Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Gość f.e.a.r.

Z tego co widzę ciężko mi będzie dostać GeForce 7900 GS Galaxy 256MB z Zalmanem? Oczywiście nówkę od porządnego sprzedawcy ;)

Co byście polecili w zamian w podobnej cenie, spory potencjał Oc + dobre chłodzenie(ciche!)

 

Zasilacz to uciągnie? Procek wykręcony nie bedzie już hamował?

Nie będzie hamował. Polecam Palita 79gs. Dobry do oc i ciche chlodzenie tak jak sobie życzys :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Jak myślicie jakie jest bezpieczne napięcie tak na codzien na palicie po obnizeniu oporu (vmodzie) ?? Kurcze znalazłem vmoda na necie ale tam nie pisze jak sprawdzic V tylko jak obnizyc opor i ile to mniej wiecej jest V :/ Jakies porady ;> ?

 

edit: A no i jeszcze jak zdjąć chłodzenie palita tak żeby nie zerwać tej plomby, którą już w sumie zerwałem przez swoje koślawe ręce :/ ?? W ogóle jak zdjąc to chłodzenie xD ?

Edytowane przez f.e.a.r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jakie jest bezpieczne napięcie tak na codzien na palicie po obnizeniu oporu (vmodzie) ?? Kurcze znalazłem vmoda na necie ale tam nie pisze jak sprawdzic V tylko jak obnizyc opor i ile to mniej wiecej jest V :/ Jakies porady ;> ?

 

edit: A no i jeszcze jak zdjąć chłodzenie palita tak żeby nie zerwać tej plomby, którą już w sumie zerwałem przez swoje koślawe ręce :/ ?? W ogóle jak zdjąc to chłodzenie xD ?

Użyć szukajki... Było już w tym temacie parenaście razy poruszane zagadnienie vmoda. Co do vcore to bez problemu powinien śmigać na 1.45v na codzień. Tylko kontroluj temp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i jeszcze jak zdjąć chłodzenie palita tak żeby nie zerwać tej plomby, którą już w sumie zerwałem przez swoje koślawe ręce :/ ?? W ogóle jak zdjąc to chłodzenie xD ?

Po prostu odpinasz druciki z tyłu karty i gotowe (palit ma fajne to zapinanie) a co do plomby to jest to plomba sklepu w którym kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Po prostu odpinasz druciki z tyłu karty i gotowe (palit ma fajne to zapinanie) a co do plomby to jest to plomba sklepu w którym kupiłeś?

Własnie nie... To jest orginalna plomba (palita?), ponieważ napisy są po ang :P Ale to jest głupie bo wyobraźmy sobie, że mam WC to co dalej ? Odrazu trace gware ;> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jakie one mają napięcie na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie... To jest orginalna plomba (palita?), ponieważ napisy są po ang :P Ale to jest głupie bo wyobraźmy sobie, że mam WC to co dalej ? Odrazu trace gware ;> ?

Tak to jest sticker naklejany przez dystrybutora Palit-a. W przypadku jego zewania gwarancja nie jest rozpatrywana w sklepie tylko u dystrybutora co trwa zdecydowanie dłużej. Wiem, bo narazie jestem na etapie gwarancji po zerwaniu właśnie tej głupiej plomby. :mur:. I po cichu licze, że pracuje tam jakiś niedowidzący serwisant i nie zobaczy obskrobanych rezystorów :rolleyes:

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tego śmiesznego 7900GS od Galaxy z nowym chłodzeniem? Jak się kręci?

na dywanie srednio ale na terakocie i panelach wysmienicie :lol:

 

 

pewnie sie kreci tak jak cala reszta 79gs.

