Skocz do zawartości
Vis

Mod 6800xt@16/6 Agp- Opinie,możliwości,wątpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to już moja karta pokazała pazurki:) Dowaliłem w biosie napięcie 1.27V Takty dałem na 399 GPU 825 MEM i w porównaniu z kartą Antar1us'a mój PoV 12/6 wyciąga bez problemu 10363 marki w 3dm03.

Oczywiście poprzedni problem zniknął wraz ze wzrostem napięcia.

 

Apropo Antar1us kombinuj chłopie -> duży wzrost przynosi podkręcenie proca u mnie różnica między HTT standardowym a chociażby 250(później już wzrostu wydajności nie ma lub niezauważalny) wyniósł ok 2000 marków tyle że ja mam Sempa to mógł kartę dławić.

 

Co do sterów to wcale nie jakieś modowane tylko oryginalne z płytki PoV :lol2: i wymiatają

 

Pozdrawiam mam nadzieję że ci się uda wyciągnąć większą wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U coś słabiutko :mur:

 

Ja mam tak :

3DMark Score 10415 3DMarks

GT1 - Wings of Fury 249,7 FPS

GT2 - Battle of Proxycon 82,4 FPS

GT3 - Troll's Lair 68,5 FPS

GT4 - Mother Nature 59,9 FPS

 

 

Family AMD Athlon™ 64 Processor 2800+

Architecture 64-bit

Internal Clock 2005 MHz

Internal Clock Maximum 3000 MHz

External Clock 286 MHz

Socket Designation Socket 754

 

 

Karta jak w podpisie , bez vmode :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U coś słabiutko

U ciebie wynik może być taki przez większą przepustowość pamięcimoje Goodramy sobie pomykają na 400MHz a u ciebie widzę 444

 

edit:

 

Już nie weim czego to przyczyna puściłem proca na htt 275 pamięci na 440, w karcie ustawiłem takty 380/400 i zdobyłem 10257 marków czyli mniej trochę

Edytowane przez KRzO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? <_<

 

Moze jakies propozycje...?

Edycja biosu. Strasznie marny wynik. Ja taki mialem przy Bartonie 2500+. Po zmianie platformy na A64 i edycji biosu na 1,4V spokojnie 3Dm03 przekracza 12000pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj wyłączyć Fast Writhe w biosie. Niektóre płyty nie "lubią" tej opcji. ...

Chociaż podejrzewam, że to wina zaśmieconego systemu. Ile razy instalowałeś stery do karty??? Używasz programu Driver Cleaner??

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Wypraszam sobie syfiarstwo... Fast Write jest wylaczony, sterowniki usuniete w sposob skuteczny, zainstalowane na nowo sterowniki @ Jot_Er_Ka i czysty system...

 

BTW, gdybym mial pytac o takie rzeczy jak dobre zainstalowanie sterownikow, czy czysty system, to uwierz - ale wcale bym nie pytal... Ja szukam glebszej przyczyny, haczyka ktory powoduje, ze mam mniejsza ilosc markow niz inni na gorszych, lub podobnych konstrukcjach... Tym bardziej mnie to dziwi, skoro kilku uzytkownikow, ktorym jestem wdzieczny za opinie napisalo mi, ze sa zdziwieni takim stanem rzeczy jaki ja mam aktualnie ;>

 

Jeszcze jakies pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Dokladnie na tej, ktora jest w podpisie... Dalej szukam przyczyny, ale zadnej nie widze... Dlaczego tak slabo?? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co może być , zrób jeszcze raz testa ale powyłancaj wszystko co możesz w pasku na dole , oraz niepotrzebne procesy to też dużo pomaga .

 

Ja mam wyższy wynik na słabszej karcie

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Wszystko mam ustawione na high performance, ile mam to razy jeszcze napisac? ;> Teraz robilem test 12/6 @ 400/800 @ 2.4gHz i wynik - 9457 markow... Artefaktow nie stwierdzono, na 16/6 mam troche kropek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arche uwzglednilo moja reklamacje, widac solidna firma poniewaz nie dosc, ze zwrocili mi wszelkie koszty wysylki (wlasciwie natychmiast po poinformowaniu na gg) to do nowo wyslanej karty dolaczyli pack 10 plyt cd-r :). co mnie jeszcze bardziej cieszy, ze dostalem karte z domyslnym napieciem rdzenia 1.1V :D. zapakuje na karte zakupionego zalmanka (po cenie hurtowej - pozdrawiam goscia z 4max :) ) i troche poszaleje :)

 

na stockowym chlodzeniu udalo mi sie wycisnac jak dotad ok. 400mhz na rdzeniu. pamieci nie sprawdzalem, za bardzo nie mam czasu sie teraz bawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Slyszalem, ze na n-force 3 gf 6800 ma spadek wydajnosci po podkreceniu... Mzoe by takz miana platformy...? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

No tak, ale sprawa sie rozchodzi o to ze przy znacznym OC gpu i CPu w markach i grach notuje spadek wydajnosci.

