Skocz do zawartości
Vis

Mod 6800xt@16/6 Agp- Opinie,możliwości,wątpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem w archnet modowalną Winfasta 6800XT 16/6. Pytam, czy jesteś gościu pewien, że nie sypie krzakami?.. Gościu :"-Przecież nie jesteśmy dziećmi w piaskownicy. Karty są sprawdzane...". No więc moją chyba ominął. Owszem, odblokowała się ale dmark05,06 - latają jakieś hoowna w postacii czarnych kropek. F.E.A.R. - tak samo! Więc ja się pytam! Kto tu jest dzieckiem w piaskownicy?! Ja?!. Czy, jeśli podniosę napięcie, to czy sytuacja może ulec poprawie?..(tylko poważne odpowiedzi, nie gdybanie, proszę). Czy można podnieść napięcie na np. 1,2 , a nie jak jest w Nbicośtam 1,0-1,4 ?..Nie można pośrednio?..Pozdrawiam. add_ryan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem opisać moje problemy i ich rozwiązanie, otoż jak niektórzy raczą przeczytać kilka postów wcześniej pisałem o moich problemach z modowalną kartą. Ich rozwiązanie podpowiadali koledzy:

Wyłączyć Fast Write

Inne stery

Podnieść AGP na 67MHz

Format

 

FastWrites czy bez różnica w wynikach była na poziomie 100-150pkt - to o czym pisalem to byl moj blad pomiarowy.

Zatem FW nic nie daje (byjnajmniejnie na moim Nforce2)

 

Inne stery - przelecialem kilka roznych i wyniki +/- 50pkt @ 3dmark 2003, oczywiście zawsze czyscielm driver cleanerem.

Więc to nic nie daje.

 

AGP podnieść na 67MHz nie mogłem - cieżko mi się ustosunkować

 

Problem z AGPx8

Zauważyłem też że czasami przy niektórych kombinacjach system przestawia karte na AGP x2, dlatego polecam wymuszenie w riva tunerze x8

 

i kiedy już wszystko zawiodło, przypomniałem sobie że padła mi kiedyś płyta i odesłałem na gw i dostalem nową (ten sam egz.) i nie robilem zadnych reinstalacji do chipsetu i mostków...

 

I co się okazało ?

 

Doinstalowanie z płytki od ECS'a sterowników do mobo i wynik + 2000pkt w 3dmarku, po oc i innych zabiegach 10500pkt - jak na procka 1,8GHz to chyba nieźle ?

jak na tą karte i "nie woltowaną"

w 3dmarku 2005 zobaczyłem prawie płyność (pow. 20fps) na 1024x768 i 4575pkt, dla mnie bomba!

 

... a formata też zrobiłem, dał kilkadziesiat punktów, więc praktycznie sam format nic nie wnosi do zabawy

 

I kilka moich uwag:

Zauważyłem że bez odblokowaywania potoków i vertexów karta leci stabilnie bez artów na 420MHz rdzeń, po odblokowaniu max 395MHz - tutaj podejżewam niedovoltowanie chipu....

 

W grach, po tuningu całości, w grze Star Wars Battlefront II, przy pełnej grafice AAx 8 i Aizo x16 i ogólnie wszystko na full mój leciwy semrponik uzyskuje 28-35fps, po zmniejszeniu na AAx4 mam ok 40 przez cały czas i jest naprawde wypaśnie!

 

Problem z przycinaniem...

Zauważyłem to u siebie, powalcze z tym jeszcze, ale mam tylko 512MB ram i obawiam sie ze porostu brakuje mi ramu, NFS MW przy włączonym FRAPS'ie chodził przy full opcji (1024x768) na ok 30fps, ale czasami zwalnial do 18fps, okazało się że FRAPS zżerał około 160MB!!! pamięci ram po jego wyłączeniu problem nadal występuje, ale jest mniej dokuczliwy.

Ale gra bierze około 400MB ramu wolnego zostaje około 20-40MB wiec ma prawo na chwile zmulać - widać że coś patrzy po dysku.