 

 

a tak serio to nie chce mi sie go brac i wkladac do kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pol roku temu zakupilem karte grafiki EVGA e-GEForce 7900 GTX 512 DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI HDCP.Wszystko bylo dobrze do czasu gdy okolo 4 dni temu, grajac w gre wystapily przebarwienia i artefakty i gra sie zawiesila.Tak sie dzieje rowniez na innych grach po okolo 10 minutach grania.Karta nie przechodzi rowniez 3Dmarka 2005,w polowie sie wiesza i pokazuja sie artefakty. Zauwazylem rowniez iz podczas monitoringu karty programem EVEREST program podajac informacje o predkosci wentylatora na karcie grafiki pokazuje ta sama wartosc obrotow okolo 1150 obrotow przy 50% i 100% dzialania wentylatora.Z tego co sie dowiedzialem wentylator na karcie przy 100% obciazenia powinien chodzic z okolo 2500 obrotow,a nie 1100.(Informacje uzyskalem z portali internetowych,jak rowniez od kolegi ,ktory takze posiada karte grafiki 7900 GTX.Mysle ,ze fakt iz karta a dokladnie wentylator nie pracuje tak jak nalezy jest powodem przegrzewania sie,a co za tym idzie artefaktow i wieszania sie.Bardzo bym prosil o pomoc w tej sprawie,lub ukierunkowania mnie co do dalszych moich poczynan.Co moze powodowac takie zachowanie,moze cos w sterach sie posypalo ,moze trzeba bios mobo zdefaultowac,a moze karta padla,a moze winde na nowo postawic,moze ktos mial taki przypadek.

Ps.

Ostatnie moje spostrzezenie sprzed 2 godzin .Po wylaczeniu kompa na ok 2 godziny i po ponownym wlaczeniu karta pracowala przez okolo 5 minut w swoim normalnym trybie czyli 50%-1250 obrotow,a pozniej znow sie zje....alo.

DODAJE ,ZE KARTA NIE KRECONA ,BO NIEM TAKIEJ POTRZEBY.

Próbowalem juz riva tunerem i poszedl wiatrak na maxa przez pare minut i wrocil do stanu poprzedniego.

 

Odpowiedzia na moj problem okazal sie byc konflikt miedzy sterownikami do grafy a sterownikami a dokladnie programikiem Magic Tiune do monitora. :blink: Mam nadzieje ,ze ta informacja komus sie przyda.

Edytowane przez lysywujta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( dostałem w ramach wymiany (z dopłatą) MSI 7900GTO, które miało być na pamięciach 1,1 ns.

 

Mam pytanie, czy jeśli w ustawieniach MSI mogę podkręcić pamięć maksymalnie do 1600 (więcej po prostu nie ma na suwaku), na ForceWare 91.47 i defaultowym BIOSie, to czy to oznacza, że mam kartę z 1,4 ns?

 

No i druga sprawa - jak mam do cholery zrobić "legalny" update tego biosu?:| Kiedy używam MSI Live Update 3, to wyskakuje okienko "DrvCheck.dll load failed" i nie mogę zrobić update BIOSu, bo "funkcja ta wspiera jedynie karty MSI, więc moja jej nie obsługuje"...

 

Co robić?! :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robić? Najlepiej to użyć szukajki :[ Suwak nie ma nic wspólnego z ns pamięci, po prostu tak jest zrobiony...zainstaluj sobie riva tuner. Legalny update biosu programem MSI? No way. Musisz sflashowac karte nvflashem. Jak? Było wiele razy o tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riva tunera też mam :) Czyli to nic, że po wybraniu wartości większej niż 800, pojawia się "znaczek ostrzegawczy"? (wykrzyknik w żółtym trójkąciku).

 

No i powracając jeszcze do tego BIOSu - czyli ten problem z DrvCheck.dll jest całkiem normalny? (bo na stronie MSI nie ma chyba biosów do grafik).

 

 

Nie chcę zdejmować chłodzenia, żeby sprawdzać te pamięci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riva tunera też mam :) Czyli to nic, że po wybraniu wartości większej niż 800, pojawia się "znaczek ostrzegawczy"? (wykrzyknik w żółtym trójkąciku).

 

No i powracając jeszcze do tego BIOSu - czyli ten problem z DrvCheck.dll jest całkiem normalny? (bo na stronie MSI nie ma chyba biosów do grafik).

