Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Mały tescik MSI 7900GS

 

ciekawe bo nie wiedziałem ze będą karty tej klasy z pasywnym chłodzeniem

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...MSI_7900GS.html

 

takich chłodzenie to duzy plus (dla mnie) bo cenię ciszę i wydajnosc

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się chce śmiać gdy widzę te wszystkie karty z pasywnym chłodzeniem. Grzeją się wprost niewiarygodnie zupełnie jakbym wsadził do obudowy potężny grzejnik dodatkowo oddający ciepło w kierunku cpu. W drugim kompie mam 7300GT od Gigabyte i to jest taki "Quiet solution" że po 10 minutach gry w settlers II karta parzy i wiesza kompa więc nie potrafię zrozumieć czemu oni pakują radiatory na te karty? Nie wspomnę o moich znajomych niektórzy z nich posiadali pasywne Gigabyte 7900GT wszystkie padały po miesiącu.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż...

Mam 7900GS 512MB ofkors z zamlmanem i radiatorami na pamieciach.Takty 475/700 nominalnie. Wynik z 3DM05 8100 pkt. Wykrywa automatycznie taktowanie na 646/824 i robi 10200 pkt. Płyta P5B DLX WiFi, procka nie podkrecam, pamieci PDP 667Mhz CL5 zasilacz Chieftec 500W.

 

Szczerze...

 

Troche zawiedziony jestem...

Edytowane przez michal_fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się chce śmiać gdy widzę te wszystkie karty z pasywnym chłodzeniem. Grzeją się wprost niewiarygodnie zupełnie jakbym wsadził do obudowy potężny grzejnik dodatkowo oddający ciepło w kierunku cpu. W drugim kompie mam 7300GT od Gigabyte i to jest taki "Quiet solution" że po 10 minutach gry w settlers II karta parzy i wiesza kompa więc nie potrafię zrozumieć czemu oni pakują radiatory na te karty? Nie wspomnę o moich znajomych niektórzy z nich posiadali pasywne Gigabyte 7900GT wszystkie padały po miesiącu.

Przy pasywnym chlodzeniu to raczej wymogiem jest cyrkulacja powietrza w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu a ja właśnie czekam na nowy nabytek.

 

eVGA GF 7900 GT KO SuperClocket

 

http://www.evga.com/products/moreinfo.asp?...X&family=22

 

Fabryczne taktowania:

Rdzeń - 580 MHz

Pamięci - 1580 MHz (ciekawe jakie pamięci tam są mam nadzieje, że szybsze niż 1.4ns)

 

Teraz najlepsze CENA :razz:

 

Całe 200 dolców - hehe już sie nie moge doczekać aż dostane go w swoje łapki :rolleyes:

 

Poprzednika X800GTO2 sprzedalem za 540zl, chyba całkiem niezła wymiana :wink:

 

WC na nią już jest gotowe i narazie chłodzi przechodniego GF6600GT B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he ciekawe jak szybko będziesz go odsyłać na gw :lol:

Bo?

Pewnie zaraz usłyszymy cos odkrywczego o firmie-szrocie [[;

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze żeby był to jakiś wałek. Firma eVGA jest jedną z najlepszych firm na tamtym rynku. Może nie wiecie ale obecny rekord świata w 3D MARKU 2006 jest zrobiony właśnie na tej karcie w SLI. Od jakiegoś czasu obserwuję i interesuję się tymi kartami. Osoba od której ją kupiłem sprzedaje te karty już jakiś czas na ebay'u za cene BUY IT NOW 220 $, mi się udało ją wylicytować w normalnej licytacji za 185 $. Z tego co widze to kupujący są zadowoleni, i niewygląda na to że to jego qmple. Poniżej link do aukcji:

 

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...:B:EOIBSA:PL:11

 

Karta jest najgorszą wersją OEM jaka tylko istnieje, tzn sama karta bez niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś ten topic :?: jak nie to przeczytaj.

Oczywiscie ze czytałem, bo zastanawiam sie nad 79gs.

Wiem ze zdazaja sie pady, ale zrozumialem ze masz cos do samej firmy e-vga ^^

A ostatnio panuje taka smieszna moda na forach ze wszystko to co "niemarkowe" w polsce to szrot [[[;

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre.

