Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

dzis z nudow zrobilem sobie chlodzonko na mosfety na plecy karty, moze ktos bedzie chcial sam sobie takie zrobic to bedzie wiedzial mniej wiecej jak, nizej fotki ;]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A nie lepiej zastosować radiator i dopiero to chłodzić wiatraczkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery są głupie :P U mnie na 7600GT w sterach nie mogę kręcić powyżej 800mhz mem, a po zdjęciu ograniczenia w RivaTuner pamięci robi 935Mhz bez artów. A jak zdjąc "ogranicznik"?

 

Tak:

 

wchodzimy w zakładkę Power User, ->Overclocking/Global przy napisie DisableClockTest dajemy 1.

 

Czytałem kiedyś wypowiedź autora Riva Tunera i bardzo odradzał wyłączanie tego testu. Wg niego to, że nie widać artefaktów nie oznacza, że ich nie ma. Test w sterownikach NV to specjalny, niskopoziomowy test, który wg niego jest bardzo wiarygodny. Gość chyba wie, co mówi. Z drugiej strony sam miałem nie tak dawno Asusa V9999GT 128MB, którego pamiątek stery nie puszczały chyba powyżej 750 a powerstipem wykręcałem ponad 120MHz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś wypowiedź autora Riva Tunera i bardzo odradzał wyłączanie tego testu. Wg niego to, że nie widać artefaktów nie oznacza, że ich nie ma. Test w sterownikach NV to specjalny, niskopoziomowy test, który wg niego jest bardzo wiarygodny. Gość chyba wie, co mówi. Z drugiej strony sam miałem nie tak dawno Asusa V9999GT 128MB, którego pamiątek stery nie puszczały chyba powyżej 750 a powerstipem wykręcałem ponad 120MHz więcej.

 

:lol: No dobra, ale jak ich nie widać to gdzie są ?? Przeciez aby coś nazwac artefaktami trzeba widzieć przekłamania w obrazie, trójkąty, paski itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szlak by to k............. z .......................... chyba grafika mi padła bo na standartowych zegarach wydajnośc jest bardzo słaba fuck

 

 

 

@ na standartowych zegarach w 3d marku 2003 wysfietla od pierona artefaktów a jak wyjde z 3d marka to windows pada i mruga monitorek a idzcie do h............... z taką grafiką już 2 jedzie na gwarancje :(:(:(:(:(:(

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: No dobra, ale jak ich nie widać to gdzie są ?? Przeciez aby coś nazwac artefaktami trzeba widzieć przekłamania w obrazie, trójkąty, paski itp....

Chodziło chyba o błedy w obliczeniach, widocznie na tyle małe, że jeszcze niewidoczne. Nie pamietam dokładnie. To było właśnie za czasów mojego V9999GT :) Zresztą wydaje mi się, że sterowniki nie analizują obrazu (nic przecież nie jest wyświetlane) tylko właśnie sprawdzaja obliczenia - może sumy kontrolne albo coś w tym stylu.

 

Niestety dołączam do grona osób z problemami z XFX. Ostatnia karta (520/1500) krzaczy się bardzo typowo: deep freeze i fear. Dojechała w czwartek, więc liczę na wymianę od ręki. Mam nadzieje...

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz ja mam cos z karta, rdzen podkreca sie fajnie do 590 ale jak zaczne krecic memki i dam im juz tylko 700 to na pulpicie wali kropkami i obraz zaczyna mrugac co kilka sec, dzwina sprawa z tymi grafikami ;/

 

edit: 00:15

teraz jak zwiksze mem o 10MHz to wali artami i trzeba robic twardego reseta ;/, tyle keszu za grafe i takie jaja

 

edit: 01:36

bawiem sie ATI TOOLEM w poszukiwaniu max core oraz max mem , rdzen poszedl max wedlug ati toola na 578MHz testowane przez 54 minuty wiec uwazam to za stabilne i wiarygodne teraz najwazniejsza i najdziwniesza rzecz , podczas dania max mem program zaczyna memki odkrecac ze standartowych coraz nizej, w chwili pisania tego posta mam na mem 615MHz na mem, wyszukalem w necie ze trafily sie 7900GT z uszkodzonymi memkami, nie wiem co mam teraz zrobic z takim fantem, ide spac bo jutro trzeba do pracy isc ...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja grafika przyszla z serwisu Action'a z podpisem "SPRAWNA" i "TEST OK!"

