Skocz do zawartości
Vis

Mod 6800xt@16/6 Agp- Opinie,możliwości,wątpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chcialbym zapytac o kilka kwestii zwiazanych z karta podana w temacie, przesiadlem sie z radeona 9800pro@xt, na winfasta 6800xt@16p6v z archenet, wszystko pieknie, poza jednym szkopolem, ze nie krec sie tak jak podali 860 i 420, zeby w 3d marku nie bylo artow musialem obnizyc na 810 i 400, mam tylko jeszcze jeden klopot, poniewaz odpalam ati tool i po uzyciu opcji 'scan for artifacts' od razu wywala cala mase zoltych kropek, bez roznicy jak jest podkrecona i czy w ogole, na 16p sypie kropkami, nie zaobserwowalem zeby w grach mi sypalo, albo w 3d markach, czy w tej sytuacji ati tool jest miarodajny ?? chcialbym prosic o jakies dobre narzedzie do sprawdzania wystepowania artefaktow, niestety nie mam teraaz czasu na wielogodzinne granie, wolalbym zeby to jakis syntetyk sprawdzil, jak juz mowilem na 12p i 6 v ati tool jest czysciutki, przy 16p zaczyna sie kaszanic... prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja modowalnosci byla, jesli chodzi o zegary to nie, zegary mnie nie martwia, bo mysle, ze jak podniose napiecie i walne http://www.allegro.pl/item96783356_arctic_...e_wydajny_.html to bedzie duzo lepiej :D, kewestia tylko czy te arty w ati toolu sa jakims miernikiem tego, ze uszkodzony jest jakis potok ?? tak jak pisalem 12p bylo jak nalzey, czysciutko 16p sypie bez wzgledu na taktowanie, z ta roznica ze w zadnej innej aplikacji, 3d mark 2003, 2005, gry fable, b&w2, nfsMW bylo czystO ,kaszanilo sie na pameiciach wykreconych na 830, a na 810 cyhodzi si, wiec nie wiem czy jest sens, nie chce mi sie czekac i zawracac ludziom glowy, jest moze jakis program do szukania atrow w nvidii ?? Moze ati tool po prostu nie jest w stanie obiekrywnie okreslic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad taka informacja ze sie nie da? :blink: Strongmenowi sie jakos udało w jego 6200...

nV40 to nie nV43 - spróbuj.

 

Widze , że się męczycie i nie potraficie przerobić biosa na prawdziwe 1.3v i 1.4v

 

1.3v

Coś nie tak z tym biosem - temperatura GPU gwałtownie rośnie, bardziej niż przy napięciu 1.4V. Edytowane przez mosciu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz odpalam ati tool i po uzyciu opcji 'scan for artifacts' od razu wywala cala mase zoltych kropek, bez roznicy jak jest podkrecona i czy w ogole, na 16p sypie kropkami, nie zaobserwowalem zeby w grach mi sypalo, albo w 3d markach, czy w tej sytuacji ati tool jest miarodajny

Czegos tu nie rozumie Ati Tools jest chyba do kart ATI w ty masz aktualnie NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nV40 to nie nV43 - spróbuj.

Coś nie tak z tym biosem - temperatura GPU gwałtownie rośnie, bardziej niż przy napięciu 1.4V.

tzn którym ma być coś nie tak , na obu temp może wzrosnąć w idle 5-6 stopni

obydwa są poprawnie zmodyfikowane , jeżeli nie masz miernika , możesz to sprawdzić w rivie(hardware monitoring) vid0-1.1v , vid1-1.2v , vid2-1.3v , vid3-1.4v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegos tu nie rozumie Ati Tools jest chyba do kart ATI w ty masz aktualnie NV.

Dokładnie. Jak możesz sprawdzać ATI Tool kartę nVidi ??? :blink: Więc to, co ci pokazuje nie jest na pewno pewne.

