Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za miłe słowa - skoro uważasz że to pomysły z kloaki - nie mam pytań - trwaj sobie w błogim przekonaniu że nabyłeś GTX za 70% ceny ...

SSanie z palca - ehh nie chce mi się tłumaczyć ... może jak byś nie był taki zarozumiały ...

Drogi kolego, nie miałem zamiaru nikogo tu obrażać.

Chodzi mi tylko o to, że jeśli ma się jakąś tam teorię, to dobrze byłoby przedstawić jakiekolwiek dowody na jej poparcie. Być może sekcja zasilania w GTO jest w stosunku do GTXa obcięta - nie mówię, że nie, ale skoro Ty tak twierdzisz (jako jedyna znana mi osoba BTW) to pochwal się dowodami.

Bo równie dobrze, ja mógłbym napisać że FX5200 to tak naprawdę 8800GTX z zablokowanymi potokami :lol: Głupie? Może, ale równie dobrze udowodnione jak to rzekomo gorsze zasilanie w GTO.

 

Pozdrawiam serdecznie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowody ??

podeślij mi normalne GTX to poprowadzę śledztwo ...

Mam pewne podstawy sądzić że zasilanie w tych grafach siada wcześniej niż w GTX i tyle

Ale Pan czepialski wymaga dowodów - sorki ja odpadam ...

BTW te Twoje porównanka są po prostu GŁUPIE

Ale łatwiej jest ciskać się na prawo i lewo niż samemu coś pokazać ...

Yoto, może skończmy temat bo aż szkoda patrzeć, jak tak znany user tak się kompromituje. Następnym razem pomyśl zanim wymyślisz jakąś teorię, której nie jesteś w stanie udowodnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoto -> "Na bank jeszcze coś w zasilaniu mają słabsze ..."

To wygląda na stwierdzenie faktu.

A skoro wyssałeś to z palca, więc w pisaniu, że jednak wyssałeś to z palca nie widzę nic niegrzecznego.

"może Ty w życiu nic nie wymyśliłeś" -> ja nie sieję zamętu w głowach forumowiczów WYMYŚLAJĄC jakieś mało prawdopodobne teorie tylko podaje udowodnione źródła.

Ciekawe czy Ty uwierzysz w wyniki np. w 3Dmarku bez skrina/orba?

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem formacika i zapuściłem 3dmarki.Patrze i widze ,że punkciki mi spadły. :angry: :angry:

Przed formatowaniem miałęm 8234 w 05 i 4035 w 06 ,a po 8117 w 05 i 4032 w 06.

Od czego mogły mi spaść ??Ustawiłęm profil na wysoką wydajność.

Sterowniki obecne 93.71 ,a niepamiętam jakie miałem wcześniej.

Czy karta dzwiękowa ma udział w końcowym wyniku w markach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoto -> "Na bank jeszcze coś w zasilaniu mają słabsze ..."

To wygląda na stwierdzenie faktu.

A skoro wyssałeś to z palca, więc w pisaniu, że jednak wyssałeś to z palca nie widzę nic niegrzecznego.

"może Ty w życiu nic nie wymyśliłeś" -> ja nie sieję zamętu w głowach forumowiczów WYMYŚLAJĄC jakieś mało prawdopodobne teorie tylko podaje udowodnione źródła.

Ciekawe czy Ty uwierzysz w wyniki np. w 3Dmarku bez skrina/orba?

a ty myslisz ze nv sprzeda "ten sam" produkt z ciut gorszymi memkami, za 500zl mniej? wtedy podzial kasy na lini producent->dystrybutor->hurtownia->sprzedaz detaliczna stracilo by tyle ze nie oplacaloby sie tej karty wogole sprzedawac jako gto, tylko dalej trzaskac gtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze GTX'y slabo schodzily i zeby glupio nie bylo ze tyle zjezdzaja z ceny (bo wszyscy wiedzieliby ze przycinali od groma za nic praktycznie, a mogli sprzedac duzo taniej nadal z zyskiem), to zmienili co nieco w sekcji zasilania i dali jako GTO, zeby zeszedl nadmiar jak cieple buleczki. Glupio by to wygladalo jak 8800GTX bylby w cenie 7900GTX

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem formacika i zapuściłem 3dmarki.Patrze i widze ,że punkciki mi spadły. :angry: :angry:

Przed formatowaniem miałęm 8234 w 05 i 4035 w 06 ,a po 8117 w 05 i 4032 w 06.

Od czego mogły mi spaść ??Ustawiłęm profil na wysoką wydajność.

Sterowniki obecne 93.71 ,a niepamiętam jakie miałem wcześniej.

Czy karta dzwiękowa ma udział w końcowym wyniku w markach ??

