich na adres : kartygraficzne@icomp.pl

 

Odpisali podalem swoje dane i kurier dostarczył mi kartę do domu.

 

Po zmianie grafiki (wczesniej mialem radka9800) 3dmarki 03 - 10400 po O/C

 

Po zainstalowaniu nowego systemu 3dmark 03 - 10900 po O/C 370@880

 

Wiem ze wychodzi drozej ale karta bez problemu sie modowala i dziala prawidlowo to najwazniejsze.A koszt i tak nie byl duzy w porownaniu z efektem.

 

Mozesz tez skontaktowac sie z nimi wybierajac jeden z maili ze strony www.icomp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak kolega chciał kupić i akutar nie było (w sklepie Arche), więc wysłał do nich maila, kiedy by ewentualnie były modujące się sztuki. Potem oni odpisali, że na ostatnią partię, jaką dostali, udało się zmodować tylko kilka kart. Więc to potwierdza Twoją wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem najnowsze stery z Xtreme-G - 84.25 V2 i dały lepszego kopa karcie. Kolega na tych sterach ma prawie 300pkt. więcej w 3dMark03.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś się trochę interesował, to byś wiedział że na 3dMark01 najbardziej wpływa reszta komputera a nie grafika. Przetestuj 03 i 05 to dopiero zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co moj winfast poszedl na 412/820 , czym podkrecacie swoje karty bo rivatuner czasem nie chce pozwolic sie krecic dalej The driver failed to pass initial test with the clock .... Z ati toolem nie mialem tego problemu

Acha jeszcze takie noob pytanie czy mozna sprawdzic temperature grafy za pomoca rivatunera ?

Edytowane przez mik_druid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co moj winfast poszedl na 412/820 , czym podkrecacie swoje karty bo rivatuner czasem nie chce pozwolic sie krecic dalej The driver failed to pass initial test with the clock .... Z ati toolem nie mialem tego problemu

Acha jeszcze takie noob pytanie czy mozna sprawdzic temperature grafy za pomoca rivatunera ?

odpalasz Riva tuner,ponieżej nazwy karty i monitora,a obok informacji ile masz pixel i vertex shader rozwijasz menu i drugie od prawej to Hardware monitoring,dalej to sobie chyba poradzisz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co moj winfast poszedl na 412/820 , czym podkrecacie swoje karty bo rivatuner czasem nie chce pozwolic sie krecic dalej The driver failed to pass initial test with the clock .... Z ati toolem nie mialem tego problemu

A jaki masz zasilacz?? Może on niewyrabia. Rdzeń tak średnio się podkręca (chyba że zrobisz v-moda) , a pamięci powinny pójść sporo więcej niż 820Mhz. I to z przechodzeniem testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie wypowiedzi (mam nadzieję, że wystarczająco dokładnie) i ogólnie tak pięknie to wszystko wygląda i nawet prawie się zdecydowałem na 6800XT @16/6 zamiast 6600GT. Jednak mam 2 wątpliwości:

 

1. Jak się przedstawia wytrzymałość takiej zmodowanej karty? Czy po pół roku nie zaczną mi padać po kolei odblokowane potoki (słyszałem, że to się zdarza, ale nie wiem jak często i na jaką skalę) ? Czy się coś nie sfajczy ?

 

2. Jeśli nawet coś padnie (szczególnie chodzi mi o potoki), ale będę maił gwarancję (również i tą na modowalność) to czy w jej ramach dostanę taka samą kartę (również z gwarantowanym 16/6), czy tylko podobną ?

 

Są to 2 dość poważne wątpliwości, które w mim przypadku mogą przechylić szalę albo na 6600GT albo na 6800XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to jest najgorsze w tych modowalnych, ze jak cos ci padnie

to dostajesz zwykla 6800XT (czyli wielkie G) i musialby miec duzo szczescia

(bardzo) zeby taka sama otrzymac niestety

 

polecalbym doplacic (chyba 50zl jak dobrze poszukasz) do modowalnej ale

6800 non-pro, ktora ma def 12/5 bo wtedy nawet jak padnie to zostajesz z duzo

lepsza (sporo, sporo) karta, a w dodatku tam modujesz tylko 4/1 wiec mniejsza

szansa ze cos padnie

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...