Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

chodził całe 5 dni i to na defaultowych ustawieniach.Jedna z kości pamięci uległa uszkodzeniu.Zauważyłem że strasznie nonszalancko są zamontowane radiatory na pamięciach.Chyba z 3 radiatory,były założone tylko na połowie powierzchni kostki.Musiałem je odklejać i przyklejać ponownie.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padł mi mój Galaxy 7900GS.Zaniosłem go do serwisu.Na miejscu go sprawdzili i od ręki wymienili na nowy model.to się nazywa profesionalne podejście do klienta.

Zaczyna się...Najpierw 7900GT, teraz 7900GS :mur:

 

Może to być odosobniony przypadek, ale coś czuję, że takie sytuacje będą coraz częstsze. Miałem brać 7900GS Galaxy, ale wstrzymam się jeszcze. 7900GT też nie padały od razu, przeważnie po kilku miesiącach. Niestety, trzeba pogodzić się z faktem, że karta której standardowe takty rdzenia wynoszą 450MHz po mocnym OC - nie wspominając o vmodach - po prostu nie da rady i zdechnie. I nie ma w tym nic dziwnego. Kiedyś na Ti4200 jak się podniosło takty z 250Mhz na 300Mhz to już było coś, teraz OC (bez Vmodów) wynosi ok. 40% ! To dużo, pytanie czy nie za dużo....

W tym przypadku co prawda padła memka, ale sekcja zasilania chyba nie jest zmieniona w stosunku do 7900GT?

 

Ciekawi mnie jak będzie z 7900GTO, niby karta piękna i tania (powiedzmy :wink: ),GTX z mniejszymi taktami memek, ale...

Na forum http://www.overclockers.co.uk/ wyczytałem dzisiaj taką teorię, oczywiście niepotwierdzoną, że 7900GTO to tak naprawdę 7900GTX ze zmienionym biosem i trefnymi memkami.

Kilka miesięcy temu było podobno wiele zwrotów na gwarę GTXów w któych padły memki. Były to Samsungi 1,1ns. Jak się okazywało, przy niższych taktach nie padały. Na 7900GTO są właśnie Samsungi 1,1ns. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w od pewnego czasu w GTXach są montowane Infineony <_<

Nie jest to moja opinia, przytoczyłem ją tylko.

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak będzie z 7900GTO, niby karta piękna i tania (powiedzmy :wink: ),GTX z mniejszymi taktami memek, ale...

Na forum http://www.overclockers.co.uk/ wyczytałem dzisiaj taką teorię, oczywiście niepotwierdzoną, że 7900GTO to tak naprawdę 7900GTX ze zmienionym biosem i trefnymi memkami.

Kilka miesięcy temu było podobno wiele zwrotów na gwarę GTXów w któych padły memki. Były to Samsungi 1,1ns. Jak się okazywało, przy niższych taktach nie padały. Na 7900GTO są właśnie Samsungi 1,1ns. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w od pewnego czasu w GTXach są montowane Infineony <_<

Nie jest to moja opinia, przytoczyłem ją tylko.

No tak teoria ciekawa, ba nawet można przyjąć że jest w niej ziarno prawdy, ale to sie kupy do końca nie trzyma. Nawet gdyby były to owe trefne memy które padają pod większymi taktami to i tak nikt tego nie dojdzie że to przez przetaktowanie, poprosu padła i koniec - wymiana, a nvidia zdaje sobie chyba sprawe z faktu że wiele osób kupi tę karte nie po to żeby chodziła na defalutach ale żeby mieć 7900GTX za 1k więc będą kręcić co z koleji by oznaczało zwrotki ... i koło się zamyka.

 

Myslę że czyszczą magazyny z czipów starej generacji i dlatego powstał twór 7900GTO. G80 juz się zbliża - ma być rzekomo 2x szybszy od GTX to nie będa trzymać staroci na składzie i się ich wyzbywają.

 

Hmm - looknijcie na to:

http://www.allegro.pl/item131956579_msi_ge..._1700_mhz_.html

 

Imo jak Ati się nie weźmie za cięcie cen to znowu dostanie po doopie na sprzedazy a x1900XTX 512 za 1k byłby cycuś :D

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - looknijcie na to:

http://www.allegro.pl/item131956579_msi_ge..._1700_mhz_.html

 

Imo jak Ati się nie weźmie za cięcie cen to znowu dostanie po doopie na sprzedazy a x1900XTX 512 za 1k byłby cycuś :D

 

jak ktos chetny to cena bedzie lepsza i to calkiem sporo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze kupic teraz grafe bo zmieniam całego PC i mam do wyboru albo 7950GT lub 7900GTO, chyba wezme GTO z uwagi iz jest tansze, ale poczekam na cos innego niz MSI, moze ASUS lub GIGABYTE, WINFAST co o tym myslicie, bedzie to dobry wybor, przeciez karety z X10 od razu nie kupie, bo na X9 jeszcze posmigm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie najniższe taktowanie dla 2D można ustawić dla 7950GT ?, bo z tego co widze to ta karta dla 2D i 3D ma 550Mhz

 

nie che jej uszkodzić, dlatego pytam, w sumie pytanie tyczy się również posiadaczy karty 7900GT, bo to te same modele :)

 

edit// narazie dałem 400 na rdzeniu i chyba dobrze działa, ale nadal czekam na opinie

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ponizej 1k, ale jak ponizej tego nei powiem narazie. jak bede mial karty od reki to bedzie stosowne ogloszenie w dziale sprzedam ;)

Niejaki pan samochodzik sprzedaje te karty za 970zł z 24-oma miesiącami gwary.

