Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

a w innych grach masz to samo?jezeli tak to pamieci za bardzo krecone i wywala artefakty!zjedz troche z pamieci i patrz kiedy przestana byc widoczne w grze!

jesli masz zwisy lub 'niebieski' ekran to za bardzo podkreciles rdzen karty!zjedz do momentu az pozbyjesz sie zwisow

 

B-)

dla przykladu na mojej karcie jest to i to... BSOD'y, freezy, arty - takty standardowe/odkrecona/podrecona :lol2: - ale tylko mowa o testerach, w grach narazie caly czas oki Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom... tylko czemu kilka osob ma tez tak samo padniete od nowosci ;/ dla mnie to sa buble nie przetesotwane przez nikogo

 

i do tego te taktowania... niby 475/700 a wszystkie maja 540/700

 

czekam jeszcze na reakcje sklepu, a w tym czasie zabawie sie z MHz PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w innych grach masz to samo?jezeli tak to pamieci za bardzo krecone i wywala artefakty!zjedz troche z pamieci i patrz kiedy przestana byc widoczne w grze!

jesli masz zwisy lub 'niebieski' ekran to za bardzo podkreciles rdzen karty!zjedz do momentu az pozbyjesz sie zwisow

 

B-)

Nic nie dało, nawet poniżej wartości Core i Memory. Dzieje się to samo i nie wygląda na to, że zniknie! Chyba kartę troszkę przysmażyłem na zbyt dużym ogniu. :mur: Edytowane przez Fury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o moim przypadku ?

 

Co z tym zrobić ? :?

 

mogę spróbować włożyć tam kawałek sreberka po czekoladzie, ale na dłuższą metę to chyba nic nie da...

 

PS. Post #3987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o moim przypadku ?

 

Co z tym zrobić ? :?

 

mogę spróbować włożyć tam kawałek sreberka po czekoladzie, ale na dłuższą metę to chyba nic nie da...

 

PS. Post #3987

Przylutuj go! spoko mój brat lutował lutownicą o średnicy 30mm, jeden z "cycków" będących pod spodem procesora w środkowej jego części. :D Ułamał go wkładając go do gniazda :lol2: po zalutowaniu działał jak nowy! a papierek z czekoladki możesz wyrzucić w kosz, bo sreberko nic nie da, jeszcze może zaszkodzić... albo ryzykujesz i lutujesz, albo oddajesz do serwisu... tam "chłopcy" zrobią to za ciebie.

Edytowane przez Fury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DarkArrow, jak na mój gust to wina mobo. Miałem przez kilka dni tą niekrętliwą 7900GS Galaxy i też miałem Freezy i dziwne zwiechy jakby to padły pamięci, ale tylko w smarkach. Myślałem że albo karta albo konflikt sprzętowy, to wymieniłem raz dwa na 8600GT Palita i mam dalej to samo :/

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DarkArrow, jak na mój gust to wina mobo. Miałem przez kilka dni tą niekrętliwą 7900GS Galaxy i też miałem Freezy i dziwne zwiechy jakby to padły pamięci, ale tylko w smarkach. Myślałem że albo karta albo konflikt sprzętowy, to wymieniłem raz dwa na 8600GT Palita i mam dalej to samo :/

hmm... to teraz mnie zasmuciles ;/

 

tylko czemu na Abicie KN9 u jednej osoby jest podobnie? moze da rade cos z tym zrobic?

 

 

na 76GS all bylo oki :(

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

mam pytanie dotyczace XFX 7900 GT.

 

1. Gdzie znajde schemat odpowiedniego V-moda ? chcialbym dac na rdzen 1.4 V

2. Czy pentagram XC 70 Cu wystarczy do 700 Mhz na rdzeniu ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT ale Qroń daj pamieci na 2T moze pomoze... bo wysio na naszej mobo ma Galaxy 8600GE i nie ma takich problemow, a z tego co wiem pamieci ma na 2T

 

sam teraz testuje

 

 

EDIT

 

no nic testowalem na 2T... nic to samo, przelozylem pamieci do innych bankow to samo - no nic musze z tym zyc

 

btw. morele.net odpisaly mi... i jedynie moga mi serwisowac grafe lub wymienic na ten sam model - wiec czekam, az znikna 7900GS 1.4ns

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

mam pytanie dotyczace XFX 7900 GT.