W 3Dsmarku 2005 mam jakies 1000 pkt mniej niz powinienem, i szukam przyczyny tych brakow. Czy moze to wynikac z tego ze mam plyte na nf3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale sprawa sie rozchodzi o to ze przy znacznym OC gpu i CPu w markach i grach notuje spadek wydajnosci.

W 3Dsmarku 2005 mam jakies 1000 pkt mniej niz powinienem, i szukam przyczyny tych brakow. Czy moze to wynikac z tego ze mam plyte na nf3?

 

Przecież też mam zrobione OC i jakoś jest OK :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze to wynikac z tego ze mam plyte na nf3?

Dokładnie. Nie jest to przypadłość wszystkich płyt pod NF3 , ale niestety są takie modele, które "nie lubią" danych kart. Spotkałem się z tym już niejednokrotnie. U ciebie pewnie takwłaśnie jest. Zazwyczaj takich dolegliwości można się pozbyć poprzez wyłączenie w biosie Fast Writhe i przestawienie częstotliwości AGP z 66 na 67. Jednak nie zawsze to coś zmienia. Bios od płyty masz najnowszy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Dokładnie. Nie jest to przypadłość wszystkich płyt pod NF3 , ale niestety są takie modele, które "nie lubią" danych kart. Spotkałem się z tym już niejednokrotnie. U ciebie pewnie takwłaśnie jest. Zazwyczaj takich dolegliwości można się pozbyć poprzez wyłączenie w biosie Fast Writhe i przestawienie częstotliwości AGP z 66 na 67. Jednak nie zawsze to coś zmienia. Bios od płyty masz najnowszy???

Mam F6, wiec stary... Fast Writhe wylaczylem i nic to nie dalo. Nie krecilem czestotliwosci. Mozesz mnie pokierowac jak zrobic update biosu? ;* Z gory dzieki! ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff. Co do zmiany biosu płyty, to nie mam pojęcia, bo nie miałem nigdy Gigabyte. Musisz poszukać w internecie informacji na ten temat, albo zadać pytanie w dziale o płytach gł. Ale wcześniej polecam sprawdzić, czy nie da nic zmiana częstotliwości AGP - AGP Frequency. To powinieneś mieś w biosie. Standardowo jest 66Mhz. Zmień na 67Mhz i sprawdź, czy coś się zmieniło. W wielu przypadkach daje do pozytywne wyniki. Sterowniki płyty masz najnowsze?

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze na n-force 3 gf 6800 ma spadek wydajnosci po podkreceniu... Mzoe by takz miana platformy...? ;>

Tu nie chodzi o spadek wydajnosci tylko czasami wyskakuja freezy, a to co innego. Z reszta ja mam wszystko podkrecone i jakos chodzi bez spadkow.

Piszesz ze masz ustawione w sterach na "high perfomance"... Spoko, tylko ze "high perfomance" to w sterach jedna z wielu opcji. Nizej sprawdz czy masz wylaczone vsync, aa i anizo ma byc na off a nie na "zaleznie od aplikacji", wlaczone optymalizacje itd.

Jakie masz taktowanie karty? To ze masz 1,4V na gpu to jeszcze w sumie nic nie oznacza.

No i polecam najnowsze stery NGO ze stronki 3dguru.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna 6800XT @ 16/5 za ok 550 zł.Myślicie że lepiej dozbierać i wziąć 16/6 ?? Jak duże znaczenie ma ten 1 vertex ?? Aha i jeszcze jedno co lepiej kupić POV czy ASUSA ?? (POV jest bardzo zbliżony architekturą do Leadteka a Asus jest dobry sam w sobie ;))

PS.Nie wiem czy ten post nie kwalfikuje sie do działu co kupić więc napisałem tu :rolleyes:

Edytowane przez M@TI16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie kupuj Asusa, bo jeśli przyjdzie Ci do głowy, by podnieść napięcie GPU, to w Asusie tego nie zrobisz. PoV jest dobre. W sumie, to oni nawet tych kart nie produkują, tylko naklejają naklejki z logiem firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie kupuj Asusa, bo jeśli przyjdzie Ci do głowy, by podnieść napięcie GPU, to w Asusie tego nie zrobisz. PoV jest dobre. W sumie, to oni nawet tych kart nie produkują, tylko naklejają naklejki z logiem firmy.

Ołówek mod się wtedy robi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...