Skocz do zawartości
Vis

Mod 6800xt@16/6 Agp- Opinie,możliwości,wątpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnie, ciepłe dni temperatura przy wiatraku ustawionym na 50% przekraczała 60C w idle (GPU na 1.1V). Zaradzić temu można "odkręcając" rdzeń, przynosi to świetne efekty ale tylko w idle. Jeśli jednak gramy to nie ma rady i karta będzie się smażyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w IDLE jest 46 stopni, a podczas grania nie przekracza 60-ciu. Napięcie mam na 1.4

wysoi nie wiem skad ta opieszalosc w wystawieniu komentarzy. kontakt jest raczej bardzo dobry. napisalem 3 maile w ciagu 2 godzin, na ktore dostalem 2 odpowiedzi bezposrednio od kolesia z arche, 3 mail wyslal automat o tym, ze paczka zostala wyslana. wystarczy sie przypomniec, ze czekasz na wystawienie komentarza i jestem pewny, ze taki komentarz otrzymasz. juz nie raz zdarzylo sie, ze czekalem u supersprzedawcy na wystawienie komentarza, ale po przypomnieniu zawsze byl wystawiony w przeciagu paru godzin.

że byś się nie zdziwił :lol2: . Już nie raz im przypominałem. Kolega więcej razy i jak myślsz???? Kontakt jest faktycznie dobry, ale gorzej już z komantarzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta doszla. niestety z poczatkowego hura optymizmu wyszlo lekkie rozczarowanie. dlaczego? otoz zamiast 16p5vs mam sprawnych jedynie 12p5vs. przy odblokowanych 16p widac w grach counter strike source i nfs:mw biale kropki :/ . zauwazylem pewna prawidlowosc. w css kropki pojawiaja sie tylko wtedy gdy jest sie na jakiejs otwartej przestrzeni (widac niebo i takie tam) lub gdy tuz za sciana pojawia sie niebo. w zamknietych pomieszczeniach bez dostepu do swiatla kropek nie ma O.o . w nfs:mw kropki pojawiaja sie tylko jak sie wyjdzie do menu i ogolnie na wszystkich menu z gry O.o . wnioskuje z tego, ze jeden quad jest uszkodzony (najprawdopodobnie minimalnie, a jeden potok na pewno). nie wiem jak oni testuja te karty ale w 3dmarku 05 naprawde ciezko jest dojrzec jakiekolwiek kropki (w 3dmark'03 widac je tylko na tescie nature - to by wyjasnialo dlaczego nie widze ich na proxiconie i trollach). trzeba sie niezle wpatrywac zeby te kropy wylapac np. na wodzie w '05 (pojedyncze piksele w kolorze niebieskim) itp. sa po prostu malo kontrastowe. jutro zadzwonie do kolesia z arche i zapytam sie co z tym fantem chce zrobic. bo jezeli przesle mi modowalna 16p5vs na ich calkowity koszt to nie ma sprawy (w koncu chce to za co zaplacilem). moze zaproponuje mu czesciowy zwrot kasy (moze jakies 50zl) za ten nie dzialajacy quad. co byscie zrobili na moim miejscu?

 

co do o/c ktore pobierznie sprawdzilem, tez bez rewelacji. rdzen poszedl max. do 345mhz, pamieci do 795mhz.

 

pomyslalem tez o podwyzszaniu napiecia ale ...

 

$ffffffffff ----------------------------------------------------------------

$ffffffffff NVIDIA VGA BIOS information

$ffffffffff ----------------------------------------------------------------

$1100000000 Title : nv40 p212 sku16 VGA BIOS

$1100000002 Version : 5.40.02.57.68

$1100000100 BIT version : 1.00

$1100000200 Core clock : 200MHz

$1100000201 Memory clock : 400MHz

$1100010000 Performance level 0 : 300MHz/350MHz/1.40V/53%

$1100020000 VID bitmask : 00000011b

$1100020100 Voltage level 0 : 1.10V, VID 00000000b

$1100020101 Voltage level 1 : 1.40V, VID 00000010b

$1100020102 Voltage level 2 : 0.00V, VID 00000000b

$1100030001 Core thermal compensation : 10°C

$1100030002 Core thermal threshold : 135°C

$1100030003 Ambient thermal threshold : 135°C

$1100000003 SW masked units : none

 

 

1.4v to max. prawda? z tych ostatnich watkow zrobil mi sie istny metlik w glowie :D . wiec chyba z modowania biosu nici poniewaz juz defaultowo karta chodzi na 1.4v.

