Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

A ja odgrzeje posta sprzed tygodnia :D

 

Witam.

Nie chce nikogo straszyć co do kupna, ale niedawno składałem kumplowi kompa i właśnie poleciłem mu tego Gigabyta 7900GT z zalmanem na pokładzie. Myślę sobie - 525 na rdzeniu, 1440 na pamięciach, nie trzeba będzie podkręcać (świety spokój ze stabilnością). Niestety kumpel po 2 dniach od złożenia wszystkiego do kupy wysłał mi "wspaniałego" esemesa, że ma arty w COD2 jak gra po sieci.

Jeszcze nie testowałem sam, ale z tego co mówił, to 3dmarki 2005/2006 bez problemu, pare innych tytułów bez problemu, a w COD2 arty.

IMO kolega w ustawieniach gry dał przy "SLI support" enable co powodowało arty, oraz rozmywanie się ekranu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta - nie (chodziło mi o zalozenie chlodzenia i zdejmowanie), Rdzen - tak.

Możliwe ze przy zakladaniu ukruszyles i nawet tego nie zauwazyłeś.

Te artefakty miałeś przed smarowaniem (zdejmowaniem chlodzenia)?

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moze juz sie ktos o to pytal ale przejscie przez 50 stron tego topiku to katorga, a wyszukiwarka daje tez rezultaty jesli ktos mam w sygnie. Mam nadzieje ze nikt sie nie zeslosci za ewentulny spam

Wiec moje pytanie

Kupilem wczoraj 512Mb Gainward 7900GT, PCI-E (x16), Mem 1400 MHz, GPU 550 MHz, 24 Pipes, Dual DVI-I/S-Video. Kiedy mówioni ze gainward ma bardzo stabilne karty i w dodatku super mozna je krecic. Ten model jest z serii golden sample (niby wybieraja specjalnie dla siebie pamiec i gpu) i to ma dawac pewność. Podobno karta nie jest fabrycznie krecona tylko juz ma takie taktowanie, nie wiem jak to mozliwe skoro proc domyslnie ma 450mhz. Jesli ktos moglby napisac jak to jest z tymi kartami gainwarda.

Jeszcze jedno, skaldalem jednemu kolesiowi kompa, i on kupil 7900 xfx i tam wiatrak dosc glosno chodzil, czy ten na gainward tez tak ma??Czy raczej sie postarali i dobrali w miare cichy wiatrak. Nie sadze zebym krecil ta karte bo to co ma obecnie w sumie bardzo mi wystarczy.

Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odgrzeje posta sprzed tygodnia :D

IMO kolega w ustawieniach gry dał przy "SLI support" enable co powodowało arty, oraz rozmywanie się ekranu :wink:

Witam.

 

Wg mnie to ta opcja (SLI włączone) poprawia wydajność w grze COD2... No ale nie będę dyskutować.

Karta była walnięta, 3dmark2003 - 2 test = zwiecha.

Wymienili odrazu bez gadania. Nowy model działa.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 7900GT wybrałem http://sklep.benchmark.pl/pelny_30478.html fabrycznie podkręcony, z zalmanem i do tego z potencjałem OC który dorownuje wydajnośćią prawie 7900GTX. Recenzja jest na www.benchmark.pl Polecam ! :)

 

Co do chłodzen fabrycznie montowanych na 7900GT. Otóż wszystkie sągłośne, bez wyjątku, dopiero ten fabrycznie podkręćony ASUS http://sklep.benchmark.pl/pelny_26703.html ma cichsze i owy Gigabyte z Zalmanem :)

Edytowane przez Beri11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesć

 

Posiadam MSI 7900 GT obecnie w testach 550/750 ja mam taki problem, czy oglądam filmy na TV czy na monitorze to napisy jakby byly za obrazem czyli jak powieksze film prawie na caly ekrena TV badz monitora to pokazuje na[pisy tylko te które są poniżej obrazu widzialnego miał ktoś taki problem już ?? proszę pomoc a na mojej MSI 6600 nie ma tego zjawiska

 

@kilka godzin temu okazało się że na 550/750 gry zaczeły świrować pasy na monitorze że tła gry nie było widać a przedtem na takim taktowaniu chodził dałem na def i naszczęscvie śmiga :(:( normalnie parnoja 4 grafika i już świruje

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta - nie (chodziło mi o zalozenie chlodzenia i zdejmowanie), Rdzen - tak.

