Skocz do zawartości
Vis

Mod 6800xt@16/6 Agp- Opinie,możliwości,wątpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

ja osobiscie mam gf 6800xt PoV ktory sie moduje na 16/6 z podkrecaniem tez nie mam problemow na standardowym referencyjnym chlodzeniu bez problemu @400/850 w 3dmarku03 11763 punkty mysle ze to jeden z najbardziej udanych zakupow wiec szczerze polecam wszystkim ktorzy maja jakies opory tez sie kiedys zastanawialem na 6600gt r9800xt i takimi tam ale lepiej dolozyc troche i miec spokoj na dluzszy czas pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. A moja nie chciała więcej iść jak 360 na rdzeniu. Powyżej już kop się wieszał z powoda za wysokiej temp. Ale dobrze, że miałem chłodzenie z moich poprzednich kart (co za zbieg okoliczności :razz: ) - radosława 9800XT i GF 6600GT. Po zmianie chłodzenia faktycznie mogłem stwierdzić, że karta jest bardzo dobra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba więcej, niż 150 zeta to się Ci nie opłaca. Ładnie ją podkręciłeś, więc nie spodziewaj się wielkiej różnicy. Tyle tylko, że pograsz sobie z wygładzaniem i filtrem AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

well, sprawa jest ciepla i narazie nie podejmuje decyzji zbyt szybko. prawdopodobnie bede musial czekac do maja, bo fundusze na kwiecien mam juz prawie zarezerwowane :/ a wtedy moze nawet przejde na 6800GS jesli pozwoli. who knows. w kazdym badz razie musze sie zgodzic, ze doplacenie wiecej niz 150zl to chyba jednak mijaloby sie z celem. musialbym w takim razie sprzedac swojego za 500zl a za tyle to chodza nowe galaxy 6600ge/gt (o ile sie nie myle) o lepszym potencjale OC od mojej.

 

wycenili moja karte w iComp na 410zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tu zgromadzonych

 

Dziś nabyłem kartę o ktorej wspominaliście, mianowicie Leadteka 6800XT z gwarantowana modowalnością.

Poprzednią kartą był Radek 9800SE AIW od Herca. Powiem szczerze że różnica w jakości grafiki jest minimalna, piksel szadery w wersji 3 nie robia takiego wrażenia jak kiedyś Voodoo1. Jednak trzeba przyznać że 6800 ma moc. Podkrecony Radzio dawał ok 6000 w marku 03, w przypadku GF'a 6800 "na sucho" 6900 punktów, po bezproblemowym zmodowaniu, 9300marków. Narazie jej nie podkręcałem dlatego wynik jest taki "niski". Chłodzenie nie jest aż tak głośne, zupełnie inna częstotliwość dźwięku niż w radeonie. Cooler wydaje niski szum/warkot, w przypadku radka był świst/szum. Na tej karcie można pograć bez problemu, na maksymalnych detalach, w SA,NFS UD, MW, WoW'a. W tej cenie karta dysponuje wystarczająco dużą mocą żeby pograć przyjemnie praktycznie we wszystko dostępne w tej chwili.

Jakieś pytania? Walcie śmiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez dziś dostałem swojego 6800XT (przesiadka z 9800pro). Kupiłem za 645zł od Arche z gwarancją moda 16/6. Niestety nie miałem czasu dziś za dużo się bawić. Zmieniłem tylko chłodzenie rdzenia na pentagrama XC-80 AlCu. Potoki i vertexy chyba wszystkie działają, po ok godzince w 3dmarku 05 żadnych artefaktów nie widzę. Zacząlem się tez bawić z OC, ale jak mówiłęm nie miałem czasu, więc efekty dośc mierne. Wiem tylko tyle, że rdzeń na pewno idzie bez artów na 480MHz, więcej jeszcze nie sprawdzałem. Dokładniejszą relację zdam, mam nadzieję jutro.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To popatrz dokładniej, bo 480Mhz rdzeń na tej karcie jest niemożliwe do uzyskania...

Niby z jakiej racji jest niemożliwe? :blink: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem nic na forum, ale była potrzeba zmiany, wybór padł na 6800XT @ 16p/6v z gwaranacją modowalności...

Paczka przyszła, zatem od razu rozpakowalem karte, wywalilem starego gf2 mx400 i wrzucilem Leadteka.

Oczywiście od razu riva tuner i odblokowanie potoków. To poszło bez problemu i po reboocie miałem już 16p6v, ale no własnie to ale...