Polecam sprawdzić kartę w takich grach, jak Half-Life 2 czy F.E.A.R. , przetestować 3dmark05 lub 06. Co do niskiego taktowania pamięci (bo rdzeń jest spoko), to może poprostu się grzeją - jeśli masz standardowe chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn którym ma być coś nie tak , na obu temp może wzrosnąć w idle 5-6 stopni

obydwa są poprawnie zmodyfikowane , jeżeli nie masz miernika , możesz to sprawdzić w rivie(hardware monitoring) vid0-1.1v , vid1-1.2v , vid2-1.3v , vid3-1.4v

Tak ale mimo tego objawy są takie jak napisałem wyżej, podobnie miałem jak sam wyedytowałem tablicę napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne że moge rdzeń ustawić maxymalnie na 340 ? Oczywiście moge więcej ale pojawiają sie artefakty, wiecie o co chodzi. Nie ingerowałem w ustawienia biosu karty.

u mnie tez tak bylo na orginalnym biosie cos kolo 340 ale stabilnie bez freezow to 325-330

po vmod biosu na 1,4v stabilnie 350, w rivie testy przechodzi nawet 475 mhz ale sa freezy :(

np. na 360 mhz freezy co kilka sekund a przy 475 freezy non stop czyli ulamek sekundy dziala i freez

na 490 mhz mialem black screna

a pamiaieci 880 mhz i nie widzialem artow przy 891 czasami sa

chlodzenie mam Arctic Cooling NV Silencer 5 Rev. 3, temperatura w idle 40-45 w graniu na 350/850 do 52

 

robilem hard vmoda na 1,58v efekt taki sam :(

jak zorganizuje kondensator to bede dzialal dalej :)

Edytowane przez AGeneral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te twoje freezy może są spowodowane słabym zasilaniem ? a co do zwiększania napięcia na rdzeniu... Czy zwiększenie tego napięcia skraca w jakiś sposób żywotność karty ? Czy po zwiększeniu napięcia do 1.4 temperatura gwałtownie wzrośnie ? (teraz mam max 58 stopni w stresie). Chciałbym osiągnąć ponad 11tys w 3dmarku03 bez podkręcania procesora. Najwięcej mi sie udało osiagnąć około 10500 na taktowaniu 340/850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Po zwiększeniu napięcia temperatura sporo wzrośnie. Na fabrycznym chłodzeniu nie polecam próbować - albo przynajmniej przesmaruj rdzeń lepszą pastą (np. Arktic Silver 5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ta karta ma wypełniania texeli na sekundę?? Przy odblokowanych 12 lub 16 potokach?? Orginalnie ma chyba 2.4 miliarda.

Pole Wartość

Właściwości procesora graficznego

Karta wideo nVIDIA GeForce 6800 XT

Nazwa kodowa procesora graficznego NV40XT

Urządzenie PCI 10DE / 0048

Liczba tranzystorów 222 milion(ów)

Technologia wykonania 0.13 um

Rozmiar procesora (Die Size) 287 mm2

Typ magistrali AGP 8x @ 4x

Rozmiar pamięci 128 MB

Częstotliwość taktowania układu graficznego 351 MHz

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 16

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 1

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 5 (v3.0)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli 1 (v3.0)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v9.0c

Pixel Fillrate 5616 MPikseli/sek

Texel Fillrate 5616 MTekseli/sek

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR

Szerokość magistrali 256-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 425 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 850 MHz

Przepustowość 26.6 GB/sek

 

Różne

Fan Speed 100%

 

Pole Wartość

Właściwości procesora graficznego

Karta wideo nVIDIA GeForce 6800 XT

Nazwa kodowa procesora graficznego NV40XT

Urządzenie PCI 10DE / 0048

Liczba tranzystorów 222 milion(ów)

Technologia wykonania 0.13 um

Rozmiar procesora (Die Size) 287 mm2

Typ magistrali AGP 8x @ 8x

Rozmiar pamięci 128 MB

Częstotliwość taktowania układu graficznego 475 MHz

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 16

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 1

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 5 (v3.0)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli 1 (v3.0)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v9.0c

