Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli wiesz, no to powiedz kiedy niemiec bedzie mial Gainwardy na stanie :D, ceny podal 2 strony wczesniej

Hehe, tego nie wiem. Myslalem, ze chodzi Ci o jakies pytania dot. samej karty, oc, glosnosc itp ;) BTW, Gainwardy dotarły do dystrybutora w czwartek, ja mojego mialem w piątek..a czy są dostepne teraz to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest coś takiego - jak przełączam z tv na monitor (clone), tzn wybieram monitor jako urządzenie podstawowe to mam czarny ekran, mycha działa, ale nic nie widzę. Podobnie mam przy wyjściu z gier, mam zamrożony ekran, tzn widze pulpit ale tak jakby zdjęcie, mycha jezdzi, pod spodem otwierają się okienka (po kilku sekundach, zaraz po wyjściu z gry mam takie zamrożenie). Nie wiem czego to wina, na defaulcie (proc i grafa) też to jest. Czasem jest, czasem nie ma... Podejrzewam już przegrzewanie się mostka na płycie, ale budę mam otwartą, aż tak mocno by się grzał? Zmieniałem stery od grafy, dziwne rzeczy się dzieją ;)

Pytałem już o to w dziale z moim mobo, ale prócz gościa który ma to samo nikt mi nie odpowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan na temat 7900GS ;):

1. jakiej mocy musi być zasilacz do 7900GS ?

2. potrzebuje dodatkowego zasilania z zasilacza ? (pewnie tak ale na 4pinowym kablu czy jakimś innym ?)

3. co lepsze ?

- GALAXY 7900GS 256MB 540/1500 ZALMAN 1.2ns

czy

- GAINWARD 7900GS @ 7900GTX 256MB 645/1720 1.2 ULTRA

4. czy wersje z 512MB są wyraźnie lepsze ?

5. jakie są orietalne wyniki 3Dmark03 i 05 na 540/1500 Mhz ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan na temat 7900GS ;):

1. jakiej mocy musi być zasilacz do 7900GS ?

2. potrzebuje dodatkowego zasilania z zasilacza ? (pewnie tak ale na 4pinowym kablu czy jakimś innym ?)

3. co lepsze ?

- GALAXY 7900GS 256MB 540/1500 ZALMAN 1.2ns

czy

- GAINWARD 7900GS @ 7900GTX 256MB 645/1720 1.2 ULTRA

4. czy wersje z 512MB są wyraźnie lepsze ?

5. jakie są orietalne wyniki 3Dmark03 i 05 na 540/1500 Mhz ?

1. Zaleca się zasilacz 400W z conajmniej 18-22A na lini +12v.

 

2. Potrzebuje, zasilanie jest z kabla do zasilania kart PCI-E ;]

 

3. Obie karty są dość porównywalne, Gainward ma tez spoko cooler, memki 1.2ns...mi się udalo wycisnac tyle ile pisze w tej aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan na temat 7900GS ;):

1. jakiej mocy musi być zasilacz do 7900GS ?

2. potrzebuje dodatkowego zasilania z zasilacza ? (pewnie tak ale na 4pinowym kablu czy jakimś innym ?)

3. co lepsze ?

- GALAXY 7900GS 256MB 540/1500 ZALMAN 1.2ns

czy

- GAINWARD 7900GS @ 7900GTX 256MB 645/1720 1.2 ULTRA

4. czy wersje z 512MB są wyraźnie lepsze ?

1 - min 350W (wymagania galaxy) Jeśli masz MC-350ATX2.0 to nie będziesz miał najmniejszych problemów ma dwie linie 12V 18A i 16A więc spełnia wymagania grzesia (chyba że powiesisz całego kompa na drugiej linii, choć nie wiem czy to możliwe ;)

2 - tak, jest dołączona prześciówka na zwykłego molexa

3 - galaxy zalman ma pewnie bardziej wydajne i napewno cichsze chłodzenie, pozatym karty niczym szczególnym łącznie z oc się nie różnią, bierz tańszą :)

4 - jakiś tam wzrost pewnie jest, 512MB może się przydać w grach za rok ;)

 

EDIT: Widzę że grzesiu był szybszy, mój galaxy poszedł max 640/920 (1840), w sygnaturce mam ustawienia na codzień.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej tabelki (nie ma tutaj co prawda 7900GS ale są mocnejsze grafy) http://www.xbitlabs.com/images/video/gefor...00gtx/power.gif wynika ze wiecej jak 90W nie bedzie potrzebował. Mój FX bez oc w stressie zjada 90W a w oc pewnie wiecej wiec zasilka pewnie wytrzyma ;). Dzieki wielkie za info.