Pierwszego dnia bylo wszystko ok.

Ale juz drugiego co jakis czas zaczyna mrugac pod windows! (niepodkecana) - przyklejone 2 radiatory na uklady zasilania.

Podkreslam ze to nie jest caly czas - wlasnie wczoraj wieczorem gralem w HL2 EP1 i bylo ok - tylko ze na koniec sie zawiesil... Deep freze ok... Co z tego jak juz dzis zaczela znowu mrygac i tylko reset pomogl :(

W serwisie pewnie odpalili na chwile 3Dmarka i jak nie bylo artow to uznali ze karta ok!!

Naprawde profesjonalny serwis... Nie ma co :(

Normalnie wsciekly jestem - bo nie bardzo wiem co zrobic - chyba jakis filmik nagram jak sie pierdzieli i tak im bede probowal udowodnic... (podobno jesli uznaja ze karta jest sprawna to trzeba zabulic 50zl) Echhh 7900GT mi sie zachcialo... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja grafika przyszla z serwisu Action'a z podpisem "SPRAWNA" i "TEST OK!"

Pierwszego dnia bylo wszystko ok.

Ale juz drugiego co jakis czas zaczyna mrugac pod windows! (niepodkecana) - przyklejone 2 radiatory na uklady zasilania.

Podkreslam ze to nie jest caly czas - wlasnie wczoraj wieczorem gralem w HL2 EP1 i bylo ok - tylko ze na koniec sie zawiesil... Deep freze ok... Co z tego jak juz dzis zaczela znowu mrygac i tylko reset pomogl :(

W serwisie pewnie odpalili na chwile 3Dmarka i jak nie bylo artow to uznali ze karta ok!!

Naprawde profesjonalny serwis... Nie ma co :(

Normalnie wsciekly jestem - bo nie bardzo wiem co zrobic - chyba jakis filmik nagram jak sie pierdzieli i tak im bede probowal udowodnic... (podobno jesli uznaja ze karta jest sprawna to trzeba zabulic 50zl) Echhh 7900GT mi sie zachcialo... :mur:

Tzn w serwisie nakleili radiatory? Mógłyś wrzucić jakąś fotkę? Co do HL2 to dziwne, bo na tej ostatniej karcie to deep freez kaszani się strasznie, fear wytrzymuje ok 2 minut a w episode one można grać godzinami...

Na temat actiona już się naprodukowałem ;)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już właśnie zmontowałem boxowy coolerek i później jedzie na gwarancje to już 2 grafika co mi padła po razx ostatni wysyłam na gwarancje i jak zauważyłem to tylko z XFX ludzie mają problemy bo nie doczytałem sie żeby jakaś inna marka tak masowo się psuła ;/;/;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już właśnie zmontowałem boxowy coolerek i później jedzie na gwarancje to już 2 grafika co mi padła po razx ostatni wysyłam na gwarancje i jak zauważyłem to tylko z XFX ludzie mają problemy bo nie doczytałem sie żeby jakaś inna marka tak masowo się psuła ;/;/;/

Są fabrycznie najbardziej podrkęcone, więc może już na etapie testów w fabryce układy zasilania dostają mocno po d...pie. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Dziwi mnnie tylko niechęć producentów do modyfikacji chłodzenia skoro już tak podręcone karty wypuszczają. Czy tak trudno zarojektować i wykonać mały radiator na tył karty i te nieszczęsne układy zasilania. O ile by to podniosło cenę karty? 10 centów?!!

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są fabrycznie najbardziej podrkęcone, więc może już na etapie testów w fabryce układy zasilania dostają mocno po d...pie. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

ktoś tam pisał że trafiły na rynek karty z walniętymi pamieciami a ile z tego prawdy to ja nie wiem naszczęscie mam zapasową całkiem niezłą grafike więc będe tych h........... z serwisu męczył aż dostane to za co zapłaciłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... jeden gość wziął ode mnie dwie XFX 560/1630 do sli!!!! :mur: Na razie nie dzwonił, to chyba działa. Wygląda, że tej firmie już podziekuję. Chociaż jak do tej pory tylko 1 się wysypała i to jeszcze u mnie. Niestety, chyba trzeba będzie otwierać pudełka i kleić radiatory przed sprzedażą :angry: skoro producent na to nie może wpaść.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tam pisał że trafiły na rynek karty z walniętymi pamieciami a ile z tego prawdy to ja nie wiem naszczęscie mam zapasową całkiem niezłą grafike więc będe tych h........... z serwisu męczył aż dostane to za co zapłaciłem :P

