Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś założyłem na grafe Pentagrama CX80-Cu, możliwości OC sie poprawily ale nie tak jakbym chciał: core 570Mhz na 600MHz, mem 760Mhz na 822Mhz.

Teraz chciałbym sie dowiedzieć, czy waszym zdaniem jeżeli przepoleruje radiator papierem wodnym na błysk, to o ile mi może temperatura zjechać, czy jest sens?

W jakim teście najcześciej wam sie wywala grafa, rdzeń / pamięci?

Czy jeżeli w zakładce od nVidi mamy max dla pamieci 822Mhz i podkręce kartę PowerStripem wyżej to czy to podziała?

Bardzo denerwuje mnie panel nVidi do podkręcania bo w dalszym ciągu max taktowanie dla rdzenia mi ustawia na 570MHz, mimo że do 600Mhz nie mam żadnych problemów i jak podkrecę PowerStripem, to gdy jestem w sieci , bądź robię co innego niż testowanie karty, to gaśnie mi ekran i sie zapala po czasie, oczywiście kilka razy, aż nie ustawią sie max takty wykryte w zakładce nVidi, a może jest inna przyczyna, sam nie wiem. Można jakoś temu zaradzić?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic 7900gt, ktorego wybrac ? Jest jakas roznica w jakosci czy budowie u roznych producentow czy mozna brac najtanszego ? (pod uwage biore MSI, XFX, Gigabyte i Asusa)

 

Jakie chlodzenie polecacie do krecenia dla tej karty ?

 

z gory dzieki

bochen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis sposob na vmoda do tego 7900gt ktorego da sie potem calkowicie usunac w przypadku np uszkodzenia karty i oddawaniu jej do gwarancji? gdzies czytalem o usuwaniu zrobionych sciazek spirytusem...

Sa tu osoby pracujace w sklepach przy sprzecie mozecie mi troche swiatla na to rzucic?

 

bo jednak ryzyko utraty sprzetu za 1300zl studzi moje zapedy overclokerskie:/

nawet nie chodzi ze przez vmoda by sie zapsula ale wiadomo jak jest z czesciami, czasem psuja....

 

druga sprawa czy zmieniajac stockowe chlodzenie na jakies inne nie tracimy prawa do gwarancji? czy po prostu trzeba przed oddaniem karty zamontowac stare chlodzenie ? :) mysle ze na upartego ktos moglby sie zorientowac ze np jest inna pasta na rdzeniu :/

 

i 3cia sprawa z tego co widze na zdjeciach nie ma radiatorkow na pamieciach czy przy mocnym podrecaniu karta rowniez radzi sobie baz nich? bo mam Pentagram Freezone XC-80 Cu i sa do niego wlasnie radiatorki i niewiem czy oplaca sie je zakladac.

1.Jeśli robisz ścieżke jakimś preparatem do naprawy ścieżek to nie ma najmniejszego problemu można to usunąć mechanicznie (np wykałaczka)

2.Jak zepsuje ci sie grafa zakładasz stockowe chłodzonko i keine probleme

3.Ja założyłem i są całkiem ciepłe, tzn gorące nie są- do tego im sporo brakuje, ale zimne też nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleh jednak to praktycznie juz max jaki wycisne z grafy na takich ustawieniach, 635 / 1640 , wicej na pamiecich konczy sie totalnym kosmosem nawet na pulpicie po chwili 3d smarka a rdzen juz generuje arty na 640 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem: wczoraj zozyem sprzet taki jak w opisie i jak chce wejsc w ustawienia karty graficznej czyli:

1.PLUG AND PLAY MONITORAND NVIDIA GFORCE 7900GTX

2.GFORCE 7900GTX

to pokazuje mi taki komunikat:

The parameter is incorrekt

zamykam to a on:

An exception occourred while trying to run "C:/windows/system32/shell32.dll,control_runDLL

"C:/windows/system32/desk.cpl",display"

znowu zamykam i pisze:

The instruktion at"0x78ef6dd4" referenced mamory at"0x25855798",The memory could not de read"

clik on OK to terminate the program

poczym wychodzi mi z tej aplikacji prosze o pomoc :sad:

 

dodam ze system mam windows xp pro x64

Edytowane przez KING (PL) autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pyty ze strony nvidia a do grafy z CD dostarczonej z karta

Wszystko dziala normalnie w 3dmark05 9715 punkt a tu taki zonk niewiem co mam zrobic