 

A właśnie, przydały by sie jeszcze wyniki z NON OC i z oc w 3Dmarkach03 i 05 szczególnie wyniki @grzesiu mnie interesują bo ten sam proc ;)

 

EDIT

1. I jeszcze o wymiary prosze bo to też ważne szczególnie długość :). Nigdzie tego nie moge znaleźć ;/

2. Oblookałem właśnie dokładnie zasilacz i troche lipnie jest ;/. Dokładnie dane:

--- MC ATX - 350 GTF(PF)

+3.3 V == 28.0A +5 V == 30.0A +12 V == 15.0A

+5sb == 2.0A -5 V == 0.3A -12 V == 0.8 A

Czyli za mało troche tych A chyba :/. Sam nie wiem juz.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za mało troche tych A chyba :/. Sam nie wiem juz.

Zainstaluj i monitoruj napięcia, jak wszystko będzie ok to ok :)

 

hehe ciekawa sprawa, kiedyś się mówiło że smarki 03 i 05 mierzą tylko wydajność grafiki powyrzsze zdanie pokazuje ile w tym było prawdy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, przydały by sie jeszcze wyniki z NON OC i z oc w 3Dmarkach03 i 05 szczególnie wyniki @grzesiu mnie interesują bo ten sam proc ;)

Wróce ze szkoły to zapodam wyniki, tylko powiedz na jakich taktowaniach chcesz ;)

 

 

hehe ciekawa sprawa, kiedyś się mówiło że smarki 03 i 05 mierzą tylko wydajność grafiki powyrzsze zdanie pokazuje ile w tym było prawdy :lol:

W czasach gdy panuje Core2Duo to raczej nie dziwne :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wlasnie zakupilem sobie enermaxa liberty 400W, chcialem tagan 430w-u22, ale niestety nie ma odpinanych kabli wiec padlo na enermaxa, parametry prawie identyczne, tylko tagan te 30W wiecej. Ale 400 powinno styknac

Moze bede mial jutro albo w srode, mam nadzieje ze teraz bede mogl podkrecic swojego gainwarda

Edytowane przez the_quick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam odpalić Oblivion i popatrzeć w Rivatuner ile ta gra bierze z karty

 

... dodam tylko, że na 7950GT 512 zjadła po paru minutach grania ~400MB

Z tego co słyszałem obek zapcha i 1GB pamięci na grafie, dzięki nezwykłemu "talentowi" programistów Bethesdy :lol:

Zresztą powiedz co będzie wydajniejsze przy normalnych rozdziałkach: 20-potokowy 7900GS z 512MB czy 24-potokowy 7900GTO za podobną cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem obek zapcha i 1GB pamięci na grafie, dzięki nezwykłemu "talentowi" programistów Bethesdy :lol:

podobny talent ma Heroes 5, ktory potrafi zawalic 2gb ramu i klatkowac na X1900XTX 512mb w rozdzialce 1024 :D

 

Zresztą powiedz co będzie wydajniejsze przy normalnych rozdziałkach: 20-potokowy 7900GS z 512MB czy 24-potokowy 7900GTO za podobną cenę?

GTO z racji wyzszych taktow i 4pp i 1vp wiecej. a cena jest bardzo podobna no i chlodzenie na GTO jest wypasne, wydajne i ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny talent ma Heroes 5, ktory potrafi zawalic 2gb ramu i klatkowac na X1900XTX 512mb w rozdzialce 1024 :D

GTO z racji wyzszych taktow i 4pp i 1vp wiecej. a cena jest bardzo podobna no i chlodzenie na GTO jest wypasne, wydajne i ciche

dziwne u mnie heroes smig wszystko na full bez zaciec i nawet obracanie kamery jest plynne :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne u mnie heroes smig wszystko na full bez zaciec i nawet obracanie kamery jest plynne :blink:

u mnie po 2h w 1024 detale max herosi zajmowali 1,6gb ramu. no i do tego piekne klatkowanie przy obracaniu czy przesowaniu kamery. procek wtedy to bylo D930@4,2g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gra ktos w World of Warcraft?? Gra duzo nizsze wymagania niz Heroes V a pamieci zjada na sniadanie i po godzinie grania w miejscach gdzie jest wiecje rzeczy do wygenerowania ciut czasami przymuli, poskacze. A niby recomended 6600GT.

 

Poczytalem troche na temat gaiwnardow 7900 GS i GT, wszedzie pisza ze GS duzo lepiej sie kreca niz Gt i mozna zrobic OC wyzsze niz na GT. Na swojej wyciagnalem na maksa okolo 575/750 (okladnie nie pamietam, moze 2-3 mhz roznicy) , wszytsko co powyzej to zwiecha, albo czasem po prostu program przestal reagowac i task managerem trzeba bylo zamykac.