Możliwe ze przy zakladaniu ukruszyles i nawet tego nie zauwazyłeś.

Te artefakty miałeś przed smarowaniem (zdejmowaniem chlodzenia)?

 

 

 

wszystkiego się dowiemy w przyszlym tygodniu!! czy coś zrobilem czy nie napisze co wyszlo z tej gwarancji!!

 

czesć

 

Posiadam MSI 7900 GT obecnie w testach 550/750 ja mam taki problem, czy oglądam filmy na TV czy na monitorze to napisy jakby byly za obrazem czyli jak powieksze film prawie na caly ekrena TV badz monitora to pokazuje na[pisy tylko te które są poniżej obrazu widzialnego miał ktoś taki problem już ?? proszę pomoc a na mojej MSI 6600 nie ma tego zjawiska

ancji

@kilka godzin temu okazało się że na 550/750 gry zaczeły świrować pasy na monitorze że tła gry nie było widać a przedtem na takim taktowaniu chodził dałem na def i naszczęscvie śmiga :(:( normalnie parnoja 4 grafika i już świruje

 

moje Msi sie posypalo calkiem i nie tylko mnie!!

nie martwie cie ale lepiej żeby calkiem się posypala bo przynajmniej gwarancjia jest!! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem w topicu i mnie zmartwiliście z tymi kartami XFX, ktoś może wie coś o padach 7900GTX?

z góry dziekuje za info :?

"Pady" 7900GTX nie występują, także bierz śmiało.

 

A kupno 7900GT to dla mnie jak chodzenie po polu minowym...aż nie do pomyślenia, że nV wypuściła takiego bubla (nie piszę o wydajności, ani o potencjale o/c) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A kupno 7900GT to dla mnie jak chodzenie po polu minowym...aż nie do pomyślenia, że nV wypuściła takiego bubla (nie piszę o wydajności, ani o potencjale o/c) :?

Niestety trzeba przyznać rację :? Pół roku po premierze można śmiało powiedzieć, że PCB rodem z 6600 nie nadaje się kompletnie do 7900, a i obawy co do tego "hamulca" potwierdziły się w najczarniejszym scenariuszu :sad: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ patryk1234

 

Spróbuj najpierw podkręcić pamięć do np. 1600 MHz, rdzeń zostaw w spokoju. Zrób testy, Nastepnie podkręć rdzeń do 550 nie odkęcając pamięci i zobacz czy dziala. U mnie tak działało jak nie chciało sie kręcić normalnie na sterownikach 91.33, na 91.31 działa w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać wersje 512 MB na PCB od "GTX" :wink:

Lepiej zlapac okazje i dostac 1800xt 512 ram.

Parzadne PCB, praktycznie do kazdego mozna wgrac

bios od pe 700/1600 a te zegarki pozwalaja mu na zawody z praktycznie

kazda karta, avivo dziala w przeciwienstwie do pure rowniez w divx i jest za darmo.

Ale na powaznie to mnie od kupna 7900 gt prucz 256 ram wzdrygalo wlasnie to pcb.

Mimo wzglednie malego poboru pradu nie moglem sobie wyobrazic chodzenia tej karty

z duzymi zegarami przez jakis dluzszy okres.

Sekcja zasilajaca nie wyglada na taka ktora ma wytrzymac nie wiadomo jakie obciazenie,

brak chlodzenia pamieci, stocowy cooler nadaje sie do 6600. W sumie dobra i w miare tania

karta ale napewno nie do jakis wyczynow, wersja 512 ram kosztuje juz nie wspolmiernie

duzo do mozliwosci i 1900xt.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zlapac okazje i dostac 1800xt 512 ram.

Parzadne PCB, praktycznie do kazdego mozna wgrac

bios od pe 700/1600 a te zegarki pozwalaja mu na zawody z praktycznie

kazda karta, avivo dziala w przeciwienstwie do pure rowniez w divx i jest za darmo.

Ale na powaznie to mnie od kupna 7900 gt prucz 256 ram wzdrygalo wlasnie to pcb.

Mimo wzglednie malego poboru pradu nie moglem sobie wyobrazic chodzenia tej karty

z duzymi zegarami przez jakis dluzszy okres.