Spróbuje jeszcze się pobawić inymi opcjami, ale obawiam się, że będzie potrzeba dołożenia drugiego hynixa i zrobienie duala 1GB pownno już styknąć, w przyszłosci jeszczewrzuce tutaj mobilnebo bartona i puszcze go na @ 3500+ :-)

... a w między czasie chyba zaczne zbierać na Pentiuma D 9xx, chyba że conroe czym kolwiek on jest będzie już kiedy ja będe kupował - wtedy się chyba nań zdecyduje

 

sorki za boldy, ale ja jestem wzrokowcem i wiele osob tez, moze ulatwi to szybkie wylapanie problemu i przyda sie to komuś - ja stracilem na to 2 dni...

I mocno dziękuje za chęć pomocy wcześniej, naprawde podnioslo mnie to na duchu ze moze byc lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przeskoki prawie zniknęły, ot tak same z siebie. Po prostu grałem w Obliviona starając się nie zwracac na nie uwagi i nagle zauważyłem, że ich nie ma. Nie wiem ocb.

 

Mam taką dziwną zalezność jeśli chodzi o OC, że punkty nie rosną w miarę ze zwiększaniem częstotliwości rdzenia. Rosną normalnie aż do 395MHz. To jest max 3dmarków. Przy 400MHz następuje spadek o ok 2000 marków05. Podkręcając wyżej znowu rosną, aż do 480MHz. Później spadają do 500MHz. Przy 510 karta nie przechodzi 3dmarka.

 

PS. często ostatnio widzę ten błąd. Bynajmniej nie = przynajmniej. Bynajmniej oznacza "wcale".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Arche wymieniają kartę na ich koszt, jeśli okaże się, że nie działa 16/6. Masz na to tydzień. Przecież przy tylu kartach mogą coś pominąć,albo się pomylić np. zapakować inną kartę.

Jesteś z archenet?.. Dalem za tę kartę 675 zł z kurierem, kupiłem w czwartek (przed południem, pieniądze były ok 15tej) dostalem w poniedziałek! Rozmawiałem osobiście z gościem, karta podobno sprawdzana (wywód o piaskownicy...). Gość polecial i tyle...Nie po to kupuję MODOWALNĄ żeby ją wysyłać co chwila, bo się pier...KONIEC WYWODU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem sam, ale może się kiedyś wyjaśni lub ten typ tak ma ... ;-)

Jako że 16/6 nie moge pojechac wiecej niz 395, to nie powiem czy to ma zwiazek z potokami, ale jak bylo 8/4 to ladnie liniowo punkty w 3dmarku rosly w zaleznosci od zegara roznica miedzy 395 a 410 to okolo 200pkt, ram nie dawal praktycznie zadnej roznicy zauwazalnej, jak to ktoś napisał, do pewnej granicy a pozniej to juz niewiele.

Ale zegar gpu +15MHz -> +200pkt

Nie chce robic vmoda jeszcze, puki nie mam drugiego kompa juz zlozonego - brat by mnie ukatrupil i musial bym kupowac druga grafike, a srednio mi sie chce, tym bardziej ze za okolo 1500zl mozna miec bebechy pod nowa maszynke (p805 + asus + zasilka + 1GB ram) i pakowac w nia kase

Boje sie ze moja sekcja zasilania w karcie nie da rady dluzej niz pol roku, a chcialbym zeby karta ta posluzyla przynajmniej polowe tego co stary GF2 MX400 - którego mam od około 2002 roku o ile dobrze pamietam

Dzisiaj opuscilem ja do 375/850 i tak zostanie juz - nie warto jej katowac, kiedy to wszystko chodzi na min. 30fps :-)

A poza tym jak padnie to juz nie bedzie na 99% 16/6 tylko totolotek, ciekawe czy byla by wtedy mozliwosc zwrotu kasy lub wziecia czegos innego np. za doplata...

 

Dołączona grafika

 

 

a to mnie przeraża najbardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z archenet?.. Dalem za tę kartę 675 zł z kurierem, kupiłem w czwartek (przed południem, pieniądze były ok 15tej) dostalem w poniedziałek! Rozmawiałem osobiście z gościem, karta podobno sprawdzana (wywód o piaskownicy...). Gość polecial i tyle...Nie po to kupuję MODOWALNĄ żeby ją wysyłać co chwila, bo się pier...KONIEC WYWODU!