 

3dsmarki ktore porobilem. konfiguracja to bartek @3200+, GPU i MEM bez o/c. sterowniki najnowsze ze stronki nvidia 84.21, agpx8 fw = wylaczone.

 

3dmark'03

 

8p4vs - 6782

12p5vs - 8317

16p4vs - 8715 - malo zauwazalne arty (kropki)

16p5vs - 8994 - malo zauwazalne arty (kropki)

 

z lekkim o/c 345 rdzen, 795 memki

 

3dmark'03

 

12p5vs - 9253

16p5vs - 9955 - jak na zlosc nie chce przekroczyc 10000 - oczywiscie zauwazalne arty (kropki)

 

krotko, potwierdzaja sie testy ktore przeprowadzil Reoddai, najwiecej daje pierwszy odblokowany quad ok. 1300 markow. 1 vs to ok. 200-300 markow. roznica miedzy pierwszym a drugim odblokowanym quadem wynosi 700-800 markow.

Edytowane przez ultor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiadomo co było nie tak. Wystarczyło podnieść napięcie, tak też zrobiliśmy i podniesliśmy do 1.3v. WinFasta 6800XT bez problemu odblokowaliśmy 12p i 6vs (16/6 nie poszło) oraz wykręciliśmy na: rdzeń: 430, pamięci: 880 i w 3DMarku03 wyskoczyło 9750 pkt. Szkoda, że nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakupiłem w sklepie komputerowym Winfasta Leadteka 6800xt za 499 żł. Bez problemu odblokowałem dodatkowe potoki i vertexy na 16/6 rdzen max chodzi na 370 Mhz a pamieci na 870 wynik w 3D Mark 2003 - 10800 jakie standardowo jest napiecie na rdzen??jak je zwiększyc ?? bo czytałem ze po zwiększeniu napiecia rdzen chodzi stabilnie na 400 Mhz pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma problem z Tv outem gdy klonuje obraz na Tv włączam film to wyskakuje ciemny obraz wyswiatlaja sie same napisy. Tvtool nie wykrywa wogóle kodera karty graficznej

jak robisz to dla filmow to uzywaj "Dualview" u mnie AllPlayer z opcja "FullScreen na monitorze 2" ladnie sobie z tym radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem zew blackand white 2 war of the godsbez rewelacji z wlaczonym AA na high chwilami 15 fps srednio to 25 , liczylem na stable 30+

Quake 4 tu zykle 40,50fps

trocheproblem z oc raz przy takich samych ustawieniach 6500 3D markow drugi raz 11300 jakies dziwne oc ma ta karta ( to byl rdzen 400 memki 835 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywal ktos zmodyfikowany bios od 6800 gt, tzn. ustawione tylko 16/6 a reszta def. tak jak w 6800xt ?

Jak tak, to prosze o linka z biosem do karty leadteka.

Btw jakie sa pamieci na tej karcie ? Wiem, ze ddr1, ale jaki czas dostepu ? 2,2 ns ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.4v to max. prawda? z tych ostatnich watkow zrobil mi sie istny metlik w glowie :D . wiec chyba z modowania biosu nici poniewaz juz defaultowo karta chodzi na 1.4v.

Nie chodzi!