Co prawda zasialcz do [gluteus maximus] ale to sie zmieni. ktos zrobic oc 7900GT 512 na 635/760 i postawil hipoteze ze to pamieci nie chca sie krecic, a core za to chetnie

 

Szybki edit: problem wydaje sie byc w pamieciach ktore sie po prostu przegrzewaja, widac radiatory nie sa na nich zbyt dobre.

Ma ktos tu taka sama karte i probowal OC na niej??

Edytowane przez the_quick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróce ze szkoły to zapodam wyniki, tylko powiedz na jakich taktowaniach chcesz ;)

W czasach gdy panuje Core2Duo to raczej nie dziwne :>

:D dzieki wielkie za odp. Daj na stock czyli (540/1500) i na jakimś oc (dowolnym ;)) w 3dmark03 i 5. Procek jaki chcesz (może być 2.5 lub 2.4 Ghz ale jak nie chcesz zmniejszać to nie musisz ;)). Bede bardzo wdzięczny.

 

A tak btw kiedy wychodzi to 7900gto ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D dzieki wielkie za odp. Daj na stock czyli (540/1500) i na jakimś oc (dowolnym ;)) w 3dmark03 i 5. Bede bardzo wdzięczny.

 

A tak btw kiedy wychodzi to 7900gto ?

7900GTO jest juz dostepny od paru dni, ale tylko jednej firmy (MSI), poniewaz ma wykupioną wyłączność na tą karte.

 

Zaraz zapuszcze 3dmarki ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zapuszcze 3dmarki ;)

Dzieki wielkie :)

7900GTO jest juz dostepny od paru dni, ale tylko jednej firmy (MSI), poniewaz ma wykupioną wyłączność na tą karte.

Czyli nawet w przyszłości nie bedzie gto np. od galaxy ?. dziwna sprawa.

Oblokałem net i znalazłe coś takego: http://www.allegro.pl/item132103339_msi_7900gto. Da sie znaleźć gto poniżej 1000 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie :)

 

Czyli nawet w przyszłości nie bedzie gto np. od galaxy ?. dziwna sprawa.

Oblokałem net i znalazłe coś takego: http://www.allegro.pl/item132103339_msi_7900gto. Da sie znaleźć gto poniżej 1000 zł ?

Ktoś na forum sprzedawał za chyba 980pln.

 

3dmarki:

post-3788-1160400660_thumb.jpg

post-3788-1160400727_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są wyniki na def taktowaniach (540/1500) ? jak możesz napisz jeszcze takty procka (cpu) na jakim zrobiłeś te wyniki. Sorki ze pytam bo nie napisałeś ;). A tak poza tym dzieki za pomoć, której juz mi udzieliłeś :D.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eVGA tez ma 7900GTO w swojej ofercie

No to widocznie tam gdzie czytalem o tym mylili się ;)

 

 

To są wyniki na def taktowaniach (540/1500) ? jak możesz napisz jeszcze takty procka (cpu) na jakim zrobiłeś te wyniki. Sorki ze pytam bo nie napisałeś ;). A tak poza tym dzieki za pomoć, której juz mi udzieliłeś :D.

Procek @ 2.7GHz, memki 900-4-4-4-5-15, wyniki na def taktowaniach, 540/1500. Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie tam gdzie czytalem o tym mylili się ;)

Procek @ 2.7GHz, memki 900-4-4-4-5-15, wyniki na def taktowaniach, 540/1500.

Wyniki KAPITALNE wrecz jak na def :). Wielkie dzieki za pomoc :).

 

Chyba na gto nie mam co liczyć, głowie przez zasilke bo cena jest to uzbierania, ale 400 zł na zasilke dodatko teraz nie mam. No chyba ze gto ciagnie tyle samo pradu co gs ale ja nic o tym nie wiem ;).

 

Mam pytanko na boku jeszcze. Czy duża jest różnica w wynikach w markach miedzy pamieciami ddr 400 a ddr2 800 ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sulaco

ale w polsce jej nie widać

kwestia czasu. podejrzewam, ze sa robione czystki z g71, tak wiec np. galaxy lub pov tez za chwile bedza mieli takowe w ofercie, ale o zadnej "wylaczonsci" dla msi chyba nie mozna mowic. na pewno tylko msi miala wersje limitowane z 1.1ns pamiatkami bo ztcw wszystkie inne GTO maja juz 1.4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia czasu. podejrzewam, ze sa robione czystki z g71, tak wiec np. galaxy lub pov tez za chwile bedza mieli takowe w ofercie, ale o zadnej "wylaczonsci" dla msi chyba nie mozna mowic. na pewno tylko msi miala wersje limitowane z 1.1ns pamiatkami bo ztcw wszystkie inne GTO maja juz 1.4ns

EVGA ma takze 1.1ns pamieci na GTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...