Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

mam nowa karte 79gs zalmana, plyte msi k9n platinium i zasilacz amacrox 500w... podlaczalem juz wszystkie mozliwe wtyczki do zasilania dogatkowego karty pciex, ale za kazdym razem po starcie systemu wyskakuje mi komunikat o braku zasilania na karcie i obnizeniu taktowania... co moze byc problemem?

 

ps wszystkie podzespoly zostaly kupione w tym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na http://mvktech.net/ można znaleźć biosy zmodowane na 1.3v do 7900gs.

Działają w 100%.Wystarczy podesłać Mavke oryginalny bios od 7900GS a on zmoduje nam go na 1.3v.

Niestety żeby uzyskać 1.4v konieczna jest przeróbka sprzętowa.

Wow.... A są już może jakieś rezultaty tego 1,3v na GPU?? Chodzi mi konkretnie ile daje rade podnieść takty dzięki podniesieniu napięcia.... A tak pozatym to przecież podobno nie jest możliwy softmod na kartach z G71/73....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bump !!!

 

Na stronie mvktech macie bios zmodowany do swoich Galaxy z napieciem 1.3V, aczkolwiek bez problemowo mozna to samemu zrobic najnowszym nibitorem. Mavke daje 1.3V w tych biosach, ale jakos to malo :P Imho 1.35V powinno byc ok.

 

No i na szybko przegladajac sygnaturki uzytkownikow, widze ze Galaxy nie kreci sie jakos mega cudownie. Zalman na rdzeniu + radiatorki na mem, a nie widzialem nikogo z jakimis taktami na ciekawym poziomie. Matizowy Galaxy 79GS skonczyl sie na 600/800, moj Asus na 635/910 do 3D markow i 685/910 do Aqua3 na stockowym chlodzeniu i bez modow !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niekręce wyżej bo mnie procek blokuje :D, co do 3Dmarka2001se to ledwo mam 27300, a w takim 05 9300 i kazde 50mhz wiecej na procku daje ok100 pkt. wiec narazie się wstrzymuje z kręceniem tej grafy. Musze się zająć procozaurem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bump !!!

 

Na stronie mvktech macie bios zmodowany do swoich Galaxy z napieciem 1.3V, aczkolwiek bez problemowo mozna to samemu zrobic najnowszym nibitorem. Mavke daje 1.3V w tych biosach, ale jakos to malo :P Imho 1.35V powinno byc ok.

 

No i na szybko przegladajac sygnaturki uzytkownikow, widze ze Galaxy nie kreci sie jakos mega cudownie. Zalman na rdzeniu + radiatorki na mem, a nie widzialem nikogo z jakimis taktami na ciekawym poziomie. Matizowy Galaxy 79GS skonczyl sie na 600/800, moj Asus na 635/910 do 3D markow i 685/910 do Aqua3 na stockowym chlodzeniu i bez modow !!!

Ciekawe rzeczy piszesz...Pokaż mi drugą kartę graficzną, której rdzeń bez żadnych modów podkręca się tak dobrze. Pamiętaj, że referencyjna karta ma 450MHz na rdzeniu. Ile byś chciał wycisnąć? 800MHz :lol: Do tego na karcie za 750zł :mur:

Niektórzy forumowicze chyba już całkiem zatracili poczucie rzeczywistości....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszesz...Pokaż mi drugą kartę graficzną, której rdzeń bez żadnych modów podkręca się tak dobrze. Pamiętaj, że referencyjna karta ma 450MHz na rdzeniu. Ile byś chciał wycisnąć? 800MHz :lol: Do tego na karcie za 750zł :mur:

Niektórzy forumowicze chyba już całkiem zatracili poczucie rzeczywistości....

Jesli czytasz tylko i wylacznie PPC to sie nie dziwie, ze nie wiesz jak potrafia latac 7900GS.

 

Tak dobrze sie podkreca :lol2: :lol: Dobrze to jest 450@600 na stock chlodzeniu ? W tym przypadku mowa o Galaxy z Zalamanem. Jesli dla Ciebie 450@600MHz to az tyle, to hmmm mamy odmienne pojecie o podkrecaniu i wynikach. Takie 650MHz na codzien z vgpu na 1.3V byloby ok.