Jak będziesz mógł to wymień go na asusa ponoć bardzo dobrze się spisują :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... jeden gość wziął ode mnie dwie XFX 560/1630 do sli!!!! :mur: Na razie nie dzwonił, to chyba działa. Wygląda, że tej firmie już podziekuję. Chociaż jak do tej pory tylko 1 się wysypała i to jeszcze u mnie. Niestety, chyba trzeba będzie otwierać pudełka i kleić radiatory przed sprzedażą :angry: skoro producent na to nie może wpaść.

 

 

Ja klewiłem radiatorki przed 1 wsadzeniem grafiki do slotu i po 3 dniach mi padła coś innego musi być wadliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz mógł to wymień go na asusa ponoć bardzo dobrze się spisują :) Pozdrawiam

właśnie wczoraj wieczorkiem czytałem na jakimś forum, że komuś już drugi asus poleciał. Nawet ładne screeny z artami wrzucił. Obawiam się, że nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wczoraj wieczorkiem czytałem na jakimś forum, że komuś już drugi asus poleciał. Nawet ładne screeny z artami wrzucił. Obawiam się, że nie ma reguły.

 

chyba zaczne powoli żałować że sprzedałem mojego leadtek 7800 GT :(:(:( nie miałem z nim żadnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn w serwisie nakleili radiatory? Mógłyś wrzucić jakąś fotkę? Co do HL2 to dziwne, bo na tej ostatniej karcie to deep freez kaszani się strasznie, fear wytrzymuje ok 2 minut a w episode one można grać godzinami...

Na temat actiona już się naprodukowałem ;)

Nie no... cos Ty :)

Sam nakleilem radiatory!

Jednak to raczej nic nie daje :(

Mam nadzieje ze jutro dostane radiator z wiatraczkiem i zobaczymy...

A tak z ciekawosci - jakie macie zasilacze ?? Ja mam zasilke noname (platin power) 550W ...

Pewnie ma z 420W realnie :)

Mam podlaczone 2 molexy do tej przejsciowki i jeszcze sie zastanawialem czy to moze cos z zasilaczem ale przy max stresie trzyma napiecia stabilnie jak skala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no... cos Ty :)

Sam nakleilem radiatory!

Jednak to raczej nic nie daje :(

Mam nadzieje ze jutro dostane radiator z wiatraczkiem i zobaczymy...

A tak z ciekawosci - jakie macie zasilacze ?? Ja mam zasilke noname (platin power) 550W ...

Pewnie ma z 420W realnie :)

Mam podlaczone 2 molexy do tej przejsciowki i jeszcze sie zastanawialem czy to moze cos z zasilaczem ale przy max stresie trzyma napiecia stabilnie jak skala...

 

 

ja mam tagana u-15 530 wat i w komplecie mam 2 kable do sli a z tym naklejaniem radiatorków to ja tez zauważyłem że to nic nie daje to trzeba grzebać gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://enthusiast.hardocp.com/article.html...W50aHVzaWFzdA==

 

tutaj mozna przeczytac ladny artykul na temat problemow z 7900GT i tym jak firmy sprzedajace reaguja na tak padajace karty

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1059136

 

tutaj caly teamt takze poswiecony tym padajacym kartom

 

edit: 08:30

z samego rana postanowilem pobawic sie ati toolem w krecenie pamieci na chlodno, temp nie przekracza 63st podczas testow ati toolem, nie ma artefaktow i o dziwo memki poszly na 867MHz, zobaczymy jak sie zachowa karta jak GPU podniose oraz mem, zaczynam myslec ze dobre wychlodzenie karty moze przywrocic jej swoje mozliwosci i pozbyc sie problemow

Dołączona grafika

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[edit: 08:30

z samego rana postanowilem pobawic sie ati toolem w krecenie pamieci na chlodno, temp nie przekracza 63st podczas testow ati toolem, nie ma artefaktow i o dziwo memki poszly na 867MHz, zobaczymy jak sie zachowa karta jak GPU podniose oraz mem, zaczynam myslec ze dobre wychlodzenie karty moze przywrocic jej swoje mozliwosci i pozbyc sie problemow

Dołączona grafika

Jak juz ja troche wygrzejesz to odpal "frezowanie" w marku 06...