Sekcja zasilajaca nie wyglada na taka ktora ma wytrzymac nie wiadomo jakie obciazenie,

brak chlodzenia pamieci, stocowy cooler nadaje sie do 6600. W sumie dobra i w miare tania

karta ale napewno nie do jakis wyczynow, wersja 512 ram kosztuje juz nie wspolmiernie

duzo do mozliwosci i 1900xt.

 

Pzdr

 

Zgodzę się z tobą. X1800 XT 512 MB jest lepszym wyborem od 7800GTX 256MB, 7800GT, 7900GT 256 MB, natomiast wersje 7900GT 512 MB są praktycznie 7900GTX z obniżonymi zegarami :wink: PCB jest już w porządku :) 7900GT 256 MB według mnie jest niewypałem. Wydajność ogromna jak na cenę, którą trzeba nam zapłacić, aczkolwiek niedopracowane PCB i chłodzenie - dla mnie ta karta odpada z szeregów, zbyt awaryjna :)

 

@pr1nce

 

Drogo, nieopłaca się, aczkolwiek jedne MSI się kręcą potwornie, a inne dość kiepawo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tobą. X1800 XT 512 MB jest lepszym wyborem od 7800GTX 256MB, 7800GT, 7900GT 256 MB, natomiast wersje 7900GT 512 MB są praktycznie 7900GTX z obniżonymi zegarami :wink: PCB jest już w porządku :) 7900GT 256 MB według mnie jest niewypałem. Wydajność ogromna jak na cenę, którą trzeba nam zapłacić, aczkolwiek niedopracowane PCB i chłodzenie - dla mnie ta karta odpada z szeregów, zbyt awaryjna :)

 

@pr1nce

 

Drogo, nieopłaca się, aczkolwiek jedne MSI się kręcą potwornie, a inne dość kiepawo :wink:

Od 7900gt lub 7900gtx 512 ram lepszym wyborem jest 1900xt za okolo 1400 zl

7900 gtx jest niestety zbyt droga.

Czeste pady 7900 gt to niestety prawda. To nie pamieci ani samo gpu nie jest dostosowane

do podkrecania ale pcb. To ono powoduje czeste szwankowanie tej karty u userow ktorzy podkrecili.

Na poczataku jest oki ale co z tego ? Uklad zasialania pracujacy ze zbyt duzym obciazeniem

moze pasc nawet po paru miesiacach uzytkowania karty. Efektem jego niepoprawnej pracy wcale nie musi

byc totalna i nagla smierc ale uszkodzenie przez niego ramu lub gpu. Wielu zapomina to ze zapewnienie dobrego

chlodzenia i brak artow to nie wszystko, padaja nie tylko "scalaki" ale i prosta elektronika a raczej elektryka karty.

 

Pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalić to raczej sie nie spali ;) ale myśle że rozsądnie byłoby nie przekraczać temp 75-80*C i daj jakieś radiatorki na układy zasilające bo mocno sie grzeją.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie MSI 7900GT rev2 256 poszlo 590/890 bez vmodow. 20600 w 3Dmark03. Dziwi mnie ze niektorzy maja mniejsze taktowania.

Poczatkowo chcialem robic vmoda i meczyc karte na 700MHz na rdzeniu, ale uznalem ze nie warto, bo wydajnosc jest zadawalajaca.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev. 2,0 ma zmienione PCB

Witam :)

A po czym poznać czy karta ma rev.2.0 i nowe PCB?? Bo chciałbym nabyć właśnie GF7900GT a czytałem o tym że karty na starych PCB dość często padają po podkreceniu....

 

PS. Czy nowa wersja GF7900GT od MSI, ta z podniesionymi taktami i nowym chłodzeniem oraz Gigabyte w wersji z Zalmanem mają już nowe PCB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

A po czym poznać czy karta ma rev.2.0 i nowe PCB?? Bo chciałbym nabyć właśnie GF7900GT a czytałem o tym że karty na starych PCB dość często padają po podkreceniu....

 

PS. Czy nowa wersja GF7900GT od MSI, ta z podniesionymi taktami i nowym chłodzeniem oraz Gigabyte w wersji z Zalmanem mają już nowe PCB??

Od MSI ma zmienione PCB, od Gigabyte to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od MSI ma zmienione PCB, od Gigabyte to nie wiem

Ten Gigabyte z podniesionymi taktami i chłodzeniem Zalmana to autorskie PCB Gigabyta. Ciekawe jest to, że wtyczką dodatkowego zasilania jest Molex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...