Skocz do zawartości
Vis

Mod 6800xt@16/6 Agp- Opinie,możliwości,wątpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiększyłem Vcore do 1.5 v niestety ciągle arty...

Próbował ktoś podmiany biosu (z WinFast6800XT) na (np WinFast 6800 zwykły) ??

lub zabawę z timingami ??

to ty niezły jesteś bo na 6800 , 6800le , 6800xt można przez bios ustawić max 1.4v

1.1v gpu ok 390mhz , 1.2v 415mhz , 1.3v 435-440mhz , 1.4v 455mhz ( takie wyniki uzyskałem na leadteku 6800 16p/6v)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu nowy i mam w zwiazku z tym jedno pytanie :-P .Duzo czytalem o tych geforce 6800Le xt. Chcialbym zakupic sobie wlasnie takiego Geforce6800 gt oto link z allegro: http://www.allegro.pl/item94814947_leadtek...lne_16p6v_.html Nie wiem czy jest to trafny wybór za taka cene ale mam pewnosc ze jezeli modelowanie sie nie uda przysla mi inna karte.Czy bylby to dobry zakup??Aha ile ta karta wyciaga w 3dmark 2005???(najlepiej jak ktos poda jakiego ma procka i ile pamieci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty niezły jesteś bo na 6800 , 6800le , 6800xt można przez bios ustawić max 1.4v

1.1v gpu ok 390mhz , 1.2v 415mhz , 1.3v 435-440mhz , 1.4v 455mhz ( takie wyniki uzyskałem na leadteku 6800 16p/6v)

Niezly to ty jestes bo w temacie o 6800 pisales mi ze zeby miec 1.5v na rdzeniu nie trzeba robic hardmodow tylko ustawic taką wartosc w biosie.... :lol: Hakier trip with Ramzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakby sie nie udalo zawsze moge zwrocic karte.Jasne nie tylko 3dmarki sie liczą.Jeszcze takie zapytanko.Czy na standardowym chlodzonku moglbym cos wiecej z niego wycisnac tzn podkrecic???Tak na ile??Oczywiscie zeby karta sie nie przegrzewala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydymiles grafike czy pamiec systemowa? :D

Mam nadzieje ze tylko pa miec , aczkolwiek plyta padla i nie przekazywala obrazu na grafe, no nic plyta 300 zł procek 400 wczesniej czy pozniej modernizacje trza bedzie zrobic

a bylo to tak po wlozeniu geforcea pamieci 256 byly wykrywane jako 96.. ( ufo duchy the x files www.unexplained.com ) to testowalem grafe na 512 ( 2x 256 wyjalem ) po testach chialem wszystko zapakowalem i smrodek dymek pamiec spalona... no i na nastepny dzien komp do servisu

Aha jeszce jdno mialem athlona xp , czy obudowe i zasilacz bede musial jeszce kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly to ty jestes bo w temacie o 6800 pisales mi ze zeby miec 1.5v na rdzeniu nie trzeba robic hardmodow tylko ustawic taką wartosc w biosie.... :lol: Hakier trip with Ramzi!

to może pisałem tak kiedyś , że się da a póżniej zaprzeczyłem , tylko trzeba temat dokładnie przeglądnąć(wszystko wyszło w testach) , co z tego że ustawisz taką wartość która odpowiada za 1.5v , jak pwm nie podbije napięcia

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może pisałem tak kiedyś , że się da a póżniej zaprzeczyłem , tylko trzeba temat dokładnie przeglądnąć(wszystko wyszło w testach)

No co jak co, ale tematy o 6800 przeczytalem od poczatku do konca i nic takiego co mowisz nie znalazlem....