 

1. Gdzie znajde schemat odpowiedniego V-moda ? chcialbym dac na rdzen 1.4 V

2. Czy pentagram XC 70 Cu wystarczy do 700 Mhz na rdzeniu ?

 

pozdrawiam

1. Różne v-mody znajdziesz w dziale "ekstremalne podkręcanie" tam jest księga v-modów.

2. Pentagram na pewno daje radę chłodzić kartę z napięciem 1.4V i zachowuje przy tym całkiem normalne temperatury. Stronę wcześniej napisałem jakie są temperatury na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie dolaczam do "szczesliwych" posiadaczy wywalajacej sie galaxy w 3dmarkach w grach nie testowalem ale w gothic 3 po jakiejs 1h:30 wylazlo do pulpitu

zasilka bequiet 450w sp p5b dlx wifi w biosie pokombinowalem peg na normal i pci freq na 103 tak wczesniej w sumie mialem cos 108 ;p ale mimo to mark 2k6 jakies kolorowe "niewiadomoco" na czarnym tle wyskoczylo ;) ale ogolnie po esc pulpit elegancko ehhh ;/ stery najnowsze ze stronki nvidi

pozdr

 

ps ten coolermaster nieslyszalny jeszcze nie mialem tak cichej karty w 3d costam slychac ale i tak mniej niz moja stara galaxy 7300 w 2d

 

tylko dlaczego tak sie pi**** :/

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie, moje przypuszczenia się sprawdziły jak widzę, Galaxy jakiegoś paszkwila wydało, a ci z morele net sobie jaja robią chyba, niech wejdą na ppc albo na laba i zobaczą co się dzieje. W ogóle to oni testowali te grafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie... o gdyby sklepy testowaly to by nie dawali taktowani 475/700

 

ale narazie to zlewam poczekam, az te wszystkie padla padna i beda zmuszeni dac mi lepsza karte

 

 

narazie w to co gram to karta zachowuje sie oki :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie żebyście nie czuli się osamotnieni w swych problemach :) to napisze, że moja karta również wywala w 3Dmarkach 03,05,06 już próbowałem wszystkiego , bez OC z OC , tak samo procek i często wywala....

Najwyżej uwale ją i oddam na gware... :)

Edytowane przez NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do mnie pytanie... to ja caly czas testuje na odkreconym sprzecie

 

jak narazie to wykrzaczyl sie tylko STALKER i CoD2 ale to bardzo dawno, glownie testery sie krzacza

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze cos galaxy z biosem przekombinowalo moze jest to slabsza wersja i mialy byc slabsze timingi taktowanie 475 etc a tu pewnie siedzi normalny bios z kart "premium" dlatego taktowania maja po 540 na rdzeniu moze costam innego rowniez jej nie pasuje ;p karty wydaja sie ogolnie solidne tylko cos programowo kiszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a u mnie na 3DMarkach 03, 05, 06 chodzi i nic, wszystko o.k. w grach tak samo zero problemów, na modzie 1.4V tak samo w porządku tyle, że stwierdziłem iż wzrost temp. o około 10*C jest nie do przyjęcia i do czasu aż nie kupię lepszego chłodzenia wracam na 1.2V.... Taki szczęściaż ze mnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie każda gra chodzi OK, tylko w 3Dmarkach karta sie wysypuje, konflikt sprzętowy raczej wykluczam...

Może ,, ten typ tak ma" wiele osób ma podobne problemy niezależnie od konfiguracji sprzętu więc chyba nie w tym rzecz...

 

Sprawdzałem na stock wszystko i czasem wywala :blink:

 

Tak to jadę ciągle proc 2,8 -3,2 Ghz, grafika nie kręcona również wywala...

 

sam nie wiem co o tym myśleć

 

 

 

 

..... ogólne miałem farta wszystko jakoś ładnie sie podkręca bez oporów , a kartę trafiłem padake :) OC & problem w 3DMarkach

Edytowane przez NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a u mnie na 3DMarkach 03, 05, 06 chodzi i nic, wszystko o.k. w grach tak samo zero problemów, na modzie 1.4V tak samo w porządku tyle, że stwierdziłem iż wzrost temp. o około 10*C jest nie do przyjęcia i do czasu aż nie kupię lepszego chłodzenia wracam na 1.2V.... Taki szczęściaż ze mnie :lol:

U mnie tez zero klopotow, choc sprawdzalem tylko marka 05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...