Różnice w wynikach jak widzę niewielkie, przypomnij sobie na jakich sterach robiłeś wcześniej benche, przedostatnie oficjalne to 91.47, ja na tych nowszych też mam niższe wyniki.

 

A ja mysle ze GTX'y slabo schodzily i zeby glupio nie bylo ze tyle zjezdzaja z ceny (bo wszyscy wiedzieliby ze przycinali od groma za nic praktycznie, a mogli sprzedac duzo taniej nadal z zyskiem), to zmienili co nieco w sekcji zasilania i dali jako GTO, zeby zeszedl nadmiar jak cieple buleczki. Glupio by to wygladalo jak 8800GTX bylby w cenie 7900GTX

W 7900GTO zmniejszone jest napięcie na pamięciach. Ma to wyeliminować padanie pamięci, co zdarzało się w części GTXów. Jak ktoś ma jakieś info nt. zasilania to niech zarzuci linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 7900GTO zmniejszone jest napięcie na pamięciach. Ma to wyeliminować padanie pamięci, co zdarzało się w części GTXów. Jak ktoś ma jakieś info nt. zasilania to niech zarzuci linkiem.

A nie chodzi przypadkiem o ta felerna partie pamieci 1,1ns ktore w GTX'ach ktotre wywalaly sie na wyzszych czestotliwosciach (z tego co czytalem byl jakis bug) ?

Moze to sa te karty i daltego zanizono napiecie na pamieciach, zeby nikt za wysoko nie krecil :/

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chodzi przypadkiem o ta felerna partie pamieci 1,1ns ktore w GTX'ach nie chcialy chodzic na 1600mhz ?

Moze to sa te karty i daltego zanizono napiecie na pamieciach, zeby nikt za wysoko nie krecil :/

Być może. Ale raczej chodzi o to, że niektóre memki na GTXach nie wytrzymywały overclockerskich zapędów :D I obniżono im napięcie, bo jak wiadomo niższe napięcie-mniejsze OC-mniejsze ryzyko zgonu. Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w 3dmarku2005 "plywaja" cienie i sa zaostrzone w niektorych przypadkach, czy ktos zaobserwowal cos takiego u siebie. (Mam 7900GTO)

Problem praktycznie w kazdym demie, najmniej w pierwszym. Wyglada to jak skopane cienie na Ati w nektorych grach

 

Dołączona grafika

 

Jak obraz sie przewija to schodki na cieniach "pływają"

 

Stery najnowsze, na 91.47 bylo tak samo.

 

Sprawa 2. Zmiana w sterownikach na 'wydajnosc' nie daje zadnego wzrostu pkt'ow ani nie zmienia nic w jakosci obrazu, jest tak samo jak na profilu 'jakosc'.

 

Czy to wszystko to moze jakies optymalizacje w sterach dla 7900 ???

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w 3dmarku2005 "plywaja" cienie i sa zaostrzone w niektorych przypadkach, czy ktos zaobserwowal cos takiego u siebie. (Mam 7900GTO)

Problem praktycznie w kazdym demie, najmniej w pierwszym. Wyglada to jak skopane cienie na Ati w nektorych grach

 

/quote]

 

Powiedzialbym, ze wyglada to jak skopane cienie na nV w Far Cry :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop

 

Sprawdź czy w zawansowanych opcjach ekrenu nie masz czasem zwiekszonej ostrosci. Zobacz też w Rivatunerze czy masz w DirectX i OpenGl LOD bias na 0.

Gdzie dokladnie jest ustawienie ostrosci ? Nie pamietam zebym cos zmienial. LOD BIAS mam na 0

Mysle ze problem nie tkwi tutaj, czy ktos z 7900GTO ma w tym miejscu poprawne cienie ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem. Postawilem system na asrock 939DUAL-VSTA i mialem karte AGP Gf6800. Dzisiaj dostalem GF7900GTO, pelen radosci instaluje ale karta nie dziala. Mam LCD 19' samsunga i karta pokazuje sie w biosie ale jak tylko ma sie ladowac windows

to ekran czarny i dioda monitora miga. Nie udalo mi sie tez zobaczyc post samej karty, od razu jest post plyty glowej.

W biosie wszystko ustawione jak trzeba, a czy odpale windowsa czy nawet plyty instlacyjna z windowsem ekran czarny.

Na pierwszy rzut oka wyglada jak by karta wysylal na ekran jakis syngal poza zasiegiem monitora, 100Hz czy cos w ten desen, ale nie bardzo rozumiem czemu miala by to robic. Podpinalem przez kabel dvi-i oraz przez przejsciowke dvi-sub. Efekt ciagle taki sam

ale kiedy monitor jest czarny to slychac ze windows startuje.

A zasilacz TOPWER 450P3 EZ.

