Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo sie znam na elektronice, a wnioskując z Twojego podpisu MR YOTO bedzie moją ostatnią deską ratunku :-)

Chyba że coś od Ciebie dostane B-)

 

Zgadza sie, masz pamieci o czasie dostepu 1,1ns. Co do O/C to tak jak zostało powiedziane, prawdopodobnie potrzebujesz dowoltowania karty, czyli V-Moda. Jeśli nie wiesz za bardzo jak to zrobic mimo linkiem do opisu, pogadaj z yoto, ja mam GTO z jego modami, ktore sa rewelką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oc się pogorszy , ale za to wydajność wzrośnie pomimo niższych taktów.

to w takim razie teraz takie lamerskie pytanko :) czy po wgraniu nie bedzie na pewno zadnych problemow ?? i nasptepna sprawa ja go wgrac od razu mowie ze nie posiadam w kompie flopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka z W98 i nvflash. Wrzucasz sobie nvflash na np. C:\ i plik z biosem też na C:\. Potem wpisujesz coś takiego i po kłopocie:

nvflash -4 -5 nazwabiosu.rom

 

BTW. Mi ATiTool zaczynał srać artami już od 750 na pamięciach. Testów też nie przechodził nawet na 760. A tu się okazuje, że idą na 850 (ref. timinigi) i 610 na rdzeniu, tylko, że Deltę mam wyższą, a nie niższą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK pogrzebałem -poszukałem i znalazłem takie coś

 

During the the announcement day Of the geForce 7900 GS ,all overclocker have the flowingw question :is it possible to unlock the desabled 7900gs pipeline " pixel shader and vertex unit " and get a fully working 7900gt .

 

After taking a standard video card geForce 7900 GT and GeForce 7900 GS, we started to study differences. Some elements on the printed-circuit boards wereactually distinguished, but the only one witch drew attention was the resistor just after the video chip:

 

Dołączona grafika

 

Two previous attempts to unlock those pipe by the bios from GeForce 7900 GT, even with the correction of timing, did not lead to success.

 

Dołączona grafika

 

Only transplantation of resistor from the left position into the right (see photo) make it possible to change the identification of this video card from GeForce 7900 GS to GeForce 7900 GT/OR GTO. pipeline still as before blocked:

 

Dołączona grafika

 

After using the mask command from nVFlash program , the following command line

 

Dołączona grafika

 

Now the geForce 7900 GS is not reconaized by system, it cannot be even hot flashed using another card! lets hope that solution will show up soon

Co wy na to .

 

 

Ktoś tam odblokował karty BFK 7900GS ale jak się okazało po zdjęciu coolera mial CHIP z GT :blink:

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego Focus nie wysyłał tego biosu , bo ten bios także ma "palitowe" timingi , czyli znacznie obluzowane.

 

O to zmodyfikowane biosy palita(refencyjne timingi):

 

256mb

 

512mb

Sideband, weź...

 

tu jest link do BIOSu z Palita - oryginalny zgrany, wtedy co kartę dostałem w ręce. LINK

 

Porównałem do tego BIOSu i jak dla mnie timingi są identyczne, chyba, że się na tym nie znam (co jest możliwe) i źle odczytuje timingi, ale dla timingset 0 jest to kolejno: 12; 14; 8; 4; 4; 4; 2.

 

Sprawdzam jeszcze dokładnie wydajność i zaraz dam znać

 

 

 

EDIT

Sprawdziłem wydajność i faktycznie jest niższa, co wskazuje na gorsze timingi. W takim układzie chyba nie do końca potrafię się posługiwać Nibitorem, ale już trudno :)

Palit musi mieć jakieś 30 MHz więcej na pamięciach by dogonić inne karty - musiałem mu dać 850 MHz żeby miał taką samą wydajność jak inne karty na 820 MHz.

A więc się myliłem, za co przepraszam. Szkoda, że nie miałem wcześniej czasu tego sprawdzić dokładnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ focus

 

w nibitorze jak chcesz porównać timingi na których pracuje karta z innymi to najpierw użyj opcji "autoselect timingset" i dopiero porównaj bo nie zawsze karta używa "timingset 0"

Moj palit śmiga na timingset 5 z tego co pamietam, jak wrócę do domu to sprawdzę dokładnie.

Więc jak porównujesz to ten timming set którego używa z odpowiednim timming set z innego biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK pogrzebałem -poszukałem i znalazłem takie coś

Przeciez tam wyraznie jest napisane ze nie udalo sie odblokowac tych potokow.

 

dr_Misiek >> Tutaj masz schematy do Vmem moda na GTO, ladnie opisane 2 metody:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=120029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tam wyraznie jest napisane ze nie udalo sie odblokowac tych potokow.

 

dr_Misiek >> Tutaj masz schematy do Vmem moda na GTO, ladnie opisane 2 metody:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=120029

 

Przeciez wyraźnie napisałem pod spodem że komus udało się odblokować 7900GS firmy BFK ale jednak ja się okazało po ściągnięciu coolera był to GT jako GS :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit musi mieć jakieś 30 MHz więcej na pamięciach by dogonić inne karty - musiałem mu dać 850 MHz żeby miał taką samą wydajność jak inne karty na 820 MHz.

Ale ostrzejsze timingi powodują gorsze oc rdzenia(20-30mhz) , a nie pamięci.

 

Moj palit śmiga na timingset 5 z tego co pamietam, jak wrócę do domu to sprawdzę dokładnie.

Akurat dla 7900gs/gt - to timingset 7 , a timingset 5 jest dla 7800gt/gtx.