Pixel Fillrate 7600 MPikseli/sek

Texel Fillrate 7600 MTekseli/sek

Edytowane przez AGeneral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze jedna prosbe o pomoc, mianowicie zabralem sie ostrzej za testowanie, wrzucilem kilka bardziej wymagajacych gierek na troche czasu i zaowazylem, rzecz, na ktora nie zwrocilem wczesniej uwagi, chodzi o cienie, w wielu wypadkach (niepodkrecona, bez modowania jest to samo co z podkrecona i po modowaniu) sa poszarpane i zamiast ladnego zaokraglonego cienia mam full kwadratow i mase brzydkich kwadratowych krawedzi, najlepiej to widac u mnie na cieniach w 3d marku 2005, nie mam zadnych atrow, obraz czysciutki, cz po modowaniu, czy bez... Ale te Cienie mnie martwia, w nfs MW np Cienie drzewa sa sliczne podczas gdy cien samego auta pozal sie Boze, nie wiem co o tym myslec, takie brzydkie cienie mialem na radeonie 9800pro jak na sile chcialem uzyc najwyzszych ustawien dla cieni, probowal generowac cos czego nie mogl, ale przeciez ten geforce spokojnie powinien pociagnac takie cienie, w wielu wypadkach jest ladniej niz bylo na radku, ale mysle, ze to juz przegiecie, zeby zamiast niektorych cieni byly ciemne plamy poszarpane, albo ewidentnie sprawiajace wrazenie ze zrobione sa z 20 kwadratow... Testowalem juz ze 4 sterowniki, 1 oficjalny 2 forceware i jeden XTreme-G 84.22.v2, Prosze o szybka rade i pomoc, bo czas ucieka a mam tylko 4 dni na potencjalna reklamacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholipa wiec jednak wychodzi na to ze bede musial im odsylac, czekam jeszcze na opinie z archnetu, i moze ktos z Was cos wniesie nowego, bo cholipa to dziwne, zeby bez odblokowywania pot0okow tez byly takie jaja :/ kiedys mialem takie cos w radeonie ale stary usunely problem, podczas gdy tyutaj caly czas to samo, szczerze mowiac ma mcienie tak poszarpane jak w tym obrazku do ktorego mi linka podales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież nie musze zwiększać napięcia rdzenia od razu do 1.4. Gdyby ustawił napięcie powiedzmy 1.2 to rdzeń myśle że spokojnie do 360 by dojechał a temp tak drastycznie by nie wzrosła. Czy po zwiększeniu napięcia poprawiają się możliwości O/C pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, juz od jakiegos czasu sledze ten temat gdyz stoje wlasnie przed wyborem nowej karty graficznej. z uwagi na to, ze mam plyte pod agp i nie za duzo kasy :D wybor mam dosc ograniczony. postanowilem, ze zakupie jedna z kart 6800xt z gwarancja modowalnosci prawdopodobnie z tej aukcji. niestety troche przeplace w stosunku co do niekotrych ale przynajmniej mam gwarancje, ze wszystkie potoki i vs beda sprawne (chyba? :P ). kupowal ktos u tego goscia wlasnie te karty? pytam czy gosciu jest godny zaufania tzn. czy ktos mial problemy, ze mu sie nie odblokowaly niektore potoki itd. po prostu nie stac mnie na ewentualne zabawy w wymienianie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie pewnie się już pojawiło na forum ale nie mogę go odnaleźć więc zamiast przekopywać po kolei wszyskie posty o 6800 zapytam wprost

 

 

Co się bardziej opłaca brać 6800xt czy 6800le

zważywsxzy na ceny to jeżeli jeszce w jakimś sklepie można kupić wersję LE i XT to LE jest droższ o okolo 100zł

I teraz zasdnicze pytanie karty których producentów dają największe szanse na poprawne odblokowanie potoków(czyli sprawnych)

 

słyszałem że najczęściej na sprawne 16/6 modują się Gainwardy

 

przeglądając parę foruw i opini o XT na sklepach badzo często pojawia się opionia iz Asusy w wersji Xt modują się najczęsciej do 12/5 bądz 12/6 potoków na 16 są już arty

równie często pojawia się opinia że bardzo ładnie modują się Poit of View do 16/6

 

Jestem już wstęnie ugadany ze znajomym ze sklepu na zamianę WinFasta 6800XT na moje dwie grafiki to jest Radeona 9550 128/128 od Sapphire'a(próbowałem ją sprzedać ale jakoś brak chętnych:() i Sapphire'owską 9500 128/256bit wpełni modowalną na Radka 9700 która mam aktualnie w kompie plus dopłata 100 czy to jest w miarę opłacalny interes?

 

wygląda na to że jak już się zakupi taką kartę to hasło pod tytułem "napewno moża na nich odblokować przynajmiej 4 potoki" czy na pytanie "czy słyszal ktoś aby się wogóle nie zmodował nawet na 12/5"

możemy odpowiedzić tak może sie wogóle nie modować :sad:

przykład

http://allegro.pl/item100078484_leadtek_68...j_w_polsce.html

gość poza tą 8/6 sprzedaję jeszcze karty 12/5, 12/6, 16/5 i 16/6 zatem można smiało powiedzieć że jednak może się nie modować :mur:

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytako. Kumpel kupił WinFasta 6800XT i odblokowaliśmy w nim 12 potoków (16 sypie artami) i chcieliśmy rdzeń podkręcić na 360, jednak odpalając np. FEAR czy NFS MW zawiesza kompa, albo restartuje. Pamięci idą bez problemu na 800. I teraz moje pytanie czy chodzi tu o to, że musimy zwiększyć napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@macias84 skoro gosciu sprzedaje karty juz selekcjonowanie to stwierdzenie typu "na pewno mozna odblokowac..." wydaje sie tylko czystych chwytem marketingowym. chyba nie myslisz ze kolo sprzeda ci niesprawdzona karte. tylko na tym straci. dlatego jezeli masz mozliwosc kup z gwarancja modowalnosci. co so zamiany dwoch grafik i doplaty. jakby nie patrzec sumaryczna wartosc przedstawionych przez ciebie kart + 100zl wychodzi na moje oko w granicy 500zl wiec za niesprawdzona karte jest to cena jak najbardziej dobra. moze skoro juz tak ci gosc poszedl na reke z tymi kartami to za dodatkowe 50zl czy ile uwazasz za stosowne zagwarantuje ci dzialanie dodatkowych potokow?

Edytowane przez ultor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co napisałem że napewno się moduje przynajmniej na 12 potoków nie odnosiło się do sklepu czy sprzedającego

Tylko ktoś na forum stwierdził że XT zawsze zmodują się przynajmniej na 12 potoków a tamten link z 8 potokowcem modującym sie tylko do verteksów miał świadczyć że to nie prawda i mogą się wogóle nie modować albo tylko na jednostkach cieniowania

 

Gośc mi idzie na rękę bo to mój znajomy który ma 13letniego Passata z ledwo dyszącym silnikiem w którym grzebię od czasu do czasu :lol2: Więc Arek idzie mi na rękę bo mechanika po tak okazyjnych cenach nie znajdzie raczej prędko

 

Będe musiął z nim pogadać żeby mi znalazł coś dobrego w końcu tak czy tak będzie je musiał pchnąc po 550 więc może mi coś wyselekcjonować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem :) modowalna 16x1, 5vs z aukcji arche. niestety wszystkie 16x1, 6vs szlag trafil z aukcji dsnieg'a :(. ale skoro roznice to ok. 200-500 markow to jak to w reklamie "po co przeplacac" ;] za zaoszczedzona kase kupie se pentagrama FZ XC-80 AlCu :). teraz tylko czekac na kuriera :mrgreen: . oczywiscie zdam relacje z odblokowania, podkrecania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kupiłem w arche i bez problemu sie odblokowała. Dokonałeś dobrego zakupu :D Szkoda tylko, że nie wspominają o tym że karte owszem można podkręcić do ponad 400 na rdzeniu, ale dopiero po podniesieniu napięcia, czyli ingerencji w bios karty, a to już jest zerwanie warunków gwarancji. Także troche ściemniają, no ale niech im bedzie, ważne że potoki sie odblokowały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co piszesz, nie do końca jest prawdą. Otóż karty nie podkręcają się taka samo, mimo że są identyczne. Mam paru znajomych, którzy mają te karty z Arche i jednym faktycznie rdzeń idzie na 400Mhz i ciut więcej, a inni znów mają problem z wyciśnieńciem 370Mhz. To samo dotyczy pamięci. Wniosek taki, że owszem - testują karty na poprawność działania odblokowanych potoków, ale sprawdzać czy karta się dobrze podkręca, już im się nie chce. Do tego skubańcy nie dają komentarzy. Więc Wy pierwsi nie wystawiajcie im komentarza. Mi już dwa miechy wystawiają. Koledze ponad miesiąc i dalej nic.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jakie macie temperaturki w stresach, i przy jakich napięciach? Ja teraz mam ustawione na 1,3 i przy marku 03 dochodzi mi do 75 stopni, a w ciagu dosłownie dwoch sekund spada na 65, nie wiem co jest grane... jak to u Was wygląda??? Słyszałem ze dobrze byłoby zeby temp nieprzekraczało 70...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ wysoi nie wiem skad ta opieszalosc w wystawieniu komentarzy. kontakt jest raczej bardzo dobry. napisalem 3 maile w ciagu 2 godzin, na ktore dostalem 2 odpowiedzi bezposrednio od kolesia z arche, 3 mail wyslal automat o tym, ze paczka zostala wyslana. wystarczy sie przypomniec, ze czekasz na wystawienie komentarza i jestem pewny, ze taki komentarz otrzymasz. juz nie raz zdarzylo sie, ze czekalem u supersprzedawcy na wystawienie komentarza, ale po przypomnieniu zawsze byl wystawiony w przeciagu paru godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...