Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Karta niziutko...

 

680(700)/850 tempy kolo 55*C LOAD

Procek E6750 @ 3680

RAm cos kolo 550-600MHZ 5-5-5-8 (nie pamieam ile a nie chce mi sie taktow teraz ustawiac...)

Uhu Uhu... do vmoda rdzenia doszedl vmod pamieci...

 

2,00v --> 2,15v dalo mi...

 

950MHz!!! a powiem ze i 1000MHz dziala przez chwilke (nie szukalem niczego pomiedzy...) dam mu 2,2v i powalcze o rowny 1000...

 

nowych wynikow nie bedzie... bo rozbieram kompa :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj lata spokojnie na 1.55 V w kazdej grze na 750 core i 950 mem a marki tylko 700/900 :(

 

nie wiem dlaczego ;(

 

moze mi ktos powiedziec, np sector jak zoptymalizowac winde pod 3dmarka 2001 ? co w rivie tunerze pozmieniac i co w systemie ?

 

z gory dziekuje pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy robicie z tymi kartami, że rdzeń macie na 700MHz? Boję się trochę v-moda zrobić, ołówek mam, miernik mam, ale boje się, że coś spipczę i karta się zepsuje a zasiłka (w której zmieniłem wentyl na jakieś wolnoobrotowe ścierwo od Titana) zaliczy boom. A co w wypadku, jak się nie uda v-mod? Kasa w plecy? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslij karte do Swidra :) V moda zrobi za mala kase.. a zobaczysz jak profesjonalnie to bedzie wygladac :)

 

a i jak masz gware to sie nie przejmuj.. :) sciagasz luta i po sprawie...

 

mod olowkiem to zly pomysl.. lepiej potka przylutuj i jak masz miernik to sobie bedziesz dowolnie regulowal...

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedz mojego postu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nVidii są już nowe stery - tym razem oficjalne z WHQL, nie bety. Wersja 162.18. Właśnie ściągam i będę testować.

 

EDIT:Juz pierwszy zgrzyt - przy uruchamianiu Control Panelu - błąd, program się wywala. Już kiedyś to miałem, ale na betach... Robię formata i chyba zostaję przy 94.24 - przynajmniej są całkowicie bezproblemowe.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem (szczęśliwym) posiadaczem Galaxy 7900gs w ver. super.

Ledwo zaczynam zabawę w OC bo dopiero założyłem radiatorki na memki i tu pojawia się moje pytanie:

 

Jak u Was (pytanie do posiadaczy wersji 600/800) wyglada sprawa temperatur?

 

Temp rdzenia o dziwo nie jest zawrotna...stock MHz nie przekracza 55 C, ale z memkami, kondensatorami, cewkami i wszystkimi scalakami jest masakra!!!

 

Cała karta jest ciepła albo miejscami gorąca, boję sie o jej żywotność bo jeśli na stock taktach kondensatory są tak gorace że nie można utrzymac na nich palca dłużej niż 10 sek. to chyba dobrze nie wróży...

 

Puki co jest gwara w razie czego i pozostaje zabawa z OC (wczoraj w nocy świeżo po założeniu radiatorków na memki puściłem na 900MHz i 3DMark bez zająknięcia :-] potencjał jest...)

 

 

Czekam na opinie innych posiadaczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wersje super to podczas Colina nie da sie jej dotknąć, przytrzymałem 3 sekundy to sie oparzyłem....a w Ati toolu to miała 90*C...ten CM to cichy jest ale wydajność ma kiepską :-|

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wersje super to podczas Colina nie da sie jej dotknąć, przytrzymałem 3 sekundy to sie oparzyłem....a w Ati toolu to miała 90*C...ten CM to cichy jest ale wydajność ma kiepską :-|

czy ja wiem - u mnie w stressie przy temp w pokoju 25*C karta w atitool ma ~66*C - tyle ze na coolabolatory liquid pro

az tak zle nie jest z wydajnoscią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo 3DMarka'06 to po zmianie procesora z A64 4000+ (San Diego) na Opterona 180 wynik skoczył mi z ok.4500 na ok.4900

czyli jednak procesor ma znaczenie acha San Diego był na 2800MHz kręcony a Opteronek na razie na stocku - nie żebym się podniecał bardzo bo akurat "Marków" używam raczej do sprawdzania stabilności ale tak tylko sygnalizuję tym co się jeszcze zastanawiają nad dwurdzeniowcem... No i jeszce w "Far Cray" łatwiej się eliminuje wrogów chyba im AI spadło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo 3DMarka'06 to po zmianie procesora z A64 4000+ (San Diego) na Opterona 180 wynik skoczył mi z ok.4500 na ok.4900

czyli jednak procesor ma znaczenie acha San Diego był na 2800MHz kręcony a Opteronek na razie na stocku - nie żebym się podniecał bardzo bo akurat "Marków" używam raczej do sprawdzania stabilności ale tak tylko sygnalizuję tym co się jeszcze zastanawiają nad dwurdzeniowcem... No i jeszce w "Far Cray" łatwiej się eliminuje wrogów chyba im AI spadło :D

no 3dmark 2k6 na procki niezle reaguje - duzy wzrost jest na quad core :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem - u mnie w stressie przy temp w pokoju 25*C karta w atitool ma ~66*C - tyle ze na coolabolatory liquid pro

az tak zle nie jest z wydajnoscią

No OK a na ile rpm masz tego CM? Bo u mnie chyba regulacja nie działa i ma w biosie zapisane 25% :-| Może dlatego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Galaxy wersja Super? Standardowe takty 600/800? Jeśli tak to napięcie na GPU masz 1.4V