 

 

Przeciez wyraźnie napisałem pod spodem że komus udało się odblokować 7900GS firmy BFK ale jednak ja się okazało po ściągnięciu coolera był to GT jako GS :blink:

W całej serii 7900 montowany jest ten sam rdzeń , tylko w Gs zablokowano 4ps/1vs. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke ? Od kiedy to tak ? :blink:

Taka jest reakcja 7900gs Palita - oc rdzenia spada , a pamięci nie.

 

Spytaj Spirita , ale to taka sama reakcja była też na 6800 16p/6v i 6800gs.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś na chłopski rozum powiedzieć co powinien żem zrobić żeby podnieść napięcie??

Niestety nie bardzo wiem jak odczytać podany link, i tylko tyle się wywiedziałem, że są tam dwie metody "niebieska" i "czerwona", i że czerwona jest lepsza <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest reakcja 7900gs Palita - oc rdzenia spada , a pamięci nie.

 

Spytaj Spirita , ale to taka sama reakcja była też na 6800 16p/6v i 6800gs.

Potwierdzam. Chociaż lepiej mieć te ostrzejsze timingi kosztem paru mhz mniej na rdzeniu. Wydajność sporo większa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie. Z Waszych doświadczeń i rozmów z innymi posiadaczami MSI 7900 GTO, wynika że takie "niedowoltowanie" jest przypadkiem nagminnym czy raczej rzadkim??

Kazdy GTO jest niedowoltowany, inaczej bylby GTX'em :D, a tak nie jest w 100%, bo wlasnie to nie pozwala osiagnac wartosci jakie osiaga GTX po oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to? Stery 93.71

O cholera! Też mam tego galaxy i pojawiły się dwa logi o za wysokiej temp. Zrobiłem nawet małe śledztwo i pierwszy wystąpił zaraz po zakupie karty - RT faktycznie pokazywał spore temp, więc dałem karcie nieco świeżego powietrza wkładając pod nią turbinkę@7V i ustawiając wicherek na 100% w 3d, drugi kiedy to za wszelką cenę przekraczałem barierę 11000 w 2k5, tyle że waliłem wtedy zegary, na granicy zwisu (i tak udało mi się ją przekroczyć przy zegarach wolnych od artów). Boję się że w lecie może być gorzej, ale do 25 stopni przy codziennym oc 625/1750 nowe logi się nie pojawiają. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to? Stery 93.71

Panowie ściągnąłem te stery,zainstalowałem i nie dość że są po jamerykańskiemu to nie ma tam nic o jakimś "Ustawieniu debugowania".

Jakaś mała pomoc w tym temacie by się przydała.Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Trochę zielony jestem.Ładowałem coolbits-a ale pojawiało się tylko podkręcanie.Ale to jakiś stary był chyba.Teraz już śmiga.A czy da się jakoś język zmienić tak jak kolega Spylon?Może z innego źródła trzeba ściągnąć te stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie każda karta po OC może paść...trafiasz dobry egzemplarz. kręcisz i się cieszysz...trafiasz padakę i na stock Ci może paść...

 

Nie zaryzykujesz, nie zobaczysz ;)...

 

Kręć...jak padnie - jest serwis zawsze...

 

Co do delty i 7900gs... chwilowo po zabawie nią gpu @650 i pogrywam bez artów...jak znajdę czas przysiądę i wszystko dopnę na ostatni guzik jak to mówią (nawet nie szukałem jeszcze optymalnej wartości) i przede wszystkim smarki zrobię bo jeszcze nie testowałem...ale może najpierw format :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie każda karta po OC może paść...trafiasz dobry egzemplarz. kręcisz i się cieszysz...trafiasz padakę i na stock Ci może paść...

 

Nie zaryzykujesz, nie zobaczysz ;)...

 

Kręć...jak padnie - jest serwis zawsze...

 

Co do delty i 7900gs... chwilowo po zabawie nią gpu @650 i pogrywam bez artów...jak znajdę czas przysiądę i wszystko dopnę na ostatni guzik jak to mówią (nawet nie szukałem jeszcze optymalnej wartości) i przede wszystkim smarki zrobię bo jeszcze nie testowałem...ale może najpierw format :]

 

A Ty jakoś dowoltowałeś ???? Bo u mnie 600/1800 i arty powyżej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nei :D

 

Trafiłem taką a nie inną sztukę ;)...

 

600 MHz na rdzeniu...coś słaba sztuka :|...ogólnie pod względem OC gpu to Pality/Gainwardy się chyba lepiej kręcą...

 

Muszę dokładnie wszystko obadać jeszcze...ale to gdzieś końcem tygodnia bo zawalony robotą jestem po uszy :|...

 

Możliwie że w okolicach piątku się na format szarpnę, postawie czysty os, kompa na parapet :P i ostro powalczę ... może jakoś wreszcie te 10k w 05 uciułam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nei :D

 

Trafiłem taką a nie inną sztukę ;)...

 

600 MHz na rdzeniu...coś słaba sztuka :|...ogólnie pod względem OC gpu to Pality/Gainwardy się chyba lepiej kręcą...

 

Muszę dokładnie wszystko obadać jeszcze...ale to gdzieś końcem tygodnia bo zawalony robotą jestem po uszy :|...

 

Możliwie że w okolicach piątku się na format szarpnę, postawie czysty os, kompa na parapet :P i ostro powalczę ... może jakoś wreszcie te 10k w 05 uciułam ;]

 

Eee no ja mam ponad 10tyś :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...