Musisz się Niemiec postarać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam pytanie bo zmieniłem chłodzenie w 7900gt msi na sterach 91.48 najnowsze podobno!!

 

I gdy chcę podkręcić kartę normalnie we właściwościach ekranu (udostepnione w sterownikach) nie pozwala mi na podkręcenie ani 1 mhz!!

 

Zapewne chodzi o to że zasialnie do coolera nie pochodzi z slotu na krcie!!

Co mam zrobić??

 

Jak to ominąć!!??

 

Bardzo proszę o doradę :)

 

Witam wszystkich

 

Mam pytanie bo zmieniłem chłodzenie w 7900gt msi na sterach 91.48 najnowsze podobno!!

 

I gdy chcę podkręcić kartę normalnie we właściwościach ekranu (udostepnione w sterownikach) nie pozwala mi na podkręcenie ani 1 mhz!!

 

Zapewne chodzi o to że zasialnie do coolera nie pochodzi z slotu na krcie!!

Co mam zrobić??

 

Jak to ominąć!!??

 

Bardzo proszę o doradę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie jest taka sprawa. Karta Asusa 7900GT TOP i problem tylko i wyłacznie z grą Fear: mianowicie po wyściu z gry dzieją się dziwne rzeczy- obraz miga są przekłamania jakby pamięć była przegrzana. Co może byc objawami?

 

Podaje link do filmiku: http://rapidshare.de/files/35511488/100_1465.MOV

 

Sterowniki zmieniane jak i graficzne jak i wszystkie jakie sie da system odnowiony.

 

Płyta Asusa Sli premium Pamieci 1gb Geila(2x512) Zasiłka chief 420W Venice 3000+ nic nie podkręcane.

Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem takich ja... . :mur:

 

Jakie jest wasze zdanie.

 

Jeżeli chodzi o karte 7900GTO to w tej cenie sądze że nie ma lepszej na rynku. Zwykła zmiana boisu bez zadnych przeróbek bez zmieniania napięć chłodzenia i panowie mamy 7900GTX pełnowartościową niczym nie odchodzącą orginalnym 7900GTX. Co najciekawsze przeszukałem około 6 hurtowni i nigdzie jej nie znalazłem, rozumiem że jest to wersja limitowana ale skąd ona jest i gdzie ją mozna dostac za wyjątkiem Allegro.

Kurcze trochę funduszy i nawet bym się nie zastanawiał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj GF 7900GTO.

 

Na domyslnych zegarach(650/1320) mam w 3DM05 10091 pkt.

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2244866

 

Przesiadłem sie z Gigabyte GF 7900GT Zalman(520/1440) gdzie w 3DM05 miałem 8800 pkt.

 

Chłodzenie cichutkie, cichsze niż Zalman na Gigabyte GF 7900GT.

 

PCB od GTX czyli raczej można zapomnieć o padających sztukach.OBY.

 

Potwierdzam że jest to GF 7900GTX z obniżonymi zegrami pamięci do 1320.

 

Co do zamontowanych pamięci to znalazłem dwie informacje 1.4ns lub 1.1ns.

 

Jak jest naprawde to niewiem:)

 

Jutro podkręce ją do 700/1400 a potem modzik-podmiana biosu na GTX i może dojde do 720/1820.

 

 

Tak jak tutaj http://www.xtremesystems.org/forums/showth...php?t=117064777

Edytowane przez Qube-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najciekawsze przeszukałem około 6 hurtowni i nigdzie jej nie znalazłem, rozumiem że jest to wersja limitowana ale skąd ona jest i gdzie ją mozna dostac za wyjątkiem Allegro.

Kurcze trochę funduszy i nawet bym się nie zastanawiał :D

 

bylo tylko w jednej takiej na A ;) bylo ich tak samo "duzo" jak 7900gs z zalmanem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny wynik na rdzeniu. Planuje zrobic u siebie moda. Ktora masz wersje tego gigabyte'a - ta pierwsza bez Zalmana, ktorej juz nie produkuja? Wlasnie mam ta wersje i dlatego pytam. Jakiego Vmoda zrobiles i jak: lutowales kabelki czy jakos inaczej?

Pierwsza wersja bez zalmana. Mod 1,5V core robiony lakierem przewodzącym. Mod pamięci ołówkiem. 4 radiatory na scalakach na rewersie karty. Radiatory na wszystkich pamięciach i woda na core. Maksymalne takty to 748/938. Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Riva Tunerem sprawdzałeś czy da się podkręcić?

 

Co do wersji to nie wiem - musisz poszukać :wink:

he he wstyd mówić ale zapomniałem kabla zasilania od pcx włożyć w gniazdo!!

 

he he :mur:

 

Witam wszystkich

Wczoraj miałem problem z artami przy 3d 2003 i 2001na sterach tyj najnowszych 91.48

Niestety nie polecam ich ponieważ nie mogłem ukończyc tych 2 testów!!

 

Myślałem że to znowu mi karta padła ale sie myliłem :? zmieniłem stery na 91.31 i wszystko spoko!!

:D

A jak u was z tymi sterami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...