:mur: :mur: :mur:

 

Uspokój się. Zachowujesz się jakbym zabił ci matkę.

 

Dla twojej wiadomości, nie, nie pracuję w Arche, jestem po prostu rozsądny. Dlatego w sytuacji gdy karta nie działa, a mam możliwośc wymiany robię to, zamiast płakać i bluzgać na wszystkich dookoła.

 

Kupując nowy produkt masz jakieś prawdopodobieństwo, że nie będzie działać. Kupując coś z gwarancją modowalności, ta szansa drastycznie wzrasta, bo modowalnych kart Arche nie wykrywa na specjalnych maszynach, w dopracowanym procesie technologicznym.

 

Co do wysyłki, pieniądze dostał o 15, wysłał w piątek, kartę dostałeś w poniedziałek, bo kurierzy bez dopłat nie rozwożą w weekendy. Nie widzę w tym nic dziwnego.

 

PS. ja zapłaciłem za swoją 667zł, a jechała kurierem za pobraniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy, jeśli podniosę napięcie, to czy sytuacja może ulec poprawie?..(tylko poważne odpowiedzi, nie gdybanie, proszę).

<_< Pisałem o tym wcześniej.

 

W tych artykułach zupełnie niepotrzebnie piszą o zwiększaniu Vcore w celu sprawdzenia poprawności odblokowanych potoków. Wystarczy najpierw odblokować 3 quada (pixel unit 2), zobaczyć czy nie ma artefaktów i następnie zablokować 3 quada i jednocześnie odblokować 4 (pixel unit 3). Jeżeli i przy tej konfiguracji nie będzie artefaktów to znaczy, że trafiliśmy na egzemplarz ze wszystkimi poprawnymi potokami.

i dyskusja poniżej

 

Nie wyraziłem się jasno albo niedokładnie przeczytałeś mój wcześniejszy post.

 

Wszystko co piszesz to prawda ale, żeby sprawdzić prawidłowość dodatkowych potoków nie potrzeba odblokowywać od razu wszystkie naraz i podwyższać napięcie dla GPU. Jeżeli działa poprawnie 12 potoków zarówno przy konfiguracji - włączone pixel unit 0, 1 i 2 jaki i przy konfiguracji - włączone pixel unit 0, 1 i 3 to wiadomo, że wszystkie potoki są sprawne. Jeżeli jednak wszystko jest w porządku przy konfiguracji - włączone pixel unit 0, 1 i 2, a przy - włączone pixel unit 0, 1 i 3 już są artefakty to nie może to być spowodowane "niewydolnością prądową" GPU jeżeli wcześniej przecież przy 12 potokach było wszystko w porządku, a teraz też przy 12 potokach, już nie. Zwiększanie napięcia ma sens w sytuacji kiedy działa poprawnie 12 potoków zarówno przy konfiguracji - włączone pixel unit 0, 1 i 2 jaki i przy konfiguracji - włączone pixel unit 0, 1 i 3, a przy konfiguracji - włączone pixel unit 0, 1, 2 i 3 mamy artefakty. W tym artykule (i nie tylko tym - pewno wszystkie polskie powstawały z tłumaczenia jakiegoś obcojęzycznego :wink: ) jest napisane, że za niskie napięcie jest najczęstszą przyczyną artefaktów przy odblokowywaniu potoków - ja się jednak NIGDY z taką sytaucją nie spotkałem, żeby komuś zwiększenie napięcia pomogło i pozbył się on artefaktów.

Dopóki temat ma rozsądne rozmiary przed zadawaniem pytań starajcie się go przeczytać w całości - rozumiem, że przy 50 stronicowym wątku jest to strasznie niewygodne ale jak na razie wychodzi tylko Wasze lenistwo! :sad:

 

Czy, jeśli podniosę napięcie, to czy sytuacja może ulec poprawie?..(tylko poważne odpowiedzi, nie gdybanie, proszę). Czy można podnieść napięcie na np. 1,2 , a nie jak jest w Nbicośtam 1,0-1,4 ?..Nie można pośrednio?