Procesor mam w tej chwili Sempron 2500+ @ 1820MHz na stockowym Vcore

Zasiłka raczej dobra - chieftec 420W z aktywnym PFC

Ramu 512MB D43 hynixa timingi 3/3/3/7 ram 1:1 FSB

 

I sprawa wygląda tak:

 

Po samym odblokowaniu potoków 16/6 - Mark 03 -> 7600pkt

Po podniesieniu zegarów na 394 / 871 -> 8800pkt

Podniesienie więcej pamiątek - artefakty

Posniesienie więcej GPU - artefakty

Co zrobić ?

Dzisiaj pobawie się i przygotuje wiecej informacji (zblokuje spowrotem potoki, pobawie sie CPU <w gore nie pojade bo vcore nie moge zwiekszyc na plycie, ale zobacze co bedzie jak dam w dol>_

Aha w testach czysto graficznych FPS jest ładny zawsze powyżej 30FPS.

Ale w testach CPU test jest 0-2FPS z przewagą 0/1...

Może ktoś podać ile uzyskujecie ale nie w całym marku tylko ile za samą grafike ?

Albo może jakies sugestie, drivery mam najnowsze z WHQL czy jakoś tak

Podpowiedzcie bo te Wasze >10000pkt na SEMPRONACH mnie troche smuca, tym bardziej że 1500punktów za darmo ...

no i dopłacilem do tej karty 150zł żeby miec gwarancje zobaczenia tych >10000pkt

Jeżeli się nie uda pokombinować skożystam z opcji zwrotu i wezme w hurtowni 6600GE która mysle ze podobnie po OC będzie chodzić - ale 250zl w kieszeni zostanie - np. na procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę główną??? Wyczysciłeś system dokładnie po poprzednich sterownikach (np. programem Driver Cleaner). Przeczytaj trochę wcześniej. Jest wszystko napisane, ile powinno mniej więcej być i jakie stery najlepsze... Sam zresztą o tym pisałem.

Ps. A najlepiej to by się przydało zrobić formacik i zainstalować świerzy system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby plyta pozwala na AGP 67 to juz bym to zrobil, fastwrites wylaczylem - i tutaj faktycznie +500pkt w 3dmarku.

Systemu nie czyscilem po dawnych sterach, ale jutro puszcze format, szczerze nie przypuszczalem ze bedzie to mialo tak duże znaczenie dla 3dmarków...

Pytanie czy na pewno nie bede ograniczany przez CPU ?

Co z Vmodem ?

Ile ta karta ma fabrycznie napiecia na gpu?

Kilka postow wczesniej byl bios z napieciem 1,4v - czy to nie za duzo ?

Ile maja pelne 6800 ?

wklepałem w google 6800XT vmod ale zwrocil mi jedynie same smieci, mozecie poratowac jakims kompletnym howto ?

Wydaje mi się że 0,1-0,2v wiecej nie zaszkodzilo by jakby latala na 430 / 870 to by bylo bardzo milo

Zapomniał bym płyta główna...

N2U400 - ECS brak możliwości ustawienia czegokolwiek ciekawego z pod biosa, dobrze że wogule biosa ma ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj poprzednie posty.

 

Wyłącz FastWrites.

 

Ustaw taktowanie AGP na 67Mhz.

To dotyczy jedynie płyt opartych o NF3. Chodziło mi głównie o sterowniki

Co do napięcia na rdzeń, to tu dokładnie się nie orientuje. Wiem tylko, że wersja GS (która to notabene ma najwyżej taktowany rdzeń) ma standardowo 1.3V.

Możesz zapomnieć o podwyższeniu napięcia na standardowym chłodzeniu - chyba, że przynajmniej zmienisz pastę na jakąś lepszą (typu Arktic Silver 5)

Zrób format, zainstaluj wszystkie sterowniki w odpowiedniej kolejności, a zobaczysz że karta będzie lepiej działać.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troche i ogolnie wszystko ok do momentu natrafienia na ten link...:

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...?t=59391&page=1

Troche mi to zabilo dola...

Co formata - jutro będe wiedział

Co do napięcia 1,2V ma ta karta standardowo - z czego realvoltage moze jutro zmierze miernikiem

Co do pasty, zgadzam się beznadziejne jest to stockowe "pastowanie" temperatura podskakuje tak jakby radiator nie miał wcale pojemności cieplnej (6 stopni po pierwszych 10sekundach obciazenia GPU)

Zastanawiam sie tylko czy jest sens, bo karte chyba sobie zostawie, ma fajne pamiątki - z tego co wyczytalem jakby sie uprzec mozna z nich wycisnac >1GHz, gpu tez mozna dowoltowac wtedy myśle że 480-500MHz można by zobaczyć

Jutro też wrzuce drut moda na tego sempraka - mysle że z 1,55v na 1,7v pozwoli na 2100MHz stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy jedynie płyt opartych o NF3.

