Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JestemNoobem

Cholercia to jak ja sie teraz pozbęde mojego 7800GT :P

Jak byś był zdesperowany to ja mam 500 zł i Geforca 42oo 128 mb/128bit dodam gratis :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholercia to jak ja sie teraz pozbęde mojego 7800GT :P

hmm po co masz sie pozbywac :D mi jak narazie wszystko smiga na moim :F a jeszcze vmoda zarzuce :D chyba poczekam az wyjdzie seria 8xxx moze bedzie miala shadery 4.0 i dx10 :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm po co masz sie pozbywac :D mi jak narazie wszystko smiga na moim :F a jeszcze vmoda zarzuce :D chyba poczekam az wyjdzie seria 8xxx moze bedzie miala shadery 4.0 i dx10 :F

Ja tez tak zrobie i poczekam na gf8800. Troche zle zrobiłem bo jakieś 2tyg temu kupiłem 7800GT ale trudno i tak jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę sobie sam odpowiem ale znalazłem więcej informacji i testów tyczących nowych sterowników w kontekście wsparcia dla h.264 czy jak go inni zwą mpeg-4 AVC.

http://article.pcinlife.com/2006-03-...1911d36_4.html

Jeżeli ktoś przez przypadek nie zapoznał się z językiem chińskim to polecam babelfisha. Można wyłuskać istotne informacje. Wykresy zresztą nie potrzebują opisów. I po francusku:

http://www.pcinpact.com/articles/a/178/1.htm

Ogólna konkluzja jest taka: posiadacze grafiki od GF6600 w górę mogą liczyć na wsparcie do rozdzielczości 1080p, grafika zintegrowana 6150 pozwoli "jedynie" na 720p.

Jedna jeszcze rzecz... kodek h.264 to moim zdaniem następca divx'a i xvid'a, coraz więcej materiału w sieci będzie nim kompresowana. Wynika to także z faktu, że jest to natywny sposób kompresji dla praktycznie wszystkich transmisji satelitarnych hd. No niektóre jeszcze nadają w mpeg-2 hd ale to powoli zniknie, szczególnie po upowszechnieniu modulacji S2.

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólna konkluzja jest taka: posiadacze grafiki od GF6600 w górę mogą liczyć na wsparcie do rozdzielczości 1080p, grafika zintegrowana 6150 pozwoli "jedynie" na 720p.

no dobra....ale wraz z premierą visty bedziesz musiał mieć takze zgodny z tym monitor....a modeli takich jak na lekarstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chciałbym sobie obejrzeć film nagrany na nosniku BlueRay albo HD-DVD to owszem... i to nie tylko monitor, wiele innych warunków musi być spełnionych. Tutaj mówimy jednak o materiale niezabezpieczonym... dzisiaj też jak sobie wypalę płytę dvd z materiału z kamery to nie muszę walczyć z css'em.

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Pewnie dlatego http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=189174&st=0 :? Nie wiem co mam powiedziec w sumie o sytuacji przedstawionej w watku ,ale autor imo nie byl bez winy. Zastanawia mnie natomiast dziwne postepowanie Komsadu w innych opisanych w temacie sprawach :? Sorry za OT :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę testów i ta karta coraz bardzie podoba mi się :D

Zastanawiam się, czy jej nie kupić, bo na swojego dobrze kręcącego PowerColora mam kupca (daje 1000zł :lol: )

Czy ktoś z was ma już tą kartę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kupca ktory daje Ci za karte warta 800zl 1k i sie zastanawiasz czy nie sprzedac?? Hmm nie musze tego komentowac :blink: 7900Gt po o/c dobija do GTX512 wiec chyba sprawa jasna :-| Zastanawiasz sie czy warto dolozyc te 300zl do nowej grafy? Odpowiedz brzmi tak ,jesli lubisz gry ze wszystkimi wodotryskami i grasz duzo :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kupca ktory daje Ci za karte warta 800zl 1k i sie zastanawiasz czy nie sprzedac?? Hmm nie musze tego komentowac :blink: 7900Gt po o/c dobija do GTX512 wiec chyba sprawa jasna :-| Zastanawiasz sie czy warto dolozyc te 300zl do nowej grafy? Odpowiedz brzmi tak ,jesli lubisz gry ze wszystkimi wodotryskami i grasz duzo :wink: pozdro

Dogadałem się już z kolesiem i kartę sprzedaję w piątek. Chiałem kupić x1800XL, ale przetestowałem już 7 sztuk i rzadna się nie keci dobrze. A widzę, 7900GT ma potencjał, nie grzeje się mocno. Zobaczymy ile zrobie nią w marku 05. PowerColor zrobił koło 7800 smarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da da da da da da da

 

Witam!