Można, edytując tablicę napięć biosu - ja jednak nie osiągnąłem zadawalających rezultatów (NiBiTor 2.8 )

 

i kiedy już wszystko zawiodło, przypomniałem sobie że padła mi kiedyś płyta i odesłałem na gw i dostalem nową (ten sam egz.) i nie robilem zadnych reinstalacji do chipsetu i mostków...

 

I co się okazało ?

 

Doinstalowanie z płytki od ECS'a sterowników do mobo i wynik + 2000pkt w 3dmarku, po oc i innych zabiegach 10500pkt

:lol2:

 

Ale o takich rzeczach to my już pamiętać nie będziemy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

ma ktos problemy z kartą graficzną kiedy w mobo jest merlin bios ?

moj konfig

Abit NF7-S v.2.0 @ TaiPan 0.3 [ED] Bpl 3.19 28.12.04 by -=Merlin=-

AMD Athlon XP 1700+ @ 1.90 Ghz, 9,5x200Mhz FSB

WinFast A6800XT 128MB A1@ 16/5 345/890

2x512MB DDR DUAL

2x160GB Sata HDD

WD800 80GB USB

Lite-on DVDRW SOHW-1673S @ 1693S

Lite-on DVD SOHD-167T

Creative Sound Blaster Audigy 2 @ 2 ZS

Głośniki Crative 5.1 T5900

LCD Benq 17" FP767-12

 

jak dam wiecej niz 345 na gpu to mam frezy i nawet napiecia nie pomagaja a pojdzie nawet na 375 powyzej juz niebieski ekran

najlepszy wynik jak do tej pory na 3d05 to 4277 http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1871269

nie naj lepiej ale jest jeszcze na orginalnym chlodzeniu

za pare dni zmieniam :P

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina właśnie tego chłodzenia. Mi na fabrycznym też za bardzo nie chciała się podkręcić. Jaki masz zasilacz? - bo ten tu jest bardzo istotny.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że podbicie vcore nic nie daje

nie jestem pewien ale napięcie jest kontrolowane przez jakiś chip

testowałem do 1.6 (z 1.4) i nic 0% o/c

i nabierając podejrzeń co do chipa chciałem dać 1.7 (bałem się) więc dla tuby 1.0 V (2D,3D) i to samo :)

temperatura bez zmian w obu przypadkach

a ta cała zabawa właśnie o 4 zalegające potoki

 

dodam conf.(gpu 384 , ram 891) 12/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilka to 350W Modecom feel daje rade

bo testowalem na chiftecu 420W i objawy takie same no na chifteku przy 12v mialem tylko 11,5V

testowane miernikiem i everestem

teraz mam :

+3.3 V 3.26 V

+5 V 5.03 V

+12 V 11.98 V

-12 V -11.95 V

-5 V -5.20 V

 

1.4v na core, temp. max 52 st.

po zmianie chlodzenia bez zmian :( core tylko 345 jak jest 350 to zamrozenie i wraca na nizsze 300mhz z 2D i juz nie zmienia na 3d a co za tym idzie nawet nie zmienia mhz w rivie jak testuje , dopiero reset przywraca sytuacje.

jak bedzie czas to zmierze miernikiem napiecie na cora jakie leca i czy volt-bios cos daje

 

post-107993-1145033914_thumb.jpg

wedlug tego obrazka w biosie mam 1,5v a miernik pokazuje 1,42 , prz 1.6v to samo 1,42v

 

moze lepiej wgrac biosa od innej grafy ?

Edytowane przez AGeneral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na tym forum hehe. No zakupiłem tą karte od arche (modowalna 16/6) i oczywiście bez problemu sie odblokowała. Na początku mialem z nią mały problem, a mianowicie wydajność systemu była drastycznie niska. Wgranie najnowszych sterowników do Mobo pomogło :). Zrobiłem 3dmarka3 z odblokowaną kartą bez O/C i wyskoczyło 9500, a w 3dmarku01 19500. Po lekkim O/C karty (300/700 @ 340/850) i proca (A3000+ @ 2.3Ghz) w 3dmarku03 wyskoczyło 11065punktów a w 3d01 22007 punktów :D Z karty jestem zadowolony. Za te pieniądze lepszej się raczej nie kupi.

 

PS.