 

6800XT standardowo ma 1.1V i możesz je zwiększyć do 1.4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jestes tego pewny? to czemu w biosie sczytanym przez nibitor'a nie ma opcji 1.1V. poza tym nibitor z tego co widze zaznacza obecne zasilanie na zielono a na zielono wlasnie jest 1.4V. poza tym rivka uparcie w hardware monitoring pokazuje ze core VID wynosi 2

 

Dołączona grafika

 

 

moze ci co sprzedaja modowalne sztuki dodatkowo mieszaja cos w biosach, zeby zapewnic stabilnosc zasilania odblokowanych potokow? ale w takim razie po co od razu nie odblokowuja potokow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, żeby karta na 1.4V podkręcała się tylko do 345Mhz na GPU, jeżeli moja na 1.1V podkręca się do 385Mhz.

 

Nie patrz na zakładkę "Vid mode" tylko na "Exact mode".

 

Powinno to wyglądać tak - zmieniasz na 1.4V, zapisujesz i wgrywasz bios.

post-9187-1146221323_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krecene gpu to male piwo na razie. bardziej martwi mnie to, ze na potokach, ktore mialy dzialac pojawiaja sie kropy w niektorych grach (nie jest to az takie uciazliwe, ale juz sam fakt, ze sie pojawiaja troche mnie irytuje). o dziwo w 3d mark'06 ich nie ma oO (albo jestem na tyle ograniczony zeby je dostrzec). strasznie dziwna sprawa z tym jest. zaloze sie, ze gdybym kupil w proline niemodowalna sztuke mialby z nia zero problemow i jeszcze by sie krecila tak jak innym, ale taki juz jest moj los. zawsze musi dac mi po nosie :/

 

hmm karte oddaje 2 maja do reklamacji. wiec na razie zabawa w biosy odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaloze sie, ze gdybym kupil w proline niemodowalna sztuke mialby z nia zero problemow i jeszcze by sie krecila tak jak innym, ale taki juz jest moj los. zawsze musi dac mi po nosie :/

To prawda.Jakos nie mam zaufania do firm ktore sprzedaja selekty,wiadomo ze chlopaki poczuli latwa kaske i zrobia wszystko zeby jak najwiecej kart wyselekcjonowac.Ja swoja nabylem z firmy ABCPc i bez problemow poszla na 16/6 :D

hmm karte oddaje 2 maja do reklamacji. wiec na razie zabawa w biosy odpada.

Dlaczego tak pozno?

moze ci co sprzedaja modowalne sztuki dodatkowo mieszaja cos w biosach, zeby zapewnic stabilnosc zasilania odblokowanych potokow?

no coz ja niestety mam karte juz 1.4v. po raz drugi czytam bios karty i na dzien dobry w exact mode mam zaznaczona opcje 1.4v.

Ja kupilem nie selekta i tez mam napiecie 1.4V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam sie do kupna 6800xt by Leadtek. Mam pytanko czym różni sie wersjia : A6800XT-TD128 od A6800XT-TDH128 oprócz ceny???

 

Aha albo moze wybrc innego producenta ??

 

Aha i ile średnio punktow w 3dm03 lub 05zyskuje ta karta na stocku???

 

Dzieki z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy wynik 5900 pkt w 3Dmarku 03 jest odpowiedni dla sprzętu

 

 

A64 3000+ s939

512 MB RAM

GF 6800 xt Leadtek Winfast 128 MB RAM

Gigabyte K8NS

 

Chodzi mi o fapryczne ustawienia wszystkiego bez oc

Potwierdzam że w ostatnie partie tych kart ciężko się modują

Ja odblokowałem jedynie wszystkie vp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w takim przpadku zrobić? Czy reinstalacja systemu może pomóc?

Dodam że ściągnąłem i zainstalowałem najnowsze sterowniki Nvidii do karty

Edytowane przez AMDFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw czestotliwosc agp na 67mhz, pobaw sie we wlaczanie i wylaczanie fw, wszystko bylo pare postow wczesniej. wystarczy poczytac. ja bez o/c na defaulcie mialem ok 6800 markow (3d mark 2003). tak btw. karta poszla do reklamacji, zobaczymy co oni na to i co dostane zamiast niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...