Może i eVGA nie jest znana na naszym rynku, podobnie jak np. PNY czy inni producenci z za oceanu, ale ich produkty niejednokrotnie przewyższają znane nam marki, jak Leadtek, Gainward (nie wliczając edycji GOLDEN SAMPLE), czy CREATIVE. Przykładem na to może być karta którą kupiłem a która ze względu na bardzo zawyżone taktowania cieszy się niespotykanym wzięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest niedopracowana, ale dopłacając 100zł przy wymianie X800GTO2 na 7900GT to chyba można uznać ze konstrukcja jest akceptowalna B-)

Pod warunkiem, że karta Ci nie padnie (a 7900GT od eVGA z tego słynie) to będziesz sporo w plecy i życzę powodzenia w odsyłaniu karty za Wielką Wodę. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że karta Ci nie padnie (a 7900GT od eVGA z tego słynie) to będziesz sporo w plecy i życzę powodzenia w odsyłaniu karty za Wielką Wodę. :wink:

dokłanie o to chodzi, o tą wysyłke, ale skoro grafa już kupiona to zostaje tylko trzymać kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w obydwu gpu pracuje przy napięciu na tym samym poziomie , to pobór mocy będzie prawie identyczny(7900gs minimalnie mniejszy), 7900gs uzyskują wysokie zegary , więc napięcie napewno nie jest niższe jak 1.3v(7900gt 1.2v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż...

Mam 7900GS 512MB ofkors z zamlmanem i radiatorami na pamieciach.Takty 475/700 nominalnie. Wynik z 3DM05 8100 pkt. Wykrywa automatycznie taktowanie na 646/824 i robi 10200 pkt. Płyta P5B DLX WiFi, procka nie podkrecam, pamieci PDP 667Mhz CL5 zasilacz Chieftec 500W.

 

Szczerze...

 

Troche zawiedziony jestem...

Nie no rozwaliłeś mi nadgarstki

Masz kartę która jest tańsza od mojej i super wyniki w 3D Marku.

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra podziekowalem za 7900GS w wykonaniu Galaxy. Dziala jak chce, raz tak a raz nie. Komp sie z nia restartuje i nawet nie wlacza. Podzialala pare razy normalnie i na tym koniec.

 

Aczkolwiek upatruje tu takze przyczyny takiej, ze : polaczenie P5B Dlx + ta grafa = takie polaczenie jak np. DS3 + 7600GS, czyli resety i brak mozliwosci oc.

Model jest dobry, jak widzisz sam mam taki sam zestaw, poprostu masz zły egzemplarz. Jak w lipcu kupowałem P5WD2 E-Premium z D940 w Lipcu to mi załózyli 7600GS z pamieciami 2ns ale wymienili na 1,2 bo takie zamawiałem, co z tego jak waliła arty a sciagnałem ja z palety z cła :D Zamieniłem na 7600GT a teraz na 7900GS.

Wymien na inna i bedzie lux. Powaga.

Edytowane przez michal_fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie przypadki komu padły te karty właśnie od tego producenta??

Bo wg mnie może paść tak samo jak topowy produkt ASUSA, czy nawet karta wypuszczona jako by nVidia.

Karty eVGA 7900GT padaja tak samo czesto jak innych producentow (mi padly dwie MSI) albo nawet czesciej ze wzgledu na to, ze wiekoszsc modeli tej firmy byla fabrycznie podkrecona. Niewatpliwa zaleta eVGA jest ich profesjonalna obsluga klienta, daja dozywotnia gwarancje i bardzo czesto w przypadku wymiany karty godza sie na tzw. cross-shipping czyli oni najpierw wysylaja klientowi nowa karte i dopiero jak klient ja otrzyma odsyla swoja uszkodzona spowrotem oczywiscie nie placac za koszty przesylki. Tak to dziala w stanach i dlatego jezeli ostatecznie zdecyduje sie na 7950GT to bedzie to na pewno eVGA. Tobie zycze zebys trafil na karte z serii Reloaded bo inaczej moga Cie spotkac problemy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...