 

Na razie nie mam gdzie jej sprawdzic, oddac do sklepu tez nie moge bo to z esc.pl, a ja jestem na drugim koncu Polski, kupione na firme wiec odstapic od umowy w ciagu 10dni tez nie mam jak.

Jakie rady co moge jeszcze sprawdzic aby postawic diagnoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat niema znaczenia, bo jemu nie odpala sie instalator windows w trybie tekstowym jak bootuje z plyty cd :/

Ustawiles port karty na PCIE w biosie ?

Walnij reset Biosu na Default. Nastepnie sprawdz na innym monitorze jak to nic nie pomaga

 

Cos takiego mialem u brata na radku 9200se i LCD 19, od momentu wlaczenia kompa caly czas 'no signal', dopiero jak pulpit wskakiwal to byl obraz. Problem rozwiazal sie sam :/ podlaczylem na chwile swoj kabel pod TV-Out i od tamtej pory jest dobrze. Dziwny przypadek :/

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat niema znaczenia, bo jemu nie odpala sie instalator windows w trybie tekstowym jak bootuje z plyty cd :/

Ustawiles port karty na PCIE w biosie ?

Walnij reset Biosu na Default. Nastepnie sprawdz na innym monitorze jak to nic nie pomaga

Reset biosu byl, default wartosci tez. Co dziwne odpalil sie ERD commner (to taki linksowy system do naprawy windowsa )

i ten ERD staruje w trybie graficznym ale w 800x600. Niestety nie mam innego monitora tylko tego lcd, jutro bede sie staral sie sprawdzic karte w innym kompie. BTW mam pewne obawy co do zasilacza bo moze daje za malo mocy ale chyba do odpalenia windowsa nie potrzeba nie wiadomo ilu amperow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany ale co sie ostresowalem to moje, a bylo tak.

Wlaczylem kompa (jeszcze z karta AGP), odinstalowalem drivery nvidii, restart i odinstalowalem ULI AGP driver.

Wylaczylem komputer i dalem nowa karte graficzna, wlaczylem i w bosie ustawilem primary display na PCI-E.

Restart i przy ladowaniu windowsa czarny ekran, a dysk miesza i jakby windowsa ladowal. W tym momencie sie zdenerwowalem

i dalem load bios default, windows wciaz czarny, wiec jeszcze clear cmos, efekt taki sam.

Od tego momentu zaczalem kombinowac z plyta instalacyjna do win xp, ale poniewaz wczesniej dalem clear cmos

a on dal Legacy USB (mam klawiature usb logitecha) na disable nie mialem klawiatury w dosie i jak ten

nieszczesny win xp instaler chcial sie bootowac "press any key to boot from cd. . ." ja naciskalem klawisz w przekonaniu

ze on startuje z cd, a to odpalal sie znowu win xp i czarny ekran. Ot czeski, blad.

Po znalezieniu bledu zwyczajnie przeinstalowalem system, bo nie mam pojecia co on sobie tam ustawil w rejestrach

ze nie dawal obrazu na pci-e i wsio dziala.

Jedyny problem ze instalujac system 2 dni temu aktywowalem win xp oem'a i ciekaw jestem co on teraz powie na ponowna

aktywacje ;-), ale zawsze moge zadzwonic do helpdesku ms'a i sie dogadac.

Edytowane przez danch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze pamięci na kartach mocno się grzeją? U mnie jak zapuszczę atitool na FindMaxCore, to po dwóch minutach radiatorków pamięci dotknąć nie mogę, bo takie gorące. Na GPU WC, więc przegrzanie mu nie grozi. Dziwi mnie jednak, że ramki się tak grzeją niepodkręcone. Po o/c to już wogóle szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio również mam "przejścia". w niedzielę wywaliło mi się wejście DVI w moim Szajsungu. Dobrze, że miałem akurat drugą grafę, więc szybko doszedłem co się stało.

Dzisiaj instalowałem moją nowiutką 7900GS i non-stop zwis/czarny ekran itp. Po przeinstalowaniu 91.47 natychmiast zwis, starsze oczywiście nie wchodzą. Załamka. I wiecie co było? Ten pier..ny programik do regulacji Szajsunga, Magic Tune. Po wywaleniu go z Autostartu wszystko zaczęło śmigać. Bardzo dziwne, ponieważ do tej pory 6600GT chodziło na tych samych driverach z tym Magic Tune w tle i nie było problemsów, a 7900 nie chce. Dla upewnienia się odpaliłem Magic Tune w czasie pracy kompa. Efekt: dźwiek pozostał - grafika zwis :)

P.S. Mój Szajsung to 193P (zero pokręteł itp.), więc ten Magic Tune od czasu do czasu się przydawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś ta karte GeForce 7900GS Palit 256MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E (450/1320) bo cena to 669 zł w gralu wiec nie jest zle interesują mnie jej możliwości OC –albo wie gdzie sa jakies testy tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...