Edytowane przez KING (PL) autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pyty ze strony nvidia a do grafy z CD dostarczonej z karta

Wszystko dziala normalnie w 3dmark05 9715 punkt a tu taki zonk niewiem co mam zrobic

U mnie na sterownikach 83.91 ze strony xfx - najnowszych jakie znalazłem dla win64 - też wywala komunikat "The parameter ...", ale poza tym działa normalnie. Chyba trzeba poczekać po prostu na nowe drivery :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Od dwóch dni ciesze sie nowym XFX 7900GT ale dopiero dzisiaj udało mi sie dojść do porozumienia z timingami na dfi i zabralem sie karte i rezultaty calkiem fajne jak na poczatek :) :

 

Dołączona grafika

 

Zeby isc dalej trzeba zrobic vmoda bo juz na 610 migaja wszedzie czerwone kropki ale z tym poczekam jednak jakis czas az bede mial nowe chlodzenie ;) ...

Troche sie niepokoilem czekając na karte bo wiem ze XFX ma kilka rodzajow kart z serii 7900gt az do xxx ktora w stocku ma 560/825 a wiec balem sie ze moga prowadzic ostra selekcje chipow do swoich najlepszych modeli ale jak wynika z tej karty to albo selekcja nie jest jednak taka ostra albo moja karta jakos sie przemknela przez testy :-P

 

Mam jeszcze pytanko w sprawie krecenia pamieci. Otoz chodzi o to ze jak dam zegar powyzej 900 to marki spadaja i to im wiecej dam tym bardziej spadaja ;) Np na 920 nie widze zadnych artefaktow ale wyniki mam na poziomie 9500 markow. Czy vmod pamieci pomaga na cos takiego czy to jest jakies zabezpieczenie nvidii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sterownikach 83.91 ze strony xfx - najnowszych jakie znalazłem dla win64 - też wywala komunikat "The parameter ...", ale poza tym działa normalnie. Chyba trzeba poczekać po prostu na nowe drivery :-|

84.21 od ponad tygodnia dostepne ;)

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AtiTools 0.25 Beta 14-polecam

 

Mam też pytanie co do tego programiku, w czasie gdy wybieramy obcję , aby sam znalazł maxymalne zegary, to jak długo może to trwać, czy gdzieś jest to zapisane?

Wczoraj testowałem rdzeń, przeciętnie do 30 minut znajdywał błąd i zchodził z taktowania, po jakimś czasie sie ustabilizował i przez około 3 godziny nie wykrył żadnego"pixels don't match". Jednak komunikatu mi jeszcze nie wyświetlił, o przetestowaniu rdzenia, znudziło mi się czekać i przyjąłem to za ostateczny wynik.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge nadal znalesc przyczyny tego ze mnie nie wpuszcza do ustawien karty graficznej tzn. tam gzie sie ustawia anizo. itp :mur:

wywala mi to :The parameter is incorrekt :mur:

a potem to :An exteption occurred while trying to run "NVCPL.DLL,LoadNVPanel" :mur:

 

juz zmieniaem stery i ciagle jest to samo :mur: zrobiem chyba kilka deinstalek systemu :mur: mam system 64 win pro i pod to brałem stery

ale jak zainstalowałem win 32 to wszystko było ok i teraz nie wiem czy:

-mam system jakis trafiony(stary)

-czy te 64 juz tak maja

-czy ta grafa jest za nowa :mur: rence idzie załamac

 

POMOCY

Edytowane przez KING (PL) autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sam system dostal takiego kopa.... i w internecie duzo szybciej chodzi i w dmarkach ma lepsze wyniki jeszcze go nawet nie podkrecałem bo riva tuner chyba nie działa w 64 albo ja mam kłopoty z angielskim bo nic tam niemoge znalesc szukałem suwakow do cpu i memory a tam nie ma <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje ze technika za bardzo i za szybko poszla do przodu,tylko szkoda tego sprzetu ze nie bedzie wykorzystany w penlej mocy :angry:

wiec jedynym rozwiazaniem bedzie zaozyc 32 i cierpliwie poczekac , glowa muru nie rozbije :mur: a siedzialem 17h przed kompem ide spac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle zapytaem :mam wszystko co chodzi pod 64 a windowsa bede instalowal 32 wiec potrzebuje sterow do sprzetu takiego jak mam w opisie.Nie znam sie az tak na tym bo na stronce nvidia takowych sterownikow nie widzialem nawet nie ma do mojej grafy a tym bardziej 32 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...