 

Pokazac Ci druga karte, ktora podkreca sie tak dobrze ? Czekaj ino wezme drugiego Asusa. :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla uzytkownika Atomel, ktory to jakis czas temu cos pisal o 57k.

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9058106

 

Cya

@Devilek

No moje gratulacje wiem ile kosztowało cię te 102pkt więcej od mojego wyniku. Ale w wojnie podkręconych 7900GT i 7900GS to nie koniec. Zapowiadam dalszą walkę.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devilek

No moje gratulacje wiem ile kosztowało cię te 102pkt więcej od mojego wyniku. Ale w wojnie podkręconych 7900GT i 7900GS to nie koniec. Zapowiadam dalszą walkę.

;) I taka postawa mnie cieszy, a nie jakies wypisywanie o zegarach, ktore niby nie sa do osiagniecia :D

 

Asus dostal 1.35V na gpu obadam czy cos to da <_<

 

Atomel takty rdzenia Twojego 7900GT sa hmmm z leksza duze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę z takimi na codzień (700/800). Nie widzę większych problemów w grach w rozdzielczości 1200. Mógłbym suwak pamięci przestawić na 900 ale zapomniałem jak to się przestawia na stałe i po każdym resecie kompa wracają na 800. Żadnych artów. Karta dla mnie idealna za tą kasę.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli czytasz tylko i wylacznie PPC to sie nie dziwie, ze nie wiesz jak potrafia latac 7900GS.

 

Tak dobrze sie podkreca :lol2: :lol: Dobrze to jest 450@600 na stock chlodzeniu ? W tym przypadku mowa o Galaxy z Zalamanem. Jesli dla Ciebie 450@600MHz to az tyle, to hmmm mamy odmienne pojecie o podkrecaniu i wynikach. Takie 650MHz na codzien z vgpu na 1.3V byloby ok.

 

Pokazac Ci druga karte, ktora podkreca sie tak dobrze ? Czekaj ino wezme drugiego Asusa. :gitarzysta:

Podziel się wiedzą jak potrafią latać 7900GS. Ja nie mam czasu na grzebanie po forach. Zapodaj jakimś linkiem. Czekam na też wyniki jakiegoś Asusa.

 

Swoją drogą, żeby czasem te 7900GS, które tak wysoko latają, nie okazały się Ikarami :D Ale o tym przekonamy się pewnie za kilka tygodni lub miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziel się wiedzą jak potrafią latać 7900GS. Ja nie mam czasu na grzebanie po forach. Zapodaj jakimś linkiem. Czekam na też wyniki jakiegoś Asusa.

 

Swoją drogą, żeby czasem te 7900GS, które tak wysoko latają, nie okazały się Ikarami :D Ale o tym przekonamy się pewnie za kilka tygodni lub miesięcy.

XFX 7900GS + wc na gpu ( bez zimnej wody i vgpu )

 

Dołączona grafika

 

 

Moj Asus 7900GS na stock chlodzeniu :

 

Dołączona grafika

 

Asus 7900GS po modach i DI

 

840MHz na GPU !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devilek -> WC-etów, DI ani FC standardowo w tych kartach nie ma :) Te wyniki to raczej ciekawostki przyrodnicze.

Chodzi mi o jakieś ciekawe scory na stock chłodzonku lub zalmanie - takie jak można uzyskać na sklepowej karty.

Ten Twój wynik jakoś mnie nie powalił, z połowa Galaxy takie uzyskuje, będąc ciszchymi i tańszymi niż Asus.

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ciagle po wymianie grafy mam zablokowana opcje podkrecania z biosu, za kazdym razem jak podkrece fsb proca nawet o 10mhz i zapisie komp po chwili sie resetuje i ustawia domyslne taktowania fsb , wgralem najnowszy bios i jest to samo, oc pod winda jest ok :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pan_samochodzik

Devilek -> WC-etów, DI ani FC standardowo w tych kartach nie ma :) Te wyniki to raczej ciekawostki przyrodnicze.