O, widze ze rewelacji z twojej strony ciąg dalszy, wiec odpisze: TO NIE TYCZY TYLKO PLYT OPARTYCH NA NF3 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jest problem, byłbym wdzięczny za rozwiązanie.

 

Kręce riva tunerem.

 

Karta przechodzi 3dmarka 05 na rdzeniu @ 500MHz (animacje przechodzi trez na 510, ale zamiast pokazania wyniku zawiesza się komp), ale najwydajniejsza jest przy ustawieniu rdzenia na 480MHz. Mniej albo więcej objawia się spadkiem 3dmarków.

 

Pamieć bez artów idzie na 870MHz.

 

Karta jest odblokowana 16/6, ustawienia j.w. 480/870, taktowanie AGP 68mhz, sterowniki Xtreme-G 84.25v2, FastWrites ON (z off mam ok 300 3dmarków mniej). Do tego Athlon64 @ 3200+ i gigabajt RAMu na 488MHz.

 

Wynik w 3dmark03: 9958

 

Dlaczego tak mało???

 

EDIT:

 

Hmmm... na 380/860 jest 11128pkt... Dziwne.

 

EDIT2:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4701945

 

Ten koleś we wszystkich testach ma wynik sporo słabszy ode mnie, a w Nature... 281FPS. Cheat?

 

EDIT3:

 

Najlepszy wynik, 11577, uzyskuję przy 385/870 (bez artów).

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam winfasta 6800xt, w 100% sprawne mam 12p/6v, podniesienie napiecia na 1.4V w 3d zdecydowania poprawia oc.

Mam pytanie poniewaz 4 potoki mam minimalnie uszkodzone, w windowsie wszystko ok, a 3dmarku 2003 przechodzi bez problemu, tylko przy tescie co slon sie obraca (pixel shader), po co calym sloniku lataja arty, reszta jest ok. Mozna to jakos naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest identycznie,słonik jest cały w "krzaczkach".

Gry chodzą raczej dobrze.Far cry czasami lekko się sypie,ale spokojnie można grać,Couter Strike CZ bez żadnych problemów,czyściutko,Rome Total War bez problemu,inne starsze gry chodzą również bez problemu i nic się nie sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gier mialem problem narazie tylko w NFSMW, jak wlaczylem wszystkie opcje grafiki to po drodze czasami tez takie krzaczki lataly, a poza tym wszystko ok. W grze gdzie wykorzystuje Pixel shader 2.0 to sypie krzakami, troche dziwne uszkodzenie, myslalem, ze moze jest jakas szansa, aby to naprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Oblivionie i Most Wanted mam takie dziwne przeskoki, występują nieregularnie. W Most Wanted dosyć często, w Oblivionie rzadziej, głównie jak podskoczę. Wygląda to tak, jakby gra zawieszałą się na 1/10 sekundy. Idę, przeskok, i nagle jestem metr do przodu. Spotkał się ktoś z was z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie mma dokladnie taki sam problem jak powyzej mam athlona 3000+ i cpu test to mokaz slajdow 0fps namoim starym athlonie 1700 to bylo przynajmnije 5, 7

i tak

8/4 non oc - 5893

12/4 non oc 6801

16/4 non oc - 7221

16/5 non oc 7264!!!!???

 

Gdzie ustawic te parametry plyty o ktorej wczesniej byla mowa bo 7264 za sprzet za ktory wydalem 1300zł to wola o pomste donieba !!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak wyłączyłem FastWrite i podniosłem częstotliwość AGP na 67 i do tego zmieniłem stery na 5.11 do nForca 3 i mam 9649 punktów :) dzięki wielkie za pomoc :) a po zmianie zegarów na 365/829 mam 11087 punktów :D:D A i mam jeszcze pytanie czy podkręcenie karty przy odblokowanych potokach skruci jakoś żywotność mojej karty?

A jak z muleniem w grach( dziala dziala a potem muli, odpocznie sobie i dalej dziala :P )

A i jeszce ten zolwik w 3d markach 2003 jak na niego najezdza to zawsze mniej niz 10 fps czy tez macie tak samo ?

ehh czemu mi pamiec nie pojdzie wiecej niz 835 :P

Edytowane przez mik_druid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...