Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

@ Malik - Oki juz czaje ale to i tak tanio dosyc tanio.

 

Pytanie do wszystkich . . . czy 7900GT/X nie radzi sobie z HDR+AA przez stery czy przez błąd konstrukcji GPU (jak zwał tak zwał) ?

 

i czy ktoś wie gdzie można kupić 7900GTX od reki ? najlepiej w 3-City fajnie by było też w miare tanio . . . A moze ktos na wtyki w hurtownich albo cos takiego (koniecznie f.VAT)?

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>1xxx_xxx1

Mógłbyś zmierzyć rozstaw otworków pod cooler jak dorwiesz swój egzemplarz w łapki? Cholera... bo już nie wiem czy ten blok misia15go będzie czy nie będzie pasował :-|

Gdzie zamówiłeś tego MSI?

A może ktos inny mi powie ile jest między dziurkami?

Roztaw otworów jest taki sam jak w 6800/7800, więc blok będzie pasował.

Karta jest już u mnie.

Pierwsze wrażenia jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem uzytkownikiem 7900GT ,ale moze coz dorzuce od siebie :wink: W tej sytuacji raczej sklanialbym sie w strone Ati ,a glownym powodem byla by pojmnosc pamieci na karcie. Chociaz zeby ladnie krecic tego radka trzeba odpowiednio schlodzic sekcje zasilania :? A co do GT to zamieniasz chlodzenie na penta albo zalmana i jazda :) Wybor trudny i chyba do konca bym sie wahal ,a na koniec rzucil bym moneta i wypadla by reszka jak zawsze :D i wzialbym GT :lol2: pozdro

120mm@4V to nic nadwyraz wyszukanego, tym bardziej, że obok sekcji zasilającej jest chipset nf4 (layout dfi + kiepska robota nvidii, która wypuściła tak grzejący się chipset...), słowem- gdzieś ci dzwoni, ale nie wiesz tak dokładnie gdzie :unsure: :wink:

 

PS. Prosiłbym o orba 05 z wynikiem 7900gt powyżej 11k na cpu a64@2.8GHz, jeśli o wyborze tych kart ma rozstrzygać rzut monetą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1, do mnie to pyt. dotyczące biosmodu? Jeśli tak, to doczytaj co trzeba zrobić by w r520 zmienić napięcia (mały hint- przesunąć dwa suwaki w atitool'u).

 

Mała edyta, już się pogodziliśmy ;)

 

PS. Jasne, że na jakimś tam cpu 7900gt dobije do okolic 11k (post wcześniej chodziło mi o cpu w okolicach mojego 2.8GHz). Tak wykręcony radzio jak mój na fx60@2.98GHz robi >12k, także i w marku05 wszystko rozbija się o proca.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie mylisz na XS gość na 7900GT zrobił 10.8k w 05, więc wcale tak dużo mu nie brakuje do 11k, bez Vmod'ów

 

I tak do tego pije, nie interesuje sie rodziną czerwonych ;) i nie mam pojęcia co trzeba zrobić żeby zmienić napięcie, jak będzie mi sie nudziło to poszukam :P

 

Sry za tą odzywke nie była w najlepszym guście.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roztaw otworów jest taki sam jak w 6800/7800, więc blok będzie pasował.

Karta jest już u mnie.

Pierwsze wrażenia jutro.

Dzięki za informację. :) Powiedz mi jeszcze gdzie kupiłeś o ile to nie tajemnica.

I jeżeli masz monitor analogowy, a nie lcd to sprawdź jakość obrazu 2D w wysokich trybach typu 1600x1200x85Hz, czy czcionki nierozmazane itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. :) Powiedz mi jeszcze gdzie kupiłeś o ile to nie tajemnica.

I jeżeli masz monitor analogowy, a nie lcd to sprawdź jakość obrazu 2D w wysokich trybach typu 1600x1200x85Hz, czy czcionki nierozmazane itp.

Mam monitor LCD (Samsung 770P).

Kartę kupiłem w komputroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roztaw otworów jest taki sam jak w 6800/7800, więc blok będzie pasował.

Karta jest już u mnie.