 

Dzisiaj dotarł do mnie Kurier z...

 

Leadteak 7900GT !!! z Komsadu :)

 

Na razie firma KOMSAD jest Ok, powiem więcej z postawy Pana, z którym się kontaktowałem wynika, że jest to IDEALNY sprzedawca i DOBRY człowiek!!! Polecam wszystkim ten sklep. Karta działa, opakowanie w komplecie a nawet dorzucono dużo więcej niż musiano. Po prostu Deluxe!!!

 

A teraz pierwsze wrażenia:

 

1. Referencja Nvidii z nalepką Leadteaka

2. Wygląda lepiej niż na zdjęciach.

3. Na systemie Athlon 3200 + 2x512DDR400 + 7900GT 84.20 Beta oraz aktywnym NIS 2006 + Nvidia Firewall:

 

3D Mark 2006 = 3750 (1280x1024, Jakość w sterownikach, Vsync = OFF)

 

Dalsze spostrzeżenia wkrótce:)

 

4. Temperatura rdzenia w Windzie to 49C

5. Wiatraczek do najcichszych nie należy, ale da się żyć tym bardziej ze z głośników lecą serie CKM :) a nie klasyczne pierdy:)

6. chieftec ledwo zipie... na +12V miałem 11.9 a teraz mam 11.71 a nawet 11.65 :(

7. Niestety Oblivion jest robiony pod ATI, dowodem na to jest, że na nieoficjalnym spotkaniu producentów z branżą był puszczony na 1900XT.... Cholera ....

 

8: Kilka wyników:

 

Sterowniki = Jakość V-sync = OFF

 

3D Mark 2001: 21810 3DMarks

 

3D Mark 2005: 7575, G1 = 31.2FPS, G2 = 23.7FPS, G3 = 37,6 FPS

 

3D Mark 2006

Score 3750 3DMarks

SM2.0 Score 1797

HDR/SM3.0 Score 1778

CPU Score 784

 

Sterowniki: Wysoka Jakość:

FEAR wszystko na MAX + Pełny HD AUDIO

 

Minimum 31

Przeciętnie 61

Maksymalne 158

 

Poziom FPS

0% poniżj 25FPS

25% pomiedzy 25 a 40 FPS

75% powyżej 40 FPS

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poca no wykresik strasznie niezachecajacy :? Widac jedno (jezeli oczywiscie jest to prawda)na zadnej dostepnej grafie nie da sie pograc w ta gre w takich ustawieniach :D Zreszta ustawienia dzelikatnie mowiac wybitnie pod czerwonych (BEZ HDR lecz za to wygladzaniem i filtrowaniem) :? Imo nowe gry bez HDR nie moga byc uruchamiane ,bo to nie sa maks detale :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do świeżych posiadaczy 7900GT lub osób poinformowanych. Czy moglibyście zmierzć jaki jest rozstaw otworów mocujących radiator na tej karcie?

Chciałbym ustalić czy jest on taki sam jak w 7800 czy inny. Jest to dla mnie bardzo ważna informacja, chodzi o zamówienie bloku wodnego.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do świeżych posiadaczy 7900GT lub osób poinformowanych. Czy moglibyście zmierzć jaki jest rozstaw otworów mocujących radiator na tej karcie?

Chciałbym ustalić czy jest on taki sam jak w 7800 czy inny. Jest to dla mnie bardzo ważna informacja, chodzi o zamówienie bloku wodnego.

Podpinam się pod to pytanie. Ciekaw jestem, czy GPU Cube Pro będzie pasować ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ibizpl @MILANS

Czy już coś macie z nowych zabawek, mowa oczywiście o 7900GT, no ew. jeszcze 7600GT? No i CENY! :D

nowe zabawki sie tak szybko rozchodza w hurtowni ze nie mozemy ich kupić. a z tago co sie wyłapało to ostał sie jeden 7600 GT. w piątek bedzie w moich łapkach i bedzie juz mógł isc do potencjalnego nabywcy

 

a cenyy to było 1269 za 7900 GT, 2199 za GTX i w sumie nie wiadomo ile wołac za tego 7600GT :D

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...