Zresztą bios 1.5 podobno na 6600 tez nie dziala, tylko nikt nie potrafil wytlumaczyc czemu po wgraniu go moja grafa szla na rdzeniu 10mhz wyzej.... :blink:

p0zdr0 h4x1oR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przeglądałeś nie ten temat . bo jest kilka tematów o 6800 :)

Przeca napisałem ze wszystkie :razz:

Chyba ze po ustawieniu 1.5 karta dostaje na coś w okolicach 1.45 to by wyjasnialo skąd te wyzsze OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze napisac instrukcje jak zrobić v-mod do Winfast 6800XT?Do jakiej wartosci udalo wam sie dzwignać napiecie na GPU?Czym najlepiej można to wykonać a może jakiś BIOS-ik do tego sie nada ?

 

Dzieki

 

P.s.

Dzisiaj odpalilem TOCA 3 pieknie wyglada na pełnych ustawieniach w LCD mode.

 

Jutro testy Morrowinda i F.E.A.R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie KuBaB, nie ma się czym chwalić (zapewne to "chwilowo"). Procesora to ty nie masz dobrego do wyników w markach - szczególnie 3dM01 , gdzie to właśnie procesor dużo daje....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam mały problem... Kupiłem sobie WinFast'a 6800XT zmodował mi się na 16/6 bez najmniejszego problemu a wynik w 3D Marku 03 mam niski jak na taką karte bo mam około 7500 punktów. Myslałem że to wina zaśmieconego systemu ale po formacie niestety wynik się nie zmienił. Może mi ktoś powiedzieć o co z tym chodzi bo ja już siły na zabawe z tym niemam... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam mały problem... Kupiłem sobie WinFast'a 6800XT zmodował mi się na 16/6 bez najmniejszego problemu a wynik w 3D Marku 03 mam niski jak na taką karte bo mam około 7500 punktów. Myslałem że to wina zaśmieconego systemu ale po formacie niestety wynik się nie zmienił. Może mi ktoś powiedzieć o co z tym chodzi bo ja już siły na zabawe z tym niemam... :|

jakie masz sterowniki?

masz wylaczone AntyAliasing i Anizo?

karta chodzi na def zegarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz sterowniki?

masz wylaczone AntyAliasing i Anizo?

karta chodzi na def zegarach?

Wszystkie ustawienia karty są standardowe. AntyAliasind i Anizo mam wyłączone a sterowniki mam XTreme-G 84.25.v2 ale próbowałem też na oryginalnych sterach nVidii i było tak samo... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest w grach?

 

a poza tym, 6800XT ma bardzo niskie taktowania

i zeby zrobil sie wydajny musisz je troche podniesc

(300mhz na rdzeniu to nie rakieta)

gry chodzą przez chwile dobrze potem przez chwile się mulą i potem znowu jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku 03 mam niski jak na taką karte bo mam około 7500 punktów.

Kurcze, tyle to jest przy nieodblokowanych potokach.. Czy napewno w Rivie pokazuje ci 16p ? (A1 16x1)

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To badzo mało. Przy twoim kompie przy zablokowanych potokach powinno być ponad 7000tyś. a przy odblokowanych bez o/c ponad 9000tyś.

A czy to przypadkiem płyta nie zaniża wyników? Bo coś gdziesz czytałem, że są problemy z niektórymi typami kart graficznych na s754. Może w biosie spróbuj ustawić częstotliwość AGP na z 66 na 67Mhz i wyłącz Fast Write.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To badzo mało. Przy twoim kompie przy zablokowanych potokach powinno być ponad 7000tyś. a przy odblokowanych bez o/c ponad 9000tyś.

A czy to przypadkiem płyta nie zaniża wyników? Bo coś gdziesz czytałem, że są problemy z niektórymi typami kart graficznych na s754. Może w biosie spróbuj ustawić częstotliwość AGP na z 66 na 67Mhz i wyłącz Fast Write.

No to tak wyłączyłem FastWrite i podniosłem częstotliwość AGP na 67 i do tego zmieniłem stery na 5.11 do nForca 3 i mam 9649 punktów :) dzięki wielkie za pomoc :) a po zmianie zegarów na 365/829 mam 11087 punktów :D:D A i mam jeszcze pytanie czy podkręcenie karty przy odblokowanych potokach skruci jakoś żywotność mojej karty? Edytowane przez Adasko09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...