Pierwsze wrażenia jutro.

rozstaw taki sam ale średnica otworu ? ja żeby założyc blok miśka na swojego 7800GT musiałem rozwiercać otwory w karcie bo śróbki były za gróbe :mur:

sprawdź wpierw średnice otworów montażowych,bo możesz mieć taki problem jak ja <_< albo kup na własną rekę odpowiednie śróbki :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120mm@4V to nic nadwyraz wyszukanego, tym bardziej, że obok sekcji zasilającej jest chipset nf4 (layout dfi + kiepska robota nvidii, która wypuściła tak grzejący się chipset...), słowem- gdzieś ci dzwoni, ale nie wiesz tak dokładnie gdzie :unsure: :wink:

Jak gdzies mi dzwoni :unsure: Napisalem tylko fakt jakim jest grzejaca sie sekcja zasilania i nastepstwo tego faktu ,a mianowicie zastosowanie dodatkowego chlodzenia :D Sugerujesz ze to tylko przypadlosc radzia na DFI?BTW.w GT nic nie trzeba chlodzic poza GPU :wink:

PS. Prosiłbym o orba 05 z wynikiem 7900gt powyżej 11k na cpu a64@2.8GHz, jeśli o wyborze tych kart ma rozstrzygać rzut monetą :lol2:

Rzut moneta jest dobry na wszystko :wink: A wynik marka 05 mozna by sobie podarowac i brac pod uwage wynik(jezeli wyniki markow mozna brac na serio :wink: ) marka 06 imo :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się ;) Jak możesz wyczytać z mojego siga (po coś on jest :P), mam wc na radku i dlatego dodatkowy nawiew na pcb vga jest wskazany. A na mobo dfi na nf4 jest wręcz konieczniścią (przez fakt, o którym wcześniej wspominałem).

 

Na radku z ori chłodzniem lub X2 dodatkowe chłodzenie mosfetów nie jest wymagane.

 

PS. Naturalnie 7900gt grzeje się mniej, nie polemizuję z tym.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja teraz opowiem o swoich wrażeniach na temat tej karty: jestem poprostu zawiedziony, rozczarowany!!!

Zapowiadało się dobrze. Kartę włożyłem do kompa z bloczkiem Cube + radaitorki revoltec BGA FREEZER Cu. Reinstal windowsa. Istaluje najnowsze stery. I tu pierwszy zonk: stery mają problem z kartą. Ale nic, za4 razem udało się. Ale to był początek końca. ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m F.E.A.R'a i pod 30 minutach grania wysypało mi takie arty, jakich w życiu nie widziałem. Strasznie się wkurzyłem. Postanowiłem zrobić test w sterach. Nie przeszedł go na standarowych ustawieniach. Dopiero po zejściu na GPU: 425 MEM: 1300 można było grać normalnie w F.E.A.R'a, NFS Most Wanted, Splinter Cell: Chaos Theory i GTA San Andreas. Jestem bardzo zawiedziony tą kartą. Jednak dołoże parę złotych i kupię chyba x1900XT. Na ATI nigdy mnie nic takiego nie spotkało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1xxx_xxx1: powiem tylko tyle współczuję tego 7900GT i życzę dobrych wyników na x1900XT :wink:

 

Muszę jednak przyznać, że ten 7900GT to wypasiona karta. Wynik Greg_1 jest tego dobrym przykładem. Jeszcze te memki latające na 930MHz. Teraz można powiedzieć, że 7900GT jest lepsze od x1800XL. Wprawdzie XL ma też potencjał, ale teraz już trudno o taką kartę (trzeba robić selekcję)

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Black war szkoda mi 3lat gw, więc jeśli to będzie tylko biosmod i ewentualnie pencilmod

 

@lukmek wychodzi prawie na to samo bo z tego co widze to XL nie jest dużo gorszy od XT (hall of fame 05)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gorszy o te 10-15% (w grach często więcej z racji na tylko 256MB vram), a to są właśnie różnice między kolejnymi segmentami wydajnościowymi przy aktualnych generacjach kart graficznych. Czasy większych przepaści wydajnościowych niestety (stety) minęły- może r600 (g80) odskoczy bardziej od aktualnych topowych kart niż np. zrobił to x1900xt w odniesieniu do x1800xt lub 7900gtx/7800gtx (o 512 nie wspominając).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz nie kupisz takiego x1800xl ktory tyle robi :) terazniejsze modele od tego padaja jak muchy ludzie gonic do tematu o r520 i czytac ;) 2 osobom sie moze trafily dobre (pewnie i 100 ale oni to lajki i nie wiedza jak krecic) do tego okrojone kondensatory (ktos tam sobie dolutowal :) ) i juz mamy odpowiedz ;) inaczej mowiac.. teraz nie ma dobrych x1800xl i do tego jest mniej przysszlosciowy (ledwie 16ps) teraz wychodza gry ktore w wiekszym stopniu obslugujace ps'ki itd itp :)

 

jak juz jestesmy :) k|ngp|n osiagnal niebotyczne 9,2k w 3d06 :o na 1 karcie !

16k w 05 (1 KARTA !!! ) nie wiem jak wy ale ja jestem pod wrazeniem :P http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=92536

aczkolwiek shamino lepsze modele wywinal (rdzen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...