Skocz do zawartości
Vis

Mod 6800xt@16/6 Agp- Opinie,możliwości,wątpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, da sie zrobic w bardzo szybki i prosty sposób, dosłownie w ciągu kilkunastu sekund :D Wszystkie zmiany dokonujemy w RivaTunerze. Jednym minusem jest to ze znikły mi opcje podkrencania w WinFoxie, moze do sie to jakos ominac ale nie chce mi sie z tym kombinowac. Wszystko widac na dołaczonym screamie <lol> post-105707-1146647654_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, myslałem że trzeba będzie flashowac bios. Trzeba tez zainstalować sterowniki do quadro? Czy po takiej operacji można odblokować potoki? Czyli żeby karta była Quadro 4000 16/6?

 

Zresztą, co ja pytam, sam zaraz spróbuję i powiem jaki spadek wydajności w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, myslałem że trzeba będzie flashowac bios. Trzeba tez zainstalować sterowniki do quadro?

Instalujesz wtedy sterowniki z orginalnej płytki od karty graficznej B) a potoki jak miałeś odblokowane tak mash :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wydajnosci raczej nie podniesie, ale co kto lubi...Chociarz zauwazyłem ze gdy sie zmieni sie w RivaTunerze na 6800 ultra to w everescie temperatura jest przykładowo 40 stopni natomiast Winfoxie jest 50 stopni. Czy wydaje wam sie ze sterownik specjalnie zaniża temp przy ustawieniu 6800 ultra?? Moze to jest umyślnie zrobione, tak dla spokoju zeby sie cieszył niska temp... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem moda. Poza tym pokazanym na screenie trzeba tez zaznaczyć opcję "use ROM straps...". Zainstalowałem sterowniki do Quadro.

 

Przy 3ds maxie 8 sp3 widze bardzo dużą różnicę (na oko z 30-50% szybciej, ale tylko na oko). Spadek 3dmarka05 o 12pkt. Myślę, że jesli ktoś interesuje się grafiką 3d to warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie pojawiły się karty, jakich wcześniej nie było i musiałem kupić taką, jaką mam. PoV 6800GX 256MB 16/6.

Z 256MB pamięci na pokładzie już by mi F.E.A.R. nie dawał komunikatu, żeby obniżyć jakość tekstur....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Szukam zmodyfikowanego biosu z podbitym napieciem do karty leadtek gf 6800 xt. Z gory dzieki!

 

Widze , że się męczycie i nie potraficie przerobić biosa na prawdziwe 1.3v i 1.4v

 

1.3v

 

1.4v

bios jest od 6800xt leadtek , ale spokojnie można go użyć do karty innego producenta w którym jest możliwa programowa regulacja napięcia na gpu(przez bios)

Czy jak wgram tego biosa (1.4v) to bedzie ok ?

Mam hynixy 2,8ns.

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam oryginalne chłodzenie temperatura w stresie to 72 stopnie

p.s widze ze masz dobre wyniki w 3D Marku ja za redzeniem wykreconym na 430 i pamięcią na 870 uzyskuje takie same wyniki ....tylko ze nie bawiłem sie ze zmianą Agp ty masz Agp67 Mhz jest jakas róznica w wynikach po zmianie?? w biosie to sie zmienia?? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam oryginalne chłodzenie temperatura w stresie to 72 stopnie

p.s widze ze masz dobre wyniki w 3D Marku ja za redzeniem wykreconym na 430 i pamięcią na 870 uzyskuje takie same wyniki ....tylko ze nie bawiłem sie ze zmianą Agp ty masz Agp67 Mhz jest jakas róznica w wynikach po zmianie?? w biosie to sie zmienia?? pozdr

Ja mam 68mhz, ale to spore ryzyko. Na wydajność podkręcanie AGP wpływu nie ma żadnego, w moim przypadku 66mhz hamowało mi podkręcanie procesora. Jedna płyta ci wytrzyma 70mhz, druga się spali przy 67. Więc raczej jak nie musisz to zostaw to AGP w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie koncze nowe wlasne chlodzenie na ta karte (na bazie radiatora od boxowanego A64_3200+), a zanim to zrobie to przesmarowalem karte (rdzen i pamieci) temperatura przy maksymalnym OC spadla z 72-74 na 64-67 i to wszystko na 60% wiatraczku wiec jeszcze da sie zniesc, przewaznie jak gram to glosniki zagluszaja juz kompa :-)

 