Nie prawda ja też mam wersję super !! i mam napięcie na rdzeniu 1.3V mierzyłem miernikiem oczywiście !! :) karta o wiele mniej się grzeje niż przy tym 1.4V :D Moja wcześniejsza grafa miała 1.4V na rdzeniu, ale pała i dostałem nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to dziwne... myślałem, że wszystkie wersje Super mają 1.4V.

Tez tak myslałem...1.3V miały Zalman Edycje, może akurat taka sztuka Ci się trafiła...

 

A wracając do tych temperatur: chodziło mi nie o temp. samego rdzenia ale pozostałych podzespołów elektronicznych i samego PCB...Martwi mnie jej żywotność...szczerze mówiąc wątpię żeby ta karta długo pożyła po OC (a nawet bez niego).

 

 

Obecnie rdzeń na 650 MHz w czasie grania nie przekracza ok 81-82 C więc nie jest tragicznie, zastanawiam się tylko czy zdejmować chłodzenie i smarować swoją pasta czy zostawić tak jak jest...i chyba podłączę wentyl na grafie pod 12V z ręczna regulacją, bo wydaje mi się że coś za wolno (za cicho) to chodzi...

Edytowane przez _yzerman_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark 2001 - 57,2k

Mark 2003 - 27,9k

Mark 2005 - 11,7k

Mark 2006 - 6,9k

Aquamark - 178k

Mala jedna popraweczka (potem mi sprzet umarl)...

 

Mark 2001 - 62,7k (4 miejsce na swiecie)

 

Reszte sie dorobi w blizej nieokkreslonym terminie (celuje w WR'y...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor Galaxy, to co wczesniej pisalem o problemach z karta w aplikacjach 3D okazalo sie byc problemem samej plyty glownej. Zasugerowalem sie objawami typowymi dla grafiki a po dokladniejszym sprawdzeniu karta okazala sie sprawana i od paru tygodni juz smiga bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gorace Swiezutkie Nowiutkie stery od TweaksR Us :

http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...61&Itemid=1

wiecej info o nich na forum TweaksR Us http://www.tweaksrus.com/forums/index.php?showtopic=9601 ( ale z tego co wiem to zawieraja calkiem nowy 'zestaw'modow :D )

 

polecam sprawdzic poniewaz koles ktory moduje te stery ma w swojej sygnaturce 7900GS :] takze raczej widzi co dla jego karty dobre

 

 

pozdro B-)

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w miarę sprawnie poradzić sobie z wiatrakiem na EVGA 7900GS? Chłodzenie jest bardzo podobne do referencyjnego, ale zmodyfikowane (chłodzi także pamięci i podobno jest miedziane - karta jest ciężka) i lepiej wykonane. Regulacja w RivaTuner nie działa całkowicie, jedynie w nTune. Tylko wygląda to tak, ze nawet jak kliknę (zaznaczę) jakiś film, ogólnie mpg/avi etc. to zaraz grafa przechodzi w tryb 3D i zaczyna wyć... To samo jest przy oglądaniu filmów - czy do tego trzeba szybszego zegara? Szczerze wątpię... BTW Moja karta ma jakieś dziwne pamięci - tzn. kręcą się bardzo dobrze, aż za dobrze bym powiedział - na razie uzyskałem 1840MHz bez artefaktów. Jestem ostrożny, żeby więcej ustawiać, bo wydaje mi się, że to za dużo i kartę może szlag trafić - pobawię się jak skombinuję nawiew na kartę - martwią mnie te małe scalaki na plecach karty, które parzą. Zrobił ktoś na tym forum 2GHz na pamięciach na 7900GS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gorace Swiezutkie Nowiutkie stery od TweaksR Us :

http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...61&Itemid=1

wiecej info o nich na forum TweaksR Us http://www.tweaksrus.com/forums/index.php?showtopic=9601 ( ale z tego co wiem to zawieraja calkiem nowy 'zestaw'modow :D )

 

polecam sprawdzic poniewaz koles ktory moduje te stery ma w swojej sygnaturce 7900GS :] takze raczej widzi co dla jego karty dobre

pozdro B-)

Jesteś następny , który daje się nabrać na te super tweaki :lol2:

 

Radze sobie porównać sterowniki te modyfikowane i stockowe , przestawić suwak na high performance i wyłączyć v-sync. Przekonasz , że modyfikowane są wolniejsze. Te sterowniki mogą być minimalnie wydajniejsze(1%max) jak nie ruszasz paska od wydajności. Wcześniej na tweaksrus robili nawet ok stery , ale teraz to robią niezłe kupy. Niestety tylko nvidia potrafi optymalizować stery i eliminować błędy , a modyfikacja sterów polega tylko na grzebaniu w infie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala jedna popraweczka (potem mi sprzet umarl)...

