Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

ale pasuje mi to sie doweidzieć

to niech teraz Ci pasuje zglosic sie do moderatora aby pousuwal wszystkie Twoje zasmiecające posty

jako powod podaj to iz zrozumiales ze robisz syf na forum, ze utrudniasz innym dobrniecie do merytorycznych wiadomosci i dlatego prosisz o usuniecie w/w

popros tez aby pousuwal posty userow ktorzy musieli Cie ganic

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej problemów mają posiadacze kart graficznych z serii 7900.

(...) jak wysokie mogą być odstępstwa od domyślnych ustawień karty, aby nie straciła ona gwarancji firmy. Niewiadomo jednak, czy taką bądź podobną umowę ma firma NVIDIA.

 

cały artykuł tutaj

Miejmy nadzieję ze to szybko wyjaśnią.

W przeciwnym wypadku ATI będzie miało poważnego asa w rękawie (z drugiej strony - może szybko ceny 7900 polecą w dół, w końcu zapowiadaja niedługo premiere 7950 GX2 :D )

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co oc? Ładne wyniki w markach, ale nie widzę twojego wpisu w hwbot. Dlaczego?

co to jest hwbot?

a wpisow nie ma dlatego, ze jak klikam opcje Online ResultBrowser to od jakiegos czasu wyskakuje mi taka ramka: The registration key you are using is illegal. The ORB database contains a record of every valid key created by Futuremark, and the key you are using cannot be verified.

 

If you feel this message is in error, please contact Futuremark support. Include your purchase details and the following information in the support request:

 

Errorcode: 500 / -21, Mon May 29 23:35:29 EEST 2006, szhranc@wp.pl, 3449865

 

Thank you.

 

Note that all attempts to use the ORB with a suspected illegal registration key are logged.

 

To gain access to the ORB and to support us, purchase the Pro version.

 

jak powiesz mi jak sobie z tym poradzic to dam linka

moge jak chcesz porobic screeny z marka, z cpu-z i z czego jeszcze bedziesz chcial i wkleic na forum?

nawiasem mowiac wyniki nie wydaja mi sie za super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=180260 miłej leORT: ORT: ORT: ktury, dodam, że nie jest potrzebny link do orb'a, wystarczy screen :)

 

Laptop...google Twoim przyjacielem :? pozdro

Thx.

Czasami zapomina sie o tak oczywistych posunięciach jak google :D ...

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio "nadużywam" (hmmm, raczej nie) akronimów i za każdym razem (vide temat o F1) chemiczny_ali wyjaśnia je w sposób bardzo rzeczowy ;) Thx i pozdro :)

 

@ co oc? Do hwbot'a faktycznie wystarczają .jpg (co uważam za mało sensowne posunięcie). Odnośnie Twojego klucza- nie masz przypadkiem wersji legalnej inaczej? ;)

 

edit- literówki

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio "nadużywam" (hmmm, raczej nie) akronimów i za każdym razem (vide temat o F1) chemiczny_ali wyjaśnia je w sposób bardzo rzeczowy ;) Thx i pozdro :)

 

@ co oc? Do hwbot'a faktycznie wystarczają .jpg (co uważam za mało sensowne posunięcie). Odnośnie Twojego klucza- nie masz przypadkiem wersji legalnej inaczej? ;)

 

edit- literówki

mam wersje legalna inaczej, ale dzialala wczesniej

oto moje najnowsze wyniki, troche spadly bo robilem optymalizacje windows wg. tego http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=56399 i cos sie pochrzanilo

chyba ze karta mi sie psuje od tego Vmoda, bo tez dziwne zwiechy mialem na ustawieniach ktore jeszcze tydzien temu byly stabilne, choc to tez moze byc od tego pochrzanionego rejestru

w kazdym razie to sa codzienne w pelni stabilne ustawienia (a moze juz nie?)

zainstaluje od nowa windows i sie dowiem czy karta sie psuje i czy trzeba zdjac Vmoda

edit: tydzien temu bylo 23000 z groszami i 11000 z groszami

co do hwbot'a pobawie sie w to o ile okaze sie ze karta nie jest uszkodzona przez Vmoda 1.4

wtedy zapodam 1.55 i wykrece ja do 750Mhz przy dobrych wiatrach, teraz przy 1.4 mam 670

stock 1.2 590

post-130286-1148944547_thumb.jpg

post-130286-1148944557_thumb.jpg

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie kupilem XFX 7900GTX i mam male pytanie odnosnie podpiecia zasilania.. do grafy byl dolaczony kabel z wtyka do zasilania pci-e, z drugiej strony 2 molexy czyli obydwa podlaczamy. Jako ze mam modulowego Hypera 580W, to uzyje kabla ktory byl z nim, i tu pytanko.. bo kabel od grafy ma 5 kabli we wtykach, natomiast ten od Hypera juz 6 kabli, mozna podlaczac bezpiecznie? :)

 

Na zdjeciu od lewej kabel dolaczony do grafiki, po prawej od zasilacza (chodzi dokladnie o srodkowy gorny otwor).