Nie chcę zdejmować chłodzenia, żeby sprawdzać te pamięci :/

Tak, to 'nic' nie znaczy. Nie musisz zdejmować chłodzenia. Jak się podkręcą w okolice 900MHz to pewnie są to 1.1ns [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, bede w takim razie testowal :-P zostane na razie z tym oryginalnym BIOSem, potem może coś dalej pomyślimy :) chociaż ciekawy jestem, czy u innych osób też tak jest z tym updatem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robić? Najlepiej to użyć szukajki :[ Suwak nie ma nic wspólnego z ns pamięci, po prostu tak jest zrobiony...zainstaluj sobie riva tuner. Legalny update biosu programem MSI? No way. Musisz sflashowac karte nvflashem. Jak? Było wiele razy o tym ;)

a co teraz?

http://img79.imageshack.us/my.php?image=gtofx5.jpg

po restarcie taktowanie pamieci bedzie mi sie zmienialo na 800...

 

zmienilem w zakladce PowerUser jedna wartosc, zeby nie trzeba bylo przeprowadzac Testu, ale nie wiem co z tym zrobic... moze przez to ze wgralem nvtweak.reg tak jest? (czyli usunac to z rejestru), czy jeszcze inna wartosc w PowerUser za to odpowiada? Pozdrawiam.

 

Trochę poszukałem w Internecie... :) Możliwe, że 800 jest maksymalną wartością, ponieważ nie jest "wgrany" BIOS od GTX? I dopiero po tym zabiegu będzie można bez problemu wycisnąć więcej?:P

 

 

Hmm, spróbuję teraz RivaTunerem, bo tam bez problemu można wyższe ustawić. No i automatyczne wykrywanie wezmę :)

Edytowane przez vicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie czestotliwosci sa bezpieczne bez ingerencji w chlodzenie? Bo wczoraj z ciekawosci puscilem test pod RT i wyszlo mi troche wiecej MHz niz pierwotnie podkrecilem. I teraz sie zastanawiam czy warto puszczac ciagle karte na 590/880 bez radiatorkow na pamiatkach :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie czestotliwosci sa bezpieczne bez ingerencji w chlodzenie? Bo wczoraj z ciekawosci puscilem test pod RT i wyszlo mi troche wiecej MHz niz pierwotnie podkrecilem. I teraz sie zastanawiam czy warto puszczac ciagle karte na 590/880 bez radiatorkow na pamiatkach :|

Jeśli pamięci nie są gorące / nie parzą to radiatorów nie potrzeba :) Co do rdzenia to staraj się nie przekraczać 80* - 90* :)

 

Czym sprawdzić/zmienić timmingi na pamięciach?

Nibitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tego śmiesznego 7900GS od Galaxy z nowym chłodzeniem? Jak się kręci?

Właśnie ma ktoś? Chciałbym umieścic tę kartę w zestawieniu gph.benchmark.pl, ponieważ odstaje nieco na stocku (600/800x2) od kart nominalnie na 7900GS, oraz od wersji Galaxy z Zalmanem.

Zależy mi na teście default w 3dmark'03/'05/'06 na niepodkręconym procesorze typu C2D/A64X2.

Dzięki z góry jeśli ktoś ma ochotę na taki teścik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tego śmiesznego 7900GS od Galaxy z nowym chłodzeniem? Jak się kręci?

Kreci sie lepiej niz ten Twoj z Zalmanem ;). Od piatku mam ta karte i z 600/1600 poszedl na 660/1850. W 3dMark06 5100 pkt.

 

Przy 670/1850 na chwile zatrzymal sie w pierwszy tescie 3dMark06, wiec zatrzymalem dalszy test. Gram na ustawieniach 650/1850.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie temperatury 7900GS Galaxy. Temp w windowsie w spoczynku lub w czsie drobnych prac wynosi od 48-55C. Wczoraj pograłem sobie w giere, która ma duże wymagania i po wyjsciu do windowsa Everest pokazał mi 80C. po 5 min temp spadła do 55-60C Czy to normlane temp? W budzie mam przewiew, nic nie było zmieniane przy orginalnym chłodzeniu, radiator jest czysty. Ktoś mi mówił już, że te katy się mocno grzeją ale żeby aż tak? Na dniach zakładam WC, ciekawe jakie będą tego efekty i czy duż zbije temperaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...