Zapomniałem dodać configa mojego kompa: Athlon 3000+, Gigabyte K8NS, 512DDR400 Kingston, dysk (porażka) 20GB Samsung, zasiłka Modecom 300W (do wymiany na Chieftec'a jak najszybciej).

Edytowane przez PogoBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Juz mialem brac sie za v-moda mojego 6800Xt ale zerknelem do Rivy i wyczytalem to:

 

CYTAT

$ffffffffff NVIDIA VGA BIOS information

$ffffffffff ----------------------------------------------------------------

$1100000000 Title : nv40 p212 sku16 VGA BIOS

$1100000002 Version : 5.40.02.57.68

$1100000100 BIT version : 1.00

$1100000200 Core clock : 200MHz

$1100000201 Memory clock : 400MHz

$1100010000 Performance level 0 : 300MHz/350MHz/1.10V/53%

$1100020000 VID bitmask : 00000011b

$1100020100 Voltage level 0 : 1.10V, VID 00000000b

$1100020101 Voltage level 1 : 1.40V, VID 00000010b

$1100020102 Voltage level 2 : 0.00V, VID 00000000b

$1100030001 Core thermal compensation : 10°C

$1100030002 Core thermal threshold : 135°C

$1100030003 Ambient thermal threshold : 135°C

$1100000003 SW masked units : none

 

 

Zainteresowala mnie pozycja Voltage level 1 : 1.40V czy to oznacza ze w trybie 3D moja karta dziala z napieciem 1.4V jezeli tak to odpuszczam sobie tego v-moda. Czy parametry Core clock: 200MHz i Memory clock: 400MHz oznaczaja ze moge spokojnie podkrecic karte do poziomu 400/800Mhz.I mam jeszcze dosyc wazne dla mnie pytanie czy jest mozliwe trwale zapisanie w biosie ustawien 16/6 tak zeby po reinstalce nie trzeba bylo od nowa odblokowywac potokow Riva.

Edytowane przez mcgron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to oznacza ze masz 1,4V.

Ja w 3D przed modem mialem 1,1V i gpu ledwo szlo do 350... Po przestawieniu na luzie dziala 400MHz.

No a ja mam tak orginalnie bez zadnego v-moda.A co z moim pytaniem odnosnie trwalego zapisu moda 16/6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na forum wrzucić swój bios?

 

Nie da się.

Skad taka informacja ze sie nie da? :blink: Strongmenowi sie jakos udało w jego 6200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam tak orginalnie bez zadnego v-moda.A co z moim pytaniem odnosnie trwalego zapisu moda 16/6?

tak tym NV40BIOSHwUnitsMaskEliminator.rts

a jest to w C:\Program Files\RivaTuner v2.0 RC 15.8\PatchScripts\NVIDIA\NV40BIOSHwUnitsMaskElimintor\

 

a jesli chodzi o biosa to u mnie tez tak pisze

jest tu http://ageneral.glt.pl/6800XT.ROM

Edytowane przez AGeneral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tym NV40BIOSHwUnitsMaskEliminator.rts

a jest to w C:\Program Files\RivaTuner v2.0 RC 15.8\PatchScripts\NVIDIA\NV40BIOSHwUnitsMaskElimintor\

 

a jesli chodzi o biosa to u mnie tez tak pisze

jest tu http://ageneral.glt.pl/6800XT.ROM

No dobra a jak otrzymac ten zmodyfikowany bios czy Riva da sie to zrobic a moze jakims innym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jak otrzymac ten zmodyfikowany bios czy Riva da sie to zrobic a moze jakims innym programem.

np. NiBiTor.v2.8 z http://www.mvktech.net/component/option,co.../cat,92/page,3/

odpalamy i ...

tools/Read BIOS/Select Device...

wyskakuje okienko wybieramy grafike i wciskamy OK

pozniej znow tools/Read BIOS/Read into NiBiTor

i juz mamy swoj biosik :)

 

File/Save BIOS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 1.4V

 