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Tylko przyjdzie z gwarancji mi XFX 7900 GT 520/1500 i jak tylko będzie się chciał kręcić mam nadzieje że osiągne sporo na rdzeniu bo już mi w domu czeka zalman VF 900. BO ostatnio nawet nie chciał mi sie rdzeń podkręcić o 2 MHZ :(:(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardzo glupie, a jednak wazne pytanie. Przy jakich ustawieniach robic testy w 3DMarku05? Jaka rozdzielczosc, jakie AA, zebym mogl porownywac wyniki z innymi.

Klikasz na link do online result browser'a (orb) i już widzisz w jakiej rozdzielczości i w jakich ustawieniach przeprowadza się testy. Dla marka05 jest to np 1024x768, ale dla 06 już 1280x1024 (choć był tu jeden cwaniaczek, który robił testy w marku06 w 1024x768 i paradował z tak sztucznie zawyżonymi wynikami :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie jest to samo ale bylem u kumpla ktory ma tagana z kablem na pci-ex i u niego hula grafa az milo wiec moja rada taka zmien zasialcz bo prawdopodobnie karta nie dostaje odpowiedniego napiecia pozdrawiam

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikasz na link do online result browser'a (orb) i już widzisz w jakiej rozdzielczości i w jakich ustawieniach przeprowadza się testy. Dla marka05 jest to np 1024x768, ale dla 06 już 1280x1024 (choć był tu jeden cwaniaczek, który robił testy w marku06 w 1024x768 i paradował z tak sztucznie zawyżonymi wynikami :lol: ).

Greg napisal zebym zapuscil na domyslnych, ty jednak nie zrobiles testow CPU ktore sa w default. U mnie obraz 3D podczas tych testow wyglada tragicznie (5fps), ale mam nadzieje ze to tak ma byc. Co do krecenia, to czy nie powinienem przekraczac jakis granic w mhz na defaultowym chlodzeniu, czy wszystko jest ok dopoki nie wysakuja mi arty i krzaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczynasz dopiero zabawę w o/c... ;) Testy cpu nie są potrzebne do końcowego wyniku, co więcej jeśli sprawdzasz n- ustawień vga, to raczej każda zaoszczędzona minuta (a raczej pięć) jest na wagę złota. Greg pisząc o ustawieniach def. miał na myśli tylko rozdz/wygładzanie/filtrowanie tekstur, z pewnością nie testy cpu, które już od czasów marka03 99% użytkowników pomija, dla oszczędności czasu.

 

Obraz podczas testów cpu jest generowany software'owo, tak kiedyś wyglądały gry, w erze przed s3 virge'm czy innym matroxem millenium ;) i TAK, ma to wyglądać kiepsko i działać wolno, wszystko jest u Ciebie ok.

 

Wszystko jest bezpieczne, dopóki nie pojawią się arty, nie ma żadnej magicznej granicy, każdy egz vga (nawet posród jednej serii) jest inny.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczynasz dopiero zabawę w o/c... ;)

Specjalista od krecenia grafiki nigdy nie bylem i sie jakos tym tematem specjalnie nie interesowalem. Ostatnie co krecilem to FX5600 :wink: Mojego obecnego Force'a tez nie bede dozynal, w zadne mody sie nie bede bawil. Pytanie o bezpieczna granice mhz bylo podyktowane tym, ze ludzie zaczynaja sie skarzyc na sypiace sie karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krokodyl

 

 

ja tak samo mam wersje XFX 7900 GT (520/1500) i podkreciła mi się na początku do 550/1650 i po jednym dniu uzytkowania po właczeniu herosa 5 wyskoczyło w pieron artefaktów i od tamtej pory nie podkręciła sie już wogłóle tylko sie wszytko zaczeło wieszać i mi na standartowych zegarach zaczeła wieszać dla tego poszła na gwarancje

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krokodyl

ja tak samo mam wersje XFX 7900 GT (520/1500) i podkreciła mi się na początku do 550/1650 i po jednym dniu uzytkowania po właczeniu herosa 5 wyskoczyło w pieron artefaktów i od tamtej pory nie podkręciła sie już wogłóle tylko sie wszytko zaczeło wieszać i mi na standartowych zegarach zaczeła wieszać dla tego poszła na gwarancje

I jaki efekt?