Mam też pytanie, jak poradzić sobie ze zmiana chlodzenia żeby nie ukruszyć rdzenia ?

zastanawialem sie zeby wyciac z cienkiej blaszki miedzianej cos na wzor copper shime'a i tam gdzie ten procesor ma metalowe bok na samej pascie go doczepic i docisnac radiatorem tak zebybył pełny (i pewny zarazem) styk z rdzeniem (który wystaje o ok 1mm) a może jakaś gąbka , zależy mi na tym zeby nie tylko na rdzeniu lezal radiator bo to jednak przynajmniej 4 razy wieksza masa anizeli fabryczne "coś"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam oryginalne chłodzenie temperatura w stresie to 72 stopnie

p.s widze ze masz dobre wyniki w 3D Marku ja za redzeniem wykreconym na 430 i pamięcią na 870 uzyskuje takie same wyniki ....tylko ze nie bawiłem sie ze zmianą Agp ty masz Agp67 Mhz jest jakas róznica w wynikach po zmianie?? w biosie to sie zmienia?? pozdr

No wynik w 03 ma cos duzy jak na taktowania 380/840.

Jakich sterow uzywasz Jot_Er_Ka ?

Jak z fastwrites ? on/off ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wydajnosci raczej nie podniesie, ale co kto lubi...Chociarz zauwazyłem ze gdy sie zmieni sie w RivaTunerze na 6800 ultra to w everescie temperatura jest przykładowo 40 stopni natomiast Winfoxie jest 50 stopni. Czy wydaje wam sie ze sterownik specjalnie zaniża temp przy ustawieniu 6800 ultra?? Moze to jest umyślnie zrobione, tak dla spokoju zeby sie cieszył niska temp... :?:

Sterownik nie zaniża temperatur,ale je kompensuje by były jak najbliższe rzeczywistej temperatury rdzenia.Temperatura podawana w zakładce sterownika jest właściwa,podobnie jak podawana przez RT(choć tu mozna pogrzebać by wyświetlało tą z winfoxa,ale to bezsens)<-ile razy można to pisac(?)

Mod na quadro może spowolnić(i z reguły spowalnia)kartę graficzną w grach.Natomiast potrafi znacznie przyspieszyć w profesjonalnych aplikacjach 3D .tzn.lepiej miec 6800@quadro niż 7900 w trybie GeForce w tychże aplikacjach.heja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, chłodzenie to podstawa. Ale też sporo zależy od sztuki. Kolega ma 6800XT 16/6 Leadteka i identyczne chłodzenie, jak ja i u niego na tym samym ustawieniu rdzenia temp. jest prawie 10 stopni wyższa.

Jakie chłodzenie masz na uwadze??? Podobno ARCTIC COOLING ACCELERO X1 jest niezły. Dziś już bym się zastanawiał, <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Pentagrama, czy AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Ja mam ACCELERO X1 i po odblokowaniu na 16x6, przetaktowaniu na 430/860 temp w stresie to 52'C ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Z glosnoscia jest tak, ze Accelero X1 jest nieslyszalny :D Freezer tylko troszke pomiata, ale jak tylko kupie regulator to zmniejsze jego predkosc ;> Fortron to juz w ogole cisza i spokoj ;> Do tego passive na mobo i wszystko jest oaza spokoju ;* Trzeba dodac, ze to dzieki gumowym laczeniom, ktore nie przenosza drgan :D

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antar1us coś niezbyt wielki masz wynik jak na 16/6 i 430 na rdzeniu ja na moim PoV 12/6 350/796 wyciągam w 3d marku 2003 9907marków ale nie o to chciałem zapytać.

 

Otóż jak podkręce kartę więcej niż te 350/796 co prawda działa stabilnie ale widać drobny spadek wydajności np w 2001se tam gdzie powinno być 230fps jest np 213 jak myślicie czy jak podniosę napięcie to coś to pomoże ? aha temperatura max to jakieś 60*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Zaraz podkrece jak Ty i zobacze co z wynikiem... <_< Wgralem identyczne stery jak Jot_Er_Ka... Zaraz sprawdze, chwila...

 

EDIT:

Po przetaktowaniu 400 markow mniej.

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz podkrece jak Ty i zobacze co z wynikiem... <_< Wgralem identyczne stery jak Jot_Er_Ka... Zaraz sprawdze, chwila...

 

EDIT:

Po przetaktowaniu 400 markow mniej.

Tak czy inaczej marny wynik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...