$ffffffffff NVIDIA VGA BIOS information

$ffffffffff ----------------------------------------------------------------

$1100000000 Title : nv40 p212 sku16 VGA BIOS

$1100000002 Version : 5.40.02.57.68

$1100000100 BIT version : 1.00

$1100000200 Core clock : 200MHz

$1100000201 Memory clock : 400MHz

$1100010000 Performance level 0 : 300MHz/350MHz/1.10V/53%

$1100020000 VID bitmask : 00000011b

$1100020100 Voltage level 0 : 1.10V, VID 00000000b

$1100020101 Voltage level 1 : 1.40V, VID 00000010b

$1100020102 Voltage level 2 : 0.00V, VID 00000000b

$1100030001 Core thermal compensation : 10°C

$1100030002 Core thermal threshold : 135°C

$1100030003 Ambient thermal threshold : 135°C

$1100000003 SW masked units : none

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. NiBiTor.v2.8 z 2086309[/snapback]

C:\Program Files\RivaTuner v2.0 RC 15.8\PatchScripts\NVIDIA\NV40BIOSHwUnitsMaskElimintor\
chyba musze podac lokalizacje tego biosa ktorego przed chwila otrzymalem?

 

Czyli reasumujac najpierw korzystajac z NiBiTor zgrywam orginalny bios(wrazie awari po to zeby nie stracic gwarancji),pozniej za pomoca Rivy odblokowuje potoki za pomoca NiBiTor-a zmieniam napiecie ew timingi etc i korzystajac dalej z tego programu zgrywam tak zmodyfikowany bios do pliku,nastepnie korzystajac z C:\Program Files\RivaTuner v2.0 RC 15.8\PatchScripts\NVIDIA\NV40BIOSHwUnitsMaskElimintor\ wgrywam tego zmodyfikowanego biosa i juz.Jezeli cos popieprzylem to prosze mnie skorygowac.Dzieki.

Edytowane przez mcgron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki super podpowiedz ,poszlo bez problemu.Domysalm sie ze teraz musze skorzystac z chyba musze podac lokalizacje tego biosa ktorego przed chwila otrzymalem?

 

Czyli reasumujac najpierw korzystajac z NiBiTor zgrywam orginalny bios(wrazie awari po to zeby nie stracic gwarancji),pozniej za pomoca Rivy odblokowuje potoki za pomoca NiBiTor-a zmieniam napiecie ew timingi etc i korzystajac dalej z tego programu zgrywam tak zmodyfikowany bios do pliku,nastepnie korzystajac z C:\Program Files\RivaTuner v2.0 RC 15.8\PatchScripts\NVIDIA\NV40BIOSHwUnitsMaskElimintor\ wgrywam tego zmodyfikowanego biosa i juz.Jezeli cos popieprzylem to prosze mnie skorygowac.Dzieki.

tak

odpalasz "NV40BIOSHwUnitsMaskEliminator.rts" wskazujesz zgranego biosa bedzie sie pytac jak modowac potoki czy z ustawien rivy czy odblokowac wszystko ja biore z ustawien rivy bo mam 16/5

ale wydaje mi sie ze w biosie to wszystko jest odblokowane

a blokady sa na PCB (chyba informacja dla sterow)

modowalem tak biosa od leadteka 6800 do swojego XT i dzialalo 16/5 350/850 1,4v bez rivki

i swojego XT ale to chyba nie dziala z orginalnymi sterami bo mialem jakies problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

odpalasz "NV40BIOSHwUnitsMaskEliminator.rts" wskazujesz zgranego biosa bedzie sie pytac jak modowac potoki czy z ustawien rivy czy odblokowac wszystko ja biore z ustawien rivy bo mam 16/5

ale wydaje mi sie ze w biosie to wszystko jest odblokowane

a blokady sa na PCB (chyba informacja dla sterow)

modowalem tak biosa od leadteka 6800 do swojego XT i dzialalo 16/5 350/850 1,4v bez rivki

i swojego XT ale to chyba nie dziala z orginalnymi sterami bo mialem jakies problemy

No to juz wszystko jasne.Jeszcze raz wielkie dzieki :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze , że się męczycie i nie potraficie przerobić biosa na prawdziwe 1.3v i 1.4v

 

1.3v

 

1.4v

 

 

bios jest od 6800xt leadtek , ale spokojnie można go użyć do karty innego producenta w którym jest możliwa programowa regulacja napięcia na gpu(przez bios)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...