Wymienili?

Mam do was pytanie czy kręciliście pamięć na oryginalnym chłodzeniu?

I jak ono wygladało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki efekt?

Wymienili?

Mam do was pytanie czy kręciliście pamięć na oryginalnym chłodzeniu?

I jak ono wygladało.

 

narazie czekam co powiedzą :P to zależy jedni kręco na standartowym chłodzeniu i chodzi a inni tzw ja , coś sie grafice podziało i chodziła że szkoda gadać ze nawet rdzeń jak dałem z 520 na 522 to wyskakiwały małe kropeczki pod windowsem i zwiech windowsa i mruganie ekranu takie miałem obiawy i mam nadzieje że mi nie zwrucą tej samej grafiki bo bedzie porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie czekam co powiedzą :P to zależy jedni kręco na standartowym chłodzeniu i chodzi a inni tzw ja , coś sie grafice podziało i chodziła że szkoda gadać ze nawet rdzeń jak dałem z 520 na 522 to wyskakiwały małe kropeczki pod windowsem i zwiech windowsa i mruganie ekranu takie miałem obiawy i mam nadzieje że mi nie zwrucą tej samej grafiki bo bedzie porażka

No nie moge!!

Mam DOKLADNIE to samo!!!

Na poczatku poleciala na 580/1800 (!)

A wczoraj juz na standardowych ustawieniach walila artami na caly ekran w 3d!!

Jak wychodzil z 3DMarka to wlasnie "mrugal" :)

Pomagal tylko restart.

Czlowiek u ktorego kupowalem powiedzial ze to pamieci sie przegrzewaja...

No nic - dzis jedzie na gwarancje.

Radze uwazac na te XFX!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie czekam co powiedzą :P to zależy jedni kręco na standartowym chłodzeniu i chodzi a inni tzw ja , coś sie grafice podziało i chodziła że szkoda gadać ze nawet rdzeń jak dałem z 520 na 522 to wyskakiwały małe kropeczki pod windowsem i zwiech windowsa i mruganie ekranu takie miałem obiawy i mam nadzieje że mi nie zwrucą tej samej grafiki bo bedzie porażka

ile razy mozna sie wyzalac w tym samym temacie? zachowujesz sie jakbys mial defekt poschizofreniczny

jak tak bardzo musisz sie wyplakiwac ze Ci karta nie dziala napisz do przyjaciolki do kacika zlamanych serc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy mozna sie wyzalac w tym samym temacie? zachowujesz sie jakbys mial defekt poschizofreniczny

jak tak bardzo musisz sie wyplakiwac ze Ci karta nie dziala napisz do przyjaciolki do kacika zlamanych serc

chłopcze nie użalam się tylko odpowiedziałem na pytanie jeżeli jesteś ślepy to sobie dokładnie przeczytają tą strone !!! ...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XFX 7900GT 520/1500 i leci juz chyba z pare miechow na 580/1800(efektywnie) i nic sie nie dzieje :) moze mieliscie jakies pierwsze modele ktore wyszly z produkcji :/

A ja tutaj wpadlem zeby zadac takie pytanko...

Wiem ze CoD 2 to jest wymagajaca gra ale jak gram na 1280/1024 AA Anizo i Extra detale to wszystko smiga super...

Jezeli przestawie w steorownikach AAx4 i Anizox16 to rowniez smiga super, jednakze kiedy dam juz AA8xS to juz zaczynaja sie schody i spada do 25 czasem 21 fps... Chce wiedziec czy to moj komp jest za slaby na AA8xS czy jakis inny problem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dym0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XFX 7900GT 520/1500 i leci juz chyba z pare miechow na 580/1800(efektywnie) i nic sie nie dzieje :) moze mieliscie jakies pierwsze modele ktore wyszly z produkcji :/

(...)

Ja mam pierwszy egzeplarz 7900GT na forum i jakoś mi trzyma cały czas takie same taktowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...