 

Mark 2001 - 62,7k (4 miejsce na swiecie)

 

Reszte sie dorobi w blizej nieokkreslonym terminie (celuje w WR'y...)

Gratulacje Sector.

Procka też ładnie pokręciłeś. Co padło, karta?

 

Update:

Ale już cię nie ma w pierwszej piątce 7900GT:

 

3Dmark 2001 Hall Of Fame:

1. 3Dmark 2001 - 69344 marks - SF3D (OCTeamFinland) - (GeForce 7900 GT @ 810/985mhz on h2o) 15 points

2. 3Dmark 2001 - 68828 marks - M3kk (crazypc.ro) - (GeForce 7900 GT @ 745/1060mhz on h2o) 12 points

3. 3Dmark 2001 - 68061 marks - Misteroadster (OverClocking-Ma...) - (GeForce 7900 GT @ 450/660mhz)

4. 3Dmark 2001 - 65385 marks - andre X_X (KOC2 - Indonesia) - (GeForce 7900 GT @ 740/940mhz ) 9 points

5. 3Dmark 2001 - 63747 marks - Sergey13 (Russian Overs-O...) - (GeForce 7900 GT @ 740/910mhz on h2o) 7.5 points

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Sector.

Procka też ładnie pokręciłeś. Co padło, karta?

 

Update:

Ale już cię nie ma w pierwszej piątce 7900GT:

 

3Dmark 2001 Hall Of Fame:

1. 3Dmark 2001 - 69344 marks - SF3D (OCTeamFinland) - (GeForce 7900 GT @ 810/985mhz on h2o) 15 points

2. 3Dmark 2001 - 68828 marks - M3kk (crazypc.ro) - (GeForce 7900 GT @ 745/1060mhz on h2o) 12 points

3. 3Dmark 2001 - 68061 marks - Misteroadster (OverClocking-Ma...) - (GeForce 7900 GT @ 450/660mhz)

4. 3Dmark 2001 - 65385 marks - andre X_X (KOC2 - Indonesia) - (GeForce 7900 GT @ 740/940mhz ) 9 points

5. 3Dmark 2001 - 63747 marks - Sergey13 (Russian Overs-O...) - (GeForce 7900 GT @ 740/910mhz on h2o) 7.5 points

Zmartwie Ciebie ja mam 7900GS :)...

 

Padlo... Hmmm Wszystko... ale juz odzylo... i smiga i plyta i karta :)...

 

wiec to nie ostatni wynik (zreszta ten wynik w marku 2001 to byl 1st run i jedyny mark jakiego zdazylem puscic przed masowym padnieciem wszystkiego :)

 

Zrobił ktoś na tym forum 2GHz na pamięciach na 7900GS?

Ktos zrobil... z tego co pamietam ma nick Sector19 i pisal to NA TEJ STRONIE :)... :mur: :lol:

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś następny , który daje się nabrać na te super tweaki :lol2:

 

Radze sobie porównać sterowniki te modyfikowane i stockowe , przestawić suwak na high performance i wyłączyć v-sync. Przekonasz , że modyfikowane są wolniejsze. Te sterowniki mogą być minimalnie wydajniejsze(1%max) jak nie ruszasz paska od wydajności. Wcześniej na tweaksrus robili nawet ok stery , ale teraz to robią niezłe kupy. Niestety tylko nvidia potrafi optymalizować stery i eliminować błędy , a modyfikacja sterów polega tylko na grzebaniu w infie.

widze ze nie zaglebiales sie w ten temat za bardzo i nie doczytales na jakiej zasadzie dzialaja zmodowane stery od TweaksR Us!

sa optymalizowane glownie pod wzgledem jakosci (ImageQuality) wyswietlanego obrazu w grach i filmach!z reguly daje to widoczna poprawe wyswietlanych kolorow-ich nasycenia,ostrosci itp.

 

krotko mowiac : Xtreme -G Forceware = Nvidia forceware + lepsza jakosc wyswietlanego obrazu przy zachowaniu wydajnosci sterow oficjalnych

 

sami zdecydujcie czy wam to pasuje

p.s. wydajnosc liczona w wyswietlanych FPS moze nawet spasc o kilka klatek ale moim zdaniem warto poswiecic 2-3 FPS dla lepszego obrazu!

 

takze nie odrzucaj odrazu sterow ktorych nawet nie raczyles sprawdzic B-)

 

 

ps2 posiadajac karte pokroju serii 7900 raczej nie ustawia sie obrazu na HighPerformance chyba ze sie jest Pro-graczem i gra sie na min. teksturach byle tylko miec caly czas 100FPS! jezeli tak to sie zgadzam! jednak watpie aby wiekszosc z nas zajmowala sie tym na codzien a gry traktujemy tylko jako rozrywke! popraw mnie jak sie myle!

 

pozdro

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...