Chodzi mi o jakieś ciekawe scory na stock chłodzonku lub zalmanie - takie jak można uzyskać na sklepowej karty.

Ten Twój wynik jakoś mnie nie powalił, z połowa Galaxy takie uzyskuje, będąc ciszchymi i tańszymi niż Asus.

 

link

 

Tyle galaxy robi na zalmanie, więcej na rdzeniiu nie idzie ani o 1MHz, na pamięciach mi się więcej nie chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy 7900GS 540/1500.

Moje dwa grosze:

Dołączona grafika

 

Zmiana napięcia biosem na 1.3V (z @stock 1.2V) u mnie nic nie daje -> czyli wcześniej opisywane biosy z NiBiToRa u mnie nie działają.

 

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

szkoda, że takie takty memek nie dają maks wydajności:\

Dołączona grafika

Edytowane przez krasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie.Jak ładuje mi się plansza w COD2 rozgrywka przez net,to wyskakują pasy jak na starych lampowych telewizorach.Oczywiście nic nie widać a ekran robi się szary,ale wystarczy nacisnąć winde i wrócić spowrotem do gry i wsio OK.Macie jakieś podejrzenia.Stery 91.47.A jakich sterów używacie?

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze sie podkreca :lol2: :lol: Dobrze to jest 450@600 na stock chlodzeniu ? W tym przypadku mowa o Galaxy z Zalamanem. Jesli dla Ciebie 450@600MHz to az tyle, to hmmm mamy odmienne pojecie o podkrecaniu i wynikach. Takie 650MHz na codzien z vgpu na 1.3V byloby ok.

To ile ma defaultowe V?? Bo ja na moim lekko robie 650 a karta nie grzeje sie bardziej niz 50st. no chyba ze mam czujnik zje...zjechany :blink:

Zapodałeś screena z wynikiem 10500 na zajebistym procku i w dodatku podkreconym tyle ze ja to robie na E6400 i pamieciach 667 5-5-5-15.

Pozatym nie ma co przeceniac chłodzenia bo ono tak naprawde ma znaczenie dopiero od pewnych wartosci do pewnego momentu nie odczuwa sie czy to Stock, Zalman czy WC. Ciekawe ile w mojej karcie jeszcze drzemie mocy. Sadze ze bez problemu strzele 680 na GPU i 1900 na pamieciach tylko po co?? A jakbym podkrecił proca, zwiekszył PCI, podniosł napiecie to łoooo... boje sie myslec co by sie działo z WC :blink:

Kazdy to choc troche interesuje sie OC wie ze chociaz model ten sam to kazdy egzemplarz kreci sie inaczej.

Edytowane przez michal_fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pan_samochodzik

A jakbym podkrecił proca, zwiekszył PCI, podniosł napiecie to łoooo... boje sie myslec co by sie działo z WC

Ja Ci powiem co by się stało. Zes... nic by się nie stało przy tym samym Vcore, bo rdzeniowi by brakowało woltów. Ponad 700 byś nie wyszedł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno małe pytanko:

 

Czym się różnią karty z tych aukcji?

 

https://ssl.allegro.pl/item129781048_galaxy..._1400_hit_.html

 

https://ssl.allegro.pl/item128826314_galaxy...500_zalman.html

 

Wszak jedyna różnica dostrzegana przezemnie to pamiątki 1.2ns i 1.4ns (a to przeciez to samo) takty i zalman...

 

Mylę się?

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno małe pytanko:

 

Czym się różnią karty z tych aukcji?

 

https://ssl.allegro.pl/item129781048_galaxy..._1400_hit_.html

 

https://ssl.allegro.pl/item128826314_galaxy...500_zalman.html

 

Wszak jedyna różnica dostrzegana przezemnie to pamiątki 1.2ns i 1.4ns (a to przeciez to samo) takty i zalman...

 

Mylę się?

Chlodzeniem Sokerku.

 

Te memki sa takie same pomimo napisow 1.2 i 1.4ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzeniem Sokerku.

 

Te memki sa takie same pomimo napisow 1.2 i 1.4ns.

Wiem że między 1.2 a 1.4ns różnice dostrzegaja tylko dzieci neostrady ;)

 

W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...