Niestety u mnie karta przez jakis czas od wlaczenia chodzi ok a dopiero po jakims czasie robi sie meksyk :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne to wszystko :mur: ja mam zasilacz NeoTEC Maximus 380W (podobno jest bardzo dobry - wtyczka do PCi-X jest standardowo juz) karte 7900GT Extreme (520/1500) zakupilem zeby Was nie sklamac... 30.03.06 wiec mysle ze to jest jedna z pierwszych egz. Nie mialem z nia zadnych problemow max mi sie zagrzala do 67C ale to rdzen wykrecony na 600 mem- 900 (efektywnie 1800) zero problemow. Jednak ze mam stockowe chlodzenie zmniejszylem rdzen do 580 a pamieci zostawilem na 900 - SMIGA AZ MILO !!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dziwo dzis ustawilem 550/1600 i ati tool idzie juz od ponad 50min na artifect scaning i nic sie nie dzieje, nie mam nerwow do tej grafy, temp max 67st

gdy ustawilem 550/830 to co 30sec ati tool wywalal arta

Dołączona grafika

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Storm==>>

 

jak pomozesz mi ustawic proca i pamieci tak aby blylo wszystko stabilnie to nie ma sprawy nawet ci postawie 4-tero paka :D jak ustawisz mi proca i pamiatki

 

pozdro :D

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci - jakie macie zasilacze ?? Ja mam zasilke noname (platin power) 550W ...

Pewnie ma z 420W realnie :)

Mam podlaczone 2 molexy do tej przejsciowki i jeszcze sie zastanawialem czy to moze cos z zasilaczem ale przy max stresie trzyma napiecia stabilnie jak skala...

Chieftec 360-202DF (2 linie 12V), do przejściówki podłączony tylko jeden molex i działa wszystko bardzo stabilnie. Napięcia cały czas piękne, ale jak mój sprzęt mało prądu ciagnie, to nic dziwnego że chieftec sobie bez problemu radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po długiej i żmudnej przeprawie z Actionem wrescie uznali gwarancje i mogę karte wymienić na inną. Ponad dwa tygodnie to trwało, ale się udało :)

 

Mam do wyboru MSI, Galaxy i XFX. XFX to ja juz podziękuje. Galaxy jakby nie było, to niezbyt znana firma i ich 7900 GT niczym się nie róznią od standardowych. MSI daje 3 lata gwarancji, a wersja VIVO ma wieksze chłodzenie i tą najprawdopodobniej wybiore. Moge oczywiście czekać na ASUSa TOP, ale nie wiem kiedy bedzie i czy ma to sens. Gigabyte, Leadtek, Gainward, BFG i eVGA - tych marek nie ma i najprawdopodobniej w najbliższym czasie nie bedzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po długiej i żmudnej przeprawie z Actionem wrescie uznali gwarancje i mogę karte wymienić na inną. Ponad dwa tygodnie to trwało, ale się udało :)

 

Mam do wyboru MSI, Galaxy i XFX. XFX to ja juz podziękuje. Galaxy jakby nie było, to niezbyt znana firma i ich 7900 GT niczym się nie róznią od standardowych. MSI daje 3 lata gwarancji, a wersja VIVO ma wieksze chłodzenie i tą najprawdopodobniej wybiore. Moge oczywiście czekać na ASUSa TOP, ale nie wiem kiedy bedzie i czy ma to sens. Gigabyte, Leadtek, Gainward, BFG i eVGA - tych marek nie ma i najprawdopodobniej w najbliższym czasie nie bedzie.

Pozdrawiam

 

No to fajnie Ci bo moja oddali mi jako sprawna!

Normalnie nieporozumienie!

Karta dostaje nadal czkawki po pewnym czasie...

Bede musial nagrac jej zachowanie bo znowu mi napisza ze jest ok...

I jeszcze u znajomego zobaczyc czy jest taka sama sytuacja...

Echh.. Action...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...